4:1

konec (0:0)

10.11.2018, 15:30 • Esprit Arena, Düsseldorf • 11. kolo • Adam Dořák

Tipsport: 3.3 3.62 2.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tohle střetnutí nám nepřineslo příliš pohledný fotbal. V prvním poločase toho nebylo moc k vidění. Hosté tvořili hru, ale nedokázali se dopracovávat k zajímavým šancím. Zlom přišel krátce před koncem prvního poločasu, kdy byl vyloučen hráč hostí.
Ve druhém poločase už jasně dominovali domácí, kteří se čtyřikrát dokázali prosadit. Hertha sice dala jednu branku, ale to po jedné chybě v domácí obraně, jinak se ve druhém poločase vůbec k ničemu nedostala. U jediné branky hostí asistoval český zástupce a to Václav Darida!
Düsseldorf tak utnul sérii proher a bude věřit, že tohle vítězství by je mohlo nakopnout k lepším výsledkům. Avšak v příštím zápase zajíždí na hřiště Bayernu, kde je rozhodně nečeká lehký duel! (17:27:01)
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 10:3. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:15.

90+3

90+2

90+2. Benito RAMAN - 4:1

90+2

Düsseldorf právě vstřelil branku!
Neskutečné! BENITO RAMAN dostal míč před branku, zpracoval jej, vystřelil a je z toho jeho druhá branka v zápase. Domácí nakonec vítězí tří brankovým rozdílem.

90

Hlavní sudí nastavuje ještě tři minuty.

89

Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Rouwen Hennings, přichází Oliver Fink.

88

88. Davie SELKE - 3:1

88

Hertha právě vstřelila branku!
Hosté přece jen dávají čestnou branku, kdy obrana domácích nějak zapomněla na bránění a DAVIE SELKE se dostal do úniku. Dokázal vyhrát souboj s Marcinem Kamińskim a zakončil před vybíhajícím brankářem.

87

Domácí míří do útoku po pravé straně, ale tentokrát se nedostali do zakončení.

85

Tak o vítězi v dnešním utkání už snad nikdo nemůže pochybovat. K tomu, aby Hertha docílila nejméně tří branek? To by se rovnalo fotbalovému zázraku.

84

84. Benito RAMAN - 3:0

84

Autorem branky je BENITO RAMAN, který má vlekou radost. Prosazuje se ihned po svém vystřídání, kdy dostal dobrou přihrávku do běhu, ve vápně si vyškolil Jordana Torunarighu a vystřelil na branku. Rune Jarstein nedokázal lapit míč a projel mu pod tělem do branky.

83

Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Jean Zimmer, přichází Benito Raman.

82

Žlutou kartu dostává Valentino Lazaro (Hertha BSC).

82

... z rohového kopu hosté nebyli nebezpeční.

81

Michael Rensing si po hodně dlouhé době sáhnul na míč a ihned musel předvést dobrý skok ke své tyči, aby vyrazil dobrou střelu soupeře. Nyní bude ještě čelit rohovému kopu...

80

Žlutou kartu dostává Jean Zimmer (Fortuna Düsseldorf).

79

Daný útok nepřinesl zakončení a obrana domácích se stihla rychle vrátit a odzbrojit svého soka.

78

Hertha bleskurychle odvrací míč od bezpečí a podniká rychlý protiútok po pravé straně.

77

Ke střele se z hranice šestnáctky dostal Kenan Karaman, který donutil brankáře hostí, aby vyrazil míč na rohový kop.

75

Nepřesná rozehrávka na polovině hřiště, ale hosté se nevydávají do útoku a vzápětí odevzdávají míč svému soupeři. Ten v poklidu kombinuje na vlastní polovině.

73

Dnešní utkání nám skutečně nenabízí šance či strhující podívanou. Staly se dvě základní věci, červená karta a dvě branky domácích!

71

Reálné natolik, že Hertha na hřišti ve druhém poločase nepředvedla prozatím vůbec nic a jakoby to už zabalila.

70

Düsseldorf v případě vítězství v dnešním zápase, což je hodně reálné, utne šesti zápasovou sérii proher.

68

Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Kenan Karaman.

67

Na hřišti se nám vůbec nic nezměnilo a sledujeme držení míče na straně domácího celku, kdežto hosté jsou z celé situace hodně zoufalí.

65

Hostům se nyní daří držet hru na polovině hřiště a domácí celek se evidentně hodně uklidnil a již tolik nespěchá dopředu.

64

Domácím se podruhé v zápase daří překonat obranu soupeře a ujímá se dvoubrankového vedení. Tohle už vypadá pro domácí celek velmi dobře. A vzhledem k jejich postavení v tabulce, potřebují výhru jako sůl.

63

63. Rouwen HENNINGS - 2:0

63

První dobrý centr před branku ještě hosté ubránili. Ale další útok po pravé straně už přináší zásah domácích. Matthias Zimmermann pěkně přihrál přízemní střelou k levé tyčce, kde byl připravený ROUWEN HENNINGS. který bezpečně doklepl míč do branky. Asistence: Matthias Zimmermann.

61

Hodina hry je za námi a druhý poločas je prozatím v jasné režii domácího celku. Přičemž po vyloučení hráče Herthy, se hosté drželi na míči ve zbytku poločasu. Avšak s příchodem druhé půle, jakoby nastoupil zcela jiný celek.

60

Jordan Torunarigha ve snaze vyvézt míč na půlku soupeře, byl sražen k zemí, nakonec to není faul, ale jen autové vhazování pro hostující celek.

59

Düsseldorf opět s míčem na svých kopačkách a snaží se o další branku, která by je již hodně výrazně posunula k dnešní výhře.

58

Po hodně dlouhé době dokázali hosté vyvézt míč až k brance soupeře, ale zakončení z jejich strany se nekonalo.

57

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Davie Selke.

55

Kombinace hráčů v červených dresech nebere konce a soupeři se už musí motat hlava z jejich přihrávek z levé na pravou stranu a naopak.

53

Dobrý střelecký pokus ze strany domácího celku, Rune Jarstein se musí mít nyní hodně na pozoru. Domácí sice kombinují, ale dokáží vystřelit ze zcela nečekané pozice.

52

I po vedoucí brance domácí stále u míče a Hertha je jako zcela vyměněný tým!

50

50. Takaši USAMI - 1:0

50

A jejich aktivita je odměněna brzkou brankou, kdy TAKAŠI USAMI vyslal pěknou střelu z levé strany a míč poslal na vzdálenější tyč!

49

Tak druhý poločas nám zatím přináší zcela jiný obraz hry, Düsseldorf drží míč a vůbec jej nepouští svému soupeři.

48

Zakončení Fortuny nakonec vedlo k tomu, že míč šel mimo branku a Rune Jarstein bude odkopávat od své branky.

47

Domácí ihned na začátku druhého poločasu se snaží držet míč a určitě by rádi korunovali svůj nástup vedoucí brankou.

46

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Jordan Torunarigha.

46

První poločas nám nenabídl příliš pěkný fotbal. Obě mužstva hrají opatrně bez větších šancí. Více aktivní byl hostující celek. Avšak uvidíme, jak to bude s jeho aktivitou ve druhém poločase, protože v 41. minutě byl za druhou žlutou kartu vyloučen Maximilian Mittelstädt a domácí tak mají poměrně slušnou výhodu, jak s ní naloží, to budeme sledovat za necelých patnáct minut.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45

Tentokrát se Takaši Usami předvedl v lepším světle a jeho centr před branku byl velmi pěkný. Jeho spoluhráč ale posílá, hlavičkou, míč nad branku.

44

Takaši Usami se také prezentoval střelou ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus nakonec šel hodně mimo tři tyče.

42

Hosté se nejspíše zdravě naštvali a nyní byla jejich kombinace o něco přímočařejší a přišel střelecký pokus ze střední vzdálenosti, který bez větších problémů chytl brankář domácího celku.

41

41. Červená karta po 2. žluté

41

A je tu první pozdvižení, Maximilian Mittelstädt dostává za další faul, v krátké době, druhou žlutou kartu a musí jít ze hřiště.

40

Ondrej Duda nedokázal pochodit se svým prvním centrem, následně ani jeho druhý pokus nebyl příliš úspěšný.

38

Každopádně branka, ať už v jedné či druhé brance, by měla nejspíše pozitivní vliv na další průběh hry. Zatím je to takové nemastné neslané.

37

Michael Rensing si vyskočil do vzduchu a chytá míč po standardní situaci.

36

A zase hosté, kteří se asi snaží svou kombinací uspat soupeře.

34

Aktivní Salomon Kalou vyslal před branku centr z pravé strany, kdy se míč krátce nebezpečně pohyboval před brankou domácích, ale nakonec nemusel Michael Rensing zasahovat.

33

Hertha se snaží o další útočnou akci, na kterou se připravuje kombinací poblíž půlící čáry.

32

Nyní se snaží tempo zápasu držet domácí celek, ale příliš se jim to nedaří. Nicméně stále se jim dobře daří příliš nepouštět protivníka před branku Rensinga.

30

Düsseldorf nyní operoval na pravé straně hostů Nakonec se hráči v červených dresech nedokázali nebezpečně prosadit.

28

Salomon Kalou to nemyslel vůbec zle a skoro mu ta přihrávka do vápna prošla, ale na posledních chvíli se podařilo bránícímu hráči Fortuny vyrazit špičkou své kopačky.

27

Žlutou kartu dostává Maximilian Mittelstädt (Hertha BSC).

27

Salomon Kalou se zhostil centru, ale napálil prvního muže před sebou, který svou dlouhou hlavičkou posílá své spoluhráče do útoku.

26

Po dalším průniku přišel další faul, tentokrát je na levé straně faulován Maximilian Mittelstädt.

24

No, z opakovaného záběru nakonec hostující hráč zahrál hlavičku a Michael Rensing vyrazil míč a až posléze se o něj postarali obránci Fortuny.

25

Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Niklas Stark, přichází Derrick Luckassen.

23

A dobrý centr před branku, u míče však byla první domácí obrana.

22

Faul a bude následovat standardní situace z levé strany.

21

Stále platí, že hra na hřišti je opatrná, domácí více tvoří hru, ale nemohou se dostat do výraznějšího tlaku na branku soupeře.

20

Salomon Kalou odcentroval míč před branku a jeho nabíhající spoluhráč měl míč jen kousek od sebe, avšak přece jen letící míč byl rychlejší než pohyb útočícího hráče.

19

Ostřejší faul v podání Usamiho, který si vzal na paškál Starka.

17

Domácí zahrávali zajímavou standardní situaci, po které došlo k teči před brankou, avšak Rune Jarstein si vše pohlídal a chytá míč mířící k jeho pravé tyči.

16

Zničehonic se hosté dostali do šance, Ondrej Duda si zpracoval míč před brankou a už střílel na brankáře, ale vybíhající Michael Rensing skvěle svou levou nohou vykopl míč!

15

Naopak, domácí dobře napadají a opět se dostali k míči a rýsoval se nebezpečný brejk po pravé straně. Ten byl protentokrát na poslední chvíli zažehnán.

14

Hosté mají více míč pod svou kontrolou, ale jejich kombinace zatím nepřináší kýžené ovoce.

12

Už to vypadalo, že domácí ztratí míč na pravé straně, nakonec se jen přece dostali k centru do šestnáctky, ale pozorná obrana hostí eliminuje potenciální nebezpečí.

11

Taktika domácích je nejspíše jasná, co nejvíce bránit svého soka a nepouštět jej před svou branku a soustředit se na podnikání nebezpečných protiútoky. Hostům nezbývá nic jiného než tvořit hru a snažit se o zteč obrany soupeře.

10

Salomon Kalou opět u míče, ale ani tentokrát si nepočínal nejlépe a ztrácí hrací předmět.

9

Salomon Kalou dostal míč do vápna a snažil se obejít bránícího hráče, ale nakonec si počínal nedovoleně a je mu odpískán faul.

8

Rouwen Hennings střílel ze střední vzdálenosti, ale míč opouští hrací plochu hodně nad branku hostujícího celku.

7

Hertha se zatím vyžívá v dlouhodobé kombinaci, který zatím nevede k nějaké zajímavé přihrávce, která by mohla znamenat ohrožení branky.

6

Začátek zápasu se nese v opatrnějším duchu a ani jedno mužstvo se zatím nedostalo k přímému ohrožení branky.

5

Nyní nedovolený zákrok na druhé straně a hosté rozehrávají z poloviny hřiště.

4

Vedad Ibišević svedl souboj s Kevinem Stögerem na polovině hřiště a druhý jmenovaný hráč to trochu odnesl a Ibiševičovi je pískán faul za hru loktem.

3

Ani s další kombinací nebyli hosté úspěšní a opět jim nevyšla průniková přihrávka a soupeř zahrává míč do zázemí.

2

Matthias Zimmermann vystihl nepřesnou rozehrávku svého soupeře a už utíkal po pravé straně, ale ani on nevyslal povedenou přihrávku na levou stranu a pozorný Rune Jarstein celou situaci pohlídal a má míč pod kontrolou.

1

Niko Gießelmann se ihned na začátku zápasu prezentoval centrem na branku, Rune Jarstein si poprvé v zápase sahá na míč.

1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Fortuna Düsseldorf: Rensing – Gießelmann, Bormuth, Kamiński, Zimmer – Zimmermann, Bodzek (C) – Usami, Stöger, Lukebakio – Hennings.
Náhradníci: Theissen – K. Ayhan, Ducksch, Fink, Nielsen, Karaman, Raman.

Hertha BSC: Jarstein – Lazaro, Stark, Rekik, Mittelstädt – Maier, Darida – Kalou, Duda, Dilrosun – Ibišević (C).
Náhradníci: Kraft – Dárdai, Leckie, Luckassen, Lustenberger, Selke, Torunarigha.

Rozhodčí: R. Hartmann.
Fortuna Düsseldorf

Pozice v tabulce
17. místo – 1-2-7, skóre 6:24, celkem 5 bodů.

Poslední tři duely
Frankfurt vs. Düsseldorf 7:1
Düsseldorf vs. Wolfsburg 0:3
Monchengladbach vs. Düsseldorf 3:0

Nejlepší střelci
D. Lukebakio – 2 branky

Domácí mají za sebou sérii šesti proher. Nic na tom nezměnilo ani vysoké vítězství v poháru, kdy porazili 5:1 Ulm. Avšak na prvoligové scéně se nemohou odrazit k lepším výsledkům. Na svém hřišti jsou domácí nejhorším mužstvem s jedinou výhrou a čtyřmi porážkami. Jejich problémem je taktéž střílení branek, kdy doposud vstřelili jen šest branek a rovnou 24 inkasovali. Proti Herthe budou muset předvést hodně dobrý výkon, jestli chtějí uspět a hlavně začít střílet branky.
Hertha BSC

8. místo – 4-4-2, skóre 15:13, celkem 16 bodů.

Hertha vs. Freiburg 1:1
Dortmund vs. Hertha 2:2
Hertha vs. Lipsko 0:3

O. Duda – 6 branek
V. Ibiševič – 4 branky
J. Dilrosun – 2 branky

Hosté se vyhřívají v poklidném středu tabulky, i když se jim v posledních zápasech příliš nedaří. Nicméně remíza s Dortmundem hodně překvapila. Hertha na venkovních hřištích poměrně boduje a důkazem jsou tři remízové stavy a jedna výhra. Proti dnešnímu soupeři jsou hosté považováni za favorita, avšak dobře ví, že Düsseldorf bude chtít konečně utnout svou černou sérii a určitě nedá svou kůži lacino.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

4:1

konec (0:0)

Branky: 50. Usami (Gießelmann), 63. Hennings (Zimmermann), 84. Raman (Zimmermann), 90+2. Raman (Stöger) – 88. Selke (Darida)

Karty:   80. Zimmer (DSF) – 27. Mittelstädt (HER), 82. Lazaro (HER)   41. Mittelstädt (HER)

Fortuna Düsseldorf: Rensing – Gießelmann, Bormuth, Kamiński, Zimmer (83. Raman) – Zimmermann, Bodzek (C) – Usami, Stöger, Lukebakio (68. Karaman) – Hennings (89. Fink).

Hertha BSC: Jarstein – Lazaro, Stark (25. Luckassen), Rekik, Mittelstädt – Maier, Darida – Kalou, Duda (57. Selke), Dilrosun – Ibišević (C) (46. Torunarigha).

Rozhodčí: R. Hartmann

Diváci: 38 743