konec (1:2, 0:0, 0:1)

10.01.2019, 14:30 • Kazachstan Arena • Michal Raška

Tipsport: 1.56 5.07 4.51 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (16:53:02)
Je konec. Kunlun dnes vyhrál překvapivě v Astaně 3:1. Už v 1. minutě poslal domácí do vedení Alexej Makljukov, ale v 11. minutě srovnal Patrik Lundh a ve 14. minutě otočil vývoj utkání Brandon Yip. Ve druhé třetině jsme se nedočkali branky, i když měla Astana ze hry více. Ve třetí třetině byla hra velice vyrovnaná a ke konci zápasu si domácí vytvořili opět velký tlak, ale nakonec vše pojistil třináct vteřin před koncem utkání střelou do prázdné branky Yip.

59:47

59:47 Brandon YIP - 1:3

59:47

Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Je rozhodnuto! Ve vlastním pásmu se dostal ke kotouči BRANDON YIP, který trefil prázdnou bránu přes celé kluziště. Bez asistence.

59:36

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Olli Palola – 2 min., podrážení).

59:32

Kunlun opět dostal puk do středního pásma.

59:06

Astana se stále snaží o vstřelení branky, ale dnes její výkon není dobrý.

58:41

Stále se bojuje v pásmu Kunlunu o kotouč, ale následně jej Red Star vyhodil na zakázané uvolnění.

57:59

Tomi Karhunen si ale následně poradil se střelou soupeře.

57:44

Domácí hrají v šesti!

57:44

Následně ovšem Kunlun vyhodil puk na zakázané uvolnění.

57:29

Nyní se Astana dopustila ofsajdu při přechodu přes modrou čáru.

57:18

Opět se Red Staru podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a Barys tak musí začít svůj útok znova.

56:16

Domácí se sice snaží něco vymyslet ve třetině soupeře, ale Kunlun se momentálně velice dobře brání.

55:13

55:01

A opět se Red Staru povedlo vyhodit puk ze své třetiny.

54:22

Barys má velkou šanci srovnat stav zápasu v přesilové hře, ale Kunlunu se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.

53:13

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Sam Lofquist – 2 min., sekání).

53:12

Následně ale skončil kotouč v moci hostujícího gólmana a následuje komerční přestávka.

52:55

Astana stále drží kotouč v pásmu soupeře a je ve velkém tlaku.

51:31

Nyní přišlo zakázané uvolnění ze strany hostů a následuje tak buly před bránou Karhunena.

51:19

Posléze se Kunlunu podařilo dostat puk do středního pásma, ovšem tlak ze strany Astany se stupňuje.

50:48

Barys drží kotouč v útočném pásmu, ale zatím pouze u mantinelu a nemůže se dostat do zakončení.

50:00

Zbývá nám posledních deset minut základní hrací doby a Kunlun stále vede těsně 2:1.

49:36

Posléze se dopředu dostali s kotoučem hráči Red Staru, kteří ho momentálně drží.

48:58

Domácí se dostali do dobré šance, ale ani tentokrát to není srovnávací gól.

47:55

Hosté se dopustili zakázaného uvolnění a následuje buly ve středním pásmu.

47:19

Domácí hráč se nedostal dopředu po pravé straně a u puku je Kunlun.

46:02

Následně se ovšem Kunlun dopustil zakázaného uvolnění.

45:36

Red Star získal puk na své polovině hrací plochy a nikam nespěchá.

44:23

44:05

Astana se ocitla ve velké šanci, ale Tomi Karhunen skvěle zasáhl.

43:08

Kunlun svírá soupeře v útočném pásmu, ale zatím si pouze přihrává.

42:23

Vyloučení v týmu Barys Astana (Jesse Blacker – 2 min., vysoká hůl).

41:45

Dmitrij Ševčenko vypálil z levé strany, ale minul soupeřovu svatyni.

40:50

Opět je to Astana, která má puk na svých holích.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:17.
Druhé perioda je u konce a branky jsme se tentokrát nedočkali. Ve druhé třetině měl domácí tým o něco více ze hry, ale Tomi Karhunen v hostující bráně předvádí solidní výkon. V poslední periodě tohoto zápasu je ovšem ještě vše otevřené.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:28

Střela hostujícího hráče od modré skončila na zákroku Karlssona, který podržel svůj tým.

38:48

Ani tentokrát za sebe Tomi Karhunen nepustil kotouč, když zakončoval z pravé strany Brandon Bochenski.

37:06

Tomi Karhunen si poradil s náhozem na jeho bránu a následuje vhazování v pásmu Kunlunu.

35:46

Momentálně toho na ledě moc k vidění není. Astana je dravější, ale v útočné fázi si neví moc rady.

34:09

Astana se dostala ke střele, ovšem ta gólem neskončila a následuje vhazování v pásmu Kunlunu.

32:57

Nyní se sice dostal do zakončení z pravé strany Christopher Seto, ovšem Henrik Karlsson byl připraven a poradil si s jeho pokusem.

32:36

Kunlunu se na chvíli podařilo vysvobodit z tlaku, ale kotouč moc dlouho neudržel.

31:42

Domácí mužstvo momentálně udává tempo hry a dominuje na hrací ploše, ale nemůže se dostat do nějaké šance.

30:53

Curtis Valk zkoušel své štěstí z levé strany, ale ani on nesrovnal stav zápasu.

29:33

Roman Starčenko byl v útočném pásmu příliš brzo a jednalo se tak o ofsajd.

28:46

Tomáš Mertl se dostal do zakončení z pravé strany, ale Henrik Karlsson byl včas u své pravé tyče.

27:20

Nyní se hra přerušila a následuje komerční přestávka.

26:25

Kunlun se snaží uklidnit hru, ale po přechodu modré čáry do útočného pásma přišel o puk.

25:12

Ovšem Barys zvýšil svou aktivitu a posléze se domácí hráči dostal do zakončení z mezikruží, ale to nebylo nijak nebezpečné.

24:33

Hned tři hráči domácích se chtěli dostat ke střele, ale nakonec se nedomluvili a u kotouče tak je Red Star.

23:51

Pavel Akolzin se dostal ke střele z dobré pozice, ale jeho ránu chytil do lapačky Tomi Karhunen.

21:43

Kunlun je na začátku druhé třetiny o něco aktivnějším týmem, ale zatím se nedostal do žádné větší šance.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:27.
První třetina je u konce a Kunlun zatím vede nad Astanou 2:1. Už v 1. minutě poslal domácí do vedení Alexej Makljukov, ale v 11. minutě srovnal Patrik Lundh a ve 14. minutě otočil vývoj utkání Brandon Yip. Kunlun tak byl o něco lepším týmem.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:22

Kunlun se nemůže dostat k nějaké střele a tato přesilovka hostů tak není příliš dobrá.

18:41

Astana nevyužila přesilovku a nyní se bude muset bránit v oslabení.

18:01

Vyloučení v týmu Barys Astana (Matt Frattin – 2 min., podrážení).

18:00

17:45

Astana sice drží kotouč v útočném pásmu, ale namůže překonat Tomiho Karhunena.

16:00

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Ville Lajunen – 2 min., podrážení).

14:54

Střela z hole domácího hráče skončila pouze na zákroku Karhunena.

13:46

Rozhodčí ještě zkoumali video, ale branku nakonec uznali a Kunlun tak vede 2:1.

13:46

13:46 Brandon YIP - 1:2

13:46

Hosté otáčejí zápas a jdou do vedení! S Lajunenovou ránou si sice Karlsson poradil, ale na dorážku BRANDONA YIPA už nestačil. Asistence: Ville Lajunen.

13:26

Vyloučení v týmu Barys Astana (Viktor Svedberg – 2 min., držení).

11:44

Dmitrij Ševčenko ujel po levé straně, ale posléze vypálil jen doprostřed brány, kde byl nachystaný Tomi Karhunen.

10:46

10:46 Patrik LUNDH - 1:1

10:46

Hosté využívají první přesilovou hru v dnešním utkání a srovnávají tak na 1:1! Fontain poslal kotouč na pravou stranu, kde se do něj z první opřel PATRIK LUNDH, který zamířil k pravé tyči a Karlsson se nestihl včas přemístit. Asistence: Justin Fontain a Sam Lofquist.

10:16

Jegor Petuchov se dostal do šance v oslabení, ale Tomiho Karhunena nepřekonal.

09:11

Vyloučení v týmu Barys Astana (Matt Frattin – 2 min., hákování).

08:29

Hosté se dostali opět ke střele, ale ani tentokrát nesrovnali.

07:18

Martin St. Pierre mohl srovnat stav zápasu, ale to by musel mířit lépe, než jen do míst, kde byl připraven brankář Henrik Karlsson.

05:54

Hra je poměrně vyrovnaná, ovšem Astana po skvělém začátku vede 1:0.

05:01

Pavel Akolzin se snažil dostat přes obránce na pravé straně, což se mu povedlo, ale následně jej vychytal Tomi Karhunen.

04:23

Hosté sice vystřelili na domácí bránu, ale Henrik Karlsson si s tímto pokusem lehce poradil.

03:11

Nyní se do zakončení dostali domácí, ale Tomi Karhunen si připisuje úspěšný zákrok.

02:39

Opět jsou u kotouče hosté, kteří se snaží vyslat střelu na domácí bránu, ale obrana Astany je pozorná.

01:55

Kunlun se chystal něco vymyslet v útočném pásmu, ovšem tam jej zradila nepřesná přihrávka.

00:39

00:39 Alexej MAKLJUKOV - 1:0

00:39

Astana právě vstřelila branku!
Domácí vstupují do tohoto utkání naprosto fantasticky, jelikož už v první minutě dávají gól! Krátce po buly v pásmu hostů se do střely opřel ALEXEJ MAKLJUKOV a umístěnou ránou překonal gólmana Karhunena. Asistence: Patrice Cormier.

00:01

Barys Astana: H. Karlsson (Hrachovina) – Svedberg, Dallman (A), Makljukov, Dietz (A), Polochov, Blacker, Orechov – Michajlis, Valk, Frattin – Ševčenko, Cormier, A. Petersson – R. Starčenko, Boyd, Bochenski (C) – Asetov, Petuchov, Sagadejev – Akolzin.

Red Star Kunlun: Karhunen (C. Sun) – V. Lajunen (A), Järvinen, Lofquist, Vitásek, Viklund, Jüe – Yip (C), Shore, Mertl – Palola, Lundh, Fontain – Latta, St. Pierre, Squires – Lockhart, Seto.

Rozhodčí: Sergei Morozov, Artur Kulyov – Nikita Vilyugin, Alexander Nikolayev.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Barys Astana je momentálně ve Východní konferenci na čtvrtém místě s šedesáti pěti body a skóre 144:113. V posledním zápase přivítala Chabarovsk, se kterým si poradila a vyhrála 4:2. Nejproduktivnějším hráčem je se čtyřiceti třemi body Dietz.
Kunlun je ve stejné tabulce na deváté příčce se čtyřiceti jedna body a skóre 104:134. V posledním zápase zavítal na led Ufy, ovšem tam prohrál 4:7. Nejproduktivnějším hráčem je s dvaceti pěti body Yip.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Barys Astana a Red Star Kunlun. Naposled na sebe tato mužstva narazila před měsícem, kdy se hrálo na ledě Kunlunu, ovšem tam vyhrála Astana 4:1. Dnes se bude hrát Kazachstan Aréně. Úvodní buly je naplánováno na 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

1:3

Branky a nahrávky: 1. Makljukov (Cormier) – 11. Lundh (Fontain, Lofquist), 14. Yip (V. Lajunen), 60. Yip

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Hrachovina) – Svedberg, Dallman (A), Makljukov, Dietz (A), Polochov, Blacker, Orechov – Michajlis, Valk, Frattin – Ševčenko, Cormier, A. Petersson – R. Starčenko, Boyd, Bochenski (C) – Asetov, Petuchov, Sagadejev – Akolzin.

Rozhodčí: Sergei Morozov, Artur Kulyov – Nikita Vilyugin, Alexander Nikolayev

00:39 AST 1:0 Makljukov (Cormier)
09:11 AST 2 Frattin, hákování
10:46 KUN 1:1 Lundh (Fontain, Lofquist)
13:26 AST 2 Svedberg, držení
13:46 KUN 1:2 Yip (V. Lajunen)
16:00 KUN 2 V. Lajunen, podrážení