Evropská liga (předkola)

Connah's Quay Nomads FC – FC Šachťor Soligorsk

1:3

konec (0:2)

12.07.2018, 19:00 • Belle Vue, Rhyl (WAL) • 1. předkolo • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 6.78 4.24 1.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Fotbalisté Solihorsku si snadno poradili s týmem Connah's Quay FC, který porazili zásluhou branek Maxe Ebonga, Elise Bakaje a Michajla Šibuna. V dresu domácího týmu se prosadil pouze Callum Morris, který korigoval skóre minutu před koncem z penalty. Connah's Quay FC 1 FC Šachtěr Solihorsk 3. (21:40:03)

90+3

90

Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.

89

Connah's Quay FC právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je CALLUM MORRIS, který se nemýlil a v závěru snížil!

87

Szöke se postavil k rozehrání standardní situace a s blížím se koncem utkání vůbec nikam nespěchá.

86

Střídání v týmu Connah's Quay FC: ze hřiště odchází Ryan Wignall, přichází Nathan Woolfe.

86

Bakare se snažil vehementně získat míč, jenže to přehnal s důrazem a fauloval obránce Burka.

84

Roger Cañas dnes odehrál skvělé utkání a na posledních sedm minut přepustil místo Lukovi Šimunovičovi.

83

Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Roger Cañas, přichází Luka Šimunovič.

80

Střídání v týmu Connah's Quay FC: ze hřiště odchází Jay Owen, přichází Kai Edwards.

80

Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Juri Kovalev, přichází Pyry Soiri.

79

Domácí to v závěru zápasu přehánějí s tvrdostí a měli by jít pod studenou sprchu. Další žlutou kartu viděl Andy Owens.

78

Laurence Wilson u postranní čáry ostře zajel do jednoho z protihráčů a rozhodčí Juri Frischer rozmáchl rukama, aby ukázal, že za tento zákrok mu nezbývá nic jiného, než udělit žlutou kartu.

75

Šachťor Soligorsk právě vstřelil branku!
MICHAJL ŠIBUN se postavil k rozehrání volného přímého kopu a přesnou střelou zvyšuje na 3:0!

73

Střídání v týmu FC Šachťor Soligorsk: ze hřiště odchází Elis Bakaj, přichází Denis Laptev.

69

Seljava fauloval v osobním souboji aktivního Bakareho a rozehrání standardní situace se postavil Wilson.

66

Střídání v týmu Connah's Quay FC: ze hřiště odchází Michael Parker, přichází Declan Poole.

65

Bakaj rozehrál rohový kop a obránce Kuzmenok se dostal do zakončení, po kterém už míč mířil do sítě. Danby ale na poslední chvíli míč vytáhl mimo a připsal si skvělý zákrok! Stále je to 0:2.

61

Rozhodčí už v dnešním zápase udělil pět žlutých karet a troufám si tvrdit, že tolik střel ani nešlo na bránu.

60

A další ostrý střet a další žlutá karta, kterou tentokrát viděl střelec druhé branky Solihorsku Elis Bakaj.

58

Jay Owen po necelé hodině hry dostal žlutou kartu a stal se třetím potrestaným hráčem na straně klubu z Walesu.

55

Ze druhého poločasu uběhlo necelých deset minut a Connah's Quay FC se marně snaží vrátit zpět do zápasu.

52

Szöke se snažil probojovat k míči tak urputně, až fauloval středního záložníka Owena a Danby se ujal rozehrávky.

51

Daniel Holmes přišel do souboje s protihráčem pozdě a rozhodčí Juri Frischer mu neváhal udělit žlutou kartu.

50

Wilson mohl krásnou střelou z volného přímého kopu skórovat, jenže Klimovič byl připravený a připsal si první důležitý zákrok tohoto střetnutí!

49

Rybak se v dresu běloruského týmu dopustil přestupku proti pravidlům, když nedovoleně zastavil Wignalla.

48

Bakare měl v prvním poločase na svědomí jednu z mála střel domácího týmu a krátce po přestávce se pokusil skórovat znovu, jeho pokus ovšem dopadl stejně. Minul bránu Solihorsku.

46

Solihorsk byl během prvního poločasu střelecky aktivnější a zaslouženě bude vstupovat do druhého poločasu s dvoubrankovým vedením, o které se postarali Max Ebong a Elis Bakaj. Skóre po úvodním poločase. Connah's Quay FC 0 FC Šachťor Soligorsk 2.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44

Kovalev a Wilson během pár sekund svedli druhý souboj, během něhož opět fauloval domácí fotbalista Connah's Quay FC.

42

Wilson se často staví k rozehrávání standardních situací, nyní byl ale on hráčem, který fauloval. Odnesl to Kovalev.

40

Šibun se po další sérii faulů a přerušování hry řítil do nadějné brankové příležitosti, jenže jeho šanci překazil ofsajd.

37

A hned vzápětí přišla střela Maxe Ebonga, který je evidentně při chuti, jeho pokus ale tentokrát minul bránu.

36

Bakare se pokusil snížit, jenže jeho střela zamířila pouze do míst, kde byl připravený brankář Klimovič.

34

ELIS BAKAJ sice z volného přímého kopu napálil pouze zeď, vzápětí se ale do míče opřel znovu a běžel se se spoluhráči radovat – 2:0 pro hosty!

33

Owen fauloval Bakaje, který už si připravuje míč na místo přestupku a následovat bude volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice. Solihorsk má šanci zvýšit na 2:0.

28

Cañas se provinil proti pravidlům, když fauloval Parkera. Parker je sice aktivní, zatím se ale k ničemu nedostal.

27

Wilson se po kloudné akci domácího týmu dostal k rozehrání rohového kopu, po kterém byl Morris vystaven do ofsajdu.

23

Šibun se snažil prodrat k míči povzbuzen gólem svého spoluhráče, jenže fauloval a hra byla přerušena.

20

Teprve osmnáctiletý mladík MAX EBONG se opřel do míče a jeho druhá střela v zápase skončila gólem! Šachtěr Solihorsk se ujal vedení 1:0.

17

Tvrdá hra ze strany obou týmů neutichává a hráči si rozhodně nic neradují. Trpí tím ovšem obrázek hry a její atraktivita. Nutno ovšem dodat, že nebezpečnější je Soligorsk.

15

Vášně na hřišti planou a ostrých střetů přibývá. Tentokrát se to ale neobešlo bez karet, které viděli souběžně Roger Cañas a Michael Parker.

11

Szöke se dostal na straně Soligorsku do zakončení, jeho pokus zpoza šestnáctky byl ale zablokován, a tak domácí brankář Danby tentokrát mohl zůstat v bráně klidný.

10

Zatím jsme svědky hodně fyzicky náročného fotbalu, během něhož se často přerušuje kvůli faulům.

8

Bakaj se v rozmezí pouhých dvou minut dvakrát pokusil o zakončení, přičemž první střela skončila mimo a druhá před pár sekundami v náruči pozorného brankáře Danbyho.

3

A další faul, kterého se tentokrát v dresu běloruského týmu dopustil Kuzmenok, jenž nedovoleně zastavil Owense. Rozehrávky standardní situace se ujal Wilson.

2

Zápas byl zahájen a hned ve druhé minutě přišel úvodní faul, když Disney nedovoleným způsobem zastavil Ebonga.

1

Connah's Quay FC: Danby – Holmes, Disney, Horan (C), Wilson – Parker – Wignall, Morris, Owen, Bakare – Owens.
Náhradníci: Rushton – Spittle, Woolfe, Poole, Edwards, Hughes. Trenér: Andrew Morrison.

FC Šachťor Soligorsk: Klimovič (C) – Burko, Kuzmenok, Rybak, Šibun – Szöke, Seljava – Kovalev, Cañas, Ebong – Bakaj.
Náhradníci: Česnovski – Soiri, Laptev, Sibomana, Šimunovič, Bordačev. Trenér: Sergej Tašujev.

Rozhodčí: Juri Frischer. Asistenti: Silver Koiv, Dmitri Vinogradov. Čtvrtý rozhodčí: Joonas Jaanovic (všichni EST).

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Connah's Quay FC se potřetí v historii a zároveň potřetí v řadě představí v prvním předkole UEFA Europa League a pouze v jednom případě dokázal postoupit dále, když během své premiérové účasti v soutěži v sezóně 2016/17 po postupu přes Stabæk vypadl s Vojvodinou Novi Sad. Soupeřem týmu z Walesu bude Šachtěr Salihorsk, vítěz běloruské ligy z roku 2005 a dvojnásobný držitel titulu běloruského poháru z let 2004 a 2014. Salihorsk je pravidelným účastníkem předkol a nejdále dokráčel v sezóně 2014/15, když těsně před základní skupinou UEFA Europa League vypadl v playoff s PSV Eindhovenem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.