Tenis

Challenger Pullach (antuka)

Kimmer Coppejans (Q) – Jiří Veselý (2)

1:2 5:7, 6:1, 6:7 (4)

10.08.2018, 14:20 • Centrální kurt, TC Großhesselohe (GER) • Osmifinále • Karel Jedlička, Vít Muzikář

Tipsport: 2.87 1.37 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:7

Čtvrtý mečbol je proměněn! Coppejans trefuje po čáře koridor pro čtyřhru a po tuhém dvoudenním boji nakonec podléhá.

6:6

Dva přímé body v řadě, Coppejans přežil dva mečboly a o vítězi dnešního zápasu rozhodne tie-break.

5:6

Veselý zvládl těžký nabíhaný volej po podání ven z kurtu, Belgičan sice sprintoval ze všech sil, ale míček dříve bouchl o antuku podruhé.

5:5

Veselý se vyhazuje z forhendu křížem do koridoru a šance na postup jsou znovu zcela vyrovnané.

4:5

Jiří Veselý si komplikuje situaci další nepřesností, forhend letí do deblového koridoru a brejk je pryč. Český tenista nedokázal utkání dopodávat, nyní bude na udržení v zápase servírovat jeho protihráč.

3:5

Kimmer Coppejans boduje z podání a z 0:30 otáčí gem čtyřmi míčky v řadě.

2:5

Jiří Veselý potvrzuje brejk a jediná hra ho dělí od postupu.

2:4

Napotřetí už to vyšlo, Jiří Veselý prolamuje soupeřův servis a snad už je na dobré cestě k postupu do čtvrtfinále.

2:3

Jiří Veselý zakončuje čistý gem mazáckým stopvolejem nataženou levačkou.

2:2

Tohle Jiří potřeboval! Coppejans chybuje hned po podání a Veselý si okamžitě bere zpátky ztracený servis.

2:1

Dvojchyba přichází v nejhorší možný okamžik, Jiří Veselý odevzdává vlastní podání zadarmo.

1:1

Kimmer Coppejans chirurgicky přesným forhendem pálí po lajně do růžku, český tenista se ani nesnažil míček doběhnout.

0:1

Po podání ven z kurtu si Veselý pečlivě připravil halfvolej na opačnou stranu.

6:1

Ani další return se nevešel do kurtu, Jiří Veselý rychle ztrácí druhý set a musí se rychle vzchopit, pokud nechce z challengeru vypadnout už dnes.

5:1

Přímý bod zažehnává alespoň hrozbu potupného kanára.

5:0

Druhý nasazený tenista returnuje do sítě a koleduje si o kanára, pokud nezabere v následující hře.

4:0

Jiří Veselý šel potřetí za sebou k síti a potřetí ho soupeř prohazuje, tentokrát vytáhl v těžké pozici vynikající úder po lajně.

3:0

Veselý zůstal stát na místě a Belgičan ho prohazuje po čáře.

2:0

Veselý po servisu běžel k síti, tam ale zkazil naprosto jasnou smeč tak neuvěřitelně, že by za to dostal za uši i od trenéra žáků. Pět ztracených fiftýnů ho stálo z vedení 40:0 vlastní servis.

1:0

Bekhendovým křižným returnem nalil Veselý Coppejansovi na forhendový winner po pravé lajně a úvodní hra druhého setu tak končí.

5:7

Eso ven z kurtu! Veselý si může zakřičet. Otočil totiž první sadu ze stavu 2:5, 0:40 šesti vyhranými gamy v řadě...

5:6

Po servisu ven z kurtu si připsal Coppejans nevynucenou forhendovou chybu zleva výhozem za základní čáru. Veselý vede 6:5, otáčí pěti gamy v řadě za sebou průběh prvního setu a půjde podávat na ukončení úvodního dějství.

5:5

Veselý je definitivně zpět v prvním setu. Kombinace servis do forhendu a vítězná smeč do pravé poloviny kurtu. A to prohrával český hráč 2:5, 0:40...

5:4

Servis ven z kurtu, forhend po pravé lajně, ale špatný volej, takže Veselý si bekhendem do pravé části dvorce řekl o vynucenou chybu Coppejanse do sítě. Čech je zpátky v prvním setu a to si musíme připomenout, že na servisu čelil stavu 0:40 a třem setbolům!

5:3

Po servisu na téčko zahrál Veselý křižný forhendový winner zleva na hranici kříže. Ještě se drží v setu, nyní odvrátil tři setboly v řadě a jde returnovat proti konci úvodního dějství.

5:2

Vyhozený křižný forhendový return zleva do pravého koridoru pro debl. Takže Veselý nadále čeká na svůj první brejkbol v zápase a je naopak gem od prohrané úvodní sady.

4:2

Veselý odehrál výměnu velice dobře z forhendu a po levé lajně donutil protihráče k chybě do zámezí, 4:2.

4:1

Eso do forhendu, Belgičan snadno potvrdil brejk.

3:1

Veselý si prohrává servis, Coppejans měl od prvních sekund jasně navrch. Český hráč se nedostal k ničemu byl hluboko za základní čárou až jeho vynucená forhendová chyba do sítě proti úderu po pravé lajně znamená první brejk zápasu.

2:1

Coppejans nepustil Veselého do výměny a po dvou úderech do bekhendu zakončil game forhendovým winnerem kros zleva.

1:1

Přímý bod po servisu na boční lajnu, return spadl za základní čáru, Veselý drží podání.

1:0

Belgičan se snažil vytěžovat hlavně bekhend Jiřího Veselého, ale příbramský rodák ukončil první game zápasu forhendem od základní čáry do sítě.