32:21

konec (15:12)

12.01.2019, 20:30 • Skupina A • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 1.05 19.7 15.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (22:03:41)
Francie – Srbsko 32:21 (15:12)
Nejvíce branek: Fabregas 5, Remili 4, Mahe 4/1 – Radivojević 6/1, Mosić 4, Orbović 3. Rozhodčí: Gjeding, Hansen (DEN). Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/2. Vyloučení: 2:4.
Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen brankář Francie Vincent Gerard.
Srbsko sice začalo zápas proti Francii výborně a ještě ve 22. minutě těsně vedlo, ale od té chvíle jakoby Francouzi zapnuli na vyšší výkonnostní level a potvrdili roli favorita. Do konce poločasu Srby přehráli o tři góly a ve druhé polovině je deklasovali 17-9, což v součtu dalo jedenáctigólový rozdíl.

Konec zápasu. (32:21)

60

Abalo minul srbskou bránu. (32:21)

60

Poslední útok zápasu mají Francouzi. (32:21)

60

Francie se neprosadila v útoku, ale neprosadilo se ani Srbsko. (32:21)

59

Francouzi při přechodu do útoku ztratili míč a Orbovič toho dokázal využít v rychlém protiútoku. (32:21)

59

Rychlá srbská kombinace měla za úkol hlavně pobavit. A mohla být krásná, ale přihrávka na Radivojeviče nebyla přesná. (32:20)

58

Fabregas zvyšuje francouzské vedení na 12 branek. (32:20)

58

Francie sice přišla o míč, ale rychlý protiútok Srbové pokazili. Takže Francie je opět před brankovištěm soupeře. (31:20)

57

Orbovič vyslal na Gerarda skrytou střelu zpoza obránce. Gerard vůbec nezareagoval. (31:20)

56

Stejně jako na druhé straně Mahe. (31:19)

56

Orbovič snižuje ztrátu Srbska. Respektivy upravuje skóre. (30:19)

55

Francie se opět zmocnila míče po ztrátě Srbů. Ti se dnes nevyhnout tvrdému debaklu. (30:18)

54

Zpoza devítky N'Guessan prostřelil brankáře Verkiče. (30:18)

54

Srbsko v útoku neuspělo a střela zamířila hodně vedle. (29:18)

54

Oba týmy přichází při svých útocích o míč. Ten nyní drží Srbové. (29:18)

53

Zhuštěným prostorem na středu se protlačil Fabregas, který naskočil do brankoviště a zvyčuje francouzské vedení. (29:18)

52

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Srbsko (Bogdan Radivojević).
(28:18)

51

Po faulu Dipandy budou Srbové zahrávat sedmimetrový hod. (28:17)

51

Fabregas dostal přihrávku do úniku a po náskoku do brankoviště nedává srbskému brankáři šanci. (28:17)

50

Rychlý gól po střele středem dává Remili. Náskok Francie je desetigólový. (27:17)

50

Dochází k dalšímu vyloučení na srbské straně. (26:17)

49

Mahe vsítil francouzský gól a vrací svůj tým do devítigólového vedení. (26:17)

49

Srbové, kteří už jsou v plném počtu, v útoku zase ztrácí míč. (25:17)

48

Seběhem z levého křídla se dokázal parádně prosadit Grebille střelou na bližší tyč. (25:17)

47

Srbové, kteří jsou v oslabení, minuli Gerardovu bránu. (24:17)

47

Vyloučení v týmu Srbsko (Miljan Pušica). (24:17)

47

Francie se prosadila v útoku a navíc došlo k faulu. (24:17)

46

Verkič vychytal francouzský útok a založil rychlý útok svého týmu. Radivojevič snižuje na rozdíl šesti branek. (23:17)

45

Po srbské ztrátě se Francie v útoku neprosadila a přišel další rychlý protiútok Srbů. Ten využil Radivojevič, který šel sám na brankáře. (23:16)

45

Karabatič se ze středu nemýlil. (23:15)

44

Rychlý kontr Srbska využívá Pušica. (22:15)

44

Grebille napálil horní tyč! (22:14)

44

Francii už je signalizována pasivita. (22:14)

42

Pušica využil dlouhý srbský útok. Teprve druhá srbská branka ve druhém poločase. (22:14)

41

To do srbské branky padá jedna střela za druhou. Grebille zvyšuje na rozdíl devíti branek. (22:13)

40

Ne, Srbové se ve druhém poločase trápí. Opět ztrácí míč a za 10 minut vsítili jen jeden gól. (21:13)

39

Dlouhý francouzský útok proměnil střelou středem Mahe. (21:13)

39

Navíc další ztráta Srbů. (20:13)

38

Lagarde technicky obhodil brankáře Srbů. Francie si jde neohroženě pro vítězství. (20:13)

37

Oba týmy v rychlém sledu přichází o míč. Ten mají nyní Francouzi. (19:13)

37

Srbské zakončení se zastavilo o horní tyč. (19:13)

37

Oddechový čas Srbska. (19:13)

37

Grebille se prosadil střelou ze středu a zvyšuje francouzské vedení na šest gólů. (19:13)

36

Míč doletěl až na pravé křídlo, kde číhal Porte. A ten se při zakončení nemýlil. (18:13)

34

Střelu z hranice devítky proměnil Vujič. (17:13)

33

Srbové kazí přihrávku a rychlý protiútok proměnil Porte. (17:12)

32

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Francie. (16:12)

32

Po faulu na Karabatiče bude Francie střílet sedmičku. (15:12)

32

Ne na dlouho. Ztráta Srbů. (15:12)

31

Jenže rychlý protiútok Srbů gól nepřinesl. Srbsko však zůstane v útoku. (15:12)

31

Francie při prvním útoku druhého poločasu hrála pasivně a rozhodčí ji začali tlačit do zakončení. To s sebou přineslo chybu a ztrátu míče. (15:12)

31

Začal druhý poločas. (15:12)
Druhý poločas začne přibližně v 21:25.
Srbsko dlouho v prvním poločase vedlo, ale mezi 22. a 28. minutou se Francii podařilo vybudovat si až čtyřgólový náskok. Francie vyhrála nakonec první poločas 15:12 a potvrzuje roli favorita.

30

První poločas skončil. (15:12)

30

V samém závěru přišla volná střela Srbska přes zeď a brankáři Gerardovi vypadlo zakončení Mosiče z rukou. (15:12)

30

Ještě jeden francouzský gól po rychlém útoku středem. (15:11)

30

Přihrávka šla do levého křídla na Iliče, který po náskoku do brankoviště obhodil brankáře. (14:11)

29

Výběhem z pravého křídla a střelou pod horní tyč se prosadil Abalo. Ten šikovně obhodil brankáře Cuparu. (14:10)

29

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Srbsko (Vanja Ilič).
(13:10)

29

Po faulu Francie na hranici brankoviště bude Srbsko střílet sedmičku. (13:9)

28

Srbové jsou sice v oslabení, ale v útoku. Jejich faul přišel těsně před gólem Fabregase. (13:9)

28

Vyloučení v týmu Srbsko (Miloš Orbović). (13:9)

28

Fabregas se prosadil střelou středem hřiště. (13:9)

28

Remili trefil tyč, ale útočná akce Francie bude pokračovat. (12:9)

27

Srbsko znovu ztrácí míč a po skvělém výkonu v prvních 22 minutách, se začíná jejich hra rozpadat. (12:9)

27

Srbové ztrtili míč a rychlý protiútok proměnil Abalo! (12:9)

26

Guigou tentokrát chtěl zakončit technickým obloučkem, ale vysoký brankář Srbska, Cupara, na míč dosáhl. (11:9)

26

Francie bude po faulu na hranici brankoviště střílet sedmičku. (11:9)

25

Srbům ale pauza příliš nepomohla. Při svém útoku znovu ztrácí míč. (11:9)

24

A Remili využil rychlého protiútoku! Francie uskakuje do dvougólového vedení a Srbsko si bere oddechový čas. (11:9)

24

Srbové ztrácí míč! (10:9)

24

Remili dostává po dlouhé době Francii do vedení. Proměnil rychlý útok středem. (10:9)

23

Brankář Gerard si na středu vychutnal srbskou střelu. Míč vyrazil a zakládá tím útok svého týmu. (9:9)

23

Lagarde po průniku za devítku vyslal téměř stokilometrovou ránu, která zapadla do srbské branky. (9:9)

22

Srbové ale dál pokračují ve skvělém výkonu. Mosič střelou zpoza obránce vrací vedení na konto balkánského celku. (8:9)

21

Memovi se podařilo z hranice devítky prudkou střelou překonat Cuparu. (8:8)

21

Až teď o něho přichází. Francie si bere oddechový čas. (7:8)

21

Sorhaindo úspěšně zablokoval střelu. Srbové ale zůstávají u míče. (7:8)

20

Srbové po ztrátě Francouzů jdou do útoku. Ten bude postupný, k rychlému kontru nedošlo. (7:8)

19

Pěkný seběh z pravého křídla do prostoru a náskok do brankoviště předvedl Radivojevič. Gerard neměl nárok. (7:8)

19

Sedmičku opět proměnil Guigou. (7:7)

18

Francouzský gól přišel až po přešlapu, jenže přešlapu předcházel faul. Srbové tak budou čelit sedmičce. Na tu jde do brány Verkič. (6:7)

17

Míč ale ztratili i na druhé straně Francouzi a z rychlého protiútoku se střelecky prosadil Radivojevič. (6:7)

17

Srbsku byla hlášena pasivita. Nutnost zakončení si vyžádala chybu a ztrátu míče. (6:6)

16

Mem bleskově srovnává. (6:6)

15

Francie se v útoku neprosadila a plně toho využívá z rychlého protiútoku Radivojevič. (5:6)

14

Rozhodčí přerušil hru, aby bylo zkontrolováno, jestli je Gerard v pořádku. A naštěstí je. Ale na obličeji má pořádnou zrudlou skvrnu. (5:5)

14

Gerard srbský útok vychytal. Ale schytal tvrdý úder míčem do obličeje. Zůstává sedět a je otřesen. (5:5)

14

Schytal totiž tvrdý úder od Fabregase, který odchází na dvě minuty na trestnou lavici. (5:5)

14

Na hřišti zůstávají ležet dva hráči. N'Guessan schytal úder do obličeje od padajícího Srba, z jehož čela se řine krev. (5:5)

13

N'Guessan na nic nečekal a velmi rychle zakončil svůj útok. (5:5)

13

Gól vstřelil tým Srbsko (Vanja Ilič). (4:5)

12

Faul na zakončujícího Kukiče. Srbové střílí sedmičku. (4:4)

12

Střela o zem, která šla za srbského brankáře, se zastavila o břevno! Fabregas ze své oblíbené pozice tentokrát neskóroval. (4:4)

12

Srbské zakončení Gerard vyrazil a do útoku se řítí Francouzi. (4:4)

11

U brankoviště došlo k faulu. Sorhaindo dostává jen varování. (4:4)

11

Srbové zkouší postupný útok a přihrávají si na perimetru. (4:4)

11

Je vyrovnáno. Na hranici brankoviště se vyšvihl do vzduchu Fabregas. (4:4)

10

Srbský útok končí střelou daleko mimo francouzskou bránu. (3:4)

10

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Francie (Michael Guigou).
(3:4)

9

Francie je v plném počtu. A ještě bude střílet sedmičku! (2:4)

9

Moc nechybělo a Srbové unikli do protiútoku, kde by číhala prázdná brána. Poslední z Francouzů ale obětavým skokem míč zachránil. (2:4)

9

I Srbové jdou tedy do oslabení. Hra je ale zatím přerušena a Guigou se jen ztuha zvedá ze země. (2:4)

9

Vyloučení v týmu Srbsko (Mijajlo Marsenić). (2:4)

9

Francie v oslabení na zakončení rozhodně nespěchá. (2:4)

8

Krásný gól Marseniče, který po náskoku do brankoviště rozrotoval míč natolik, že ho sice poslal na střed mimo bránu, ale po odrazu se nasměroval do sítě. (2:4)

7

Vyloučení v týmu Francie (Luka Karabatić). (2:3)

7

Z levého křídla si vyběhl Ilič, jeho zakončení po náskoku ale Gerard vytěsnil na tyč! Akce Srbů pokračuje. (2:3)

6

(2:3)

6

Došlo k faulu na Karabatiče na hranici brankoviště. Francie tak bude zahrávat sedmičku. (1:3)

6

Ivan Mosič střelou zpoza obrany z hranice devítky navyšuje srbské vedení. Gerard jeho střelu do poslední chvíle neviděl. (1:3)

5

Ani druhá šance Francii štěstí nepřinesla. Přichází o míč. (1:2)

5

Claire vysoko přestřelil, ale byl faulován. Marsenič obdržel žlutou kartu. (1:2)

4

Francie znovu přišla v útoku o míč. Aktivní obrana se Srbům vyplácí. Navíc rychlý protiútok využil Marsenič. (1:2)

4

Dost velké štěstí favoritů zápasu. Po zblokované střele a ztrátě míče chtěli Srbové rychle přejít do útoku, ale přihrávku zachytil vyběhnuvší brankář Gerard. (1:1)

3

Srbové se dopustili faulu. Akce Francie v útoku pokračuje. (1:1)

3

Přeci jen je vyrovnáno. Francouzi po přechodu do útoku přišli o míč a rychlý kontr proměnil Mošič. (1:1)

2

Další neúspěšný útok Srbů. Výborný zákrok francouzského brankáře. (1:0)

1

Naopak na druhé straně se středem dokázal prosadit Mem. (1:0)

1

Orbovič svou střelu z pravé strany nevměstnal mezi tři tyče a trefil jen boční síť. (0:0)

1

Utkání zahajují svým útokem Srbové. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)

Francie: Dumoulin, Gerard – Remili, Lagarde, Mem, Mahe, N'Guessan, Grebille, Abalo, Sorhaindo, Guigou, L. Karabatić, Fabregas, Claire, Dipanda, Porte.

Srbsko: Cupara, Verkić – Obradović, Marsenić, Zelenović, Kukić, Nikolić, V. Ilič, Mosić, N. Ilić, D. Nenadić, Radivojević, Vujić, Orbović, Vorkapić, Pušica.

Rozhodčí: Gjeding, Hansen (DEN).
Francouzi vstoupili do turnaje výhrou nad Brazílií, kterou porazili 24:22 a zahájili své boje ve skupině A výborně. Srbové naopak na úvod remizovali s Ruskem 30:30.
Francie bude v utkání proti Srbsku velkým favoritem. Oba týmy se naposledy utkaly minulý rok v lednu na mistrovství Evropy v Chorvatsku a Francouzi tehdy vyhráli 39:30. Zopakovali tak dva roky staré vítězství z evropského šampionátu v Polsku, kde vyhráli 36:26.
V Dánsku a Německu odstartovalo letošní mistrovství světa v házené, na kterém se nebude hrát jen o titul mistra světa, ale také o olympijskou kvalifikaci na hry do Tokia 2020. Účast pod pěti kruhy příští rok si zajistí právě vítěz celého turnaje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

32:21

Srbsko: Cupara, Verkić – Obradović, Marsenić, Kukić, Nikolić, V. Ilič, Mosić, N. Ilić, D. Nenadić, Radivojević, Vujić, Orbović, Vorkapić, Pušica.

Rozhodčí: Gjeding, Hansen (DEN)