09.01.2019, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • Ondřej Mikušek

Tipsport: 2.38 3.86 2.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nyní už vám jen děkuji za pozornost, přeji dobrou noc či dobré ráno a hezký zbytek týdne! (04:00:23)

Hity: 20 – 14

Justin Williams (CAR) – 1+0
Curtis McElhinney (CAR) – 28 zákroků
Brock Nelson (NYI) – 2+1
Na dnešní večer určitě nezapomene mladý útočník Hurricanes Saku Mäenelanen, který si v první třetině připsal svůj první gól v NHL.
Carolina tedy prodlužuje sérii vítězství na 5, naopak ukončuje šňůru Islanders, kteří měli na kontě 6 výher v řadě.
Carolina Hurricanes nakonec získává cenné vítězství z ledu svého soupeře z Metropolitní divize! Poté, co New York Islanders ve 45. minutě vyrovnali na 2:2, vypadalo to, že se bude prodlužovat, domácí navíc byli rozhodně aktivnější než Carolina. V posledních třech minutách se ale zápletka dnešního utkání vyřešila dost zběsile, kdy nejprve Hurricanes náhle odskočili o dvě branky, Isles ale bleskově snížili. Vyrovnat se jim už ovšem nepodařilo.

59:54

Sebastian Aho těsně minul prázdnou branku, kvůli zakázanému uvolnění se tedy hra ještě přesune před McElhinneyho.

59:30

Domácí hrají bez brankáře.

59:01

59:01 Brock NELSON - 3:4

59:01

Islanders právě vstřelili branku!
Tak pozor! Hned po vhazování přešel modrou čáru BROCK NELSON a rychlou střelou mezi nohy podruhé v dnešním zápase nachytal McElhinneyho. Tohle ještě bude zajímavé. Bez asistence.

58:58

58:58 Jaccob SLAVIN - 2:4

58:58

Carolina právě vstřelila branku!
A je to jasné! JACCOB SLAVIN na středu hřiště nejprve naznačil, poté prudce vystřelil zápěstím a od tyče trefil přesně do branky. Asistence: Dougie Hamilton, Victor Rask.

58:42

Carolina si v pohodě hlídá svoje vedení v přesilové hře a hřeje se v útočném pásmu. Sebastian Aho zkusil překvapit Greisse z velkého úhlu, neúspěšně.

57:55

Vyloučení v týmu New York Islanders (Leo Komarov – 2 min., krosček).

57:18

57:18 Justin WILLIAMS - 2:3

57:18

A možná máme rozhodnuto! Krátce po návratu z trestné lavice dostal JUSTIN WILLIAMS skvělou přihrávku od Grega McKegga, který zachytil vyhozený kotouč. Kapitán Williams si před Greissem přehodil puk na bekhend a zkušeně zavěsil. Asistence: Greg McKegg.

56:42

Cal Clutterbuck se dostal do šance přímo před McElhinneym, hostující gólman ale drží svůj tým.

55:30

Jaccob Slavin vyvezl kotouč zpoza vlastní branky a opět osvobozuje svůj tým.

3:4

Branky a nahrávky: 14. B. Nelson, 45. D. Toews (Lee, B. Nelson), 60. B. Nelson – 16. Mäenalanen (V. Rask, Foegele), 20. McKegg (Ferland, T. van Riemsdyk), 58. Williams (McKegg), 59. Slavin (D. Hamilton, V. Rask)

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Beauvillier – Komarov, Filppula, Dal Colle – Clutterbuck, Cizikas (A), M. Martin.

Carolina Hurricanes: McElhinney (Mrázek) – Pesce, Slavin (A), Faulk (A), de Haan, D. Hamilton, T. van Riemsdyk – T. Teräväinen, Aho, B. McGinn – Martinook, Wallmark, Svečnikov – Williams (C), McKegg, Ferland – Mäenalanen, V. Rask, Foegele.

Rozhodčí: Meier, Lambert – Nagy, Murphy.

Diváci: 13769

13:42 NYI 1:0 B. Nelson
15:10 CAR 1:1 Mäenalanen (V. Rask, Foegele)
19:54 CAR 1:2 McKegg (Ferland, T. van Riemsdyk)
25:05 CAR 2 Faulk, podrážení