6:3

konec (3:1, 1:1, 2:1)

13.02.2019, 01:05 • TD Garden, Boston • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.82 4.1 3.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:50:48)

Trestné minuty: 8:12
Utkání je u konce a nyní už může domácí radost propuknout naplno. Chicago sice v úvodu třetí části kousalo a ve 45. minutě se dostalo po brance Erika Gustafssona na dostřel, jenže ve 48. minutě využil přesilovku Peter Cehlárik a opětovně tak domácí uklidnil. Definitivu na výhru Bostonu dal v 56. minutě David Krejčí a svou trefou uzavřel skóre na 6:3. Jak vidno, Bostonu to dnes klapalo i bez Pastrňáka, domácí ukončili sedmizápasovou vítěznou sérii Chicaga.

59:46

Ještě jeden Raskův zákrok, puk vykopl pravým betonem.

59:12

Už je jasno, Boston si dnes připíše dva body, hosté odjedou s prázdnou. Publikum už oslavuje.

58:39

Od pravého mantinelu to zkusil Seabrook, trefil však pouze Raskův postoj a ten po zákroku přerušil hru.

57:38

Perlini je sice u puku, ale ve vlastním pásmu a musí tak velice rychle založit akci. Jeho spoluhráči jsou ale obsazeni.

57:10

Kaneovu střelu z levé strany zablokoval McAvoy, Rask zasahovat nemusel.

56:27

Teď už to budou mít hosté opravdu těžké, tady pomůže snad jen hokejový zázrak.

55:42

55:42 David KREJČÍ - 6:3

55:42

Bruins právě vstřelili branku!
Netrvalo ale dlouho, Boston se vrátil do pásma, předvedl rychlou kombinaci z levé strany na pravou a do zakončení se dostal DAVID KREJČÍ. O zákrok se snažícího Deliu překonal střelou pod břevno a upravil pro domácí na uklidňujících 6:3. Asistence: Brad Marchand, Jake DeBrusk.

55:31

Krejčí po Nordströmově přihrávce neuspěl, hra se přesunula do středního pásma.

54:32

Murphy se u mantinelu střetl s Acciarim, byl z toho tvrdý hit, hostující obránce se zvedá poněkud těžce.

53:40

Bostonští vyhodili do středního pásma, tohle jim v tuto chvíli bohatě stačí.

53:11

Staňte se fanoušky NHL.cz!

53:11

Hosté se svou akcí po pravé straně skončili za brankou, dál je zatím obrana Bostonu nepustila.

52:11

Kane si podél mantinelu vybruslil až k modré čáře, Chára jej do zakončení, či k přihrávce nepustil.

51:41

Neuspěli ani DeBrincat se Stromem, Rask si své brankoviště ohlídal.

50:58

Chicago se trochu probouzí, v útočném pásmu je to ale často bez většího tahu do zakončení.

49:52

Chárova bomba od modré se k Deliovi nedostala, puk byl zastaven blokujícím hráčem.

49:40

Trocha uklidnění na ledě, Boston se nyní snaží držet puk co nejdál od Raska a nepustit soupeře do tlaku.

48:26

Domácí Kuraly schytal nepříjemný úder do obličeje, dokonce se objevila krev, vylučovat se však v tuto chvíli nebude.

47:18

47:18 Peter CEHLÁRIK - 5:3

47:18

Puk si u Raska vyzvedl Krug, bleskově založil akci, vjel do pásma a po rychlé kombinaci společně ještě s Heinenem přišla přihrávka na najetého PETERA CEHLÁRIKA, ten zblízka doklepl do odkryté části Deliovy branky a využil tak přesilovou hru. Asistence: Danton Heinen, Torey Krug.

47:05

Chicago se osvobozuje, puk letí přes celé kluziště až k Raskovi.

46:31

Pěknou přihrávku dostal Krejčí, svou šanci ale nezakončil podle představ. Chvíli před ním neuspěl ani Bergeron.

45:42

Pořád se něco děje, nyní se vylučuje na straně Chicaga. Dvě minuty za sekání dostal Dylan Strome.

44:48

44:48 Erik GUSTAFSSON - 4:3

44:48

Chicago právě vstřelilo branku!
No vida, už je to pouze o jeden gól. Hosté dokázali svým kroužením v pásmu zmást bránící čtveřici, uvolnit se tak dokázal ERIK GUSTAFSSON a zprava prostřelil Raska – 4:3. Asistence: Duncan Keith, Patrick Kane.

43:53

Jak Noel Acciari, tak i John Hayden dostali dvě minuty za hrubost.

43:53

Ve středním pásmu se do sebe pustili domácí Acciari a hostující Hayden. po krátké rozmíšce se bude vylučovat a hrát čtyři na čtyři.

43:16

Je po přesilovce, Boston je v plném počtu.

42:54

Rask lapil Seabrookovu bombu od modré, puk mu ale vzápětí vypadl a musel tak řešit i dorážky z bezprostřední blízkosti. Zvládl to a jeho spoluhráči se alespoň na chvíli osvobodili.

42:24

Bostonu se podařilo vyhodit přes všechny čáry a také vystřídat bránící čtveřici.

41:40

Hned v úvodu přesilovky pálil Toews, jeho střela byla lehce sražena a skončila nad Raskovým břevnem.

41:16

Teď to ale mohou vylepšit v přesilovce, neboť dvě minuty za hákování dostal Sean Kuraly.

40:45

Úvod třetí třetí třetiny strávili hosté v útočném pásmu, zatím však bez nějakého nebezpečného zakončení.

Trestné minuty: 4:8
Máme za sebou čtyřicet minut hry a skóre je stále stejně příznivé pro domácí Boston. Ve druhé třetině jsme dlouho sledovali opatrnější hokej, než v první části, ubylo šancí a střel. Už to vypadalo, že se v této části gólu nedočkáme, ale nakonec padly hned dva. Jako první se pěknou tečí u brankoviště prezentoval Jake DeBrusk a chvíli před koncem vrátil hostům naději na případný bodový zisk svou dělovkou Duncan Keith. Boston tak stále vede o dvě branky a je pouze dvacet minut od dvou bodů do tabulky.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:37

39:37 Duncan KEITH - 4:2

39:37

Tak je tu ještě jeden gól a to do domácí branky. Na modré posunul Murphy puk na DUNCANA KEITHA a ten dělovkou vymetl Raskovu šibenici. Tohle chytat nešlo, po gólu do šatny je to 4:2. Asistence: Connor Murphy, Dominik Kahun.

39:12

Závěr třetiny se odehrává v pásmu hostujícího týmu, Bostonu tohle maximálně vyhovuje.

38:06

38:06 Jake DEBRUSK - 4:1

38:06

Chicago už sice bylo v plném počtu, jenže akce domácích stále pokračovala. Z levého kruhu poslal střílenou přihrávku Krejčí a na brankovišti zcela volný JAKE DEBRUSK tečoval puk do horní části Deliovy branky – 4:1. Asistence: David Krejčí, Brad Marchand.

37:42

A už jsou také ve čtyřech.

37:29

Hosté vyhazují přes všechny čáry, zatím se jim daří se dobře bránit.

37:11

Bergeronova střela byla sražena, domácí ale pokračují v útočení.

36:27

Bergeron přihrál přes brankoviště na Marchanda, ten ale z takřka nulového úhlu nedokázal Deliu překonat.

36:02

A pozor, další vyloučení na hostující straně. Jonathan Toews trefil Kruga, hokejka se svezla do obličeje domácího hráče a jsou z toho dvě minuty za vysokou hůl.

35:42

Další vyloučení na straně Chicaga, dvě minuty za krosček obdržel Connor Murphy.

35:11

Seabrook vybojoval ve středním pásmu puk ,akce Chicaga ale byla hodně pomalá a šla prakticky do plně rozestavěné obrany domácích.

34:11

Wagner se sice proháčkoval středem do zakončení, scházela mu ale rychlost a také prudkost střely nebyla na potřebné úrovni.

33:49

A už jsou hosté v plném počtu, Gustafsson naskočil zpět do hry.

33:22

Hosté vyhodili přes všechny čáry, přesilovka Bostonu se chýlí ke svému konci.

32:53

McAvoy to zkusil od modré čáry, švih ovšem pouze prolétl vedle Deliovy branky.

31:49

Přesilovka pro Boston, dvě minuty za podrážení si jde odsedět Erik Gustafsson.

31:41

31:41 Cehlárik neproměnil slušnou šanci na gól

31:41

Delia se teď překonává, nyní vybruslil Cehlárika a nedovolil mu dotáhnout forhendovou kličku.

31:02

Domácí rozjeli rychlý kontr, Marchand přihrál doleva na Heinena, jeho okamžitou střelu Delia kryl. Měl dobrý výhled i dost času na přemístění se.

30:12

Delia nyní podržel svůj tým po bleskovém přemístění se v brankovišti a zneškodnění prudké střely. Opravdu povedený zákrok.

29:55

Teď už pálil i Kuraly, jeho střelu z první ale obrana Chicaga srazila.

29:17

Kuraly sice u modré čáry ztratil hůl a nemohl pokračovat v útoku, jeho spoluhráči to však napravili a natlačili se před Deliu.

28:07

Krejčí čekal na křížnou přihrávku od Cehlárika, puk byl ale tečován a opustil ledovou plochu. Vhazuje se u Delii.

27:01

Už to vypadalo, že Nordström našlápne do přečíslení dvou na jednoho, u levého mantinelu však narazil na vracejícího hráče a bylo po rodící se možnosti.

26:13

Saad po svém průniku do pásma přihrál doleva na Anisimova, ten už poté pouze neškodně nahazoval do brankoviště.

25:29

Sledujeme teď hokej od jedné branky k té druhé, ale stále tomu chybí více zakončení.

24:31

Vyhození hostů nebude zakázaným uvolněním, Carlo tak musí pospíchat za pukem a zpoza branky rozehrát.

23:40

Krejčí s Krugem teď zamotali Deliovi hlavu, ten si nakonec poradil a vytěsnil puk do rohu, konečně jsme ale viděli vážnější akci.

23:00

Úvod druhé třetiny je hodně rozkouskován, hře tak schází tempo.

22:11

Trocha tvrdosti na ledě. Nejprve Gustafsson srazil Cháru, o chvíli později atakoval Carlo Saada.

21:46

Puk skončil mimo ledovou plochu, vina byla na straně domácích, vhazuje se po Raskově levici.

21:16

Zleva si do útočného pásma najel DeBrincat, jeho následný prudký švih skončil u připraveného Raska.

20:31

Chárovo nahození se na Deliovu branku nevešlo, hosté poté v poklidu vyvezli puk do středního pásma.

Trestné minuty: 4:2
Je za námi první třetina, kterou hosté zahájili ve velkém stylu a už v páté minutě se dostali s trochou štěstí do vedení, když nahození Alexe DeBrincata propadlo Raskovou výstrojí a dokutálelo se za brankovou čáru. Pak ale Chicago nevyužilo přesilovku pět na tři a utkání se zlomilo ve prospěch Bostonu. V 15. minutě srovnal v přesilovce David Krejčí, o 49 sekund později skóroval Danton Heinen a v předposlední minutě přidal třetí gól domácích Brad Marchand. Boston tak vede 3:1, hraje v pohodě, naopak hosté z Chicaga mají o pauze rozhodně o čem přemýšlet.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:44

Chicago už vyhlíží konec třetiny, hosté se potřebují vydýchat a vymyslet, co hrát dál.

18:59

18:59 Brad MARCHAND - 3:1

18:59

Nápor domácích je korunován další brankou. Po rozebrání obrany Chicaga se na pravé straně objevil BRAD MARCHAND, zpracoval přihrávku a hravě zakončil do odkryté části branky. Tohle byla opravdu povedená akce a je vidět, že Boston teď hraje v naprosté pohodě. Asistence: Danton Heinen, Patrice Bergeron.

18:44

Zakázané uvolnění Chicaga, po krátké pauzičce se bude zase vhazovat u Collina Delii.

17:55

Opět jsme u Delii, hosté v posledních minutách pouze brání, o nějakém tlaku v útoku nemůže být vůbec řeč.

16:59

Do protiútoku se hnal Saad, musel už pak zakončovat a donutil Raska dávat velký pozor.

16:25

Boston je najednou v ráži, zase dotírá na Deliu, ten si teď rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek práce.

15:36

15:36 Danton HEINEN - 2:1

15:36

Domácí už vedou. Po nahození do útočného pásma a několika odrazech přišla střela od modré, které se pak dostala na hůl DANTONA HEINENA a ten zblízka využil toho, že Delia nebyl zcela na svém místě a zakončil do odkryté části branky. Asistence: Brad Marchand, Zdeno Chára.

14:47

14:47 David KREJČÍ - 1:1

14:47

Přesilovka je nakonec využitá a Boston srovnává! Po kombinaci v pásmu prošla přihrávka z pravé strany do levého kruhu, kde stál připravený DAVID KREJČÍ a z první prostřelil Deliu. Asistence: Patrice Bergeron, Jake DeBrusk.

14:11

Krejčí nepřihrál zrovna přesně a Saadovi se povedlo vyhodit přes všechny čáry až k Raskovi.

13:43

První přesilovka pro Boston, ve vlastním pásmu se Brent Seabrook dopustil podrážení a už je na trestné lavici.

13:05

Brejk Bostonu tři na jednoho dopadl neslavně, zakončení se nekonalo, dokonce ani přihrávka před brankoviště.

12:23

Hosté se pro tuto chvíli osvobodili pouze za cenu vyhození do středního pásma, vystřídat nestihli.

11:41

Celou akci zakončil slušnou střelou Heinen, Delia puk kryl a přerušil tak hru.

11:28

McAvoy pouze nahodil puk do pásma Chicaga, akce se nyní rozvíjí u mantinelu.

10:23

Boston je v plném počtu, tohle oslabení zvládl s bravurou!

10:05

Seabrookova bomba od modré šla mimo, přesilovka se chýlí ke svému konci.

09:12

Boston přečkal nejhorší, Marchand je již na ledě, a domácí hrají ve čtyřech.

09:09

Bránící trojice skvěle hlídá prostor před brankovištěm, hosté se nemohou dostat k otevřené střele.

08:23

Už se pískalo, dvě minuty za hrubost dostal Zdeno Chára.

08:14

Bude se znovu vylučovat na straně domácích, Chicago má ponechanou výhodu.

07:53

Hosté zatím kombinují v útočném pásmu, jenže bez střeleckého vyjádření.

07:12

K nelibosti domácích se vylučuje na domácí straně, za nedovolené bránění brankáři dostal dvě minuty právě Brad Marchand.

07:12

Zleva si na Deliu najel Marchand, snažil se udělat Kaneovi kličku, při tom všem ale najel do gólmana a posunul tak branku.

06:31

Kuraly vyjel zpoza branky a pokoušel se o zasunutí za tyčku, Delia tam však byl právě včas a pokus vytěsnil.

05:43

Boston se samozřejmě snaží o rychlé vyrovnání, zatím se ale nemůže dostat k pořádnému zakončení.

04:22

04:22 Alex DEBRINCAT - 0:1

04:22

Hosté jdou najednou do vedení. ALEX DEBRINCAT pouze najížděl do pásma a od modré nahodil puk směrem na Raska. Ten puk zachytil, ale nějakým způsobem mu propadl výstrojí a doklouzal do branky! Asistence: Dominik Kahun, Dylan Strome.

04:12

Po chybné rozehře hostů přišlo nahození od modré, Delia zvládl vyrazit.

03:46

Další Raskův zákrok, po kterém následovalo přerušení hry, z dálky na něj pálil Gustafsson.

02:50

Oblouček od modré čáry byl pro Raska trochu ošemetný, po puku se totiž holí natahoval Caggiula, domácí gólman puk raději přikryl lapačkou a přerušil hru.

02:14

Wagnerova střela z dálky nenadělala Deliovi potíže, začátek utkání se nese v poklidném duchu, oba celky se zatím oťukávají.

02:00

Saadovu střelu od levého mantinelu Rask bez problémů pokryl a po svém zákroku přerušil hru.

01:19

DeBrincat vyhodil z vlastního pásma tak šikovně, že puk šel přímo na branku, Rask jej musel kontrolovat a o zakázané uvolnění se tak nejednalo.

00:37

První střelu utkání vyslal Bergeron, byla ale slabá, navíc blokovaná, takže Delia mohl zůstat v klidu.

00:01

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), K. Miller, Krug, Carlo, J. Moore – Heinen, Bergeron (A), Marchand – DeBrusk, Krejčí (A), Cehlárik – Wagner, Acciari, Kuraly – Backes, Frederic, Nordström.

Chicago Blackhawks: Delia (C. Ward) – Seabrook (A), Keith (A), C. Murphy, Dahlström, E. Gustafsson, Forsling – P. Kane, J. Toews (C), Caggiula – Kahun, D. Strome, DeBrincat – Perlini, Krüger, Saad – Sikura, Anisimov, Hayden.

Rozhodčí: Rooney, O'Rourke – Daisy, Gibbs.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas může začít.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas v TD Garden začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.