Evropská liga (předkola)

FK Sarajevo – FC Banants

3:0

konec (2:0)

19.07.2018, 20:15 • Asim Ferhatović Hase Stadion, Sarajevo • 1. předkolo • Petr Sumbal

Tipsport: 1.41 4.67 7.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro toto utkání vše. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (22:12:28)

Fauly: 10:14
Zápas je u konce, domácí FK Sarajevo porazilo FC Banants jasně 3:0 a potvrdilo svůj postup do třetího předkola Evropské ligy. Sarajevo nenechalo nikoho na pochybách, kdo je žhavým favoritem na postup a od začátku utkání bylo lepším týmem. Jako první převahu domácích zhodnotil Nihad Mujakič, který se trefil z rohového kopu. O sedm minut později v 38. minutě pak střelou z blízka zvýšil vedení na 2:0 Mersudin Ahmetovič. Ve druhém poločase pak hosté zlepšili svou hru, ale na zdramatizování utkání jim to nestačilo. V 72. naopak inkasovali konečný úder, když se po rychlém brejku trefil střídající Ševkija Resič teprve po čtyř minutách na hřišti.

90+4

90+4

V závěru ještě Sarajevo jednou otestovalo brankáře Ajvazova střelou ze střední vzdálenosti. Ten neměl nejmenší problém střelu chytit.

90+3

Ještě jeden útočný výpad Sarajeva. Ten skončil nepřesnou přihrávkou do vápna, ale domácí ještě mohou vhazovat.

90+2

Je vidět, že si domácí věří. Znovu se dokázali vykombinovat z pressingu hostů. Pak byl faulován Emir Halilovič.

90+1

Nastavují se čtyři minuty.

90

Další rychlá akce Sarajeva, která skončila ofsajdem. Ani tentokrát domácí své vedení nenavýší.

90

Jenže domácí rychle získali balón zpět a žádné problémy nepřipustili.

89

Banants znovu dělá Sarajevu problémy s rozehrávkou a tentokrát dokonce vybojovalo míč na soupeřově polovině.

88

Domácí se z toho elegantně dostali a po pravém křídle zamířili dopředu. Nakonec se však zmohli pouze na centr, který byl stejně zablokovaný.

88

Sarajevo nyní s rozehrávkou nikam nepospíchá, ale musí si dávat pozor na vysoké napadání soupeře.

87

Rozhodčí si všiml faulu, rozehrávat budou domácí fotbalisté z vlastní poloviny hřiště.

86

Opět se pokračuje ve hře, Sarajevo se brání postupnému útoku svého arménského soupeře.

85

A křeče nyní chytají také hostující hráče. Opět se nehraje.

84

Banants to zkoušelo akcí po pravém křídle, ale domácí se stihli vrátit v dostatečném počtu hráčů a nebezpečí pro svou branku nedopustili.

82

Domácí chtějí ještě přidat nějaké góly, ale od toho je odrazuje ofsajd, kterého se znovu dopustili.

81

Střídání v týmu FK Sarajevo: ze hřiště odchází Selmir Pidro, přichází Miloš Stanojević.