Vhazování (%): 53 – 48
Hity: 20 – 27
Přesilová hra: 1/6 – 1/4
Trestné minuty: 10 – 24
Lightning zaznamenali třetí výhru v řadě za sebou, přičemž si polepšili svou bilanci na 11-3-1. Oilers naopak prohráli druhý zápas po sobě a zůstávají tak na 17 bodech.

Výhru Tampy Bay 5:2 režírovali útočníci Nikita Kučerov, Steven Stamkos. Kučerov dva góly, asistence; Stamkos gól, dvě asistence. Velmi dobrý výkon navíc podal mezi třemi tyčemi brankář Andrej Vasilevskij – celkem 33 úspěšných zákroků.

Konečný výsledek: Lightning vs Oilers 5:2

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také celého dnešního utkání.

58:40

Střela Killorna od pravého mantinelu míjí Koskinenovu svatyni.

58:27

Sergačjov s toušem ve vlastní zóně, obě mužstva prostřídávají své formace.

57:16

Larssonův pokus od modré čáry skončil na zadním mantinelu.

56:39

Proběhla reklamní přestávka, nyní se vhazuje po pravici gólmana Tampy Bay mezi hole Pointa a Nugenta-Hopkinse.

56:39

Pěkná akce od McDavida, na skvěle chytajícího Vasilevského ale kapitán kanadského týmu recept nenašel.

56:01

Necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny, o dnešním vítězi máme zdá se velmi pravděpodobně rozhodnuto.

5:2

Branky a nahrávky: 5. Stamkos (Kučerov), 20. B. Point (Gourde, T. Johnson), 34. Gourde (McDonagh, B. Point), 39. Kučerov (Stamkos, Coburn), 49. Kučerov (J. T. Miller, Stamkos) – 33. R. Strome (Klefbom), 41. Draisaitl (Rattie, Nugent-Hopkins)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – McDonagh, Strålman (A), Koekkoek, Girardi, Coburn, Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Gourde, B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Joseph – Erne, Paquette, Callahan (A).

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – Klefbom, A. Larsson (A), Nurse, Russell, Gravel, Benning – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Rattie – Rieder, Draisaitl, Caggiula – Lucic (A), R. Strome, Yamamoto – Khaira, Brodziak, Kassian.

Rozhodčí: Jake Brenk, Dan O'Rourke – Tim Nowak, Brandon Gawryletz

Diváci: 19 092

04:40 TBL 1:0 Stamkos (Kučerov)
06:37 EDM 2 Rattie, sekání
19:34 TBL 2:0 B. Point (Gourde, T. Johnson)
24:48 TBL 2 J. T. Miller, nedovolené bránění