Filip Horanský – Corentin Moutet

1:2 4:6, 6:4, 3:6

13.07.2018, 11:14 • Semifinále • Miroslav Revaj sk

3:6

GEM, SET, ZÁPAS Corentin Moutet! Mladý francúzsky tenista zvládol lepšie rozhodujúci set, ktorý ovládol pomerom 6:3 a tak postupuje do finále na Challenger Bastad. Slovenský tenista Filip Horanský sa tak nepozrie do svojho prvého challengerového turnaja v kariére, ale už teraz zaznamenal veľký úspech a poskok v rebríčku ATP.

3:5

Aj sa tak stáva, Filip Horanský sa prezentuje čistou hrou a znižuje stav tretieho setu na 3:5! Corentin Moutet má však servis na postup do finále.

2:5

Ktorý aj využíva a tak po potvrdení brejku ide v treťom sete do vedenia 5:2! Filip Horanský tak pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase!

2:4

Corentin Moutet predviedol úspešný prechod na sieť a tento brejkbal využíva, čím sa dostáva v treťom sete do vedenia 4:2 a bude podávať na potvrdenie brejku.

2:3

Ďalší pokus je už úspešný a tak Corentin Moutet ide v treťom sete do vedenia 3:2!

2:2

Priamym bodom z podania ho využíva a vyrovnáva stav rozhodujúceho setu na 2:2!

1:2

Presným úderom na čiaru ho už Corentin Moutet využíva a dostáva sa v rozhodujúcom treťom sete do vedenia 2:1!

1:1

Ktorý premieňa po priamom bode z podania a tak vyrovnáva stav v rozhodujúcom treťom sete na 1:1!

0:1

Úspešný dropšot podávajúceho hráča, na ktorý Filip nedokázal reagovať a tak si s ťažkosťami Corentin Moutet udržal prvé podanie v treťom sete, čím sa dostáva do vedenia 1:0!

6:4

Na konci druhého setu pomohla nášmu tenistovi aj páska a prasiatkom ukončil toto dejstvo, ktoré získava pomerom 6:4 a tak o postupujúcom do finále bude musieť rozhodnúť tretí set!

5:4

Bekhend podávajúceho hráča zastavuje páska a tak si Filip v dôležitom momente druhého setu berie späť stratené podanie a dostáva sa do vedenia 5:4! Slovenský tenista pôjde podávať na víťazstvo v druhom sete.

4:4

Hneď ten prvý aj využíva a tak vyrovnáva stav druhého setu na 4:4! Filip sa tak dostáva do komplikovanej situácie, nedokázal si udržať nádejné vedenie a pomaly sa mu vidina finále začína vzďaľovať.

4:3

Dlhý úder slovenského tenistu končí v aute a tak Corentin Moutet potvrdil brejk, čím znižuje stav v druhom sete na 3:4! Čaká nás tak ešte určite zaujímavý set.

4:2

Ten sa francúzskemu tenistovi podarilo úspešne premeniť a tak si berie späť svoje stratené podanie, čím znižuje stav v druhom sete na 2:4! Stále je však v lepšej pozícii náš tenista.

4:1

Ďalšie nevydarené podanie od Mouteta a tak Filip získava ďalší servis svojho súpera. V druhom sete sa dostáva do vedenia 4:1 a pôjde znova podávať na potvrdenie brejku.

3:1

Return francúzskeho tenistu končí na sieti a tak už Filip potvrdil brejk, čím sa v druhom sete dostáva do vedenia 3:1! Veľmi dôležitý moment pre nášho tenistu.

2:1

Forhend francúzskeho tenistu zastavuje páska a tak Filip Horanský si berie späť stratené podanie a dostáva sa v druhom sete do vedenia 2:1!

1:1

Aj sa tak stáva, toto podanie nášmu tenistovi vôbec nevyšlo a tak Corentin Moutet vyrovnáva na 1:1 v druhom sete!

1:0

Filip vytiahol krásny dropšot a využíva tak tento brejkbal, čím berie hneď prvé podanie v druhom sete svojmu súperovi. Slovenský tenista sa ujíma vedenia 1:0!

4:6

Corentin Moutet ukončil prvý set presným forhendovým winnerom po čiare a tak vyhráva prvý set pomerom 6:4! Dlho sme sledovali veľmi vyrovnaný priebeh, ale v rozhodujúcej chvíli stratil náš tenista svoje podanie a už si ho nedokázal vziať späť. Filip Horanský tak stráca aj prvý set na tomto podujatí a prehráva v semifinálovom zápase 0:1!

4:5

Francúzsky tenista potvrdil získaný brejk a tak ide v prvom sete do vedenia 5:4! Filip Horanský tak pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete.

4:4

A ten je už aj využitý, keďže forhend nášho tenistu končí v aute a tak Filip stráca toto svoje podanie. Corentin Moutet vyrovnáva na 4:4!

4:3

Ten druhý sa mu už podarilo využiť a tak znižuje stav v prvom sete na 3:4!

4:2

Filip Horanský potvrdil brejkbal a dostáva sa v prvom sete do vedenia 4:2!

3:2

Filip sa prezentuje presným forhendovým volejom a tak využíva druhý brejkbal! Dostáva sa v prvom sete do vedenia 3:2 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

2:2

Druhý pokus je však už úspešný a stav v prvom sete je vyrovnaný 2:2!

1:2

Corentin Moutet potvrdil brejk a dostáva sa v prvom sete do vedenia 2:1!

1:1

Čo aj využíva a tak vyrovnáva stav prvého setu na 1:1! Veľká škoda pre nášho tenistu, ktorý mal tri gembaly na potvrdenie brejku, ale napokon stráca získané podanie.

1:0

Filip nezaváhal, využil hneď prvý brejkbal a dostáva sa v prvom sete do vedenia 1:0! To je určite dobrý začiatok pre nášho tenistu, potrebuje však ešte potvrdiť brejk.