BK Havlíčkův Brod – HC Sparta Praha

3:6

konec (0:3, 2:2, 1:1 - N 0:1)

15.09.2018, 13:15 • Zimní stadion Kotlina • Skupina B • Štěpán Ondráček

Dnes je to ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalšího onlajnu se těším na počtenou. Ještě bych vás rád pozval na utkání A-mužstva, které zahajuje sezonu proti Moravským Budějovicím, a to od 17:00. (15:51:32)
Utkání bylo vyrovnané jen v první třetině, kde si Sparťanští vytvořili i zlomový náskok zápasu. Ve zbylých dvou třetinách se prosadili oba mančafty, ale na vítězství Pražanů to nic nezměnilo. Sparta vyhrála i nadstavbovou část, kdy rozhodla po 51 sekundách.

60:51

60:51 PRYMULA - 3:7

60:51

Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané získávají i bonusový bod! Muž zápasu Lukáš Rousek zadovkou oslovil mezi kruhy PATRIKA PRYMULU, který pověsil puk do pravého horního rohu! Asistence: Lukáš Rousek.

60:30

Hosté jsou v útočném pásmu, kde se o ně starají hráči Bruslařů.

60:01

Po šedesáti minutách vyhráli hosté rozdílem tří branek. Následovat bude pětiminutové prodloužení o bonusový bod.

59:57

Tak to je neskutečné co domácí hráči nedali! Škorpík byl zcela mimo svoji brankovou konstrukci a v jeho brankovišti ho zastoupili spoluhráči, kteří zamezili jasnému gólu!

59:40

Souboj o puk se odehrává za brankou Škorpíka.

59:15

Domácí v šesti!

58:50

Domácí se nemohou dostat do pásma Sparty navíc teď zahráli na zakázané uvolnění.

58:19

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha Vorobjev– 5 min., napadení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

55:54

55:54 TECL - 3:6

55:54

Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
Bruslaři se přeci jen dočkávají další branky, tentokrát v přesilovce! Cachnín přenechal puk u pravého hrazení MARKU TECLOVI, který bez přípravy propálil Škorpíka mezi betony! Asistence: Richard Cachnín a Štěpán Dudycha.

55:40

Hosté mohli udeřit podruhé ve vlastní nevýhodě! K odraženému puku se mezi kruhy dostal Václav Rubeš, který už už zakončoval do prázdné branky, ale proti jeho střele se výborně přesunul Dominik Arbelovský, který si připisuje další těžký zákrok!

54:35

54:35 PRCHAL - 2:6

54:35

Hosté se prosazují i ve vlastním oslabení! Lukáš Rousek našel u pravé tyče JAKUBA PRCHALA, který přesně mířenou střelou nad levý beton přidává šestý dílek do sparťanské skládačky! Asistence: Lukáš Rousek.

54:22

Dudycha nabil na levý kruh Teclovi, který promáchl puk.

54:09

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Havlín – 2 min., podrážení).

53:45

Sparťané rozjíždějí další útočnou akci od vlastního brankáře, ale neúspěšně.

53:11

Rubeš se dostal do zakončení ovšem jeho pokus lapil Arbelovský, který se teď nenudí.

52:55

Pikova napřesná střela končí na hokejkách domácích, kteří nevyhodili puk z útočného pásma.

52:20

Bruslaři se musí bránit proti výbornému soupeři, který zatím naráží na připravené hráče v bílém.

51:50

Škorpík pomohl s rozehrávkou a Sparta získala pásmo.

51:08

Celek z Kotliny je v útočném pásmu, ale střela od modré byla včas zablokovaná. Dopředu jdou hráči soupeře.

50:30

Hosté mají hru pod kontrolou nicméně domácí se snaží o další branku, leč marně.

49:51

Sparta je v pásmu Bruslařů, kde kombinuje.

49:16

Bruslaři jsou v pásmu soupeře, ale převážně bojují o hrací předmět, takže Škorpík je bez práce.

48:38

Pražané zkouší další útok, ale naráží na domácí hokejisty, kteří skvěle napadají jejich rozehrávku.

47:45

Sparťané přečíslili domácí obranu a vše na sebe vzal Pšenička, který si vybruslil mezi kruhy. Projektil útočníka hostů byl však nepřesný.

47:03

Arbelovský kryje další pokus, tentokrát od modré čáry.

46:45

Čech chtěl projít přes svého strážce, avšak neúspěšně.

46:13

Hosté uvěznili domácí v jejich pásmu, z čehož resultovala i další střela na branku, která změnila několikrát směr, Arbelovský připraven.

45:15

Gluzman se pokusil nachytat Arbelovského u pravé tyče, ale sparťanský útočník nepochodil, neboť domácí muž s maskou byl pozorný.

44:58

Zakázané uvolnění Bruslařů.

44:06

Hromádka nastartoval na pravém křídle Fialu, který hned vypálil. Jeho ránu schoval v lapačce Škorpík.

43:45

Hromádka chtěl vysunout své spoluhráče do útoku, ale jeho pokus byl nepřesný.

43:02

Vitouch se proháčkoval kolem dvou obránců, ale ti jej následně dohnali a připravili ho o kotouč.

42:52

Škorpík vyrazil střelu od modré čáry do ochranné sítě.

42:25

Pšenička se snažil nahrál před branku na svého spoluhráče, avšak jeho příhra byla zablokována a následně zachycena domácím brankářem.

41:55

Čech nahodil kotouč na Arbelovského, který ho skryl ve své lapačce.

41:40

Sparťané se nemohou dostat do pásma.

40:18

Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Dvořák – 2 min., + 10. mit vražení na hrazení).

40:01

Druhá třetina nabídla dvě branky na obou stranách. Nejprve se prosadili domácí zásluhou Jiří Hromádka. Dvakrát potom za úřadovala Sparta, která trefami Lukáše Rouska a Ondřeje Havlína kontrolovala průběh utkání. Přesně v polovině zápasu se trefil kapitán Bruslařů Marek Tecl. Třetí třetina začne přibližně ve 14:47.

Konečný výsledek skupiny B
Mountfield HK -HC Dynamo Pardubice 6:0 (v nadstavbě 2:1 sn)

40:00

39:45

Puk do pásma nastřelil Prymula, ale jeho spoluhráči ho v útočném snažení nepodpořili, a tak se na zteč vydali Bruslaři, kteří nedokázali přesně zakončit.

39:16

Boj o kotouč v útočném pásmu Pražanů končí lépe pro hosty, kteří následně zahráli na zakázané uvolnění.

38:51

Celek z Kotliny byl jen na okamžik před Škorpíkem, jenž nemusel zasahovat.

38:06

Výborný Arbelovský! Domácí gólman teď předvedl zákrok zápasu, kdy v chytil jasný gól soupeře!

37:52

Rousek se obtočil ve středním pásmu, přičemž získal rychlost a prošel až do pásma, kde mu vystavili stopku obránci. Pěkná akce v podání nadějného útočníka.

37:42

Sparta zahrála zakázané uvolnění.

37:30

Kapitán domácích v dalším střeleckém pokusu tentokrát neuspěl, když nechal vyniknout lapačku Jana Škorpíka.

37:06

Tecl nahodil puk do pásma, kde se o něj odehrává litá bitva.

36:15

Pejchal se prezentoval pěknou akcí, když prošel kolem tří hráčů soupeře, ovšem na ohrožení Škorpíka byl bek Havlíčkova Brodu příliš blízko.

36:00

Pražané se dostali do brejku, avšak ten zastavila obrana domácích.

35:27

Petržilka nahodil touš do pravého rohu, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

34:51

Kombinace domácích před sparťanskou brankou sice je, ale chybí střelba.

34:10

Škorpík musí být na pozoru, neboť Bruslaři jsou v jeho blízkosti, avšak Sparťané hrají velice dobře a domácí k ničemu nepouští.

33:44

Bruslaři si teď nerozuměli a ztratili útočné pásmo.

33:31

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vorobjev – 2 min., podrážení).

33:09

Arbelovský musel zasahovat po pokusu od modré čáry zkrotil touš v lapačce.

32:33

Bruslaři jsou před Škorpíkem, ten ale nemusel zasahovat, neboť výbornou práci odvedli jeho spoluhráči.

32:07

31:26

Sparťané vyčkávají na hráče Bruslařů, kteří se o ně tříští jako vlna o ostré skály.

31:02

Domácí začínají od vlastní branky,ale k zisku pásma soupeře to nevede.

30:07

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Rubeš – 2 min., podrážení).

29:32

29:32 TECL - 2:5

29:32

Domácí tým koriguje stav utkání. Do samostatného úniku se po přihrávce Petržilky dostal kapitán Bruslařů MAREK TECL. Hráč s dvacítkou na zádech nic nevymýšlel a střelou nad lapačku Škorpíka přidává druhou branku svého celku! Asistence: Marek Kopic a Jakub Petržilka.

29:20

Sparťané jeli do přečíslení tři na jednoho, které obětavým pádem zastavil obránce Bruslařů.

28:42

Tomkovu střelu tečoval jeden ze spoluhráčů a kotouč jen těsně minul levou tyč domácí svatyně!

28:37

Oddechový čas pro domácí.

28:30

Pikova střela byla zablokovaná nicméně hosté jsou stále před Arbelovským, který musí být neustále ve střehu.

27:44

Hosté jsou pohyblivější a napadají rozehrávku domácího týmu, který se trápí.

27:19

Sparťané jsou ve veliké pohodě, když jsou opět v útočném pásmu.

26:19

26:19 HAVLÍN - 1:5

26:19

Hosté využívají další přesilovou hru! Rouskovu střelu vyrazil Arbelovský jen před sebe a na následnou dorážku ONDŘEJE HAVLÍNA byl maskovaný muž Bruslařů krátký! Asistence: Lukáš Rousek a Vojtěch Kropáček

26:03

Bruslaři se rychle osvobodili, ale Pražané jsou zpátky v pásmu.

25:53

Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Najman – 2 min., podrážení).

25:23

Sparta je stále na kotouči a domácí mají plné nohy a ruce práce, aby vše zvládali.

24:53

Prymula se obtočil kolem Arbelovského svatyně, kde posléze vyzkoušel domácího gólmana, jenž jeho ránu vyrazil. Následnou dorážku si maskovaný muž rovněž pohlídal.

24:17

Bruslaři jsou v blízkosti Škorpíka jenže na brankáře hostů nepřiletěla žádná střela.

23:47

Sparta několikrát zahrozila, ale Arbelovský i s vypětím všech sil odolal.

22:30

Hromádka mohl podruhé potrestat chybu Škorpíka, který se nedohodl se svými spoluhráči, ale pro Pražany vše dobře dopadlo!

21:15

21:15 ROUSEK - 1:4

21:15

Pražané bleskově odpovídají na obdrženou branku! Vojtěch Kropáček našel LUKÁŠE ROUSKA, který bekhendovým zakončením nedal Arbelovskému šanci! Asistence: Vojtěch Kropáček.

20:41

20:41 HROMÁDKA - 1:3

20:41

Domácí tým trestá zaváhání brankáře Sparty! Ohromnou hrubku teď udělal brankář Jan Škorpík, který vyjel pro puk a chtěl ho rozehrát. Maskovaný muž našel hokejku Josefa Vyviala, který nahrál mezi kruhy na JIŘÍHO HROMÁDKU. Domácí útočník trefil odkrytou klec, i když se Škorpík snažil o svoji nápravu nestihl se včas vrátit! Asistence Josef Vyvial.

20:01

Střídání v týmu BK Havlíčkův Brod: ze hřiště odchází Nedvěd, přichází Arbelovský.

20:01

Je za námi první třetina, ve které byli lepší Pražané. Na druhou stranu sme dlouho viděli vyrovnanou hru, která se zlomila až v přesilové hře. Tým z hlavního města udeřil třikrát během krátkého sledu. Nejprve se v početní výhodě prosadil Vojtěch Kropáče Dvěma slepenými trefami potom navýšili vedení Ondřej Havlín s Davidem Vitouchem. Druhá třetina začne přibližně ve 13:50.

Střely po první třetině: 11:13

Průběžný výsledek skupiny B
Mountfield HK -HC Dynamo Pardubice 3:0 (47. minuta)

20:00

19:24

19:24 VITOUCH - 0:3

19:24

Pražené využívají rychlý brejk k navýšení vedení! Nedáš, dostaneš platí i tentokrát. Na jedné straně mohl udeřit Cachnín, ale hosté rychle otočili hru. Lukáš Rousek s DAVIDEM VITOUCHEM podnikli rychlý protiútok, který končí třetí brankou, když dostali puk za přesouvajícího se brankáře Bruslařů. Asistence: Lukáš Rousek.

19:12

Cachnín neusměrnil kotouč za Škorpíka.

18:02

18:02 HAVLÍN - 0:2

18:02

Sparta jde do dvoubrankového vedení! Puk si na levém kruhu sebral ONDŘEJ HAVLÍN, který z první propálil přesouvajícího se Nedvěda! Asistence: Patrik Prymula a Ondřej Pšenička.

17:53

Hraje se ve středním pásmu, kde se bojuje o kus černé gumy.

17:40

Havlínův pokus byl i tentokrát zablokován.

15:57

15:57 KROPÁČEK - 0:1

15:57

Hosté využívají přesilovou hru! Rána Františka Gajdoše se odrazila od zadního plexiskla před pravou tyč, kde číhal VOJTĚCH KROPÁČEK, jenž ho ze vzduchu usměrnil za Nedvědova záda! Asistence: František Kropáček a David Vitouch.

15:37

Sparta dál kombinuje v útočném pásmu, ale domácí defenziva funguje na výbornou.

14:58

Havlínovu střelu zablokoval obětavým pádem jeden z útočníku Bruslařů, avšak hosté jsou v těsné blízkosti Nedvěda.

14:43

Snažení hostů je u konce, jelikož jeden z útočníků se nacházel v brankovišti domácího gólmana.

14:23

Rousek sestřelil Cachnína, který se dokulhal až na střídačku.

13:57

Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Hromádka – 2 min., podrážení).

13:50

Na druhé straně musel zasahovat i domácí muž s maskou, který si poradil se střelami Sparťanů.

13:31

Před brankou to zkoušel i Kohout, ale toho odstavili obránci soupeře.

13:07

Dvořákův pokus se nevešel mezi tři tyče.

12:48

První formace domácích teď zahrozila, ale ani Tecl s Petržilkou nedopravili kus gumy za brankovou čáru.

12:13

Kopic to vzal na sebe, ale jeho pokus vyrazil Škorpík do levého rohu.

11:47

Bruslařům se nedaří založit kvalitní útok a na kotouči jsou Pražané.

11:11

Domácí sice zaměstnali Škorpíka, ale ten nepovolil, následně Sparťané vyhodili puk až k Nedvědovi.

10:08

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Schwamberger – 2 min., sekání).

10:08

Petržilka se rozjel na Škorpíka, kterého chtěl překonat střelou na vyrážečku, ale sparťanský brankář přečetl jeho záměr.

10:08

Jakub Petržilka se protáhl do zakončení a ve svém zakončení byl zahákován. Rozhodčí nařizují trestné střílení!

09:41

Oba dva týmy se snaží o vstřelení branky, jenže defenzivy pracují skvěle.

09:10

Střela Havlína z levého kruhu skončila v lapačce Nedvěda.

08:45

Hosté se vydali do rychlého protiútoků 3 na dva, avšak jeden z domácích útočníků celou akci dobruslil a zamezil tím další kombinaci Sparťanů.

08:12

Pražané mají puk na svých hokejkách, ovšem Bruslaři skvěle napadají.

07:32

Jeden z domácích hráčů našel před brankou Tecla, ten ale nedokázal dostat puk za Škorpíka!

06:44

Cachnín vyhrál buly na Vacíka, tomu se nepovedlo vyhodit. Rozhodčí následně přerušují hru, kvůli hře vysokou holí.

06:23

Další zákroky Nedvěda, který drží domácí ve hře.

05:47

Nedvěd udržel hrací předmět před brankovou čárou, když byl v obložení tří hráčů Sparty, kteří na něj zle dotírali.

05:34

Sparťané byli vyhnáni z pásma, a tak to musí zkoušet od vlastní svatyně.

04:52

Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Dudycha – 2 min., sekání).

04:52

Gluzman dostal přihrávku před Nedvědovu branku, ale domácí gólman jeho ránu chytil. Následně byl hráč soupeře faulován.

04:29

Sparťané zaměstnali Nedvěda, ale ten si se všemi pokusy poradil.

03:53

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale není k vidění souvislý tlak.

02:49

Jiří Hromádka se prosmýkl kolem sparťanských obránců, až ke Škorpíkovi na kterého vystřelil. Puk vyrazil gólman hostů okrajem lapačky!

02:24

Simeon Gruzman se protáhl po levé straně do útočného pásma, kde před brankou hledal svého spoluhráče. Jeho přihrávku sebral dojíždějící Cachnín.

02:06

Postavení mimo hru v podání hostů z Prahy.

01:51

Vaňousův projektil na Škorpíkovu branku byl nepřesný a orazítkoval plexisklo.

01:25

Sparta má kotouč pod kontrolou, ale domácí skvěle napadají.

00:45

Pražané jsou za brankou Škorpíka, kde čekají na nové síly.

00:08

Dudycha je pod tlakem, ale dokázal rozehrát na svého spoluhráče. Sparťané vytáhli presing.

00:01

Oba dva týmy máme už na ledové ploše, čekáme jen na trojici delegovaných rozhodčích.
Za pár minut začne další bitva ve skupině B, ale v královéhradecké ČČP Aréně je k vidění Východočeské derby mezi Mountfieldem HK a HC Dynamo Pardubice stav utkání je 3:0 (34. minuta)
Oba dva týmy absolvují předzápasové rozbruslení. Domácí tým BK Havlíčkův Brod se představí v bílých dresech, přičemž HC Sparta Praha v červených dresech.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Arbelovský) – Dudycha, D. Vacík, Dvořák, Najman, Pejchal (A), Krejčí, Adam – Petržilka, Cachnín (A), Tecl (C) – Kopic, Kohout, Hromádka – Klofáč, Vaňous, Košťál – Vyvial, Fiala

HC Sparta Praha: Škorpík (Cichoň) – Pika, Havlín (A), Prchal, Vorobjev, Tomek, Gajdoš – Prymula, Klimo, Schwamberger (A), Kropáček, Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Rousek, Gluzman, Čech (C), Vitouch

Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Petr Křivohlavý, Radek Špringl.
Vyjádření domácího trenéra Richarda Cachnína po utkání s Libercem: Nedařilo se nám v zakončení a chyběla trocha toho důrazu v předbrankovém prostoru. Domácí si zápas hlídali. Jsme hrozně rádi, že jsme získali bod v nájezdech. Ten se odsud z Liberce bude vozit jen těžko.

brankář Dominik Arbelovský o síle týmu: Musíme hlavně dál takhle bojovat a stavět vše na bojovnosti týmu.
Na obou stranách ledové plochy se představí hráči, kteří reprezentují Českou republiku na mezinárodních akcích. Z řad Havlíčkova Brodu najdeme dva mladíky, a to obránce Dominika Vacíka s útočníkem Markem Kopicem. Pražané mohou být pyšni na brankáře Jana Škorpíka, Ondřeje Cichoně a obránce Marka Bláhu, Michaela Krutila a útočníka Lukáše Rouska.

6, Pardubice 10:19 3 body

Poznámka: Ve skóre nejsou přičteny branky z nadstavby.
Poslední utkání obou týmů

Bílí Tygři Liberec – BK Havlíčkův Brod 5:0
Branky a nahrávky: 9. Strnad (Hájek, Hampl), 22. Cikhart (Jiruš), 32. Žemba (Klapka), 35. Klapka (Žemba), 53. Šafařovský (Had, Drábek).
Rozhodčí: Radek Wagner – Petr Bosák, Michal Axman.
Vyloučení: 8:3.
Bez využití. V oslabení: 0:0.
Diváci: 75.
Třetiny: 1:0, 3:0, 1:0 – 0:0
Střely na branku: 41:34 (12:9, 14:14, 13:8 – 2:3).
Průběh utkání: 5:0.

Bílí Tygři Liberec: Pařík (Čajan) – Kovář, Aubrecht, Adamec, Hampl, Charvát, Žůrek, Had – Dospěl, Šafařovský, Hájek (C), Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba

BK Havlíčkův Brod: Arbelovský (34. Nedvěd) – Dvořák, Pejchal, Adam, Vacík, Najman, Krejčí, Dudycha – Klofáč, Vaňous, Petržilka, Kohout, Kopic, Tecl (C), Hromádka, Fiala, Vyvial, Cachnín, Košťál

Havlíčkobrodští junioři se po vydařeném vstupu do soutěže vydali na sever Čech, kde narazili na poslední tým skupiny B Liberec. Tygři šli jako první do vedení a to v 9. minutě, když se po krásné souhře trefil Vojtěch Strnad. Hosté z Vysočiny mohli rychle odpovědět, ale narazili na připraveného Paříka v liberecké svatyni.

Ze druhé třetiny neuběhly ani 2 minuty, když se prosadili domácí hokejisté. Jiruš sklenul kotouč na Jana Cikharta, který prostřelil Arbelovského nad beton. Bruslaři mohli opět rychle odpovědět, ale se svoji šancí nenaložili dobře, a tak v rozmezí 32. – 35. minuty dvakrát inkasovali. Nejprve se trefil z dorážky Jan Žemba a za pár okamžiků i Adam Klapka.

V poslední části hry měli obrovské šance Tygři, ale ti nedokázali překonat střídajícího Nedvěda, kterému pomohla i branková konstrukce. Na druhé straně se nenechal zahanbit ani liberecký gólman Pařík, který vyrazil střelu Petržilky špičkou betonu. Domácí stvrdili svoje vítězství 8 minut před koncem, když Hadovu ránu tečoval Petr Šafařovský. V nadstavbě uspěl tým z Vysočiny, který opanoval samostatné nájezdy.

HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha 3:10
Branky a nahrávky: 22. Machač (Rozlílek), 24. Antoníček (Dubovčí, Rouha), 39. Pochobradský (Hrádek), 62. Bucek (Koffer) – 11. Vitouch (Rousek, Havlín), 19. Kropáček, 23. Obadal (Gluzman, Gajdoš), 34. Kropáček (Rousek), 36. Kropáček (Rousek), 37. Prymula (Prchal, Pika), 38. Prchal (Gluzman, Bláha), 43. Gajdoš (Havlín, Vitouch), 53. Vitouch (Kropáček, Rousek), 55. Pšenička (Schwamberger).
Rozhodčí: Petr Úlehla – Milan Kis, Radek Špringl.
Vyloučení: 6:5, navíc Klimo (SPA) 10 min. OT [NESP.].
Využití. 0:3. V oslabení: 0:0.
Diváci: 100.
Třetiny: 0:2, 3:5, 0:3 – N 1:0
Střely na branku: 40:48 (10:21, 14:16, 13:10 – 3:1).
Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:7, 3:7, 3:10.

HC Dynamo Pardubice: Vlk (36. Nečas) – Dubovčí, Hrádek, Leder, Nedelka, Bučko, Blažej, Jelínek – Machač, Pochobradský, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Koffer, Kostka, Chára, Bucek, Trejbal, Tobiáš

HC Sparta Praha: Škorpík (Cichoň) – Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Prymula, Klimo, Schwamberger, Kropáček, Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Rousek, Gluzman, Čech, Vitouch

Zápas dvou hokejových gigantů byl na programu v Pardubicích, kde místní Dynamo hostilo pražskou Spartu. Skóre utkání otevřeli hosté v 11. minutě, když se prosadil David Vitouch. Pardubice do přestávky ještě jednou inkasovaly a to z hole Vojtěcha Kropáčka – 2:0. Ve druhém dějství padly tři branky v rozmezí 2 minut. Nejprve snížilo Dynamo zásluhou Michala Machače, aby vzápětí udeřila Sparta z hole Jiřího Obadala – 3:1. Domácí rychle zareagovali, když nabídku Dubovčího využil Petr Antoníček.

Prostřední část hry byla nejbohatší na branky, neboť od 34. – 39. minuty jich padlo celkem pět! Čtyřikrát za sebou udeřili hokejisté pražské Sparty, když se o branky rozdělila trojice hráčů Patrik Prymula, Jakub Prchal a dvougólový snajpr Vojtěch Kropáček, který zkompletoval hattrick – 7:3.

Třetí třetinu orámovalo několik trestů, ale diváci v ČSOB Pojišťovna ARÉNĚ viděli tři braky, avšak do sítě svého mužstva. Hned zkraje využil přesilovou hru František Gajdoš. Na kterého navázali v 53. – 55. minutě David Vitouch s Ondřejem Pšeničkou. Dynamo získalo, alespoň čestný bod, když uspělo v prodloužení.
BK Havlíčkův Brod
Celek z Vysočiny má za sebou snový start do sezony, když v prvních dvou utkáních dokázal ukořistit sedm bodů z osmi možných. V posledním zápase vyšla parta okolo trenérů Richarda Cachnína s Václavem Adamem na prázdno, ale díky bonusovému bodu z nadstavby si spravila chuť.Havlíčkobrodským patří v tabulce druhé místo.

HC Sparta Praha
Pražané měli pozvolný vstup do sezony, když v prvních dvou kolech narazili na silné soupeře, z čehož vybojovali 2 body. Vše napravili ve Východočeské metropoli, kde si hladce poradili s domácími Pardubicemi. Celku, který vede trenér Jan Tlačil patří po odehrání tří kol třetí příčka.

5, Jiří Obadal 3 body (2+1)
Dobré sobotní odpoledne z ledového svatostánku Kotlina. Vítám vás u dalšího pokračování DHL Extraligy juniorů, kde v rámci 4. kola poměří síly týmy BK Havlíčkův Brod a HC Sparta Praha. Utkání začíná v 13:15.

Nejvyšší mládežnická soutěž má za sebou týdenní rozjezd, který přinesl menší korekci pravidel v nadstavbě.

3:6

Branky a nahrávky: 21. Hromádka (Vyvial), 30. Tecl (Kopic, Petržilka), 56. Tecl (Cachnín, Dudycha) – 16. Kropáček (Gajdoš, Vitouch), 19. Havlín (Prymula, Pšenička), 20. Vitouch (Rousek), 22. Rousek (Kropáček), 27. Havlín (Rousek, Kropáček), 55. Prchal (Rousek), 61. Prymula (Rousek)

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (21. Arbelovský) – Dudycha, D. Vacík, Dvořák, Najman, Pejchal (A), Krejčí, Adam – Petržilka, Cachnín (A), Tecl (C) – Kopic, Kohout, Hromádka – Klofáč, Vaňous, Košťál – Vyvial, Fiala

Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Petr Křivohlavý, Radek Špringl