konec (1:0, 1:1, 2:0)

14.09.2018, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • 1. kolo • Martin Vavruša

Tipsport: 1.68 4.5 3.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u onlajnů z olomoucké Plecharény, na viděnou! (20:16:02)
Dnešní utkání je u konce. V poslední části už si Olomouc vedení pohlídala a naopak je podpořila dalšími dvěma rychlými brankami. V 51. minutě se dostal sám před Novotného Petr Kolouch, který zamířil pod horní tyč, a jen o minutu později přidal čtvrtou branku Jan Knotek. Olomouc tak vstoupila do letošní sezóny úspěšněji, Karlovy Vary porazila 4:1.
Nejlepší hráči:
Olomouc – Zbyněk Irgl
Karlovy Vary – Ondřej Beránek

59:58

Mráz se dostal na puk, ale vystřelit už zřejmě nestihne.

59:40

Stloukal vystřelil jen do bloku domácích hráčů.

59:37

Po zakázaném uvolnění se bude ještě jednou vhazovat po Konrádově pravici.

59:25

Mráz nahodil puk do útočného pásma. Pro Ostřížka šla ale přihrávka příliš daleko.

59:00

Stejně tak Vágner neuspěl ani na dvakrát proti Skladanému.

58:35

Skladaný střílel z vrcholu kruhů, ale jeho pokus zblokoval hostující hráč.

58:19

Holec má puk, ale musí začít od své branky.

58:02

Šenkeřík spěchá za pukem do obranného pásma.

57:54

Kovačevič nahodil do útočného pásma. Puk ale skončil v ochranné síti a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

57:38

Knotek bekhendem poslal vysoký oblouček na Novotného. Ten raději přikryje puk lapačkou.

57:03

Karlovým Varům se protiútok nezdařil. Při přechodu do útočného pásma se puku zmocnil Švrček.

56:47

Jaroměřského střela mířila příliš vysoko.

55:59

Vágner neprošel přes střední pásmo. Na puku jsou opět domácí.

55:28

Škůrek poslal kotouč před branku, ale Skladaný k němu měl daleko.

55:14

Irgl našel krásnou přihrávkou přes šířku kluziště najetého Galvase, který zavezl puk do pásma.

54:47

Ondrušek rozehrává od své branky.
Dnešní utkání sleduje 4723 diváků.

54:24

Gorčík se snažil nahrávat před branku na Lapšanského, ale Ondrušek přihrávku zastavil.

53:56

Káňa provezl puk přes celé kluziště až do útočného pásma, ale tam o něj přišel.

53:43

Střela Vágnera se po teči jednoho z domácích hráčů odrazila do ochranné sítě.

53:21

Mráz hledal před brankou Tomečka, ale ten byl dobře pokrytý a nedostal se ke střele.

53:04

Další pokus Mory srazil Novotný do ochranné sítě.

51:46

51:46 Jan KNOTEK - 4:1

51:46

Olomouc právě vstřelila branku!
Přichází další úder Kohoutů! Vyrůbalík zpoza branky přihrál JANU KNOTKOVI, který z první poslal puk za záda Novotného. Asistence: Martin Vyrůbalík.

51:40

Tomeček se v útočném pásmu zmocnil puku. Na středu se mu ještě nabízel Mráz, ale Tomeček vzal akci na sebe a vystřelil na bližší tyč. Novotný má puk v lapačce.

51:21

Švrček o mantinel vyhazuje puk k Novotnému.

50:38

50:38 Petr KOLOUCH - 3:1

50:38

Domácí jdou do dvoubrankového trháku, poté co Ondrušek předložil puk na střed PETRU KOLOUCHOVI, ten si objel obránce a zavěsil pod horní tyč! Asistence: Vilém Burian, Jiří Ondrušek.

50:23

Vyrůbalík tak dlouho vyhlížel kudy by přihrál Mrázovi, až se před ním otevřela cesta, aby si sám vyjel před branku. Novotný byl ale dobře nalepený na tyčce a puk za svá záda nepropustil.

49:50

Karlovy Vary vyhazují puk na zakázané uvolnění.

48:58

Střílel i Stloukal, ale Konrád byl připravený a teď už mohou útočit domácí.

48:54

Beránek se teď dostal ke střele, ale puk zastavila brusle jednoho z domácích.

48:26

Beránkovu přihrávku zastavil před modrou čárou Vyrůbalík.

47:54

Irgl předložil puk na druhou stranu Kolouchovi, který ihned střílel, ale v obrovské šanci minul branku!

47:08

Knotkovi puk sjel po holi a přihrávka na Káňu tak nenašla svého adresáta.

46:42

Laš ještě udržel útočné pásmo, ale odehrál puk jen k Vágnerovi.

46:26

45:54

Tomeček vybojoval puk v útočném pásmu a vybídl ke střele Ostřížka. Novotný jeho ránu vyrazil.

45:19

Domácí šli do přečíslení tři na dva, které Galvas zakončil střelou. Novotný byl připravený.

45:10

Beránek se pokusil o přihrávku zpoza branky, ale Konrád mu nastavil hůl.

44:39

Beránek zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho ke střele Lapšanskému. Konrád má puk ve své moci.

44:14

Kovačevič minul branku a Olomouc může opět vyhodit.

43:45

Karlovy Vary mají potíže dostat se přes střední pásmo. Kohouti výborně brání.

43:30

Mora opět vyhazuje až k Novotnému.

42:59

Gríger u mantinelu nezpracoval přihrávku a na puk se dostal Jakub Galvas, který ho ihned poslal do bezpečí.

42:38

Karlovy Vary čeká další přesilovka. Dvě minuty za hákování si odsedí Marek Laš (OLO).

42:20

Rachůnek neprošel přes olomouckou obranu.

42:02

Ani další pokus Kohoutům nevyšel. Opět se bude vhazovat před Konrádem.

41:41

Olomoucká rozehrávka končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Konrádem.

41:31

Kovačevič poslal prudké nahození od mantinelu. Konrád byl pozorný.

40:50

Beránek se protlačil do útočného pásma, ale tam ztratil puk.

40:17

Knotek Škůrkovu prudkou přihrávku pouze protečoval do pásma.

40:11

Karlovarskou přihrávku tečovali domácí vysoko do ochranné sítě.

40:01

Hráči jsou nachystaní a třetí třetina může začít!
Třetí třetina začne přibližně v 19:37.
Také po druhé části trvá těsný náskok domácích, ačkoliv skóre se dvakrát měnilo. Už po minutě a půl vyrovnal z brejku Ondřej Beránek, ale vzápětí vzal opět otěže zápasu do svých rukou Zbyněk Irgl, jenž se prokličkoval obranou soupeře a poslal puk mezi betony Novotného. Obě strany si pak především v závěru třetiny připsaly ještě řadu šancí, ovšem skóre už se neměnilo. Do poslední části tak jdou Kohouti za vedení 2:1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:54

Podlipnik si sjížděl mezi kruhy pro střelu, ale puk nedostal přesně.

39:48

Mora posouvá puk alespoň do středního pásma.

39:35

Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat po pravici olomouckého brankáře.

39:27

Laš se natahoval po rozehrávce soupeře, ale byl příliš krátký. Puk skončil až u Konráda.

39:01

Tomáš Rachůnek prověřil Konráda tvrdou střelou od modré čáry.

38:32

Za brejkem se hnal Mráz, ale Novotný měl k puku blíže.

38:20

Kohouti nakonec posouvají puk až k Novotnému.

38:06

Švrček zastavil nebezpečnou přihrávku před branku.

37:41

Kovačevič vystřelil jen do obětavého olomouckého obránce.

36:28

Irgl s Burianem šli do přečíslení, ale druhý jmenovaný se svou střelou neuspěl. Burian poté dostal ještě druhou nabídku na střelu z první, ale pokus mu úplně nesedl.

36:05

Kolouchova střela se o brusle odrazila přímo na hole Karlových Varů, které mohou založit protiútok.

35:13

Gríger vyvezl puk do útočného pásma a nabídl ho před branku Vágnerovi. Ten tváří v tvář odkryté brance promáchl.

34:58

Tomeček se prokličkoval na střed útočného pásma a prověřil Novotného bekhendovou střelou pod horní tyč.

34:32

Kovačevič neudržel skákavý puk před modrou čárou a Karlovy Vary ztrácejí pásmo.

34:21

Podlipnik zakládá akci z obranného pásma.

33:52

Rohan nahodil ke Konrádovi. U puku bude první Škůrek.

33:27

Škůrek udržel útočné pásmo, ale jeho střela se zastavila o chrániče Skladaného.

33:22

Olomoucký útočník byl úspěšný a nabil na modrou čáru Vyrůbalíkovi, jehož střelu Novotný ukryl do lapačky.

33:15

Burian nahodil puk do útočného pásma, kde o něj zkusí zabojovat Laš.

32:45

Švrček si ale vedl úspěšněji.

32:22

Skuhravý nahodil ke Konrádovi, který se pokusil vyhodit, ale neúspěšně.

31:45

Podlipnik nezpracoval přihrávku a Karlovy Vary se samy připravily o útočné pásmo.

31:13

Kverka se dostal ke střele z pravého kruhu, ale našel jen připraveného Konráda.

30:57

Knotek posílá puk přes všechny čáry.

30:53

Přesilovku si teď pro změnu zahraje Energie. Dvě minuty za držení si odpyká Vilém Burian (OLO).

30:27

Gorčík protečoval do útočného pásma.

30:11

Irgl se dostal ke střele mezi kruhy a mířil do teploměru Novotného. Ten ale včas nastavil střele vyrážečku.

29:56

Gríger zamířil těsně mimo šibenici.

29:23

Energie ale pokračovala v útoku a Konrád se musel v brance ohánět.

29:01

Flek neprošel přes Švrčka.

28:26

Ostřížkovu střelu zblokoval útočník Energie.

28:19

Holec už mířil přesněji, ale Novotný se proti jeho střele včas přesunul.

28:12

Jaroměřský vystřelil jen do zadního mantinelu.

27:36

Irgl hledal před brankou Buriana, ale ten nečekal, že puk proskočí pod betonem Novotného.

26:56

Škůrkovu střelu ale zblokoval útočník hostů a Energie opět vyhazuje.

26:45

Knotek v leže udržel útočné pásmo.

26:29

Energeticky ihned vyhazují ke Konrádovi.

26:18

Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Daniel Krejčí (KVA).

26:03

Škůrek hledal střílenou přihrávkou Tomečka, který čekal u vzdálenější tyčky. Puk však na olomouckého útočníka neprošel.

25:58

Tomeček v útočném pásmu vybojoval puk.

24:56

24:56 Zbyněk IRGL - 2:1

24:56

ZBYNĚK IRGL má svůj den. Kohoutům se podařilo na útočné modré čáře zastavit protiútok Energie, olomoucká pětadvacítka si sebrala puk, prokličkovala se před Novotného a mezi jeho betony poslala kotouč do branky. Bez asistence.

24:25

Kovačevič prostřelil dav hráčů, ale Konrád byl na místě.

24:11

Laš se hnal do útoku, ale Káňa přejel přes modrou čáru dříve a píská se ofsajd.

23:39

Energie ihned vyrazila vpřed, ale ve středním pásmu ji zastavil Knotek, který opět nahodil do útočného pásma.

23:29

Karlovarští se provinili přihrávkou rukou. Vhazovat se bude před Novotným.

23:22

Teď už se Tomeček ke střele dostal, ale trefil jen boční síť.

22:50

Mráz hledal u protějšího mantinelu Tomečka, ale přihrávku mu poslal příliš dopředu.

22:25

Jergl vyváží puk do útočného pásma.

22:05

Karlovy Vary se opět vrhly do útočného pásma a chtějí z branky vytěžit maximum.

21:32

21:32 Ondřej BERÁNEK - 1:1

21:32

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
ONDŘEJ BERÁNEK ujížděl na Konráda sám, kličkou si ho rozhýbal a zasunul kolem jeho pravého betonu do branky. Bez asistence.

20:40

Flek zachytil rozehrávku a s Rachůnkem se hnal do přečíslení. Konrád ale střelu Rachůnka zastavil betonem.

20:04

Úvodní buly vyhrála Olomouc a puk poslala až ke Konrádovi.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:48.
První třetina je za námi a větší důvod k radosti mají domácí, kteří vedou o jednu branku a spokojenější mohou být i díky většímu počtu šancí, které si dokázali vypracovat. V jedenácté minutě jednu takovou využil Zbyněk Irgl, který si zavezl puk do útočného pásma, přenechal puk spoluhráčům a po ose Ondrušek – Kolouch jej dostal na střelu mezi kruhy. Další branky už třetina nepřinesla a do druhé části tak půjdou hráči za stavu 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:58

Holec vyrazil vstříc poslednímu útoku třetiny. Pokusil se prokličkovat kolem obránce Energie, ale puk se na zničeném ledě zastavil a připletl se mu pod brusle.

19:51

Ve středním pásmu ale olomouckou snahu zastavily Karlovy Vary.

19:37

Konrád zastavil prudké nahození za svou brankou.

18:52

Kolouch dostal dvakrát nabídku mezi kruhy. Poprvé netrefil prudkou přihrávku, podruhé mu nesedla střela.

18:11

Podlipnik vystřelil do prvního hráče.

17:47

Krejčího střela našla jen Škůrkovo rameno.

17:07

Nahrávku na Holce, jenž by jel sám na branku zachytil Šenkeřík.

16:34

Jergl dostal mezi kruhy nabídku na střelu z první, ale Novotný mu postavil do cesty betony!

16:08

Do protiútoku se vyřítil Gorčík, ale Staněk měl k puku blíž a navíc mu pomohl Konrád.

15:56

Hosté vyhráli vhazování, ale poté jim nevyšla rozehrávka a vhazovat se bude po levici Novotného.

15:44

Puk se po střetu hokejek ocitl mimo hrací plochu a vhazovat se bude na hranici útočného pásma Karlových Varů.

15:05

Laš přisunul puk do jízdy Knotkovi, ale nebyl dostatečně důrazný a kotouče se zmocnil Gríger.

14:55

Rachůnkova střela se otřela o hokejku Škůrka a skončila vysoko v ochranné síti.

14:33

Flek prodloužil do útočného pásma, kde se puku ujal Konrád.

14:06

Skladaný s Holcem jeli do přečíslení, ale vracející se obránce Skladanému klepl do hokejky a znemožnil mu přihrávku.

13:55

Lapšanský poslepu hledal spoluhráče před brankou, ale našel jen Konráda, který puk ukryl pod lapačkou.

13:21

Irgl si najížděl z úhlu a mířil opět do šibenice. O kousek ale přestřelil.

13:02

Gorčík zachytil rozehrávku Olomouce, ale v útoku byl sám a proti čtyřem hráčům domácích neuspěl.

12:20

Teď to zkusil Škůrek od modré a poté i Laš zpoza branky. Novotný si oba pokusy pohlídal.

12:12

Olomouc se stále drží v útočném pásmu, ale zatím bez střelby.

11:51

Káňa zachytil oblouček Karlových Varů a ihned vyrazil do protiútoku. Novotný vyrazil jeho střelu pravým ramenem.

11:36

Ostřížek jen tak přiťukl puk Švrčkovi, který ihned pálil na branku. Novotný ale našel jeho střelu v lapačce.

11:01

Přihrávku na Jergla zpomalila jedna z hokejek hostů a Skladaný tak mezitím najel do ofsajdu.

10:39

10:39 Zbyněk IRGL - 1:0

10:39

ZBYNĚK IRGL se prokličkoval do útočného pásma a přenechal puk Ondruškovi, který přihrál Kolouchovi a ten vrátil puk mezi kruhy právě Irglovi, jenž puk poslal do pravé šibenice Novotného branky! Asistence: Petr Kolouch, Jiří Ondrušek.

10:07

Olomouc vyhazuje, ale Rohan stihne puk ještě před brankovou čárou.

09:58

Gríger provezl puk přes střední pásmo a vystřelil doprostřed Konrádovy hrudi.

09:50

Obrovský závar před brankou Novotného! Tři olomoučtí útočníci se tlačili za dorážkou, ale karlovarský brankář našel puk jako první.

09:23

Švrček nastřelil tyč.

08:52

Staňkovu střelu zblokoval obránce.

08:40

Stloukal hledal před brankou Kverku, ale jeho přihrávka neprošla.

08:21

Mráz vypíchl hostům kotouč, který putuje až do jejich obranného pásma.

07:50

Gorčík v situaci dva na dva narazil na Vyrůbalíka, který ho o kotouč připravil.

07:20

Domácí nyní nemohou do útočného pásma kvůli signalizovanému ofsajdu, Energie toho využívá ke střídání.

06:46

Beránek zkusil překvapit Konráda střelou z velkého úhlu, ale neúspěšně.

06:32

První vážnější zákrok Konráda! Flek pláchl do samostatného úniku, zkusil vystřelit z mezikruží, Konrád si hodně povyjel a kotouč zachytil.

06:10

Po Knotkově ráně Novotný rychle vyklepal puk z lapačky a rozehrál.

05:56

Rodící se přečíslení Hanáků zastavuje ofsajd.

05:32

Další střelu od modré čáry si na druhé straně připisuje Kolouch, mířil ale vedle.

05:03

Energie v útočném pásmu přišla o kotouč, ale Gorčík ho ve střední třetině zvládl znovu vybojovat.

04:29

Jergl prošel s pukem přes střední pásmo a vystřelil, avšak hodně nepřesně.

03:58

Kohout čekal na útočné modré na dlouhou přihrávku, kterou dostal, následně sklepl kotouč Grígerovi, kterému se však nepodařilo projít mezi dvěma protihráči.

03:33

Rohan posílal kotouč z vlastní třetiny, po teči skončil puk na střídačce hostů.

03:21

Branku netrefil ani Laš, po Káňově nebídce.

02:49

Ostřížek projel s pukem přes celé kluziště, ale bekhendový pokus namířil mimo branku.

02:24

Ze souboje čtyř hráčů u mantinelu vyšli vítězně domácí a mohou vyrazit dopředu.

02:00

Přechod Energie do útočného pásma zastavuje ofsajd.

01:43

Staňkova střela od modré čáry prosvištěla jen centimetry od Novotného pravé tyčky.

01:09

Kohout dostával dlouhou přihrávku, ale za Konrádovou brankou k němu ihned přistoupil jeden z obránců a o kotouč ho připravil.

00:42

Irgl se prosmýkl mezi dvěma protihráči, ale u mantinelu o kotouč přišel.

00:23

První střelu utkání si připisuje Knotek, puk ale po Novotného zákroku končí v ochranné síti.

00:05

Úvodní vhazování vyhrál Knotek dozadu a Vyrůbalík spěchá pro kotouč.

00:01

Aktéři dnešního utkání se již připravují na ledové ploše. Zápas za malou chvíli začne!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), J. Galvas, Staněk, Jaroměřský, Švrček – Laš, J. Knotek (A), J. Káňa – Burian, Kolouch, Irgl – Holec, Skladaný, Jergl – Ostřížek, Mráz, V. Tomeček.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – L. Vágner, Krejčí, Podlipnik, M. Rohan (A), Kovačevič, Šenkeřík, Šafář – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – Lapšanský, Skuhravý (C), Gorčík – T. Mikúš, Kverka, Stloukal.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Jindra, Zika.
Uhájí Olomouc domácí prostředí? Nebo Karlovy Vary naváží na úspěšný závěr přípravy? To se ukáže v 18:00.
Nejproduktivnější hráči uplynulé sezóny:
Jan Knotek (OLO) – 30b (17+13)
Jakub Flek (KVA) – 42b (22+20)
Úspěšnost brankářské jedničky v uplynulé sezóně:
Branislav Konrád (OLO) – 90,53 % (48 zápasů)
Filip Novotný (KVA) – 94,90 (38 zápasů)
HC Energie Karlovy Vary (1. místo v uplynulé sezóně WSM ligy, postup do Tipsport extraligy)
Karlovy Vary strávily uplynulou sezónu ve WSM lize, které ale jasně dominovali. Základní skupinu vyhráli s pohodlným náskokem osmi bodů a v play-off prošli hravě přes Vsetín i přes Slavii. Obě série vyhráli jednoznačně 4:0. V baráži potom skončili na druhém místě a se stejným počtem bodů jako Litvínov. Energie tak mohla slavit návrat mezi hokejovou elitu.

V letošní přípravě Karlovy Vary sehrály celkem jedenáct utkání, z toho šestkrát se radovaly z výhry. Hned tři z těchto vítězství přitom přišly v posledních zápasech a Energie se tak do nové sezóny poveze na vítězné vlně.
HC Olomouc (8. místo v loňské sezóně Tipsport Extraligy)
Olomouc v loňské sezóně měla jasný cíl, probojovat se do play-off, a to se jí také podařilo. Chvíli dokonce sahala také po přímém postupu z šestého místa, nakonec to však stačilo jen na místo osmé a předkolo, v němž změřila síly se zlínskými Berany. S těmi si úspěšně poradila ve čtyřech zápasech a postoupila do čtvrtfinále proti Plzni. S tou však podobně jako před dvěma lety prohrála 1:4 na zápasy.

V přípravě Mora sehrála osm utkání s vyrovnanou bilancí čtyř výher a čtyři porážky. Především zápasy na domácím ledě Hanákům vycházely dobře a čtyři z pěti vyhráli. Pouze v tom posledním podlehli Zlínu v prodloužení.
V prvním kole spolu změří síly HC Olomouc a HC Energie Karlovy Vary.
Příjemný páteční večer z olomoucké Plecharény. Ať už jste dnes večer měli jakékoliv plány, nechte je plavat a pojďte spolu s námi sledovat hokej, neboť právě dnes začíná nový ročník Tipsport extraligy!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:1

Branky a nahrávky: 11. Irgl (Kolouch, Ondrušek), 25. Irgl, 51. Kolouch (Burian, Ondrušek), 52. J. Knotek (Vyrůbalík) – 22. O. Beránek

Rozhodčí: Šír, Lacina – Jindra, Zika