12.09.2018, 18:30 • Ice Palace • David Suchý

Tipsport: 1.57 4.93 4.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zblokované střely – 17:15.
Vyloučení – 3:4.
Využití přesilovek 1/4 – 2/3.
Vhazování – 32:31. (21:08:04)
Je konec! Dnešní atraktivní utkání nakonec nabídlo hned sedm branek, zisk dvou bodů ale slaví domácí Petrohrad, který vítězí poměrem 4:3. Ruský celek se hned třikrát dostal do vedení, avšak Jokerit pokaždé srovnal krok. Domácí dnes nepředvedli zrovna přesvědčivý výkon, většinu času byl totiž aktivnější Jokerit, který s patřičnou dávkou štěstí mohl pomýšlet nad vítězstvím.

63:50

63:50 Patrik HERSLEY - 4:3

63:50

Petrohrad právě vstřelil branku!
Je tu rozhodující branka tohoto zápasu! Tlak domácího celku stále sílil, nakonec se k puku dostal PATRIK HERSLEY, jehož bomba sice směřovala vedle brány, nakonec si jí do brány srazil hostující Lauridsen. Hodně šťastná branka, která rozhoduje tento zápas.
Asistence: Nail Jakupov, Nikita Gusev

63:42

Petrohrad se nyní konečně dostal k tlaku, který zatím obrana soupeře dobře brání. Kalninš nemusel hasit nic ošemetného.

62:35

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Pekka Jormakka – 2 min., příliš mnoho hráčů).

62:21

Velká šance Jokeritu! Úplně sám u puku byl Jormakka, který ale absolutně netrefil branku.

62:14

Utajené zakončení Manninena skončilo pouze na ruce brankáře, Jokerit i nadále svírá soupeře. Petrohrad se nemůže dostat z vlastního pásma.

61:25

Krátký pobyt finského celku v útočném pásmu je u konce, rána v podání Jensena skončila v ochranné síti.

60:01

Máme za sebou šedesát minut, které o osudu tohoto zápasu zatím nerozhodly. Jokerit totiž dokázal vyrovnat na dosavadních 3:3, což znamená, že se dočkáme prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:22

Petrohrad si v závěru zápasu vytvořil menší tlak, po kterém se do šance dostal Děrgačov. Obrana hostující celku ale odolává.

58:12

Dacjuk se po delší době dostal k puku, který pouze nahodil na brankáře. Oba celky se v závěru třetí třetiny snaží neudělat žádnou chybu.

57:25

Finský celek nyní nezvládl přechod do útočné třetiny, Platt byl totiž v útočné třetině o chvíli dřív. Toho si okamžitě všiml jeden z rozhodčích.

56:13

Jokerit si to opět namířil směrem dopředu, tam ale narazil na dobře bránícího Tokranova. Následně to ještě zkoušel Moses, který se ke střele nedostal.

55:47

Nyní to směrem dopředu zkoušel domácí Děrgačov, který ale naprosto minul branku. I tak měl lotyšský brankář opravdu velké štěstí.

4:3

Branky a nahrávky: 16. Prochorkin (Barabanov), 22. Zub (Barabanov), 25. Prochorkin (Hersley), 64. Hersley (Jakupov, N. Gusev) – 17. Jormakka (Nicklas Jensen, Lepistö), 24. Nicklas Jensen, 53. Manninen (Regin, A. Grant)

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Zemčonok, Tokranov, Hersley, Gavrikov, Zub, Chafizullin, Sjomin – Ketov (A), Kablukov, V. Tichonov – Jakupov, Dacjuk (C), N. Gusev – Barabanov, Prochorkin, Kuzmenko – S. Plotnikov, Děrgačov, Kručinin.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Zapolski) – Lepistö (A), Stollery, A. Grant, Kivistö, O. Lauridsen, Lööv, E. Räsänen – Manninen, Regin (C), Moses – O'Neill, Norman, Joensuu – Nicklas Jensen, Platt, Jormakka – Anttila, Niemi, H. Ikonen.

Rozhodčí: Oskirko, Frano – Šalagin, Šišlo

09:30 JOK 2 Kivistö, podrážení
15:11 PET 1:0 Prochorkin (Barabanov)
16:06 PET 2 Gavrikov, držení
16:12 JOK 1:1 Jormakka (Nicklas Jensen, Lepistö)
20:00 PET 2 Děrgačov, hrubost