4:1

konec (3:1, 0:0, 1:0)

12.10.2018, 01:00 • TD Garden, Boston • Petr Sumbal

Tipsport: 1.92 4.05 3.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a dobrou noc. (03:47:37)

3. Jaroslav Halák (BOS) 25 zák., 1 gól, 96,2%
Zápas mezi Bostonem Bruins a Edmontonem Oilers je u konce, z vítězství 4:1 se raduje domácí Boston. Přitom to byli hosté, kteří se v první třetině dostali do vedení zásluhou Connora McDavida. Jenže zbytek třetiny jim nevyšel a třikrát inkasovali. Nejprve se v přesilovce po krásné individuální akci prosadil David Pastrňák, poté rovněž v početní převaze poslal domácí do vedení Brad Marchand. A o pouhých šestatřicet sekund později zvyšoval na 3:1 Joakim Nordström. Ve druhé třetině žádná branka nepadla a dlouho to platilo i o té třetí. Obrovskou smůlu měl Ryan Nugent-Hopkins, když po jeho střele puk skotačil na brankové čáře, ale za ní se nepodíval. V samotném závěru definitivně rozhodl gólem do prázdné brány Patrice Bergeron.
Těsně po závěrečné siréně ještě rozhodčí musí hasit menší strkanici ve středním pásmu.

59:26

59:26 Patrice BERGERON - 4:1

59:26

Bruins právě vstřelili branku!
A je definitivně rozhodnuto, na třetí pokus už domácí prázdnou branku trefili. Od modré čáry puk dostal do sítě zkušený útočník PATRICE BERGERON. Bez asistence.

59:23

Nejprve ze středního pásma minul Brad Marchand a pak z blízky nepochopitelně minul také Brandon Carlo.

59:11

Znovu se podařilo domácím dostat puk do středního pásma.

58:45

Z levého kruhu střílel Darnell Nurse, Halák puk vyrazil a jeho spoluhráčů pak vyhodili.

58:31

Hosté už jsou zase usazeni v útočné třetině.

58:14

Krejčí odvedl skvělou práci a puk se díky němu dostal do středního pásma.

58:04

McDavid poslal puk před branku, ale to se neujalo.

57:41

Cam Talbot už je na střídačce a Edmonton to zkusí v šesti proti pěti!

57:41

Ryan Nugent-Hopkins získal v obranném pásmu puk, vyvezl ho a pak nahodil do toho útočného. Vše nakonec skončilo střelou hostů od modré a snadným zákrokem Haláka.

56:40

Halák vyjel za svou branku, zastavil puk a pomohl tím svým spoluhráčům s rozehrávkou.

4:1

Branky a nahrávky: 10. Pastrňák (Grzelcyk), 15. Marchand (Grzelcyk, Bergeron), 16. Nordström (Krejčí), 60. Bergeron – 4. McDavid (Rattie, Nurse)

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), K. Miller, Grzelcyk, Carlo, J. Moore – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Nordström, Krejčí, DeBrusk – Bjork, Backes (A), Heinen – Acciari, Kuraly, Wagner.

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – A. Larsson, Klefbom, Benning, Nurse, Bouchard, Russell – Rattie, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, Draisaitl, Lucic (A) – Kassian, R. Strome, Rieder – Puljujärvi, Khaira, Caggiula.

Rozhodčí: Rank, O’Rourke – Murphy, Marquis

03:43 EDM 0:1 McDavid (Rattie, Nurse)
08:12 EDM 2 A. Larsson, nedovolené bránění
09:20 BOS 1:1 Pastrňák (Grzelcyk)
13:54 EDM 2 Khaira, vražení na hrazení
14:37 BOS 2:1 Marchand (Grzelcyk, Bergeron)