konec (2:0, 0:0, 0:3)

10.10.2018, 18:00 • DRFG arena • Skupina D • Filip Krůza

Tipsport: 1.8 4.7 3.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne to bude z jihomoravské metropole již vše. Přeji pěkný zbytek večera a u dalšího sportovního přenosu opět na shlednou. (20:17:09)
Brněnskou DRFG Arénu po selhání Komety v závěrečné části opouštějí zklamaní fanoušci. Hokejistům EV Zug se ve třetí periodě podařil dokonalý obrat, když po gólech Martschiniho, Albrechta a Suriho otočili skóre ze stavu 2:0 na 2:3. Brněnská Kometa tak stále nemá jistou vyřazovací část a musí čekat, jak dopadne zápas Grodna s Berlínem.

59:25

Kometa v šesti!

Reto SURI - 2:3

58:28

Zug právě vstřelil branku!
Hostující celek dokonává obrat! RETO SURI napřáhl na přihrávku Lina Marstchiniho a svou ranou dokázal prostřelit Karla Vejmelku. Asistence: Lino Martschini.

57:21

Brněnským fanouškům se nelíbí poslední dvě posouzení rozhodčích a dávají to hlasitě najevo. Dožadují se přesilové hry.

Yannick-Lennart ALBRECHT - 2:2

56:08

Hosté necelé čtyři minuty před koncem třetí periody vyrovnávají. Střela Zryda byla sice zblokována, ale dorážka YANNICKA-LENNARTA ALBRECHTA už skončila za zády brněnského brankáře. Asistence: Miro Zryd.

56:02

Petr Holík zahrál v obranném pásmu vysokou holí a hra je tak přerušena. Bude se vhazovat po pravici Vejmelky.

54:50

Albrecht posunul Vejmelkovu bránu, ale i přesto se vhazuje v obranném pásmu Komety.

54:01

Martin Zaťovič se vydal do protiútoku, pěkně si obhodil obránce, ale Aeschlimana už svou střelou překonat nedokázal!

53:27

Reto Suri se dvakrát pokusil ohrozit Vejmelku od modré čáry. První střela byla zblokována a další byla velmi slabá.

52:14

Klingbergovu střelu z pravého kruhu zblokoval Juraj Mikuš.

51:44

Petr Holík ze slibné pozice na pravém kruhu vyslal projektil, jenž se otřel o tyč brány Aeschlimanna!

51:29

Dnešní utkání sleduje 3022 diváků.

51:13

Postavení mimo hru hokejistů Komety.

50:23

Hosty vstřelená branka pochopitelně povzbudila a dalšími útočnými výpady se snaží vyrovnat skóre. Čeká nás zajímavých posledních deset minut třetí třetiny.

Lino MARTSCHINI - 2:1

48:50

Brňanům se nevydařila rozehrávka za bránou. Yannick Zehnder poslal kotouč mezi kruhy na LINA MARTSCHINIHO, jenž potvrdil status "Top Scorera" a skvělou střelou do šibenice nedal Vejmelkovi šanci na zákrok. Asistence: Yannick Zehnder.

48:13

Carl Klingberg našel před bránou Albrechta, jenž ale střelou z první neuspěl.

47:38

Ofsajdu se dopustili hráči EVZ.

46:42

Bedřich Köhler přejel po přihrávce Dočekala modrou čáru a rychle vyslal na Aeschlimanna střelu. Ten byl pozorný a kotouč udržel ve své náruči.

46:16

Vejmelkova brána byla vysazena ze své původní pozice. Následuje komerční přestávka

45:15

Plášek hledal na Alexandra Malleta, jenže přihrávka byla pomalejší a Mallet tak kotouč nedokázal zpracovat.

44:15

Zehnderova střela byla ztečována, ale Vejmelka si pro kotouč, jenž směřoval vysoko nad, i přesto sáhl a lapil jej.

44:09

Zakázané uvolnění domácího týmu.

43:38

43:28

Alatalo neudržel kotouč na modré čáře a hosté tak dlouhou přesilovku nevyužijí.

43:02

Radim Zohorna odpálil kotouč až k Aeschlimannovi.

42:23

Další zákrok Vejmelky betonem, tentokrát zastavil nahození od modré čáry. O chvíli později Kometa vyhazuje a odjíždí střídat.

41:34

Dominik Lammer vystřelil z uhlu jen do Vejmelkova betonu.

40:45

Martin Zaťovič se mohl vydat do protiútoků. Místo toho však zvolil bezpečnější metodu, rozehrál na obránce a ušetřil tak čas.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:40.
Druhé dějství dnešního zápasu je minulostí. Žádnou branku jsem neviděli a Brňané tak stále drží dvoubrankové vedení 2:0. O šance však určitě nebyla nouze. Zejména na začátku třetiny se Kometa v oslabení ocitla ve dvou dobrých příležitostech. V dalším průběhu periody Karel Plášek hned dvakrát nastřelil brankovou konstrukci. EV Zug, jenž bude začínat poslední třetinu v dlouhé početní výhodě po vyloučení Karabáčka, zatím Karla Vejmelku překonat nedokázal.

40:00

39:43

Muller chvíli po vhazování vyhazuje kotouč z obranného pásma Komety.

39:38

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Karabáček – 2+2 min, vražení na hrazení).

38:47

Zryd měl v obranném pásmu menší problémy s dotírajícím Horkým. Nakonec vše zvládl a mohl založit útočnou akci.

37:39

Hruškovo zakončení z vrcholu pravého kruhu si Aeschlimann pohlídal a kotouč vyrazil.

36:57

Holík s Muellerem nedokázali udržet kotouč v útočné třetině Komety.

36:10

Štencelovo prostrčení na Dočekala bylo zastaveno hostující obranou.

35:25

35:24

Karel Vejmelka v souboji se Schlumpfem opět úspěšnější a sekundu před návratem Karabáčka přerušuje hru.

34:38

Reto Suri našel volného Dominika Schlumpfa na druhé tyči, jenž kotouč usměrnil na Vejmelku. Ten se rychle přesunul a skvěle zasáhl.

33:44

Raphael Diaz vystřelil od levého mantinelu. Vejmelka jeho pokus vyrazil ramenem.

33:25

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Karabáček – 2 min., podrážení).

33:01

Puk po střele Martina Dočekala z první skončil na betonech Aeschlimanna.

31:48

Karel Plášek podruhé v utkání trefuje tyč! Tentokrát po střele z nápřahu po přejezdu modré čáry.

30:47

Karel Plášek se hezky zbavil obránce u levého mantinelu, následně poslal kotouč k Janu Hruškovi, jenž jej usměrnil na gólmana. Ten se zásahem však neměl problém.

29:59

Martin Zaťovič nadvakrát alespoň posunul kotouč do středního pásma. Mueller jej zde však nevybojoval.

29:36

Karel Vejmelka přerušuje hru přesným zásahem.

29:17

Haberstich se chvíli po výjezdu z trestné lavice ocitl v ofsajdu.

29:07

28:31

Mikuš měl po své chybě co dělat, aby zatavil soupeřova útočníka.

28:13

Hosté po nepřesné přihrávce Zaťoviče vyhazují k Vejmelkovi.

27:07

Karel Plášek byl držen ve vlastním obranném pásmu Fabianem Haberstichem, jenž si jde odpykat trest na lavici hanby.

26:31

26:11

Tato přesilovka Zugu zatím nevychází. Kometa opět vyhazuje.

25:26

Brňané se dvakrát po sobě osvobodili vyhozením k Aeschlimannovi.

24:31

Kometa sice dosáhla vstřelené branky, ale již před tím rozhodčí přerušil hru kvůli hře vysokou holí Alexandra Malleta. Kanadský útočník inkasuje dvě trestné minuty.

24:19

Karel Plášek po přihrávce Hrušky z úhlu nastřelil levou tyč brány Aeschlimanna.

23:22

Tentokrát se při rozehrávce další útočné akce nedohodli brněnští hokejisté. Icing.

23:10

Střela Martina Zaťoviče okamžitě po buly skončila v moci Aeschlimanna.

23:07

Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

22:03

Na druhé straně minul z prostoru před bránou horní růžek Carl Klingberg!

21:25

S dalšími střelami domácí hokejistů si Aeschlimann poradil.

20:33

20:25

Další velká šance Brna v oslabení! Puk se po pokusu Muellera odrazil na hůl Zaťoviče, který ale backhandem ze skvělé pozice minul.

20:09

Peter Mueller získal rychle po buly kotouč a hnal se sám na Aeschlimanna. V tomto případě však americký ostrostřelec neuspěl, protože nadstřelil hostující bránu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:50.
První třetina utkání brněnské Komety a švýcarského EV Zug je za námi. Domácí celek do zápasu vstoupil skvěle. Nejprve v 7. minutě překonal obránce Ondřej Němec přízemní střelou Aeschlimanna, jenž při návratu do branky upadl. O dvě minuty později se Dalimil Mikyska prosadil střelou pod beton po hezké individuální akci. V dalším průběhu třetiny jsme i přes nastřelenou tyč domácí brány branku neviděli. Uvidíme, co přinese další průběh zápasu.

20:00

19:43

Vejmelka si poradil se střelou od modré a následně i s dorážkou soupeře.

18:57

Peter Mueller získal kotouč a vyhodil jej až k Aeschilmannovi.

18:33

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Mikuš – 2 min., podrážení).

18:15

Reto Suri se efektně stahovačkou zbavil obránce a následně z levého kruhu nastřelil tyč Vejmelkovy brány.

17:43

Domácí hokejisté se chvíli drželi v útočném pásma, k nebezpečnému ohrožení Zugu však nedošlo.

16:35

Lammer se snažil najít od levého mantinelu Carla Klingberga dojíždějícího před bránu. Jeho přihrávku skvěle zablokoval holí domácí obránce.

15:04

Martschini rychle nahodil kotouč od pravého mantinelu, ten se odrazil od Vejmelkova betonu pryč z nebezpečné zóny.

13:42

Hruška přebruslil obránce a poté se snažil kotouč poslat nad beton ležícího Aeschlimanna, ten se tentokrát překonat nenechal.

13:19

Vejmelka vytřepal kotouč z rukavice a rychle kotouč poslal do středního pásma.

12:29

Muellerův projektil z pravého kruhu proletěl těsně mimo hostující brány.

12:00

11:45

Po dalším zákroku Karla Vejmelky vyhazují domácí až za Aeschlimanna.

11:14

Švýcaři dlouhou dobu motali domácí v útočném pásmu. Nakonec se ale vyhnali sami nepřesnou přihrávkou.

10:00

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Plášek.

09:04

Thomas Thiry střelou zápěstím nastřelil od modré jen blokujícího Martina Zaťoviče.

Dalimil MIKYSKA - 2:0

08:02

Kometa právě vstřelila branku!
O chvíli později se však domácí radují podruhé. Mladík DALIMIL MIKYSKA se rozjel ve středním pásmu, předjel obránce a z levé strany pokořil gólmana přízemní střelou pod beton. Asistence: Václav Karabáček.

07:44

Domácí se opět na chvíli usadili v útočném pásmu, tentokrát bez úspěchu.

Ondřej NĚMEC - 1:0

06:11

Domácí tým se ujímá vedení. Martin Dočekal vybojoval kotouč u levého mantinelu, poslal jej na ONDŘEJE NĚMCE, který střelou po zemi překonal Aeschlimanna. Hostující brankář se nestačil vrátit do brány. Asistence: Martin Dočekal.

05:25

Radim Zohorna nabral rychlost a hnal se na Aeschlimanna z levé strany. Jeho přihrávku na spoluhráče zablokoval vracející se obránce.

04:48

Senteler vypálil z pravého kruhu jen do vyrážečky domácího golmana.

04:17

Karel Plášek prověřil Aeschlimanna od pravého mantinelu. Hostující brankář radši přerušuje hru.

03:42

Kotouč se v útočném pásmu Komety odrazil Petru Holíkovi, ten přistrčil na Malce, který to ale nečekal, takže nedošla ani k ohrožení branky EVZ.

03:13

Postavení mimo hru domácího týmu.

02:37

Thomas Thiry přejel modrou čáru a rychle zakončil. Jeho pokus Vejmelka jednoduše lapil do své náruče.

01:03

Raphael Diaz vypálil z pravé strany nad bránu Karla Vejmelky.

00:34

Jako první se do útoku vydali hokejisté EVZ, Brňané po chvílí vyhodili do středního pásma a odešli střídat.

00:01

Máme za sebou státní hymny. Utkání za chvíli začíná.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Dostál) – Mikuš, Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Plášek, Hruška, Kašpar – Horký, Zohorna, Karabáček – Dočekal, Köhler, Mallet.

EV Zug: Aeschlimann (Stephan) – Alatalo, Schlumpf, Morant, Diaz, Zryd, Zgraggen, Thiry, Stadler – Lammer, Albrecht, Klingberg – Suri, McIntyre, Martschini – Schnyder, Senteler, Leuenberger – Habertisch, Zehnder, Wideström.

Rozhodčí: Šír (CZE), Wannersted (NOR) – Ondráček, Hanzlík (CZE).
EV Zug

Hokejisté z menšího švýcarského města zažili povedený vstup do ročníku Ligy mistrů. První utkání odehráli v Berlíně, kde si s domácím celkem si poradil poměrem 3:5. Ani v dalším venkovním zápase Zug nezaváhal a na horké půdě Němanu zvítězil 2:4. Taktéž bezchybně zvládl i domácí odvetu proti Berlínu, který ze Švýcarska vyprovodil šestigólovou nadílkou. První zaváhání přišlo až proti Grodnu, které Švýcary překvapilo a odvezlo si dva body po výhře v prodloužení. Před dvojzápasem s Kometou drží s deseti získanými body první místo ve skupině D.