Tenis

Challenger Canberra (tvrdý povrch)

Bradley Mousley (12) – Jiří Veselý (3)

0:2 6:7 (3), 3:6

10.01.2019, 03:30 • Centrální kurt, Canberra (AUS) • Čtvrtfinále • Michal Břuchanský

Tipsport: 6.16 1.12 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:56:55)

V semifinále Veselý narazí na druhého nasazeného Poláka Huberta Hurkacze (88.). Tomu dnes výsledkem 6:7 a 4:6 podlehl Francouz Tristan Lamasine.
Je dobojováno! Jiří Veselý i ve svém třetím utkání na tomto turnaji nepustil svého soupeře k žádnému brejkbolu a za čtyřiasedmdesát minut zaslouženě postupuje v Canbeře mezi nejlepší čtyřku. Pětadvacetiletý Čech využil skvělé servírovací formy. Po prvním servisu (80%) ztratil jen tři míčky, ve vyrovnané první sadě nedal Mousleymu ani čuchnout a díky zvládnuté zkrácené hře se ujal vedení. Ve druhém setu už oba hráči dokázali vzdorovat dělovým servisům o něco úspěšněji. Platilo to hlavně v případě Jiřího Veselého, který pro sebe za stavu 2:1 urval jediný brejk celého zápasu a ten precizně doservíroval až do vítězného konce.

Konec zápasu

3:6

Forhendový return australského outsidera letí za základní čáru a Jiří Veselý se může radovat z postupu do semifinále!

30-40

V pravý čas si Veselý pomohl čtrnáctém esem. Po hodině a čtrnácti minutách má první mečbol!

30-30

Veselý měl plné ruce práce s ideálně trefeným returnem. Výměna pak chvíli plynula, až ji Mously uzavřel vítězným bekhendem k levé postranní lajně. Třicet oba!

15-30

Mousleyho return sotva přešel přes pásku. Veselému se pak nepovedl defenzivní forhend a ještě si musí počkat na mečboly.

0-30

Výtečné podání na téčko znamená eso s pořadovým číslem třináct.

0-15

Nečistě trefený forhend musí Mosuleyho hodně mrzet. Ve výměně se mu předtím povedlo srovnat tempo.

3:5

Křižný forhendový return rovněž letí mimo dvorec a dvaadvacetiletý Australan tak prodlužuje tento zápas minimálně o jeden gem.

40-0

Forhendový return vletěl do sítě. Také Mousley má dobrý základ na čistou hru.

30-0

Australan boduje přímo ze servisu a nepouští Veselého k myšlenkám na rychlé ukončení zápasu.

15-0

Mously bušil do svého soupeře ze všech sil. Veselý nějakou dobu odolával, ale tlaku nakonec podlehl.

2:5

Konec přestávky, podávat bude Bradley Mousley.

2:5

Následuje přestávka a výměna stran.

2:5

Po delší době Veselý vyhrává gem čistou hrou. Po dvanáctém esu mu chybí už jen jeden gem k postupu.