6:1

konec (1:0, 1:0, 4:1)

14.09.2018, 18:00 • Nitra aréna • 1. kolo • Dalibor Sklár sk

Tipsport: 1.33 6.5 5.52 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nitra po presvedčivom víťazstve 6:1 nad Miškolcom si pripisuje do tabuľky prvé tri body v novej sezóne. Dva góly v stretnutí v domácom drese zaznamenali Slovák s Lantošim, po jednom pridali Blackwater a Morrison. Za hostí strelil jediný gól Kulmala. (20:22:46)

59:55

Nitra dala gól!
V závere stretnutia predsa ešte jeden gól po strele RÓBERTA LANTOŠIHO Nitra strieľa šiesty gól v stretnutí. Asistencie: Dylan Richard.

59:15

Ako väčšinu tretej tretiny Nitra s pukom v útočnom pásme robí kolotoč hráčom hostí.

58:45

Bortňákov ďalší pokus v zápase končí v moci brankára hostí.

58:20

Dnešné stretnutie sleduje 2758 divákov.

57:53

Ďalšia útočná snaha domácich. Akciu štvrtého domáceho útoku zastavil zákrok brankára hostí.

56:52

Veľká šanca domácich po tom čo Hrušík skvelo priral Čaládimu, jeho strelu Adorján vyrazil iba pred seba a dorážka Mychana sa taktiež neujala.

56:37

Hostia v plnom počte.

55:01

Nitra pokračuje v presilovke a je s pukom v útočnom pásme.

54:43

Využitá presilovka domácich vďaka gólu MAREKA SLOVÁKA, ktorý dorazil nepresnú odrazenú strelu od zadného mantinelu, ktorú vyslal Mezei a prekonal bezmocného brankára hostí. Asistencie: Branislav Mezei.

54:24

29 sekúnd si presilovku 5 na 3 zahrá aj Nitra pri vylúčení Szirányiho.

52:53

Nitra má šancu pri vylúčení Crawforda streliť ďalší gól.

52:11

Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

51:40

Miškolc dal gól!
Šimboch si čisté konto nakoniec neudržal, Z presilovky ubehlo 7 sekúnd a prvý gól hostí strelil RASMUS KULMALA. Asistencie: Janos Vas, Bence Sziranyi.

51:33

Na trestnú lavicu si za hákovanie sadol Versteeg.

51:18

Nitra s pukom v útočnom pásme. Hosťom už zrejme dochádzajú sily.

50:02

Desať minút pred koncom stretnutia je zdá sa už o víťazovi rozhodnuté.

48:44

Hostia boli blízko k zníženie po tom, čo Rito skúšal pretlačil puk za domáceho brankára. Ten si priestor pri tyčke postrážil a stav sa nemení.

47:35

Oddychový čas hostí.

47:35

MAREK SLOVÁK si k asistencii pripisuje aj bod za gól po tom, čo dostal nikým nebránený puk na pravú stranu a strelou pod brvno striela štvrtý gól domácich. Asistencie: Branislav Lantoši.

47:20

Bortňák sa dostával do úniku, v poslednom momente mu puk zobral jeden z obrancov.

46:30

Nitra s pukom v útočnom pásme.

45:01

Kulmalov bekendový pokus Šimboch vyráža ramenom.

44:05

Ofsajd Nitra.

43:27

42:09

Nitra po 32 sekundách využíva presilovku po biliardovej akcii prvého útoku kedy MacCormack z medzikružia prihral na ľavú stranu Slovákovi, ten z prvej kríznou prihrávkou našiel JUDDA BLACKWATERA, ktorý nemal problém trafiť odkrytú bránku hostí. Asistencie: Marek Slovák, Graeme McCormack.

41:36

Nitra si zahrá v úvode tretiny presilovku pri vylúčení Rita

41:30

Súboj o puk za domácou bránkou.

40:34

McCormack nahodil puk od modrej čiary na Adorjána. Brankár hostí hru prerušil a nasleduje vhadzovanie.

40:10

Puk v hľadisku a vhadzuje sa v strednom pásme.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Pomer striel v druhej tretine bol 14:7, celkovo 22:20
V druhej tretine sme videli tiež iba jeden gól, postaral sa oň v hre 4 na 4 Kenny Morrison a tak po dvoch tretinách Nitra vyhráva nad Miškolcom 2:0.

39:01

Nitra sa nevie dostať k puku, hostia k prekvapivému zakončeniu. Hrá sa však stále v obrannom pásme domácich.

37:56

Ďalším hráčom na domácej trestnej lavici je Richard a hostia si v závere tretiny zahrajú presilovku.

37:22

Vhadzuje sa v strednom pásme.

36:45

Domáci tretí útok šiel v trojici na jedného obrancu hostí. Bortňák to však príliš spomalil a domáci brankára hostí ani neohrozili.

35:00

Mychan nepríjemne tečoval Morrisonom pokus, Adorján s námahou vyráža puk až na ochrannú sieť.

34:09

Blackwaterova strela švihom označila vyrážačku brankára hostí.

33:43

Harrison našiel krížnou prihrávkou na pravej strane Kulmalu, ten si puk pristavil, vystrelil. Šimboch sa stihol včas presunúť a zneškodniť pokus hráča hostí.

33:33

32:46

Hostia dobre zahrali presilovku, prekombinovali domácich, puk sa už kotúľal do domácej bránky, v poslednom momente sa ho však zmocnil Morrison a odpáil ho cez všetky čiary.

31:56

Nitra hrá so štyrmi hráčmi.

31:27

Hostia si opäť zahajú 5 na 3 po tom, čo si na trestnú lavicu sadol Čaládi.

31:23

Vhadzuje sa pred domácim brankárom.

31:16

30:32

V hre 4 na 4 strieľa druhý gól domácich KENNY MORRISON. Asistencie Matúš Rais, Róbert Lantoši.

29:51

Pomer síl na ľade sa vyrovnáva po tom, čo si na trestnú lavicu sadol Blackwater.

29:10

Nitra si zahrá ďalšiu presilovku pri vylúčení Szirányiho.

28:49

28:44

Somogyi sa dostával do úniku keď si prebral puk na útočnej modrej čiare. Jeho snahu zastavil hvizd čiarového rozhodcu pre ofsajd.

27:01

Hostia v úniku 2 na 1. Harrison skusil strelu po ľade,Šimboch jeho pokus vyráža pravým betónom.

26:42

Bortňákova dorážka po Rapáčovom zakončení rozvlnila iba bočnú sieť.

26:20

25:47

Magosi sa s pukom v oslabení dostal až pred Šimbocha, atakovaný domácou obranou posunul domácu bránku a hra je prerušená.

24:55

Hostia odpalujú puk až k Šimbochovi.

24:12

Nitra si zahrá prvú presilovku pri vylúčení Slováka za podrazenie.

24:01

Slovák posunul puk Bučekovi medzi obranu hostí, ten tiesnený dokázal zakončiť a ohroziť brankára Adorjána.

23:17

Hostia s pukom za vlastnou bránkou, Nitra strieda počas hry.

22:07

Zakázané uvoľnenie Miškolc.

21:05

Raisovu tvrdú strelu z prvej od modrej zblokovala obrana hostí.

20:09

Slovák skúsil pozornosť brankára Adorjána v úvode tretiny príklepovou strelou. Brankár hostí bol pozorný a puk vyrazil pravým ramenom.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Pomer striel po prvej tretine je 8:13.
V prvej tretine sme videli rýchly otvárací gól, ktorý vďaka Lantošimu strelili domáci hráči. V druhej polovici tretiny boli aj vďaka presilovkám aktívnejší hráči Miškolca, ktorí niekoľkokrál opečiatkovali tyčky domácej bránky.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:33

Ofsajd Nitra. Hostia sa dopustili viacerých nedorozumení pred vlastným brankárom. Nitra to nedokázala využiť.

18:17

Obdobná situácia ako pri prvom góle ,tentokrát si dal Adorján pozor pri pri Čaládiho zakončení.

17:57

Vhadzuje sa pred Šimbochom. Hostia sú v posledných minútach aktívnejší.

17:21

Loiseau strieľa z pravého kruhu, Šimboch vyráža pred seba. Dorážku Vasa následne brankár domácim vyrazil do bezpečia.

16:53

Hráči Miškolca zoreli domácich pred vlastným brankárom. Akciu ukončila tvrdá strela Somogyiho a pohotový zákrok domáceho brankára.

15:24

Sziranyiho strelu od modrej Šimboch chytá a ako už niekoľkýkrát v zápase hru prerušuje. Nasleduje reklamná prestávka.

14:22

Hrá sa nám dlhšie bez prerušenia. Hra sa strieda zo strany na stranu avšak bez výraznejšieho ohrozenia oboch brankárov.

12:35

Hostia sa dostávali do prečíslenia 2 na 1. Versteeg sa však včas vrátil a zmocnil sa puku.

12:21

Zakázané uvoľnenie Miškolc. Vhadzuje sa pred Adorjánom.

12:12

Vhadzuje sa pred brankárom hostí. Nitra sa početnej nevýhode ubránila. Versteeg po boly naskočí na ľad z trestnej lavice.

10:55

Nitrania hrajú vo štvorici.

10:50

Ďalšia tyčka zvoní za domácim brankárom, dorážku Ladu Šimboch zneškodnil ľavým betónom.

10:39

Somogyi strieľa z prvej a domáci brankár bez problémov chytá.

10:13

Hostia si zahrajú 37 sekúnd 5 na 3 pri vylúčení Versteega za podrazenie.

09:45

Čaládi puk odpaluje až k Adorjánovi a obe mužstvá striedajú počas hry.

09:01

Milamova strela z prvej a Šimboch kryje puk do svojej moci a hru prerušuje.

08:49

Prvú presilovku v stretnutí si zahrajú hostia pri vylúčení Blackwatera za seknutie.

07:52

Ofsajd Miškolc.

07:43

Šimboch si pripisuje ďalší úspešný zákrok a hru prerušuje. Nasleduje reklamná prestávka.

07:32

Signalizovaný ofsajd hostí. Domáci pri puku a hra sa neprerušuje.

06:30

Aktívny Lantoši si teraz nakorčuloval na modrú čiaru, dostal prihrávku, vystrelil z prvej a Adorján jeho pokus na dvakrát skryl do svojej moci.

05:17

Čaládiho strela narobila problémy brankárovi Adorjanovi.

04:48

Puk za bránkou hostí, obe mužstvá striedajú počas hry.

04:20

Pance si pristavil puk a nebezpečne vystrelil.

03:31

Za Šimbochom po strele Galanisza zazvonila tyčka.

02:57

Slovák sa s pukom preštrikoval do útočného pásma, prihral na pravú stranu Bučekovi, ktorého pokus tesne minul bránku hostí.

02:24

Vhadzovanie pred brankárom hostí. Domáci sú pri chuti.

00:58

Nitra vyhrala buly pred vlastným brankárom, puk sa po ľavej strane dostal za obranu hostí. Svoju rýchlosť preukázal RÓBERT LANTOŠI a jednou rukou bekendom pomedzi betóny brankára hostí otvoril skóre dnešného stretnutia. Asistencie: Jesse Mychan.

00:39

Prvú strelu v zápase si pripisujú hostia z hokejky Miskolcziho.

00:05

Úvodné buly pre domácich.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Dozneli nám hymny a stretnutie nám môže začať.
Tomáš Chrenko a Miroslav Kováčik za potlesku tribún symbolicky ďakujú Jamiemu Milamovi za predchádzajúce sezóny odohrané v nitrianskom drese. Na kocke sa premietajú naj momenty z Milamovej kariéry pod Zoborom.
Na ľade sú už všetci aktéri zápasu.
5 minút pred úvodným buly novej sezóny su tribúny slušne zaplnené a domáci fanklub spieva oslavné chorály.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Versteeg, Rácz, Pupák, Gašparovič – Blackwater, Slovák, Buček, Mychan, Richard, Lantoši, Scheidl, Bortňák, Rapáč, Hrušík, Čaládi, Pätoprstý

DVTK Miškolc: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Rusk, Milam, Láda, Vojtkó – Miskolczi, Galanisz, Magosi, Pance, Kulmala, Somogyi, Harrison, Vas, Loiseau, Ritó, Hajós, Vince

Rozhodca: Goga, Jonák – Kollár, Rojík.
V piatok 14.9.2018 o 18:00 odštartuje v Nitra aréne nový ročník hokejovej Tipsport Ligy. Veľkou novinkou oproti predchádzajúcim sezónam je štart dvoch tímov z Maďarska. Jeden z nich, DVTK Jegesmedvék Miškovec, sa predstaví proti víťazovi základnej časti z predchádzajúcej sezóny a celkovo tretiemu mužstvu HK Nitra.
Káder Corgoňov prešiel cez leto veľkou obmenou na všetkých postoch. Z minulej sezóny zostalo v meste pod Zoborom iba 8 hráčov. V bránke sa budú Corgoni spoliehať na svojho odchovanca Juraja Šimbocha. V obrane si veľa sľubujú od zámorských novicov McCormack, Morrison. V útoku sa nádeje vkladajú do dalšieho odchovanca Samuela Bučeka.
Hráči maďarského nováčika z Miškolca majú nového trénera, na Slovensku dobre známeho, Glena Hanlona, ktorý viedol našu reprezentáciu počas majstrovstiev sveta v roku 2011. Najznámejšou tvárou v drese Miškovca je v Nitre obľúbený Jason Milam. Jediný Slovák v drese DVTK je Tomáš Slovák. Ďalšími zahraničnými menami sú napríklad Slovinec Žiga Pance alebo Alexis Loiseau.
Kto vstúpi do novej sezóne úspešnejšie sa dozviete aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás pozývam.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

6:1

Branky a nahrávky: 1. Lantoši (Mychan), 31. Morrison (Rais, Lantoši), 43. Blackwater (Slovák, McCormack), 48. Slovák (Lantoši), 55. Slovák (Mezei), 60. Lantoši (Richard) – 52. Kulmala (Vass, Sziranyi)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Rusk, Milam, Láda, Vojtkó – Miskolczi, Galanisz, Magosi, Pance, Kulmala, Somogyi, Harrison, Vas, Loiseau, Ritó, Hajós, Vince

Rozhodčí: Goga, Jonák – Kollár, Rojík