CAR: Curtis McElhinney – 22 zákr., 3 OG, 88,0%

VAN: Jacob Markström – 28 zákr., 5 OG, 84,8%
Hvězda utkání podle komentátora

Jaccob Slavin (CAR)

Slavin byl dnes po Alexanderu Edlerovi z Vancouveru Canucks druhým nejvytěžovanějším hráčem utkání. Odehrál 23 minut a 33 vteřin. Do statistik si navíc také připsal dva kanadské body za dvě asistence, čtyři střely na bránu, jeden hit a jednu zablokovanou střelu. Soupeři se dnes proti němu hrálo velmi těžce.
Československá stopa v utkání

Martin Nečas (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 08:17

Petr Mrázek (CAR) byl dnes pouze náhradním brankářem.

Trestné minuty: 10 – 6
Hurricanes dnes navázali na velmi dobrý start do sezony 2018/2019. Canucks porazili 5:3, a připsali si tak letošní třetí výhru. Na svém kontě mají po čtyřech odehraných zápasech bilanci 3-0-1.

Kosatky neuspěly ani ve druhém utkání šestizápasového tripu. Po třech odehraných zápasech pak nyní mají bilanci 1-2-0.

Po dvou kanadských bodech si v utkání za domácí připsali obránce Jaccob Slavin (dvě asistence) a útočníci Sebastian Aho (gól, asistence), Teuvo Teräväinen (dvě asistence). Na druhé straně se pak blýskl třemi kanadskými body útočník Sven Bärtschi (dva góly, asistence).

59:57

Dnešní utkání už nic dalšího nenabídne.

59:25

Markström zamířil na střídačku, Canucks jsou v šesti!

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:46

Hamiltonova střela od modré čáry byla zablokována do ochranné sítě.

58:24

1 minuta a 36 vteřin do konce třetí třetiny. Carolina má k dispozici vedení 5:3 a nyní navíc také přesilovou hru.

58:24

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

58:15

Hurricanes odvádějí velmi dobrou práci a drží se v útočném pásmu.

57:55

Wallmarkovo nahození od levého mantinelu, Markström má puk v náručí.

57:31

Staalova střela z levé strany zablokována Bärtschim do ochranné sítě.

56:43

Zakázané uvolnění Canucks. Hostům se nedaří dostat k závěrečnému tlaku.

56:34

Hamilton střílel od modré z první, Markström ale zasahovat nemusel.

55:15

4 minuty a 45 vteřin do konce třetí třetiny. Staal a Horvat na vhazování ve střední třetině poblíž trestné lavice Kosatek.

55:15

Ofsajd domácí Caroliny, proběhne další z reklamních přestávek.

54:26

Střely na bránu: 32 – 25

54:01

Necelých šest minut do konce třetí třetiny. Podaří se Canucks ještě nějak zdramatizovat dnešní utkání?

53:48

53:48 Warren FOEGELE - 5:3

53:48

Carolina právě vstřelila branku!
5:3 pro Hurricanes! Chybu Boesera potrestal po Williamsově přihrávce střelou bez přípravy z pravého kruhu pro vhazování WARREN FOEGELE. Dvaadvacetiletý útočník zaznamenal svou třetí trefu v sezoně! Asistence: Justin Williams, Jordan Staal.

53:34

Další zakázané uvolnění Canucks.

53:11

Icing Vancouveru, hra se tak vrátí zpět před Markströma.

52:58

Také pokus Slavina na druhé straně nebyl příliš nebezpečný.

52:12

Nahození Leipsica brankáře Caroliny příliš nevystrašilo.

51:25

Vhazovalo se ve středovém kruhu.

51:23

Petterssonova útočná akce nebyla úspěšná, rozhodčí navíc následně pískají Canucks ještě přihrávku rukou.

50:13

Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Staala a Horvata po levici Markströma.

50:13

Další přerušení hry, tentokrát bude i moci proběhnout reklamní přestávka.

50:08

Zakázané uvolnění Kosatek, vhazovat se tak bude před Markströmem.

50:01

Máme za sebou polovinu třetí třetiny. Hurricanes stále vedou nad Canucks těsně, 4:3.

49:55

Leipsicovo nahození ze středu útočného pásma, McElhinney má touš v lapačce.

49:45

Po Leipsicově zadovce vystřelil zprava Sutter, McElhinney měl plné ruce práce.

48:58

Cancuks odpískána hra vysokou holí, vhazovat se následně bude v jejich obranné zóně.

48:52

Svěřenci Roda Brind'Amoura vyhodili na zakázané uvolnění.

48:27

Boeserova střela byla zablokována, McElhinney tak mohl zůstat v klidu.

47:59

Nepřesnost Caroliny ve střední třetině, kupředu míří zase Kosatky.

47:52

Pouliot se s pukem daleko nedostal. Hrát mohou domácí hokejisté.

46:45

Konec reklamní přestávky, Wallmark a Sutter v souboji na buly po levici McElhinneyho.

46:45

Goldobin před bránu na Petterssona, McElhinney ale připraven na správném místě. Následuje první reklamní přestávka ve třetí třetině.

46:36

Střely na bránu: 29 – 22

45:55

Hostům se podařilo touš vyvést do střední třetiny a následně také vystřídat.

45:42

O kotouč se usilovně bojuje za bránou Canucks.

44:37

Ofsajd Vancouveru.

44:29

Na opačné straně kluziště zase zahrozil Martinook, Markström ale příliš práce neměl.

44:17

Prudká střela od Virtanena, gólman Canes schovává puk ve své lapačce.

44:02

Edlerův pokus z levé strany zablokován, McElhinney tak nyní zasahovat nemusel.

43:33

Stecher zkusil štěstí od modré čáry, McElhinney ale na střelu po celou dobu viděl.

43:00

Postavení mimo hru ze strany hokejistů Caroliny.

42:36

Hit Wallmarka na Gudbransona sklidil v ochozech velký aplaus.

42:16

Pesceho pokus z pravé strany, Markström vyráží vyrážečkou.

41:58

Faulk s toušem u vlastní brány, obě mužstva prostřídávají své formace.

41:25

Edler zablokoval střelecký pokus Faulka.

40:51

Na druhé straně zazvonila za McElhinneyho zády po střele Erikssona branková konstrukce!

40:33

Tentokrát vystřelil od modré Slavin, brankář Vancouveru znovu pozorný.

40:26

Fleuryho střela od modré čáry, Markström zasahuje svou rukavicí.

40:01

Obě mužstva se vrátila zpět na led PNC Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za několik málo okamžiků!

Trestné minuty: 10 – 4
Čtyřicet minut je za námi a Hurricanes vedou nad Canucks 4:3. Autorem rozdílové trefy je zatím útočník Canes Andrej Svečnikov.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58

Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.

39:01

Ohlášena poslední minuta druhého dějství.

38:35

Fleuryho pokus z levé strany, Markström zasahuje.

38:22

37:55

Canucks se jinak příliš nedaří usadit při přesilovce v útočném pásmu.

37:20

Dobrý McElhinneyho zákrok proti skvělé šanci Horvata.

36:53

Po nepřesné rozehrávka hostů střílel při vlastním oslabení Martinook, Markström ale nakonec bez práce.

36:22

V pořadí čtvrtá přesilovka pro Vancouver. Dočkáme se vyrovnání?

36:22

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Phillip Di Giuseppe – 2 min., nedovolené bránění).

35:55

Nečas ani Hamilton brankáře Kosatek neohrozili. Hrát může zase soupeř.

35:31

Carolině nevyšel přechod do útočného pásma – postavení mimo hru.

34:45

Hostům odpískána hra vysokou holí, vhazovat se bude před Markströmem.

34:24

Po vhazování vystřelil od modré Tanev, McElhinney ale bez potíží vyrazil pravým betonem.

34:20

Zakázané uvolnění Hurricanes.

34:11

Střely na bránu: 19 – 18

34:02

5 minut a 58 vteřin do konce druhé třetiny, Aho a Beagle na vhazování po levici Markströma.

34:02

Edler zablokoval střelu Ferlanda do ochranné sítě, na řadu přichází další reklamní přestávka.

33:40

Střela Boesera z pravé strany postrádala razanci, pro McElhinneyho se tak nakonec jednalo o jednoduchý zákrok.

32:58

Střelecký pokus McGinna od modré čáry postrádal přesnost.

32:01

McElhinney lapil Goldobinův pokus z levé strany do své rukavice.

31:36

Fleury s pukem za vlastní bránou, obě mužstva střídají.

30:41

Teräväinenovo nahození z pravé strany nadělalo Markströmovi a Canucks pořádné potíže.

30:29

Zpět do akce! Po pravici Markströma se na vhazování staví Aho a Sutter.

30:29

Střela Ferlanda, Markström ponechává kotouč ve své lapačce. Po přerušení následuje reklamní přestávka.

29:58

Jsme těsně před polovinou utkání, Hurricanes vedou doma nad Canucks 4:3.

29:26

Další útok domácích skončil ofsajdem.

29:18

Na opačné straně kluziště to zkusil zleva Faulk a gólman Canucks si svým zákrokem nebyl vůbec jistý!

28:29

Erikssonova střela od levého mantinelu, McElhinney bez problémů vyráží svou vyrážečkou.

28:16

Střely na bránu: 17 – 15

28:12

27:48

Hamilton napřáhl k prudké střele, Markström má puk v náručí.

27:13

Pouliotovi začíná běžet druhá trestná minuta, Markström zatím bez práce.

26:21

Williams a Beagle zpět na ledě.

26:12

Pojďme na to. Staal a Sutter na vhazování po levici Markströma.

26:12

Po reklamní přestávce budeme sledovat první přesilovku Caroliny.

26:12

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Derrick Pouliot – 2 min., držení).

25:33

Ihned po vhazování se píská icing Kosatek.

25:25

Pouliot zablokoval střelu Staala do ochranné sítě.

25:14

Postavení mimo hru ze strany Hurricanes.

24:42

Střelecký pokus Slavina od modré nebyl z nejpřesnějších.

24:21

Sledovat budeme nyní hru ve čtyřech.

24:21

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Justin Williams – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jay Beagle – 2 min., hrubost).

23:24

23:24 Sven BÄRTSCHI - 4:3

23:24

Vancouver právě vstřelil branku!
Druhá využitá přesilová hra Kosatek! Edlerovu nabídku tečoval za McElhinneyho záda SVEN BÄRTSCHI. Kotouč si přitom ještě srazil do vlastní brány bruslí obránce Faulk. Pro Bärtschiho jinak druhý gól, třetí bod v zápase, 3:4 z pohledu Canucks! Asistence: Alexander Edler, Elias Pettersson.

23:14

Začíná druhá minuta z Di Giuseppeho trestu.

22:31

Nepřesná přihrávka od Horvata na modrou čáru, Canucks tak přicházejí o útočné pásmo.

22:13

Třetí přesilovka pro Vancouver a vhazování po pravici McElhinneyho.

22:13

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Phillip Di Giuseppe – 2 min., sekání).

21:54

21:54 Andrej SVEČNIKOV - 4:2

21:54

Canes si berou zpět dvoubrankový náskok! Prudkou střelu Slavina vyrazil Markström levým betonem. Následně se ale dorážkou prosadil pohotový ANDREJ SVEČNIKOV. Pro dvojku draftu 2018 druhý gól v sezoně, 4:2! Asistence: Jaccob Slavin, Dougie Hamilton.

21:30

Goldobinovo nahození od pravého mantinelu, McElhinney zapisuje další zákrok.

21:26

Prudká střela Taneva od modré čáry, McElhinney dokázal kotouč zkrotit.

20:46

20:46 Bo HORVAT - 3:2

20:46

Hosté využívají početní výhodu, a snižují tak na 2:3! Po dobré Bärtschiho práci překonává gólmana Hurricanes střelou bez přípravy, v pádu, BO HORVAT. Jeho druhá trefa v letošní sezoně! Asistence: Sven Bärtschi, Brock Boeser.

20:27

Střela McGinna při vlastním oslabení zablokována Edlerem mimo.

20:02

Canucks začínají druhou třetinu na přesilovce.

20:01

Hokejisté Caroliny a Vancouveru jsou zpět na ledové ploše. Prostřední perioda bude zahájena za malou chvíli.

Trestné minuty: 4 – 0
Úvodní dvacetiminutovka dnešního utkání mezi Hurricanes a Canucks je minulostí. Domácí hokejisté přitom vedou o dvě branky, 3:1. Zápas je ale zatím herně vyrovnaný.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:55

Střelecký pokus Pouliota od modré byl tečován Granlundem, avšak mimo McElhinneyho dosah.

19:06

Carolina ihned po vhazování vyváží kotouč pryč z obranné třetiny.

19:02

Druhá početní výhoda pro Canucks. Podaří se hostům ještě v závěru první třetiny snížit?

19:02

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Micheal Ferland.

19:01

Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:44

Horvat přihrával zprava před bránu, nikoho ze svých spoluhráčů zde ovšem nenašel.

18:02

18:02

Ofsajd v podání Hurricanes, 1 minutu a 58 vteřin před koncem první třetiny proběhne ještě jedna reklamní přestávka.

17:51

17:51 Sebastian AHO - 3:1

17:51

Canes jdou do dvoubrankového vedení! Ferland z pravé strany na brankáře Canucks ještě nevyzrál. O pár okamžiků později se ale zleva prosadil SEBASTIAN AHO. Pro Fina druhý gól a druhý bod v dnešním zápase, 3:1! Asistence: Micheal Ferland, Teuvo Teräväinen.

16:58

Faulk dobře defenzivně proti Virtanenovi, McElhinney tak žádnému nebezpečí nakonec čelit nemusel.

16:32

Pettersson přihrál před bránu Erikssonovi, tomu se ovšem následně zakončit nepodařilo.

15:38

Také střela Slavina od levého mantinelu se neujala.

15:09

Pokus Hamiltona z pravé strany zablokován, Markström tedy mohl zůstat v klidu.

14:46

Kotouč si to namířil do ochozů PNC Areny, vhazovat se následně zřejmě bude ve střední třetině.

14:26

Střely na bránu: 6 – 8

14:23

Ofsajd domácích hokejistů.

14:16

Můžeme pokračovat. Vhazuje se mezi hole Aha a Beaglea ve střední zóně před střídačkou Hurricanes.

14:16

Hra je přerušena, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

13:39

Edlerova střela z levé strany minula McElhinneyho svatyni.

13:15

Aktivní forčekink Caroliny, hosté mají s rozehrávkou problémy.

12:36

Rána de Haana od modré, Markström ale opět zasahovat nemusel.

12:13

Nahození Martinooka od pravého mantinelu na Markströma neprošlo.

11:27

Bekhend Schallera z pravého kruhu, McElhinney si svou levou tyč pohlídal a vyrazil.

11:17

11:17 Brett PESCE - 2:1

11:17

Domácí hokejisté podruhé v zápase vedou! Střelecký pokus BRETTA PESCEHO od modré čáry skončil v síti. Třiadvacetiletý obránce se prosadil letos poprvé, 2:1! Asistence: Teuvo Teräväinen, Sebastian Aho.

10:56

Čároví pískají icing Canes.

10:31

Foegele se snažil zprava natlačit před Markströma, velmi dobře defenzivně si ale počínal Pouliot.

09:55

Nacházíme se těsně před polovinou první třetiny. Skóre mezi Hurricanes a Canucks je nerozhodné, 1:1.

09:20

Útočnou akci Vancouveru zastavují čároví a spolu s nimi postavení mimo hru.

09:13

Po delší době také práce pro Markströma. Švédský brankář se ale pokusem Teräväinena z úhlu překvapit nenechal.

08:35

Goldobin se s pukem dostal šikovně mezi kruhy. Jeho následnou střelu ale McElhinney dokázal zlikvidovat.

08:21

Střely na bránu: 3 – 5

08:17

Zakázané uvolnění Caroliny.

07:50

Hosté s toušem u vlastní brány, oba týmy prostřídávají své formace.

07:26

Po skvělém forčekinku Boesera střílel z dobré pozice Horvat, McElhinney ale odolal.

06:43

Konec reklamní přestávky, Staal a Horvat na vhazování po pravici McElhinneyho.

06:43

McElhinney má puk pod kontrolou, proběhne první reklamní přestávka.

06:28

Icing Hurricanes, vhazovat se za moment bude poblíž McElhinneyho.

06:12

06:12 Sven BÄRTSCHI - 1:1

06:12

Sedmá minuta utkání, máme srovnáno! Po pěkné, dlouhé přihrávce Edlera se dostal do úniku SVEN BÄRTSCHI, přičemž brankáře McElhinneyho následně vykoupal forhendovým blafákem. První gól švýcarského forvarda v sezoně 2018/2019, 1:1! Asistence: Alexander Edler, Christopher Tanev.

05:35

Nepřesná rozehrávka od Edlera, Canucks odpískáno zakázané uvolnění.

05:12

04:34

Staal střílel z pravé strany při vlastním oslabení, Markström ale podržel své spoluhráče.

04:13

První polovina z trestu Foegelea je minulostí, Kosatkám se zatím příliš na přesilovce nedaří.

03:32

Canes se daří vyhodit.

03:20

Edlerova střela od modré čáry minula tři tyče.

03:12

Canucks si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Curtise McElhinneyho.

03:12

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Warren Foegele – 2 min., podrážení).

02:50

Dobré střídání čtvrté útočné formace Vancouveru.

02:43

Tentokrát to zkusil Granlund, gólman Caroliny ale znovu připraven.

02:30

Bekhendový pokus Schallera z předbrankového prostoru, McElhinney vyráží.

01:59

Střelecký pokus Bärtschiho zablokován de Haanem, McElhinney tak bez práce.

01:40

Na druhé straně to zkoušel individuálně Sutter, obrana domácích byla ovšem pozorná.

01:18

Aho si nerozuměl s Teräväinenem, útočná akce Canes tak končí.

00:50

Ihned po vhazování se píská zakázané uvolnění Caroliny.

00:43

00:43 Jordan STAAL - 1:0

00:43

Hurricanes otevírají po 43 vteřinách hry skóre dnešního utkání! Nahození JORDANA STAALA od modré čáry překvapivě skončilo v síti za Markströmovými zády. Pro zkušeného útočníka třetí gól v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Bez asistence.

00:19

Horvat střílel z levé strany, avšak minul McElhinneyho bránu.

00:10

První útočná akce Canes neúspěšná, hrát mohou Canuks.

00:03

Úvodní buly pro domácí.

00:01

Na vhazování se do středového kruhu staví Staal a Horvat, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, utkání mezi Hurricanes a Canucks začne co nevidět.
Zahajovací formace stojí na modrých čarách, v PNC Areně zazní kanadská a americká státní hymna.

Z:2 REC:1-1-0 OG:7 PR:3,53 %ÚS:90,0 SO:0

Carolina Hurricanes: McElhinney (Mrázek) – Slavin, D. Hamilton, H. Fleury, Pesce, de Haan, Faulk (A) – Foegele, J. Staal (A), Williams (C) – Ferland, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, Nečas, Di Giuseppe – Martinook, Wallmark, Svečnikov.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler (A), Ch. Tanev (A), D. Pouliot, Gudbranson, B. Hutton, Stecher – Leipsic, Horvat, Boeser – Goldobin, Pettersson, Eriksson – Bärtschi, B. Sutter (A), Virtanen – Schaller, Beagle, M. Granlund.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Kendrick Nicholson – Tim Nowak, Shandor Alphonso.
Příjemnou středeční noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Carolina Hurricanes a Vancouver Canucks.

VANCOUVER CANUCKS

Canucks zapsali v úvodních dvou zápasech nové sezony bilanci jedné výhry a jedné prohry. V tabulce Pacifické divize jim patří čtvrtá příčka, v Západní konferenci se pak mužstvo nachází na osmé pozici.

Naposledy svěřenci Travise Greena hráli minulou neděli, 7. října. Na ledě Calgary Flames ovšem prohráli 4:7. Góly týmu z Britské Kolumbie obstarali útočníci Elias Pettersson (dva góly), Brandon Sutter, Bo Horvat.

Vancouver se momentálně nachází na šestizápasovém tripu. Po utkání s Hurricanes se Kosatky utkají ještě s Tampou Bay Lightning, Floridou Panthers, Pittsburghem Penguins a Winnipegem Jets.

CAROLINA HURRICANES

Hurricanes vstoupili do sezony 20182019 velmi dobře. Na svém kontě totiž mají po prvních třech zápasech bilanci dvou výher a jedné prohry po nastavení, přičemž drží první místo v Metropolitní divizi a zároveň i ve Východní konferenci.

Poslední zápas odehráli hokejisté Caroliny minulou neděli, 7. října. Doma přitom porazili New York Rangers 8:5. Svou první trefu v NHL v utkání vstřelil útočník Andrej Svečnikov, dvojka draftu 2018. Po třech kanadských bodech pak nasbírali útočníci Warren Foegele (dva góly, asistence), Jordan Staal (gól, dvě asistence), Justin Williams (tři asistence).

Po dnešním zápase s Canucks budou mít Canes třídenní volno. Následně zahájí na ledě Minnesoty Wild třízápasový trip.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci z úterý na středu nabídne nejlepší hokejová liga světa celkem šest zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Carolina Hurricanes a Vancouver Canucks. Úvodní vhazování bude v PNC Areně vhozeno v 01:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

5:3

Branky a nahrávky: 1. J. Staal, 12. Pesce (T. Teräväinen, Aho), 18. Aho (Ferland, T. Teräväinen), 22. Svečnikov (Slavin, D. Hamilton), 54. Foegele (Williams, J. Staal) – 7. Bärtschi (Edler, Ch. Tanev), 21. Horvat (Bärtschi, Boeser), 24. Bärtschi (Edler, Pettersson)

Rozhodčí: Jon McIsaac, Kendrick Nicholson – Tim Nowak, Shandor Alphonso

Diváci: 11 932

00:43 CAR 1:0 J. Staal
03:12 CAR 2 Foegele, podrážení
06:12 VAN 1:1 Bärtschi (Edler, Ch. Tanev)
11:17 CAR 2:1 Pesce (T. Teräväinen, Aho)
17:51 CAR 3:1 Aho (Ferland, T. Teräväinen)
19:02 CAR 2 příliš mnoho hráčů, odpyká Ferland