10.02.2019, 01:20 • Rogers Place, Edmonton • Vít Muzikář

Tipsport: 3.1 3.89 2.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Radim Šimek (SJS) – 0+0, dvě střely na branku, čas na ledě: 17:34, +2
2. Tomáš Hertl (SJS) – 1+1, dvě střely na branku, čas na ledě: 19:00, +2
Hvězdy zápasu
1. Kevin Labanc (SJS) – 3+0
2. Joe Thornton (SJS) – 0+2
3. Tomáš Hertl (SJS) – 1+1
Zmiňme ještě, že ve druhé třetině došlo na zajímavý hit Adama Larssona do hrudi Tomáše Hertla. V závěru se rozjel stokilový Milan Lucic proti Radimu Šimkovi a v pravém rohu útočného pásma domácích poslal českého protihráče na mantinel. Za to však vyfasoval dvě minuty a San Jose tak ke konci disponovalo početní výhodou pět na čtyři.
San Jose poráží Edmonton poměrem 5:2. Kevin Labanc zaznamenal svůj první hattrick v NHL. Tomáš Hertl byl posledním střelcem Sharks v tomto střetnutí. Oba týmy počítají ztráty. V první třetině odstoupili hostující Melker Karlsson a domácí Ty Rattie. Ve třetím dějství ještě nešťástně upadl na ruku Adam Larsson, ale do hry se vrátil.

Pravda je ta, že vítězství Žraloků je zasloužené. Hosté byli po většinu utkání lepším týmem. Edmonton se dostal do duelu hlavně dorážkou Nugenta-Hopkinse a snížením na 1:3. Ovšem dost důležité bylo, že domácí se nedostali do kontaktu do konce druhé třetiny.

Do poslední dvacetiminutovky Žraloci výborně vstoupili. Pak už se zápas prakticky pouze dohrával pod kontrolou hostů.

59:55

Gambell ztratil kotouč na pravé straně.

59:37

Icing Sharks na levé straně.

59:26

San Jose přišlo o útočné pásmo, ale ještě začíná z vlastní obranné třetiny.

59:01

Gambell byl volný mezi kruhy, ale jeho spoluhráč na pravém kruhu zvolil nahrávku na levou stranu.

58:51

Kaneovu spolupráci na levé straně se spoluhráčem ukončil Talbot svým zákrokem.

58:32

San Jose už v poklidu dohrává tenhle zápas a nikam se nežene.

58:01

Po nástřelu Couturea z pravého kruhu se nedostal Pavelski k dorážce.

57:06

Lucic (EDM) nabral dobrou rychlost a pravém rohu obranného pásma soupeře přišpendlil Šimka na mantinel. Pravá ruka bývalého hráče Bostonu byla hodně aktivní. Lucic dostává dvě minuty za faul loktem.

56:31

Kane trošku pošetřil čas a poté usoudil, že je čas vystřídat.

56:05

Burns pokazil nahrávku ze středu na levou stranu, kde se rozjel Kane ve středním pásmu.

55:48

Larsson si najel na pravou stranu, ale jeho zakončení z jedničky tečoval Burns hokejkou do ochranné sítě.

55:38

Kotouč je mimo hrací plochu a vhazovat se bude po pravé ruce Della.

55:18

Klefbomovi se do cesty na pravé straně postavil Braun a ještě jeden obránce.

54:39

Šimek přihrál Burnsovi na levou stranu a ten zakončoval z první k přední tyči, kde byl Talbot svojí vyrážečkou.

54:29

Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:29

Kane nastřeloval kotouč z levé strany na druhou tyčku, ke které klouzal také Talbot, ale jeden z obránců zablokoval pas svého protihráče.

54:03

54:03 Zack KASSIAN - 2:5

54:03

Edmonton právě vstřelil branku!
ZACK KASSIAN se natlačil na hranu brankoviště, dostal se před bránícího Brauna a tečí střela Larsona z pozice obránce snížil na 2:5. Asistence: Adam Larsson.

52:57

Russell si na pravé straně položil obránce, jeho spoluhráč dobře clonil brankáři, ale hosté se i díky určité dávce štěstí ubránili.

52:22

Rychlá souhra Vlasica a ještě dvou hráčů na levé straně skončila zakončením Donskoie mezi betony brankáře, Talbot však byl připravený.

52:10

Kassian nasměroval kotouč z levé strany vedle delší tyče.

51:42

Chiasson přetlačil obránce na hranici brankoviště při nahrávce z levé strany, ale svojí tečí zamířil stejně mimo branku.

51:15

Poslední minuty jsou dost nezáživné a začíná to vypadat, že se zápas jen dohrává.

50:26

Pujujarvi se prosmýkl na pravé straně, posléze Larsson zakončoval od modré čáry do nohy Goodrowa.

49:37

Meier zakončil zápěstím z levé strany a Talbotovi pomohla spoj vzdálenější tyče a břevna.

49:23

Talbot přikryl kotouč lapačkou a vhazovat se bude před brankou Oilers.

49:11

Zatím hosté pořádně nevystřelili na Talbota v početní výhodě.

48:48

Edmonton vyhodil kotouč po levé straně a rozehrává tak Heed z vlastního obranného pásma.

48:10

Domácí podnikli zajímavý výpad po levé straně, ale nakonec ani nezakončili na branku.

47:51

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

47:51

Zakázané uvolnění Edmontonu.

47:37

Hertl založil útok na levé straně, následně Kane nahrál zhruba na pravý kruh a Donskoi chtěl bekhendem obstřelit Talbota, ten se však nenechal překonat.

46:54

Pavelski po levé straně odevzdal kotouč domácím a hosté poslali na led čerstvé síly.

46:37

Nurse minul výrazně tři tyče střelou od modré čáry.

46:05

Edmonton působí trošku odevzdaným dojmem, San Jose kontroluje dění na hrací ploše a míří za dvěma body.

45:27

Kane se rozjel na levém křídle a zakončil kruhu vedle zadní tyče, resp. lapačky brankáře.

44:37

Larsson při předchozím střídání absolvoval souboj s Hertlem v levém rohu útočného pásma soupeře a docela nepěkně dopadl na pravou ruku. Je dost možné, že si s rukou něco udělal. Teď je v péči členů domácího realizačního týmu.

44:24

44:24 Tomáš HERTL - 1:5

44:24

San Jose právě vstřelilo branku!
TOMÁŠ HERTL zakončil svoje sólo na levé straně zbavením se Manninga na kruhu a následně zblízka pokořil brankáře Edmontonu. Bez asistence.

43:37

Kane měl dlouho kotouč na svojí hokejce a projel na pravé křídlo, následně si dával velký pozor, aby nehákoval Klefboma.

42:57

Couture byl zastavený na pravém křídle a Talbot následně zastavil kotouč svojí hokejkou.

41:36

41:36 Kevin LABANC - 1:4

41:36

Čepice na led! KEVIN LABANC právě zaznamenal svůj první hattrick v NHL! Thornton nahrál zleva na hranu levého kruhu, Larsson padl do zakončení protihráče zápěstím, ale kotouč stejně zapadl za Talbota. Asistence: Joe Thornton, Brenden Dillon.

41:15

Stejně tak o pár sekund později, takže McDavid musí zůstat na hrací ploše.

40:53

Edmonton vyhodil kotouč po pravé straně na zakázané uvolnění.

40:01

I po dvou třetinách vede San Jose o dvě branky. Žraloci se nejprve v početní výhodě trápili, ale nakonec Kevin Labanc z pravého kruhu vymetl kratší šibenici. Pro Labanca to je třetí dvougólový večer v kariéře v NHL, přičemž podruhé proti Edmontonu. S Oilers to nevypadalo úplně ideálně. Ale přesilovkovou dorážkou Nugenta-Hopkinse se dostali do zápasu. Zlepšili pohyb, přidali na důrazu. Čeká nás určitě zajímavá třetí třetina. V ní se neobjeví zraněný Melker Karlsson a Ty Rattie. Oba z utkání odstoupili v průběhu první třetiny a ve druhém dějství se do hry už nevrátili.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:52

To vypadalo, že Zach Kassian dokázal Timu Meierovi vzít hokejku v době, kdy se oba hráči setkali na modré čáře a poté jí dovézt až na svojí střídačku.

39:36

Pavelski jenom posunul kotouč po levém mantinelu a pustil spoluhráče na led.

38:54

Nugent-Hopkins se na pravé straně dostal ze sevření Meiera a přihrával bekhendem do ohně, hosté však odehráli kotouč do bezpečí.

38:24

Hosté zhustili střední pásmo a výsledkem toho bylo pouze domácí nahození po levé straně, které nemohlo ohrozit Della.

37:59

Icing Sharks.

37:40

Goodrow napadal Draisaitla. Němec nepokazil rozehru. Pak se prohnal Nugent-Hopkins po pravé straně do útočného pásma, ale tam neobešel Šimka.

37:01

Burns nahrával přes útočné pásmo na levý kruh Pavelskimu, ale nahrávku vypíchl obránce svojí hokejkou na středu.

36:19

Nugent-Hopkins je teď v péči členů domácího realizačního týmu a ukazuje na levé zápěstí. To nevěstí nic ideálního.

36:06

McDavidovo zápěstí z levé strany se otřelo o pravou nohu brankáře na přední tyči.

35:21

Kane nahrál na pravou stranu, ale Vlasic už projel kolem svého spoluhráče, a tak nemohl zpracovat jeho pas.

34:51

Zakázané uvolnění hostů na levé straně.

34:24

Gravelovo nahození ze středního pásma přistálo v lapačce Della a ten radši přerušil hru.

34:09

Komerční pauza.

34:01

McDavid to myslel pěkně, nahrávku ze středu na levý kruh, kde si najížděl Draisaitl do druhé vlny, ale Němcovi přeskočil kotouč hokejku.

33:42

Po nahození z levé strany se domácí hokejisté odebrali a odjeli střídat.

33:15

Domácí jsou docela živí po své první trefě v zápase a poměrně zlepšili pohyb.

32:44

Lucic pořádně přidal na důrazu v levém rohu útočného pásma, což náležitě ocenili domácí příznivci.

32:00

32:00 Ryan NUGENT-HOPKINS - 1:3

32:00

Po střele Nurse z pozice levého beka dorážel Chiasson, kotouč následně skončil na hokejce RYANA NUGENTA-HOPKINSE A ten překonal sedícího Della. Využitá přesilovka domácích. Asistence: Alex Chiasson.

31:18

Couture si najel na pravé křídlo do druhé vlny, Talbot zmenšil úhel a kryl jeho zajímavou šanci na první tyči.

30:49

McDavid byl v ofsajdu na levé straně a čeká nás komerční pauza.

30:28

Meier (SJS) podrazil z pravé strany Manninga za domácí brankou a bude hrát chvíli čtyři na čtyři.

30:08

Pavelski přihrál nepřesně křížem z pravé strany až do středního pásma.

29:49

Zakázané uvolnění hostů v početní výhodě pět na čtyři.

29:38

Burns chtěl vyšperkovat kombinaci s Labancem roztažením hry zhruba na levý kruh, ale nahrávka na Couturea byla až příliš rychlá.

29:12

Couture vypálil z levé strany vedle přední tyče, ale hosté zůstávají před Talbotem.

29:06

Klefbom (EDM) se diví, ale za nedovolené bránění na levé straně útočného pásma dostává dvě minuty.

29:02

Chiasson clonil brankáři, ale ten si stejně našel střelu Klefboma z levé strany.

28:58

28:45

Po střele Larssona spálil Klefbom vyloženou šanci v levé části hrací plochy.

28:18

Malone chytil rychlost na levém křídle a projel kolem Thorntona, ale Lucic byl na hranici brankoviště obsazený.

27:31

Burns se nedohodl se spoluhráčem při rozehře a z toho rezultovalo domácí zakončení z pravého kruhu.

26:10

26:10 Kevin LABANC - 0:3

26:10

Heed vystřelil od modré, kotouč skončil na levé straně, kde byl zřejmě Vlasic a Kane. Bývalý útočník Winnipegu poté zkusil křižnou nahrávku pod sebe, puk lehce škrtl o Meiera na středu a kotouč si na pravém kruhu našel KEVIN LABANC, stáhl si ho k sobě a zakončením mezi dvěma bránícím hokejisty vymetl kratší šibenici. Labanc se tak podruhé prosazuje v tomto duelu. Asistence: Timo Meier, Evander Kane.

25:30

Domácí vyhazují kotouč po pravé straně do blízkosti hostující branky.

25:23

Thorntonovu nahrávku z pravého kruhu k bližší tyči překazil Klefbom a poslal kotouč hokejkou do ochranné sítě.

25:00

Hosté pořádně nevystřelili při přesilovce pět na čtyři a soupeř už je čtyřech.

24:26

Hosté budou hrát přesilovku pět na tři. Larsson vyhodil kotouč mimo hrací plochu.

24:13

Meier, Thornton a Kane si vyměňovali kotouč, následně Vlasic vystřelil z pravého kruhu do dlouhé nohy brankáře.

23:38

Zatím bez zakončení na Talbota v početní výhodě Sharks.

23:12

Hosté nezvládli přechod přes útočnou modrou čáru a pak nechybělo mnoho, aby se pískal ofsajd.

22:48

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., podrážení).

22:37

Už se také hraje celkem dlouho bez přerušení.

22:10

Ve druhé třetině zatím parádní tempo.

21:15

Larsson byl mezi kruhy zcela sám, Dell docela dost povyjel a hostujícího brankáře poté potěšila zvonící levá tyčka, od které se kotouč odrazil mimo dosah hokejistů v oranžovém.

20:47

Hertl míchal s pukem na levé straně a domácí měli, co dělat aby ustáli jeho aktivitu v útočném pásmu.

20:01

Žraloci vedou po první třetině 2:0. Celkem jsou efektivní v zakončení. Nejprve otevřel skóre Labanc z levé strany. Následně nahrávku Donskoie zúžitkoval neobsazený Kane na zadní tyči. Oba týmy počítají ztráty.

V úvodu odstoupil na hostující straně Melker Karlsson. V poslední sekundě poté schytal tvrdou střelu Heeda Ty Ratie a rozhodně to nevypadá, že by měl pokračovat v utkání. Za zmínku stojí také hit Adama Larssona na Tomáše Hertla v útočném pásmu Sharks, kdy bývalý bek New Jersey zasáhl českého hokejistu do hrudi. Zatím nesledujeme nějaký strhující zápas. Šancí na obou stranách víceméně stejně.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:59

Ojojoj, bombu Heeda od modré čáry zablokoval Rattie a teď trpí bolestí. Kulhá do šatny a jeho pokračování v zápase je vážně ohroženo. Možná trefil hostující obránce určité nechráněné místo svého protihráče. Ale tohle muselo opravdu hodně bolet.

19:52

Zakázané uvolnění domácích a hosté už by měli vyhrát první třetinu o dvě branky.

19:42

Rattie svedl rychlostní souboj s Burnsem na pravé straně, ale následně přijel Šimek na pomoc svému spoluhráči.

19:15

Sörensen oslovil Thorntona na pravém křídle, ale ten strávil v útočném pásmu pouze pár sekund.

18:23

Hertl nahrál zleva na střed rozjetému Donskoiovi a ten hnal sám na brankáře, jenže nedotáhl svůj forhendový blafák okolo levé nohy Talbota.

18:07

Kane to vzal na sebe z pravé strany, ale pro Talbota se jednalo o jednoduchý zákrok.

17:47

Sudí postřehli teč ve středním pásmu, a tak se nebude pískat icing domácích na levé straně.

17:18

Sudí nařizují buly na polovině hřiště.

15:54

McDavid nabral dobrou rychlost na levém křídle a adresoval pas na pravou stranu, kde Nurse vystřelil na přední tyč do lapačky Della.

15:17

Larsson trefil Hertla mezi kruhy v útočném pásmu Sharks a český útočník to jaksi viditelně vůbec nečekal. Bývalý obránce New Jersey zasáhl Hertla někam do oblasti hrudi.

14:33

Draisaitl (EDM) a Goodrow (SJS) si cosi pověděli v útočném pásmu domácích a celá jejich debata pokračovala do střední třetiny, kde po krosčeku útočníka Sharks na Němce v barvách Edmontonu už se rozhodli sudí vylučovat. Uvidíme hru čtyři na čtyři.

14:15

Rattie jel po levé straně tak dlouho až se objevil za brankou hostů, kde jej přitlačil Braun na mantinel.

13:36

Meier získal kotouč zpět, hosté následně kombinovali v útočném pásmu až vše skončilo chybou na levé straně.

13:00

Lucic zakončoval z první na pravé straně na přední tyčku, kde máchl Dell lapačkou a vystavil krásný semafor. Tohle byl asi nejtěžší zákrok hostujícího brankáře v dnešním střetnutí.

12:18

12:18 Evander KANE - 0:2

12:18

Hertl zavezl kotouč po levé straně do útočného pásma a našel Donskoie. Ten zvedl hlavu, ukázal a dlouhým křížem nahrál na zadní tyčku, kde naprosto nepochopitelně byl zcela volný EVANDER KANE, Kane z jedničky uklidil kotouč za bezmocného brankáře. Asistence: Joonas Donskoi, Tomáš Hertl.

11:54

Vlasic vjel na levé straně do ofsajdu.

10:39

10:39 Kevin LABANC - 0:1

10:39

Thornton odvedl dobrou práci na levé straně, posunul kotouč ke KEVINU LABANCOVI, jehož střela skončila po odrazu od hokejky bránícího Larssona u zadní tyčky. Thornton tak má asistenci číslo 1 048 v NHL. Asistence: Joe Thornton, Marcus Sörensen.

10:19

Po ztrátě Kanea v levé části středního pásma jsou na tahu domácí hokejisté.

09:38

Hertl se stáhl až do vlastního obranného pásma a následně si sjel na levé křídlo. Posléze marně hledal nataženou hokejku Donskoie na zadní tyči.

09:10

Sledujeme vyrovnané utkání, ani jedno z mužstev si dosud nevypracovalo větší příležitost.

08:56

08:32

Druhá střela Burnse z levé strany vedle vzdálenější tyče.

08:29

Další z řady icingů na domácí konto.

07:43

Chiasson si neodpustil určitou poznámku směrem k hostující lavičce v době, kdy střídal. Těžko říci, jestli si přivodil nějaké zranění během posledního střídání, ale asi to nebyly úplně spisovné výrazy.

07:12

Lucic spolupracoval s Nugentem Hopkins a ten z levé strany a zároveň bezprostřední blízkosti narval svojí střelu do betonu Della.

06:30

Burns zakončil z postu levého beka vedle zadní tyče. Talbot jako kdyby vůbec nevěděl, jak letí kotouč na jeho branku a byl docela dezorientovaný. Navíc měl zakrytý výhled.

06:24

Zakázané uvolnění domácích znamená, že McDavid nemůže střídat.

05:53

Hosté vyčistilo pásmo a McDavid zahájil útok po levém křídle, nsáledně posílal kotouč do brankoviště, ale na to přesně čekal Couture.

05:01

Melker Karlsson svedl souboj za brankou soupeře, protihráč jej nejprve narazil na plexisklo a potom se Švéd otřel obličejem o hranu mantinelu. V doprovodu člena realizačního týmu a Goodrowa opustil hrací plochu a člověk by si asi tipl, že pro něj utkání skončilo.

04:42

Lucic se rozjel na levém křídle, ale Burns tečoval jeho zakončení hokejkou do zadního mantinelu a kotouč se následně odrazil k hostujícím hokejistům.

04:09

Do rozehry se zapojil také Dell svojí hokejkou, následoval krátký útok hostů po levé straně, Sharks se ovšem nedostali s kotoučem na holi ani do útočného pásma.

03:32

Vlasic nastřelil kotouč z levé strany před branku, ale puk skončil vedle zadní tyče, jeho spoluhráč se tlačil do brankoviště, ale pohlídal si jej bránící hokejista.

03:23

Icing domácích na pravé straně.

02:51

Meier, Dillon a Pavelski sehráli v útočné třetině akci na jeden dotek, ale Švýcar nezpracoval nahrávku z levého kruhu na osu ledu.

02:27

V úvodních sekundách zápasu se hraje spíše před Talbotem.

01:53

Sörensen číhal na středu po souhře Labanca s Pavelskim, Talbot však byl jistý a i díky pravé noze uhájil svou branku.

01:39

Malone měl proti sobě z levého křídla Thorntona, hosté se ubránili bez pomoci Della.

01:07

Kane posunul kotouč po levé straně , Hertl byl následně rychlejší než Klefbom, otočil se kolem brány, ale křížem nenašel levého obránce Sharks na útočné modré čáře.

00:30

Pavelski vypíchl puk z levé strany do obranné třetiny soupeře, v té se pohyboval spoluhráč hostujícího kapitána, který nemohl hrát, jinak by šlo o ofsajd.

00:02

Domácí nastoupili v oranžových dresech, hosté v bílých. V první třetině útočí San Jose z pravé strany.

00:01

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – A. Larsson (A), Klefbom, K. Russell, Nurse, Gravel, Manning – Rattie, McDavid (C), Draisaitl – Chiasson, Nugent-Hopkins (A), Lucic – Kassian, Malone, Khaira – Puljujärvi, Brodziak, Rieder.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns, R. Šimek, Heed (C), Vlasic (A), Braun, Dillon – Pavelski, Couture, Meier – Donskoi, Hertl, E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Sörensen – M. Karlsson, Gambrell, Goodrow.

Rozhodčí: Pollock, Luxmore – Daisy, Pancich.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Edmonton Oilers
Vzhledem ke svému postavení v tabulce National Hockey League měl Edmonton v posledním desetiletí často výhodu první volby draftu. Avšak ani tato skutečnost nezajistila realizaci v podobě útoku bývalého týmu Wayna Gretzkyho na Staneyův pohár. A takový Nail Jakupov nakonec svou zámřskou misi vzdal a stejně jako například Ilja Kovalčuk přestopil do Petrohradu.

Edmonton je v současném vydání tabulky Západní konference na jedenácté pozici. Na osmé St. Louis ztrácí čtyři body. A tom má soupeř zápasu k dobru. Je tak možné, že kapitán a jeden z největších talentů na světě Connor McDavid bude bez play-off a stejně jako loni bude startovat na světovém šampionátu. Tentokráte však na Slovensku, nikoliv v Dánsku.

Olejáři mají na své soupisce určitě zajímavá jména. Jedním z nich je německý útočník Leon Draisaitl, což je borec, který startoval na Světovém poháru 2016 (kde mimochodem získal stříbro). Pro českého hokejového fanouška je ovšem podstatnější skutečnost, že se jedná o syna bývalého trenéra Hradce Králové Petera Draisaitla.
San Jose Sharks
Hosté jsou před dnešním zápasem mírným favoritem podle mínění sázkových kanceláří. V tabulce Západní konference se nachází na třetí pozici za vedoucím Calgary a druhým Winnipegem. Dosud ve svých pětapadesáti odehraných duelech nasbírali na své konto celkem jednasedmdesát bodů. V posledním střetnutí vyhráli právě na ledě zmiňovaného lídra Západní konference poměrem 5:2. David Rittich střídal již ve 13. minutě.

Žraloci by rádi zaútočili na Staleyův pohár. Na jaře 2016 prohráli finále s Pittsburghem v šesti zápasech. Před letošní sezonou výrazně posíli díky trejdu Erika Karlssona z Ottawy, jednoho z nejlepších světových obránců. Společně s Vlasicem a univerzálem Burnsem tak tvoří dost možná nejlepší defenzivu v celé National Hockey League

Sharks si nadále drží určitou osu týmu. V mužstvu je legenda Joe Thornton, který už však strhl ze svého dresu kapitánské céčko a nahradil jej áčkem. Kaptánem San Jose je momentálně Joe Pavelski.
Radim Šimek (SJS)

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu National Hockey League, ve kterém se od 1:00 střetnou Edmonton Oilers a San Jose Sharks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:5

Branky a nahrávky: 32. Nugent-Hopkins (Chiasson), 55. Kassian (A. Larsson) – 11. Labanc (J. Thornton, Sörensen), 13. E. Kane (Donskoi, Hertl), 27. Labanc (Meier, E. Kane), 42. Labanc (J. Thornton, Dillon), 45. Hertl

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – A. Larsson, Klefbom, K. Russell, Nurse, Gravel, Manning – Rattie, McDavid (C), Draisaitl – Chiasson, Nugent-Hopkins (A), Lucic (A) – Kassian, Malone, Khaira – Puljujärvi, Brodziak, Rieder.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns, R. Šimek, Heed, Vlasic, Braun, Dillon – Pavelski (C), Couture (A), Meier – Donskoi, Hertl, E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Sörensen – M. Karlsson, Gambrell, Goodrow.

Rozhodčí: Pollock, Luxmore – Daisy, Pancich

Diváci: 18 347

10:39 SJS 0:1 Labanc (J. Thornton, Sörensen)
12:18 SJS 0:2 E. Kane (Donskoi, Hertl)
14:33 EDM 2 Draisaitl, nedovolené bránění