13.01.2019, 09:00 • Obihiro arena, Japonsko • Finále • Adam Joska (@AdamJoska2)

Konec zápasu. (11:15:03)

61:34

Kanada právě vstřelila branku!
O vítězkách letošního šampionátu hráček do osmnácti let je rozhodnuto! V početní výhodě navezla ALEXIA GUAYOVÁ puk z pravé strany před bránu a dorážkou ho dostala mezi betony za záda americké brankářky.

60:45

Vyloučení v týmu USA (Abbey Murphyová – 2 min., držení).

60:01

Finálový duel po základní hrací době vítěze nenašel, Američanky i Kanaďanky vstřelily po dvou brankách, nyní tak po úpravě ledové plochu přijde na řadu prodloužení.

60:00

59:58

Kanaďanky vyhrály vhazování před svou brankou a už jen počkaly na sirénu ukončující třetí třetinu.

59:41

Nyní zuřivě útočí Amerika, všechny její střely Kanada úspěšně blokuje.

59:11

V závěrečné minutě základní hrací doby si Kanada vytvořila krátký tlak, střela Maxachernové se ale neujala.

58:07

Na druhou stranu se do protiútoku hnala Julia Goslingová, ta byla v obležení dvou protihráček a ideálně se jí zakončit nepovedlo.

57:44

Murphyová se individuálně neprosadily a následně USA ani neudržely útočnou třetinu.

56:59

Shearenová pustila puk dále po pravém mantinelu, jenže to neměla dělat, jelikož se doklouzal až na zakázané uvolnění.

55:32

Američankám se nedaří dostat do útočné třetiny, Kanada vysunula napadání.

54:23

Oddechový čas si vybraly Spojené státy americké.

54:23

Vyloučení v týmu Kanada (Danielle Serdachnyová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy)).

53:48

Na levé straně si do dobré střelecké pozice nabruslila Petrieová, jejíž pokus kanadská gólmanka vyrazila.

53:18

Kanaďanky pouze nahodily kotouč od červené čáry na brankářku Vetterovou a posílají na led čerstvé síly.

51:11

Také další branka padla z početní výhody! Kanadské hokejistky rozjely rychlý útok po pravé straně a z předbrankového prostoru ho úspěšně zakončila ANNE CHERKOWSKIOVÁ. Asistence: Danielle Serdachnyová a Julia Gosling.

51:02

Ve vlastním oslabení zaútočila O'Brienová, navezla puk až před bránu, ale za gólmanku ho neprotlačila.

50:26

Vyloučení v týmu USA (Sydney Shearenová – 2 min., držení).

49:56

Kanadská hráčka přišla o puk za bránou soupeře a USA zakládá rychlou protiakci.

48:45

Kanada dokázala dopravit puk do sítě, ale to až potom, co jí bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

48:24

Kanaďanky ostřelují americkou bránu, zatím ale bezúspěšně.

47:52

Vyloučení v týmu USA (Maggie Nicholson – 2 min., hákování).

46:18

Vyloučení v týmu USA (Katy Knoll – 2 min., podrážení).

46:07

Spojené státy právě vstřelily branku!
O'Brienová nahodila puk z levé strany před bránu, tam si k němu dojela ABBEY MURPHYOVÁ a jelikož brankářka Kirková neměla betony dostatečně u sebe, Murphyová ho dokázala dorazit za její záda. Asistence: Casey O'Brienová.

45:21

Američanky se snaží kombinovat v útočné třetině, jenže hrají zatím jen u mantinelu, odkud nemají šanci vystřelit.

44:04

Na konci oslabení se ještě Kanada osvobozuje vyhozením přes celé hřiště, za pukem se rychle hnala Wheelerová, která naskočila z trestné lavice.

43:25

Murphyová si navezla kotouč na osu hřiště, odkud vypálila příklepem přímo do středu branky, kde byla připravená kanadská brankářka.

41:58

Vyloučení v týmu Kanada (Maddi Wheelerová – 2 min., podrážení).

41:43

Websterová si nabruslila s pukem z levé strany více na střed, její zakončení zápěstím zneškondila Kirková lapačkou.

40:53

Vyloučení v týmu Kanada (Ann-Frederik Naudová – 2 min., podrážení).

40:01

40:00

39:39

Američanky dohrávají druhou třetinu v útočné třetině, ale do vážnější šance se zatím nedostaly.

37:10

Tak to byla opravdu rychle využitá přesilovka! I Američanky se dočkaly své první branky z početní výhody, MAKENNA WEBSTER vyslala svou střelu tři metry za modrou čárou a umístila kotouč přesně k levé tyči, brankářka Kirková nestihla zasáhnout. Asistence: Caroline Harvey a Abbey Murphyová.

36:59

Vyloučení v týmu Kanada (Megan Carterová – 2 min., podrážení).

35:31

Websterová svou střelou dvacet centimetrů nad ledem protáhla brankářku Kirkovou, která předvedla dobrý zákrok lapačkou.

34:19

Edenová nastřelila z levého kruhu pro vhazování hráčku stojící před sebou, Američanky poté dále pokračují v kombinaci v útočné třetině.

33:30

Vyloučení v týmu Kanada (Maggie Maceachernová – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

32:12

Wheelerová zkusila zakončit z levé strany z poměrně velkého úhlu na bližší tyč, tam už byla připravená přesunutá brankářka Vetterová.

31:51

Tvrdá rána příklepem od Cooperové od modré skončila na zadním mantinelu a USA zakládá protiútok.

31:28

Kanadská nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

31:07

Ani Kanadě se tentokrát přesilovka příliš nepodařila.

29:48

Cooková si z pozice obránkyně snažila nabruslit co nejvíce k bráně, její střela zápěstím byla ale sražená mimo.

29:26

Vetterová dokázala vyrazit velice dobrou střelu Kanady, ta se jako první dostala k odraženému kotouči a pokračuje v útoku.

29:13

Vyloučení v týmu USA (Caroline Harveyová – 2 min., krosček).

28:54

Kanada už je usazená zpět v útočné třetině, kde zahajuje kombinaci.

28:09

Vyloučení v týmu USA (Audrey Wethingtonová – 2 min., podrážení).

27:02

Nicholsonová si na modré našla ideální pozici pro střelu, ta jen těsně minula levou tyčku.

26:39

Američankám se zatím přesilovky příliš nedaří, Kanadě se povedlo znovu vyhodit.

26:02

Kanaďanky už hrály ve čtyřech, když Murphyová nastřelila na pravé straně před sebou stojící protihráčku.

24:57

Vyloučení v týmu Kanada (Raygan Kirková – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

24:54

Kanada vystihla americkou přihrávku středem hřiště a osvobozuje se vyhozením přes celé kluziště.

23:56

Vyloučení v týmu Kanada (Julia Gosling – 2 min., podrážení).

23:48

Cherkowskiová využila střídání USA a hnala se z levé strany sama na brankářku, ta její střelu zápěstím vyrazila vedle brány.

23:21

Kanaďanky jsou ve druhé třetině zatím jasně lepší a americká brankářka má plné nohy a ruce práce.

21:41

Střelecký pokus Golsingové od modré vyrazila Vetterová před sebe a Kanada pokračuje v útočné akci.

20:32

Kanaďanky začaly přesilovku rychlým vstupem do útočné třetiny, velice nadějnou střelu z levé strany vyslala Cooperová, její pokus mířící k levé tyči vyrazila Vetterová vyrážečkou.

20:01

V první třetině finálového klání byly aktivnějším celkem Američanky, jenže do kabiny odchází s jednobrankovou ztrátou. Kanada totiž v 8. minutě zásluhou Serdachnyové využila početní výhodu a od té doby brání svůj těsný náskok. Zajímavé šance byly k vidění na obou stranách, hraje se atraktivní útočný hokej.

20:00

20:00

Vyloučení v týmu USA (Abbey Murphy – 2 min., krosček).

19:28

Rychlý útok Američanek zakončovala O'Brienová, její solidní zakončení vyrazila Kirková nad sebe maskou, puk následně Kanaďanky odpravily do bezpečí.

18:51

Kanaďanky vybojovaly puk u mantinelu a Carterové se ho v pádu povedlo vyhodit ven z pásma a jelikož byl kotouč tečovaný, nebude se ani pískat zakázané uvolnění.

17:56

Shaerenová dostala dlouhou křižnou nahrávku na útočnou modrou čáru, jenže tu přešla příliš brzy a byl jí odpískán ofsajd.

16:34

Obránkyně Winnová chvilku čekala se střelou, její zajímavý projektil poté těsně minul pravou tyčku.

15:21

Střela Harveyové z levé strany byla tečovaná a puk skončil těsně vedle branky!

14:50

Kanaďankám se povedlo obloučkem dostat puk až do útočné třetiny a mohou vystřídat.

14:37

Vyloučení v týmu USA (Shalilynn Snowová – 2 min., držení).

13:04

Rychlý útok podnikla Naudová, před ní sice spadla rozhodčí na led, to ji ale nerozhodilo a zakončila zápěstím.

12:32

Kanada díky aktivnímu napadání získala puk u útočné modré čáry, následně střílela těsně nad ledem z pravé strany Cherkowskiová, jejíž pokus gólmanka vyrazila k mantinelu.

11:23

Po americkém nahození ze středního pásma raději Kirková přikryla puk lapačkou, jelikož se k ní rychle řítily protihráčky.

10:37

Kanaďankám se nepovedlo vyhodit puk ven z pásma, tvrdou ránu příklepem po ledě vyslala z vrcholu levého kruhu Murphyová, kanadská brankářka puk vyrazila.

09:42

Střelecký pokus Harveyové z levé strany tři metry před modrou čárou chytila Kirková do lapačky a přerušila hru.

08:48

Vyloučení v týmu Kanada (Grace Shirleyová – 2 min., nedovolené bránění).

08:48

Dlouhou výhodu USA ukončuje svou střelou na bližší tyč z pravé strany Websterová.

07:44

Kanada se ujímá vedení po využité početní výhodě, kdy se z předbrankového prostoru prosadila DANIELLE SERDACHNYOVÁ. Asistence: Julia Goslingová a Alexie Guayová.

07:32

Střela Serdachnyové po ledě z pravé strany jen těsně minula levou tyč.

07:02

Vyloučení v týmu USA (Haley Winnová – 2 min., podrážení).

05:58

Kanada nedokázala dostat puk z vlastního pásma, čehož využila van Wierenová ke střele z mezikruží, proti které byla brankářka Kirková pozorná.

05:17

Nyní zahrozily také Kanaďanky, Cherkowskiová nastřelila z pravé strany tyčku!

04:56

Američanky rychle přešly před střední pásmo, do dobré střelecké pozice si s pukem na středu nabruslila Websterová, jenže mířila přímo doprostřed brány.

04:31

Nepřesná křižná rozehrávka končí dalším zakázaným uvolněním Kanady.

03:59

Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách, týmy se sdřídají na puku.

02:52

Kanaďanky neuspěly s průnikem do útočné třetiny a odjíždějí rychle střídat.

02:03

Zajímavou střelu od modré příklepem vyslala Uihleinová, kanadská gólmanka vykopla puk svým pravým betonem.

01:33

Zakázané uvolnění Kanady, vhazovat se bude po pravici Kirkové.

01:22

Naudová nebyla úspěšná se svým průnikem po pravé straně, americké hokejistky ji o puk připravily za brankou.

00:17

Američanky vyhrály úvodní vhazování, k puku se sice dostala Kanada, ale nedokázala ho zatím dostat z vlastní třetiny.

00:01

Příjemné dopoledne z japonského Obihira, kde už se vše připravuje na start finálového utkání mezi Spojenými státy americkými a Kanadou. Američanky prochází šampionátem bez porážky, první dva duely vyhrály těsně 3:2, a to i právě s Kanadou. Po výhře nad Švédskem postoupily ze skupiny A z prvního místa přímo do semifinále, kde si hravě poradily s Finskem 7:1. Kanadské hokejistky si jedinou porážku připsaly právě ze zápasu s USA, v posledním utkání skupiny porazily Rusko, které je čekalo také v semifinálovém souboji, ve kterém vybojovaly postup až po výhře 4:3 po prodloužení.

USA: Vetterová (Ferencová) – Nicholsonová, Winnová, Harveyová, Monihanová, Bernardová, Uihlein, Samoskevichová, Hartmetzová – Bilkaová, Knollová, Petrieová – Murphyová, O'Brienová, Websterová – Zanonová, Edenová, Shearenová – van Wierenová, Wethingtonová, Bardová.

Kanada: Kirková (Becková) – Maceachernová, Goslingová, Guayová, Markowskiová, Carterová, Cooperová, Grantová – Goslingová, Serdachnyová, Cherkowskiová – Wheelerová, Calabreseová, Naudová – Coteová, Shirleyová, Weissová – Trevorsová, Snowová, Kellyová – Gardinerová.

Rozhodčí: Haacková, Nurmiová – Mokhová, Sainiová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

2:3

Branky a nahrávky: 38. Webster (Harvey, Murphyová), 47. Murphyová (O'Brienová) – 8. Serdachnyová (J. Goslingová, Guayová), 52. Cherkowskiová (Serdachnyová, Gosling), 62. Guayová

Kanada: Kirková (Becková) – Maceachernová, N. Goslingová, Guayová, Markowskiová, Carterová, Cooperová, Grantová – J. Goslingová, Serdachnyová, Cherkowskiová – Wheelerová, Calabreseová, Naudová – Coteová, Shirleyová, Weissová – Trevorsová, Snowová, Kellyová – Gardinerová.

Rozhodčí: Haacková, Nurmiová – Mokhová, Sainiová

07:02 USA 2 Winnová, podrážení
07:44 CAN 0:1 Serdachnyová (J. Goslingová, Guayová)
08:48 CAN 2 Shirleyová, nedovolené bránění
14:37 USA 2 Snowová, držení
20:00 USA 2 Murphy, krosček
23:56 CAN 2 J. Gosling, podrážení