konec (0:0)

10.11.2018, 14:30 • Samara Arena, Samara • 14. kolo • Milan Huppert

Tipsport: 2.54 2.9 3.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Přeju hezký zbytek dne a u sledování dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (18:37:52)
Máme za sebou utkání ruské ligy, ve kterém Achmat porazil Samaru 2:1. Po nudném prvním poločase poslal hosty do vedení v 64. minutě Ravanelli. Domácí odpověděli za pět minut zásluhou Kanunnikova. Rozhodující moment přišel deset minut před koncem, kdy Anton nesmyslně nahrál Ivanovovi, jenž sám před brankářem nezaváhal a rozhodl o výhře svého týmu. Achmat se díky vítězství vyhoupl na sedmé místo, Samara zůstává třináctá.

90+4

90+3

Na hřišti je ošetřován Doumbia. Zápas mezitím pomalu, ale jistě spěje ke svému konci.

90+2

Žlutou kartu dostává Alexandr Sobolev (FK Křídla Sovětů Samara).

90+1

Ivanov je při chuti, avšak jeho další projektil mířil mimo tři tyče.

90

Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.

90

Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Ravanelli, přichází Michail Gaščenkov.

89

Sobolevovi nesedla střela ideálně, tak tak se dokutálela ke Gorodovovi.

88

K prodlouženému centru se dostal Zotov, jeho střelu obránce zblokoval na roh.

87

Samaře se krátí čas, na vyrovnání má i s nastavením nějakých pět minut.

86

Žlutou kartu dostává Miral Samardžić (FK Křídla Sovětů Samara).

85

Ofajd i na druhé straně, ocitl se v něm střelec jediného gólu domácích Kanunnikov.

84

Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Magomed Mitrišev, přichází Ablaye Mbengue.

83

Ofsajd zastavil další útočnou akci Achmatu.

82

Málo vídaná chyba možná rozhodla o vítězi utkání, Ivanovovi se o této chybě bude ještě dlouho zdát.

81

81. Oleg IVANOV - 1:2

81

Achmat Groznyj právě vstřelil branku!
Neuvěřitelná chyba Ivanova! Ryžikov přihrál na tohoto záložníka, který ale zcela nesmyslně přihrál na střed protihráči OLEGU IVANOVOVI, jenž sám před gólmanem nezaváhal, tato chyba bude domácí hodně mrzet!

80

Přímý kop hostů skončil ofsajdem Limy.

79

Sobolev se snažil pro svůj tým vybojovat penaltu, bezúspěšně.

78

Střídání v týmu FK Křídla Sovětů Samara: ze hřiště odchází Denis Tkačuk, přichází Pavel Jakovlev.

77

Žlutou kartu dostává Nikita Čičerin (FK Křídla Sovětů Samara).

76

Dalekonosná střela Antona končí nad brankou.

75

Domácí posíleni vyrovnávacím gólem se nyní tlačí za zvratem v utkání!

74

Přetažený centr si našel střelec domácích Kannunikov, tentokráte však míč trefil špatně, bude z toho odkop od brány.

73

Tkachuk se odhodlal ke střele z úhlu, za svou snahu bude odměněn rohovým kopem.

72

Střídání v týmu FK Křídla Sovětů Samara: ze hřiště odchází Sjarhej Kornilenko, přichází Alexandr Sobolev.

71

Závěrečná dvacetiminutovka slibuje velmi zajímavou podívanou!

69

Samara právě vstřelila branku!
Ano, takhle se mi to líbí! Na nádherný centr Zotova si naskočil MAXIM KANUNNIKOV, který hlavičkou k pravé tyči opět srovnává stav zápasu! Asistence: Zotov G.

69

69. Maxim KANUNNIKOV - 1:1

68

Doufejme, že úvodní branka psoune úroveň utkání na vyšší level. To, co jsme doposud viděli totiž rozhodně záživné nebylo.

67

Přímý kop Tkachuka odvrátil jeden ze stoperů na roh.

66

Žlutou kartu dostává Zaurbek Plijev (FK Achmat Groznyj).

64

64. RAVANELLI - 0:1

64

Konečně jsme se dočkali gólu! Centr za obranu převzal na hraně ofsajdu Ucijev, jenž přes celou šíři vápna našel RAVANELLIHO a ten už v tváří v tvář neměl problém prostřelit Ryžikova! Asistence: Ucijev R.

63

Další nepřesnost hostujícího celku, který převzal iniciativu hry na svou stranu.

62

Kornilenko si zpracovával balón ve velmi nebezepčné pozici, v rozhodující chvíli ho ale stoper od míče odstavil.

61

A nedočkáme se jí ani teď, centr za obranu přečetl Ryžikov, jenž také byl u balónu první.

60

Rozběhla se závěrečná půl hodina a my stále marně čekáme na úvodní branku.

59

Žlutou kartu dostává Milád Mohammadí (FK Achmat Groznyj).

58

Milád Mohammadí si šikovně obhodil soupeře, u balónu však byl první jiný z protihráčů.

57

Další slibně vypadající akci zastavil útočný faul, hříšníkem se stal Doumbia.

56

Zmatky v obraně vyřešil Miral Samardžić odkopem na roh.

55

Stejně jako v do prvního, tak i do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí. Uvidíme, jestli jim to nyný přinese potřebný gól.

54

Přihrávka na Kornilenka, se kterou si ale kapitán domácích neporadil, bude z toho pouze odkop od brány.

53

53.

53

Zničehonic obrovská šance domácích! Zblokovaný balón se dostal k Denisi Tkačukovi, proti němu však všas vyběhl Gorodov, jehož útočící hráč pouze nastřelil!

52

Centr hostů, pro nějž si bez problémů došel Ryžikov.

51

Snahu domácích zastavuje útošný faul Denis Tkačuka.

50

Další zblokovaná střela, tentokráte Čočijevova.

49

Ravanelliho pěkný centr našel Ángela, který ale nedokázal zpracovat balón!

48

Alibistická klička Mohammadího, obránce ho obral o balón.

47

Přízemní centr Kanunnikova zblokován, aut pro domácí.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:33.
Skončil první poločasu velmi nezáživného utkání mezi Samarou a Achmatem. Jediná šance, jenž stojí za zmínku, se zrodila ve třinácté minutě, kdy v úniku selhal Mitrišev. Doufejme, že druhá půle bude výrazně lepší a že se dočkáme i pár gólů

45

44

Útočný faul Zotova. Vypadá to, že úvodní půle opravdu skončí bez branek.

43

Z přímého kopu nic nebude, útočící hráč se ocitl v ofsajdu.

42

Ten se však bude opakovat, došlo k nedorozumění mezi hráči a rozhodčím.

41

Achmat bude mít k dispozici přímý kop z pravé strany.

40

Zbývá pět minut do konce velmi nudného provního poločasu. Dočkáme se ještě gólu, nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?

39

Faul na polovině hřiště, o který se postaral Rizvan Ucijev.

38

Role se prohodily, na balónu Samara, jenže jak jedna, tak druhá obrana zatím odolávají.

37

Na polovině soupeře kombinuje hostující mužstvo, žádné ohrožení brány se ale nechystá.

36

K hlavičce se dostal Miral Samardžić, ovšem mířil nepřesně.

35

Za šestnáctkou se ke střele dostal Alan Čočijev, jeho nebezpečně vypadající střelu zblokoval obránce na roh.

34

Další odvrácený centr, nyní po rohu Achmatu.

33

Kromě úniku Mitriševa nebyla k vidění žádná větší šance, sledujeme opravdu nezáživné utkání, snad se to s postupem času výrazně zlepší.

32

Dlouhý aut opět odvrácen hostující obranou.

31

Na další centr do pokutového území si naskočil Kornilenko, avšak balón jen lízl za sebe, kde byl pouze obránce.

30

Z rohu ani teď nezapršel gól, pro balón si vyskočil Ryžikov.

29

Drobná strkanice uprostřed vápna, roh se odkládá.

28

Centr hostujícího háče odvrácen na roh, že bychom se dočkali úvodního gólu?

27

Ukrytá střela Čočijeva, se kterou si však Gorodov poradil a vyrazil balón do bezpečí.

26

Brejk domácích úspěch nepřinesl, Tkačukův centr zblokoval obránce.

25

Útočnou kombinaci si po delší době může vyzkoušet Samara.

24

Zblokovaná střela skončila v tukavicích Ryžikova.

23

Máme za sebou polovinu první půle a skóre je stále bezbrankové, což v případě obou týmu není příliš nečekané.

22

Pěkná přihrávka za obranu na Ivanova, u balónu však byl první gólman Ryžikov.

21

Achmat se snaží najít sklulinu v soupeřově obraně, bezúspěšně.

20

Obě obrany prozatím bezchybné, i to je důvod, proč jsme neviděli branku.

19

Centr na volného Tkačuka na poslední chvíli akrobaticky odvrátil jeden ze stoperů!

18

Z brejku se ke střele dostal Georgij Zotov, mířil však pouze do rukavic Gorodova.

17

Tlak hostí sílí, hráči Samary nevědí, kam dřív skočit.

16

Achmat je opravdu při chuti, centr do vápna tentokráte odvrácen obranou.

15

Přihrávka za obranu se k Mitriševovi nedostala.

14

Hostující hráči nyní jednoznačně aktivnějším celkem, avšak jejich snaha zatím ke gólu nevede.

13

13.

13

Obrovská šance Achmatu! Po nepovedeném přímém kopu se do úniku dostal Magomed Mitrišev, jenže si před gólmanem balón pokopl příliš doleva a dobíhající obránce odvrátil balón na roh!

12

Žlutou kartu dostává Wilker Ángel (FK Achmat Groznyj).

11

Karty se obrátily, nyní kombinují hosté.

10

Po roho domácích hlavičkoval Miral Samardžić, vedle.

9

Žlutou kartu dostává Andrej Semjonov (FK Achmat Groznyj).

8

Hra se uklidnila, hraje se převážně na středu hřiště.

7

Útočný faul Čočijeva na chvíli pozdrží nadále trvající tlak domácích.

6

Samara kombinuje na polovině soupeře, hosté si ovšem vápno brání výborně.

5

Oba týmy se v dosavadním průběhu sezóny trápí v zakončení. Lze tak očekávat, že zápas může rozhodnout i jediný gól.

4

V úvodu utkání jsou jednoznačně aktivnějším týmem domácí, marně se ale zatím snaží dostat do nějaké šance, která by vedla ke gólu.

3

Útočný faul Kornilenka, balón do hry vykopne brankář Gorodov.

2

Hned ve druhé minutě se ke střele dostal Anton, mířil však vysoko nad.

1

FK Křídla Sovětů Samara: Ryžikov – Čičerin, Samardžić, Rogel, Zotov – Anton, Baškirov, Kanunnikov, Čočijev – Tkačuk, Kornilenko.

FK Achmat Groznyj: Gorodov – Ucijev, Semjonov, Ángel, Plijev – Mohammadí, Ravanelli, I. Doumbia, Silva Lima – Ivanov, Mitrišev.
FK Achmat Groznyj

Achmat se stejně jako minulý rok pohybuje v místech okolo středu tabulky. Momentálně sídlí tým z Grozného na desátém místě, pouhé dva body před svým sobotním soupeřem. Forma z posledních pěti zápasů je mírně záporná, jedna výhra, dvě remízy a dvě prohry. Podobně jako Samara, tak i Rakhimovi svěřenci mají velké problémy s ofenzivou, sice vstřelili o tři góly více, avšak deset gólů ve třinácti zápasech je stále bídná statistika. I Achmat má dva své nejlepší střelce s dvěma góly, jsou to Ivanov a Mitrishev.
FK Křídla Sovětů Samara

Nováček ligy ze Samary šel do nové sezóny s jasným cílem, udržet se v nejvyšší soutěži. A zatím to poměrně vychází. Samara sice momentálně okupuje třinácté místo, které by ji poslalo do baráže, avšak za dvanáctou Tulou jsou jen kvůli horšímu skóre. Výkony svěřenců trenéra Bozoviče za posledních pět zápasů se dají hodnotit jako průměrné, dvě výhry, dvě prohry a jedna remíza. Naprosto podprůměrný je však útok, v dosavadních třinácti zápasech vstřelili hráči Samary žalostných sedm gólů. O pozici nejlepšího střelce se pak s dvěma góly dělí Kanunnikov s Kornilenkem.
Zdravím všechny fanoušky a fanynky fotbalu! Dnes se společně podíváme na duel čtrnáctého kola ruské Premier Ligy mezi Samarou a Achmatem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.