Finsko – Švýcarsko

8:2

konec (5:1, 3:1, 0:0)

10.08.2018, 20:00 • O 7. - 8. místo • David Schlegel, Zuzana Spurná

Finové vyhráli ve třetí třetině na střely 9:8 a celkově 45:22. Třetí část byla jasně nejslabší z celého zápasu. Oběma týmům bylo jasné již před jejím začátkem, že stav 8:2 po druhé třetině je jednoznačný. Ve třetí třetině tak branka nepadla. Finové tak na turnaji konečně ve svém posledním vystoupení vyhráli. Deklasovali Švýcyrsko 8:2 a na Hlinka Gretzky Cupu končí sedmí. Švýcaři naopak ani v posledním utkání neuspěli, prohráli na turnaji všechny čtyři zápasy a končí na posledním osmém místě. Ve stejné hale, Downtown Community Areně, začne od půlnoci středoevropského času zápas o páté místo mezi Českem a Slovenskem. Z Edmontonu vám přejeme pěkný večer! (22:25:49)

59:58

Holtinkoski si sjel mezi kruhy a jeho tvrdá dělovka jen zaduněla za brankou Ruppelta!

59:39

Obrovská šance Finů, když Simontaival našel Puistolu. Ten mířil jen těsně vedle odkryté branky.

58:53

Zápas se dohrává už spíše z povinnosti. Nyní se snaží zakládat akce spíše Švýcaři, ale Finové je s přehledem zastavují.

58:13

Stoffel pálil golfákem vedle finské branky.

57:13

Oba týmy jsou v plném počtu. Švýcaři při vlastní přesilovce vůbec nevystřelili a její velká část se odehrála na druhém konci kluziště.

56:01

Stoffel si sjížděl do ideální pozice před branku, ale nahrávku nezasáhl a Finové vyhazují.

55:16

Navíc brankář Piiroinen nesmyslně odpálil puk z ledu a tým helvétského kříže bude hrát přesilovku.

55:16

Po nahození ze střední třetiny Piiroinen chytá puk a Švýcaři vybojovali pásmo. To je ve třetí části velmi výjimečná věc.

54:04

Střelu Lahnaviika zblokoval Landolt. Finové se stále drží v útočném pásmu.

53:19

Poslední komerční přestávka zápasu.

52:15

Švýcaři šli teď tři na dva, ale Fiedler, než aby něco vymýšlel, nakonec vystřelil z poměrně beznadějné pozice. Piiroinen bezpečně kryl.

50:49

Švýcaři se na polovinu soupeře dostávají jen velmi málo a s pukem na holi opravdu sporadicky. Finové však už nemají takový tah na branku jako v prvních dvou třetinách.

50:16

Tuomala našel zpoza branky Rätyho, který to zkoušel bez přípravy, ale Ruppelt dok a střelu vyrazil.ázal zmenšit jeho střelecký úhel

49:11

Nahození Räsänena tečoval vysoko nad Lahnaviik.

48:20

Na ledě je opět první finská lajna, která naprosto dominuje dnešnímu popoledni. Tentokrát útočníci vyzvali ke střele obránce Sedoffa, který si sjel mezi kruhy, ale netrefil puk dobře a ten skončil v rohu kluziště.

46:40

Finové už sice nehrají přesilovku, ale přesto pokračují v tlaku.

46:13

Lundell vyslal střelu z pravé strany od modré, tečoval ji skvěle Miettinen a Ruppelt ve švýcarské brance puk vyrazil jen s obrovským štěstím.

45:32

Simontaival s Puistolou a Nikkanenem opět zlobili, střelu nakonec vyslal Simontaival, ale mířil těsně vedle.

44:20

Stoffel v obraně hasil šanci soueře podražením a jde na dvě minuty.

43:30

Hra aktuálně postádá tempo. Oba týmy jsou již smířeni s výsledkem a možná se i trochu těší domů.

42:47

Ve velké šanci se mezi kruhy ocitl finský kapitán Nikkanen, mířil na teploměr, ale švýcarský gólmane se nenechal překvapit.

41:24

Naprosto zbytečným faulem se prezentoval Cédric Fiedler, který Švýcarům sebral šanci hrát dlouhou přesilovku. Trestem je hákování.

40:43

Kalle Loponen dostává za dva fauly krátce za sebou hned čtyři minuty. Švýcaři si tak zahrají přesilovku.
Hlediště v Downtown Community Areně, která je součástí honosné Rogers Place, značně prořídlo. Po dvou třetinách je prakticky hotovo a skauti tak před dalšími zápasy dnešního dne ve velké míře odpočívají v útrobách arená.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 12:11
Ve druhé třetině padlo o poznání méně gólů a i předvedená hra se trochu vyrovnala, přesto jsou to Finové, kteří prostřední část rozdílem jedné branky vyhráli a do kabin odchází o něco spokojenější.

40:00

39:27

Švýcaři se znovu usadili v útočném pásmu, finští mladíci jim ale nenechávají příliš prostoru.

38:04

Finsko právě vstřelilo branku!
Do útoku pak bleskově vyrazili Finové. AKU RÄTY dostal před Ruppeltem dobrou přihrávku na pravou stranu a mířil přesně za záda Ruppelta. Asistence: Rasmus Lahnaviik.

37:30

Schläpfer se sám dostal až k levému kruhu a hned střílel, na střelu švýcarské desítky ale Piiroinen dobře viděl.

37:05

Švýcaři jen nahodili puk do útočného pásma. Kotouč ale skončil až na zakázaném uvolnění, a tak se hra vrací před Ruppelta.

35:54

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcaři nakonec přece jen snižují náskok Finska. YVES STOFFEL dokázal úplně vyšachovat finského gólmana a poslat puk z pravé strany za Piiroinena. Bez asistence.

35:16

Räty se protahoval podél pravého mantinelu do útoku, tam si na něj ale počkali bránící Švýcaři.

35:10

Schweize si ještě v přesilovce sjel až k finské brance a zkusil to z dolní hranice pravého kruhu, na jeho střelu byl ale Piiroinen připraven.

34:48

Finové opakovaně vyhazují kotouč a šetří čas, který ještě musí strávit ve čtyřech.

33:11

Další přesilovka pro Švýcary. Aarne Intonen (FIN) si odsedí menší trest za nedovolené bránění.

32:27

Hra se teď trochu uklidnila, Švýcaři se ale přece jen snaží najít cestu před Piiroinena a s výsledkem aspoň něco dělat.

30:49

Aktivní druhá lajna Finů znovu úřaduje a tentokrát v přesilovce přidává už sedmou branku finského výběru, když po přihrávce Nikkanena dokázal na švýcarského brankáře vyzrát PATRIK PUISTOLA. Asistence: Henri Nikkanen, Kasper Simontaival.

30:30

Nikkanen si stáhl puk blíž k hranici pravého kruhu a hned střílel, trefil ale jen Fattona.

29:06

Teď už to ale o pět branek opravdu je. Finové znovu čerpají ze své převahy a z důrazu před švýcarskou svatyní. VEETI MIETTINEN totiž právě z předbrankového prostoru doklepl puk za Fattona. Asistence: Kale Loponen.

28:44

A mohlo to být už o pět branek. Dvojice Finů si těsně před Fattonem prohodila puk a švýcarský brankář měl velké štěstí, že na střelu k levé tyči dosáhl.

28:00

Švýcaři to v útočném pásmu zkouší ze všech stran, na Piiroinena ale zatím hledají recept marně.

26:14

Tentokrát se budou bránit Finové, Henri Nikkanen (FIN) si odpyká menší trest za nedovolené bránění.

25:37

Finové se opakovaně vrhají do útoku, Švýcaři jsou ale o krok rychlejší a stačí se vracet před svého brankáře.

24:15

Švýcaři se chopili šance a vyrazili do útoku, v souboji o puk byli ale šikovnější Finové.

23:37

Pärssinen dostal dobrou přihrávku až za vrcholy kruhů, trefil jen připraveného Fattona

22:37

Hra znovu nabrala na tempu, hraje se ale převážně před švýcarskou brankou.

21:58

Švýcaři jsou kompletní, přesto musí dál bránit, puk na holích totiž mají převážně Finové.

21:10

A znovu Aaltonen, finský útočník tentokrát zprava trefil jen tyčku švýcarské branky.

20:27

Aaltonen to zkusil z hranice levého kruhu, trefil ale zřejmě jen horní část hole švýcarského brankáře.

20:01

Střely na branku v první třetině: 24:5
První třetina sice začala poměrně vyrovnaně a z první branky se radovali Švýcaři, pak ale svůj brankostroj rozjeli Finové. Ti nejprve srovnali krok a pak během pouhých šesti minut přidali další čtyři branky. Do kabin tak odchází spokojenější právě Seveřané.

20:00

19:47

Finové se ještě v závěru první třetiny tlačí do švýcarské branky a Švýcaři tak mají plné ruce práce.

19:23

Švýcaři se musí v závěru první třetiny bránit. LIonel Marchand (SUI) si odpyká menší trest za nedovolené bránění.

18:47

A další gól Seveřanů! Druhá lajna Finů si se Švýcary dělá, co chce a přidává další branku. Střelu Nikkanena vyrazil Fatton jen před sebe, odkud pohotový PATRIK PUISTOLA doklepl puk za švýcarského brankáře. Asistence: Henri Nikkanen.

18:27

Švýcarský brankář musel být ve střehu, proti střele z levé strany ale vytáhl dobrý zákrok vyrážečkou.

17:58

O trochu živějším týmem jsou teď Švýcaři, přesto mají s přechodem do útoku velké problémy.

16:35

Švýcaři se snaží s nepříznivým vývojem něco dělat a znovu se vrhají do útoku, přes dobrou finskou obranu se jim ale nedaří projít.

15:50

15:50 Henri NIKKANEN - 4:1

15:50

Finsko znovu těží ze své aktivity před brankou a svému soupeři uskakuje už do tříbrankového náskoku, když po pár přihrávkách před Fattonem HENRI NIKKANEN zametl puk z pravé strany do odkryté části branky. Asistence: Kasper Simontaival, Patrik Puistola.

15:43

Puistola chvíli kličkoval v útočném pásma a puk pak poslal Simontaivalovi, který orazítkoval tyčku švýcarské branky.

15:28

Finové se znovu drží před švýcarskou brankou, Intonen ale střelou z levého kruhu proti Fattonovi neuspěl.

14:20

Lahnavik se protáhl až do těsné blízkosti Fattonovy branky, mířil ale jen do betonu připraveného brankáře.

13:19

Simontaival z mezikruží nádherně nahrál PATRIKU PUISTOLOVI na levou stranu, který mířil do prázdné branky.Asistence: Kasper Simontaival, Henri Nikkanen.

12:58

12:58 Henri NIKKANEN - 2:1

12:58

Po vhazování v útočném pásmu se Finové znovu usadili před Švýcarskou brankou. HENRI NIKKANEN dostal dobrou přihrávku těsně před klec Fattona a z pravé strany mířil k tyči. Bez asistence.

12:40

Aaltonen hledal skulinku ve výstroji Fattona střelou z vrcholu levého kruhu, trefil ale jen připraveného brankáře v červeném.

12:04

Räty zůstal chvíli po srážce s jedním ze Švýcarů ležet v obranném pásmu, nakonec se ale za pomoci svých spoluhráčů a v předklonu přece jen dostal na střídačku.

11:52

Stoffel se po levé straně protáhl až před svatyni Finů, mířil ale hodně nepřesně.

11:15

Villa to zkusil přes skupinku několika hráčů postavených před brankou. Puk ještě obletěl jednoho z finských obránců a zamířil těsně vedle levé tyčky.

10:37

Fiedler teď dvakrát zastavoval o finské útoky hodně tvrdě, a to o pravý mantinel.

09:26

Ani Finové se nenechávají zahanbit a dlouho se drží před Fattonem, se střelami ale poměrně šetří, a tak švýcarský brankář moc práce nemá.

08:32

Švýcaři znovu zabrali a dlouho se drží před finskou svatyní. Finové tak mají plné ruce práce s obranou.

07:06

07:06 Mikko KOKKONEN - 1:1

07:06

A je srovnáno! Finové dlouho kombinovali kolem švýcarské branky a MIKKO KOKKONEN nakonec dokázal najít střelou k levé tyči skulinku ve výstroji Fattona. Asistence: Henri Nikkanen, Patrik Puistola.

06:30

Finové se snaží rychle odpovědět na inkasovanou branku a drží se v těsné blízkosti Fattona.

05:19

Trochu paradoxně jsou to ale Švýcaři, kteří jako první otevírají skóre zápasu, když JOHAN ANDERSSON mířil přesně k levé tyči a pod vyrážečku finského brankáře. Asistence: Sebastian Barth.

04:56

Holtikonski to zkusil nadvakrát od vrcholu kruhu, pokaždé ale trefil jen chrániče připraveného švýcarského brankáře.

04:15

Naopak Švýcaři jen těžko hledají cestu přes střední pásmo. Finové dobře brání už tam.

03:40

Finové se snaží držet hru převážně v útočném pásmu a zatím se jim to poměrně daří.

02:50

Lundell se mezi dvěma Švýcary u pravého mantinelu snažil vybojovat puk, hráči v červeném ale byli o něco šikovnější.

01:52

Hra nabírá na obrátkách a přesouvá se od jedné branky k druhé, Švýcaři se teď ale chvíli nemohli dostat ke střele.

01:39

Po závaru před brankou zkoušel své štěstí Petman, trefil ale jen výstroj připraveného finského brankáře.

01:16

Schwenninger z pravého kruhu spíš nahodil kotouč na finskou branku, mířil ale jen do připravené lapačky Piiroinena.

00:51

Finsko se tlačí do švýcarské branky. Räsänen pak zblízka nastřelil jen tyčku švýcarské svatyně.

00:26

Rochette vyrazil po levé straně do útoku, ještě ve středním pásmu jej ale zastavili bránící Finové.

00:08

Finové hned v úvodu nahodili kotouč na švýcarskou brankou, u puku ale byli za svou svatyní dřív Švýcaři.

00:01

Finsko: Piiroinen (Taponen) – Kokkonen, Loponen, Räsänen, Sedoff, Heinola, Koskenkorva, Holtinkoski – Aaltonen, Lundell, Intonen – Puistola, Nikkanen, Simontaival – Petman, Pärssinen, Miettinen – Lahnaviik, Tuomaala, Räty.

Švýcarsko: Fatton (Ruppelt) – Delémont, Baragano, Fuchs, Villa, Schweizer, Landolt, Huber – Stoffel, Rochette, Knak – Andersson, Bardh, Marchand – Fiedler, Dähler, Schwenninger – Hasler, Schläpfer, Bouchareb..
Švýcarsko se zdá být pořádným smolařem základní skupiny. Hned na úvod utrpělo vysoký debakl od domácích Kanaďanů 0:10, o moc lépe si nevedli ani ve druhém utkání proti Švédsku. Silný severský výběr překonal švýcarského brankáře pětkrát, naopak Švýcaři na švédského strážce svatyně vyzrát nedokázali. V posledním utkání skupiny změřili Švýcaři síly se Slovenskem. Vyrovnané utkání rozhodovala nakonec až poslední dvacetiminutovka, ve které byli o něco produktivnější Slováci. Švýcarsko se muselo smířit s prohrou 3:5.
Finsko se hned v prvním utkání na Hlinka Gretzky Cupu postavilo silnému Rusku. S ruským výběrem však zvládlo držet krok jen v první třetině, pak ruští mladíci dokázali svou střeleckou převahu a připsali si vysokou výhru 7:2. Druhý den čelili Finové ambiciózním Američanům. Ještě po dvou třetinách dělily oba týmy jen dva góly, ve třetí třetině ale nasázeli Američané svým soupeřům tři branky a rozhodli o své vysoké výhře 6:2. V posledním utkání základní skupiny se Finsko střetlo s Čechy. Dlouho vyrovnaný zápas nakonec dospěl až do prodloužení, ve kterém si bod navíc za výhru 4:3 připsali Češi.
Už ve 12 hodin místního času startuje zápas, v němž se alespoň o lepší umístění, poperou Švýcaři s Finy, tedy týmy, které na výhru na turnaji zatím nedosáhly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

8:2

Branky a nahrávky: 8. Kokkonen (Nikkanen, Puistola), 13. Nikkanen, 14. Puistola (Simontaival, Nikkanen), 16. Nikkanen (Simontaival, Puistola), 19. Puistola (Nikkanen), 30. Miettinen (Loponen), 31. Puistola (Nikkanen, Simontaival), 39. Räty (Lahnaviik) – 6. Andersson, 36. Stoffel

05:19 SUI 0:1 Andersson
07:06 FIN 1:1 Kokkonen (Nikkanen, Puistola)
12:58 FIN 2:1 Nikkanen
13:19 FIN 3:1 Puistola (Simontaival, Nikkanen)
15:50 FIN 4:1 Nikkanen (Simontaival, Puistola)
18:47 FIN 5:1 Puistola (Nikkanen)
19:23 SUI 2 Marchand, nedovolené bránění
26:14 FIN 2 Nikkanen, nedovolené bránění