konec (0:0, 3:1, 3:0)

11.02.2019, 18:00 • Zimní stadión Eden • 54. kolo • Šimon Rogner (@simonrogner)

Tipsport: 2.1 4.2 2.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já vám děkuji za pozornost a budu se zase těšit někdy u hokeje na počtenou! (20:26:38)
Sešívaní už ale závěrečný úsek hry ubránili a vítězí nad Třebíči vysoko 6:1. Dvěma góly se prezentoval obránce Marek Ryzák, trefili se také David Šteiner, Tomáš Šmerha, Josef Saňa a Jiří Doležal. Jediný gól hostí vstřelil Ondřej Malec.

59:40

Třebíč bude mít k dispozici krátkou přesilovku 5 na 3.

59:40

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tadeáš Hejda – 2 min., držení).

59:40

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Šteiner – 2 min., podrážení).

59:23

59:23 Marek RYZÁK - 6:1

59:23

Slavia právě vstřelila branku!
Slavia přidává šestou branku! Krejčík si vyjel na modrou a napřáhl ke tvrdé střele, která končí v síti. Puk ještě na cestě do branky tečoval MAREK RYZÁK, pro něhož je to druhá branka utkání. Asistence: Lukáš Krejčík a Zdeněk Kubica.

59:22

58:03

Šmerha se snažil kombinaci s Kohútem ještě vyšperkovat k dokonalosti, hostující obrana však na jeho zpětnou nahrávku byla připravena.

57:21

Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Matěj Novák – 2 min., sevření puku rukou).

56:49

Barák hned po vhazování nabízel dobrou teč pro Vrdlovce. Hostující obrana si s tím ale poradila.

56:39

Slavie už brání. Teď to však byli hosté, kteří vyhodili na zakázané uvolnění.

55:37

Zakázané uvolnění sešívaných. Slavia si zároveň bere oddechový čas.

55:08

Nedvídek uklouzl při přechodu útočného pásma a vystavil tak své spoluhráče do ofsajdu.

54:48

Šmerha neproměňuje, forhendovým blafáčkem na Jekela nevyzrál.

54:48

A pozor, Šmerha ujel třebíčské obraně, byl podražen a pojede trestné střílení!

54:15

54:15 Jiří DOLEŽAL - 5:1

54:15

Sešívaným se dnes v přesilovkách daří! Vrdlovec shodil puk na modrou na Šmerhu, jehož střelu z první ještě usměrnil mimo dosah Jekela JIŘÍ DOLEŽAL! Asistence: Tomáš Šmerha a Daniel Vrdlovec.

53:59

Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Tadeáš Král – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Michal Vodný – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

53:59

Hostující Král i samotný Vodný, který o hranu střídačky rozsekal hokejku, si půjdou sednout na trestnou lavici. Uvidíme, o jaké tresty se přesně bude jednat.

53:51

Vodný se z ničeho nic ocitl sám před Šorfem, který si na jeho střelu počkal a fantasticky ji chytil!

52:35

Klíčové střídání v podáni domácího Kubici. Několikrát vybojoval puk a vrátil se dobře defenzivně.

51:38

Dnešní utkání sleduje 520 diváků.

50:51

Jako by se Slavie zase trochu ofenzivně vracela do utkání. Nejdřív Šmerha, pak Šteiner dvakrát nepříjemně prověřili Jekela.

49:42

Krejčík dojel puk a vší silou se do něho opřel. Jekel připraven. Důležitý zákrok.

49:23

Komerční přestávka nechá domácí trochu odpočinout. Hosté se potřebují dostat na dostřel.

49:00

Dobrá střela Saňi a neméně dobrý zákrok Jekela. Jedna z mála ofenzivních akcií sešívaných v posledních minutách.

47:57

Nevymysleli, lépe si však nevedli ani hosté.

47:14

Sešívaní v posledních minutách brání, vymyslí teď něco Šteiner s Doležalem?

46:26

Unavená slávistická čtyřka vyhodila na zakázané uvolnění a trenér Miloš Říha si chtěl vzít timeout. Rozhodčí však rozhodli, že tak učinil příliš pozdě a nedovolili mu to. Následuje vhazování před Šorfem.

45:49

Puk se od slávistických hokejek odrazil přímo na střed k Havlátovi, i jeho střela však končí po teči mimo.

45:08

Šorf zůstává bez helmy ležet na ledě, srazil ho jeden z třebíčských útočníků. Slávistický gólman se ale po chvíli zvedl a už je znovu připraven na akci!

44:20

Ondráčkovi jeho klička na obránce Mikysku nevyšla, třebíčský zadák se totiž oklamat nenechal.

43:43

Další icing domácích. Hra se teď kouskuje, sešívaným to ale zřejmě tolik nevadí.

42:52

Už to vypadalo, že domácí kapitán Novák půjde na dvě minuty na trestnou za podrážení, ale hostující Kusko rozhodčím řekl, že o faul nešlo. Skvělé gesto fair play!

42:23

Tahle Dudova nahrávka už byla příliš dlouhá. Rozhodčí pískají zakázané uvolnění Pražanů.

41:58

Krásná stahovačka Baráka a Šmerhova střela z dálky znamenají další zákrok pro Jekela. Slavii gól nabudil.

41:26

41:26 Josef SAŇA - 4:1

41:26

Ondráčkovu střelu z ostrého úhlu ještě Jekel vyrazil, Krejčík však přenechal puk volnému JOSEFU SAŇOVI, který nechytatelnou dělovkou k levé tyči dává čtvrtý gól sešívaných! Asistence: Martin Ondráček a Tadeáš Hejda.

40:59

A na puk si už šáhl také Šorf, následuje vhazování po jeho pravici.

40:47

Zajímavou nahrávku na Ondráčka vymýšlel z pravé strany Vrdlovec, narazil však na připravenou hostující obranu.

40:05

Třebíč tentokrát úspěšnější a Nedvídek se hned snaží dostat puk do útočného pásma.

40:01

První třetina skončila bez branek, ta druhá jich nabídla hned čtyři! Tempo utkání určují především přesilové hry. Na první branku sešívaných z 24. minuty z hole Davida Šteinera ještě Třebíč o tři minuty později zareagovala – trefil se Ondřej Malec –, ale pak domácí dvakrát využili přesilovku (v druhém případě dvojnásobnou) a dostali se do vedení 3:1. Náskok určili Marek Ryzák a Tomáš Šmerha.

40:00

39:56

Sešívaní byli aktivnější i v závěru druhé třetiny, Ondráček se ještě snažil dorazit Ryzákovu střelu, ale Jekela nepřekonal.

39:30

Slávisté jsou natlačení v útočném pásmu, stihnou ještě něco vymyslet?

38:05

Nejdřív brejk Kusky s Nedvídkem na jednu stranu a střela prvního jmenovaného mimo, pak skvělá kombinace Vrdlovce s Kverkou, který měl před sebou odkrytou bránu, ale míjí!

37:45

Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Tadeáš Král – 2 min., sekání).

37:23

Süss s Havránkem připravili dobrou střeleckou pozici pro Nedbala, který ale trefil jen připraveného Šorfa.

36:21

Tentokrát našel agilní Šmerha najíždějícího si Kohúta, Jekel připraven!

36:11

Ondráček s Ryzákem opět aktivní před Jekelem, který si v nepřehledné situaci poradil a oba dva slávisty vychytal.

36:04

35:21

A znovu Šmerha, tentokrát dostal puk po výborné kombinaci Vrdlovce s Kverkou. Jekel tentokrát ve střehu!

34:21

34:21 Tomáš ŠMERHA - 3:1

34:21

Slávisté velice rychle využívají přesilovku 5 na 3 a jdou do dvoubrankového vedení! Novákova tvrdá střela seshora mířila mimo, ale TOMÁŠ ŠMERHA si puk našel a od Jekelových zad ho odrazil do brány. Asistence: Jan Novák a Daniel Vrdlovec.

34:03

Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Lukáš Forman – 2 min., zlomená hůl / hraní).

33:56

Ryzákovi se otevřel prostor na levém křídle, Jekel musel být pozorný. Slávistický obránce se však spíš snažil nahrávat.

33:33

Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Matěj Novák – 2 min., držení).

32:19

Tenhle puk Ondráček zblokoval na slávistickou střídačku, následuje komerční přestávka.

31:59

Vodný se v souboji s Kubicou rozhodně ničeho nebál, ovšem tohle rozhodčí trestat nebudou.

31:19

30:11

Süss vystihl Novákovu nahrávku a připravil prostor pro Krále. Jeho pokus z křídla ale Šorf v pohodě chytil.

29:59

Vodný výborně zblokoval Barákovu tvrdou střelu od modré, další Krejčíkův pokus pak odrazil do ochranné sítě.

29:17

Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Ondřej Malec – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

28:24

28:24 Marek RYZÁK - 2:1

28:24

Když to nevyjde napoprvé, zkus to znovu a ono to půjde. Tahle věta teď v případě Slavie platila dvojnásob, protože MAREK RYZÁK zůstal na brankovišti a poté, co jeho první dorážku Krejčíkovy střely Jekel zlikvidoval, s tou druhou si už neporadil. Asistence: Zdeněk Kubica a Lukáš Krejčík.

27:58

Třebíč vyhodila a slávisté budou znovu rozehrávat od vlastní branky.

27:36

Šmerhovu střelu odrazil Vodný do ochranné sítě. Vhazování po pravici Jekela.

27:01

Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Václav Čejka – 2 min., pozdní dohrání).

27:01

Šmerha byl v ofsajdu, poté ho ale naprosto zbytečně srazil na slávistickou střídačku Čejka. Rozhodčí budou vylučovat, mezitím hru přeruší komerční přestávka.

26:16

26:16 Ondřej MALEC - 1:1

26:16

Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Třebíčskou přesilovku slávisté ubránili, přesto o necelou půlminutu později dostávají vyrovnávací gól. Král uvolnil na levém křídle ONDŘEJE MALCE, který přesným projektilem na bližší tyč srovnává skóre duelu. Asistence: Tadeáš Král.

25:55

25:53

Ryzák se společně s Doležalem vydal do přečíslení 2 na 1 a prověřil třebíčského brankáře!

25:22

Forman jen tak tak zabránil rozvíjejícímu se slávistickému útoku, když na poslední chvíli zastavil rozjetého Vrdlovce.

24:53

Kuskovu odraženou střelu doráželi na brankovišti Havránek s Brožem, Šorfa ovšem nepřekonali. Několikrát vystřelil z levé strany Nedvídek. Hořké minuty pro slávistickou obranu.

23:55

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tadeáš Hejda – 2 min., nedovolené bránění).

23:19

23:19 David ŠTEINER - 1:0

23:19

Už jsem chtěl napsat, že čtvrtá slávistická formace neuspěla, vtom ale právě trojice Šteiner – Tejral – Hradil skórovala. Hradil připravil střelu pro Tejrala, jehož střelu vyrazil Jekel pouze na hůl DAVIDA ŠTEINERA, který do odkryté branky otevírá gólový výčet zápasu. Asistence: Petr Tejral a Damien Hradil.

22:27

Forman bude zakládat útok zpoza vlastní branky. Co hosté vymyslí?

21:44

Kubica sice vyhodil puk přes všechny čáry, ale Vodný mohl kotouč dobruslit a zakázané uvolnění se tak nepíská.

21:30

21:01

Sešívaní se nakonec osvobodili a Třebíč začíná další útok. Necelá půlminuta do konce početní výhody.

20:23

Clonící se Brož se snažil před brankou dorazit Nedvídkovu nabídku od modré, Šorf připraven.

20:11

Třebíč nahazuje puk do útočného pásma a úspěšně ho sbírá.

20:01

Přesně 90 vteřin ještě zbývá z přesilovky Třebíče.
Úvodních 20 minut je za námi a v Edenu se zatím hraje nerozhodně. V úvodních minutách byli aktivnější hosté z Třebíče, pak převzali i díky přesilové hře taktovku slávisté, ale závěr úvodní dvacetiminutovky opět patřil Horácké Slavii. Stav je každopádně nerozhodný, hosté půjdou do druhé periody s přesilovkou.

20:00

19:56

Nejdříve nepřesná střela Nedvídka, o chvíli později nebezpečný pokus Kuska z pravé strany. Šorf připraven.

19:30

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Zdeněk Kubica – 2 min., nedovolené bránění).

19:30

Už to vypadalo, že Krejčík se bude snažit bekhendově zakončit z pravého křídla, ale rozhodčí mezitím zapískal a bude vylučovat. Na domácí straně.

18:58

Hra se rychle hýbe i na druhou stranu – Vodný nechal na zádech slávistického obrana a snažil se natlačit na střed. To se mu nakonec podařilo, jenže už byl v příliš velkém úhlu a Šorf si na jeho pokus počkal.

18:45

Oblíbená akce sešívaných v první třetině – totiž střelu z levého křídla – předvedl nyní Doležal. Jekel natáhl lapačku a hru přerušil.

18:20

Süss s Novákem nevyzráli na připravenou defenzivu sešívaných. Stejně dopadli také Kusko s Havlátem, jejichž akci chyběla k dokonalosti jenom pár centimetrů.

16:58

Kverka jen těsně nedosáhl na Vrdlovcovu dobrou nahrávku. Škoda pro Slavii, z toho mohla být solidní akce.

16:20

Psota, jeden z nejaktivnějších Třebíčanů, vymyslel další dobrou akci a střelu, na Šorfa však opět ve spolupráci s Vodným nevyzrál.

15:01

Kubica narazil na připravenou obranu hostí. Brejk nevyšel ani Třebíči, s přehledem a nastavenou hokejkou ho zastavil kapitán domácích Novák.

14:37

Další zákrok v podání Dominika Šorfa znamená další buly v útočném pásmu pro Moravany.

14:19

Kratochvíl s Malcem ale puk příliš dlouho na svých holích neměli. Po ofsajdu slávistů hru opět na chvíli přeruší komerční přestávka.

13:54

Temp se rozhodně zrychlilo, hraje se ale hlavně ve středním pásmu. To se teď snaží změnit Horácká Slavia.

12:51

Jenže nerozehrál vůbec dobře a Furch se Šmerhou předvedli výborný forčeking. Ryzákova střela z modré ovšem přesného adresáta nenašla.

12:19

Ondráček se snažil, jak jen to šlo, ale třebíčským obráncům dokázal vzdorovat jen pár sekund. S pukem teď za vlastní bránou rozehrává Szathmáry.

11:42

Další pokus směrem na Šorfa, vhazování po jeho pravici.

10:39

A další chumel okolo slávistického brankoviště! Byl u toho opět Psota, jenž několikrát z bezprostřední blízkosti střílel na Šorfa, aktivní byl také Michal Vodný. Brankář sešívaných si ale přes všechno poradil.

09:56

Tak tohle bylo o fous! Nedvídkova svižná střela z levého křídla propadla Šorfovi výstrojí a jen tak tak, že skončila mimo.

09:10

Po delší době se do útočného pásma probojovali také hokejisté Třebíče, leč puk jim byl rychle odebrán.

08:16

A byl to právě Ondráček, který nabíjel Krejčíkovi na střelu z první. Puk však skončil pouze na boční konstrukci brány.

08:05

Barák s Ondráčkem se nakonec vymotali z nepříjemného bludiště, jež jim při rozehrávce vystavili forčekující hosté.

07:47

Vodný vystartoval na pravém křídle a zkoušel Šorfa překonat střelou pod horní tyčku. Následuje komerční přestávka.

07:46

07:17

Ryzákovu střelu třebíčský brankář vykryl a hosté se nyní definitivně osvobozují.

06:51

Do rány se obul Novák i Kverka, Jekel připraven.

06:32

Vrdlovec zatím kombinuje s Novákem a Doležalem, vymyslí něco?

05:44

Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Matěj Novák – 2 min., hákování).

05:44

A rázem kontrují sešívaní, konkrétně Tejral, který nabral rychlost a trefil masku Pavla Jekela!

05:15

Zatím největší šance utkání. Kratochílovu střelu z pravého křídla Šorf vyrazil příhodně na brusle Dalimilu Mikyskovi, jenž se ale částečně i vinou rychlého přístupu slávistického obránce nezorientoval a puk poslal mimo.

04:49

Tohle je úmyslný ofsajd červenobílých, následuje tak vhazování v obranném pásmu domácích.

04:05

... a oklamal obránce, stáhl si kotouč a prověřil Šorfa. Dobrá individuální akce třebíčského forvarda.

04:00

Nepodařilo, což znamená příležitost pro Psotu, který dostal puk ideálně do jízdy ve středním pásmu...

03:43

Zatím poměrně opatrná hra, podaří se teď něco vymyslet slávistům?

03:00

Hradilova myšlenka vůbec nebyla k zahození, klička slávistického útočníka však skončila na jednom z třebíčských obránců.

02:22

A první zákrok také pro slávistického Dominika Šorfa, s touhle střelou z ostrého úhlu neměl sebemenší problém.

02:00

Podobné zkoušel svoje štěstí tvrdou střelou od modré rovněž Hejda, nastřelil ovšem pouze jednoho z blokujících hostí.

01:46

To Šmerha se nakonec ke kotouči probojoval, Jekel vyráží.

01:04

A dokázali vyprodukovat dvě dalekonosné střely Formana a Nedbala od modré, ani jedna z nich však nemířila do potřebných prostor.

00:24

A úvodní útok se snažil první vteřiny udržet v útočném pásmu, hosté ji ale puk odebrali a už míří sami do útoku.

00:05

Úvodní vhazování pro domácí, Doležal nahazuje po protečování Dudovy nahrávky puk do útočné třetiny.

00:01

Slavia ještě před samotným začátkem popřála k 40. narozeninám kapitánovi Janu Novákovi, teď už jsou ale týmy připravené na úvodní vhazování. Sešívaní v bílém, Třebíč v modré kombinaci.

HC Slavia Praha: Šorf (Sochůrek) – Duda, J. Novák, Hejda, Saňa, Barák, Ryzák, Steinocher – J. Doležal, Kverka, Vrdlovec – L. Krejčík, Kubica, M. Ondráček – Šmerha, Kohút, Furch – Tejral, Šteiner, D. Hradil.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Vl. Brož, Szathmáry, Forman, Nedbal, D. Mikyska, Bilčík, V. Čejka – Kusko, Nedvídek, Havlát – Vodný, Psota, T. Havránek – Malec, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Süss, M. Novák, Paták.

Rozhodčí: Luczków, Souček – Janíček, Štofa.
SK Horácká Slavia Třebíč
Na podobné pozici, jak už bylo zmíněno, se nachází i druhá Slavia, ta z Třebíče. Moravanům se ale v poslední době daří – vyhráli čtyři z posledních pěti utkání a nestačili až v tom posledním proti lídrovi z Jihlavy. Na osmou postupovou pozici se tak dívají s odstupem osmi bodů. Třebíč vyhrála poslední čtyři vzájemné zápasy proti sešívaným a do dnešního duelu půjde v roli velice mírného favorita.
HC Slavia Praha
Tři porážky a tři výhry – bilance sešívaných v posledních šesti duelech nemusí na první pohled vypadat tak špatně –, ovšem slávisté poslední dva důležité duely ztratili a v boji o play off zastávají. Do konce jim momentálně zbývá odehrát sedm zápasů a na osmé Litoměřice mají z 11. místa manko celých 12 bodů! Třebíč je navíc jejich přímým konkurentem v tabulce – se 74 body je na tom o místo lépe s náskokem čtyř bodů. Dnešní duel je tak pro svěřence Miloše Říhy naprosto kruciální.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 54. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a SK Horácká Slavia Třebíč. Zápas je naplánován na 18:00 na led pražského Edenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

6:1

Branky a nahrávky: 24. Šteiner (Tejral, D. Hradil), 29. Ryzák (Kubica, L. Krejčík), 35. Šmerha (J. Novák, Vrdlovec), 42. Saňa (M. Ondráček, Hejda), 55. J. Doležal (Šmerha, Vrdlovec), 60. Ryzák (L. Krejčík, Kubica) – 27. Malec (Tadeáš Král)

Rozhodčí: Luczków, Souček – Janíček, Štofa