1:2 6:3, 6:7 (4), 2:6

13.06.2018, 17:16 • Osmifinále • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 1.56 2.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2:6

GEM, SET, ZÁPAS Viktória Kužmová! Skvelo zvládnutý tretí set našej tenistky, ktorá po výhre 2:1 na sety dokázala vyradiť šestku tohto turnaja a postupuje tak do štvrťfinále! Po prvom sete sme takýto výsledok zrejme nečakali, ale po kvalitne odohratom tajbrejku dokázala Viki psychickú pohodu preniseť do rozhodujúceho tretieho setu a tak ešte na tomto turnaji pokračuje ďalej, čo je určite skvelá správa pre našu mladú a talentovanú tenistku.

2:5

Výborne! Po krížnom forhende Viki využíva brejkbal a tak ide v treťom sete do vedenia 5:2 a bude teda podávať na víťazstvo v tomto zápase!

2:4

Druhý gembal však už naša tenistka využíva a tak ide v rozhodujúcom treťom sete do vedenia 4:2!

2:3

Čistou hrou znižuje belgická tenistka stav v treťom sete na 2:3!

1:3

Tento pokus už našej tenistke vyšiel a tak ide v treťom sete do vedenia 3:1!

1:2

Priamy bod z podania pre belgickú tenistku a tak znižuje stav v treťom sete na 1:2!

0:2

Výborne! Čistou hrou potvrdila slovenská tenistka brejk a v treťom sete sa dostáva do vedenia 2:0!

0:1

Viki úspešne obhodila svoju súperku a tak získava úvodný servis tretieho setu svojej súperky a dostáva sa do vedenia 1:0!

6:7

Dvojchybou ukončila Van Uytvancková skrátenú hru v druhom sete a tak Viktória Kužmová vyrovnáva stav druhého setu na 1:1 a o všetkom tak rozhodne tretí set! Veľmi napínavé dejstvo sme mali teraz možnosť sledovať, Viki zlepšila hru oproti prvému setu, dokázala získať už aj podania súperky a napokon v skrátenej hre ukázala pevnejšie nervy. Uvidíme, čo nám teda ponúkne posledný tretí set, ktorý o všetkom rozhodne.

6:6

Čistou hrou Van Uytvancková vyrovnáva stav v druhom sete na 6:6 a o osude tohto dejstva tak rozhodne tajbrejk! Viki Kužmová však prehráva 0:1 na sety a tak bude musieť uspieť v skrátenej hre.

5:6

Úspešným prechodom na sieť ukončila Viki tento gem, ktorý získava čistou hrou a ide do vedenia 6:5 v druhom sete! Alison Van Uytvancková tak bude podávať na udržanie sa v druhom sete.

5:5

Čistou hrou vyrovnáva belgická tenistka stav v druhom sete na 5:5! Razom a to teda celé otočilo a ešte to bude v druhom sete napínavé. Získať ho musí naša tenistka, ináč sa s týmto turnajom bude musieť rozlúčiť.

4:5

No a hneď ten prvý aj využíva, takže belgická tenistka znižuje stav na 4:5 a pôjde tak podávať na udržanie sa v tomto sete! Viki bola blízko k zisku druhého setu, ale napokon je tu ešte dráma.

3:5

Dlhý bekhend našej tenistky išiel von z dvorca a tak Van Uytvancková znižuje stav v druhom sete na 3:5! Viktória Kužmová však má servis na zisk druhého setu.

2:5

Čistou hrou potvrdila slovenská tenistka brejk a v druhom sete sa dostáva do vedenia 5:2! Alison Van Uytvancková tak ide podávať na udržanie sa v druhom sete.

2:4

Aut z rakety Van Uytvanckovej a tak Viki berie opäť podanie svoje súperke a za stavu 4:2 bude podávať na potvrdenie brejku!

2:3

Viki si pomohla kvalitným podaním a tak využíva tento gembal, ktorým potvrdila brejk a v druhom sete ide do vedenia 3:2!

2:2

Hneď ten prvý aj využíva a tak prvýkrát v tomto zápase berie svojej súperke podanie a vyrovnáva stav druhého setu na 2:2! Viki teda pôjde podávať na potvrdenie brejku.

2:1

Krížny forhend belgickej tenistky putoval do autu, takže Viki získava prvý gem v druhom sete a znižuje stav tohto setu na 1:2!

2:0

Presným úderom na čiaru už túto možnosť využíva a tak po potvrdení brejku ide do vedenia 2:0 v druhom sete! Viki sa už začína dostávať do problémov, ale ešte nemá nič stratené.

1:0

Ktorý sa jej aj podarilo využiť a tak berie prvé podanie v druhom sete našej tenistke a ujíma sa vedenia 1:0!

6:3

Esom na záver od belgickej tenistky, ktorá tak ukončila posledný gem prvého setu čistou hrou a toto dejstvo ovládla pomerom 6:3! Dlho sme sledovali vyrovnaný priebeh, ale napokon Viki stratila svoje podanie, ktoré si už nedokázal vziať späť a tak jej súperka ide do druhého setu v lepšej pozícii.

5:3

Situácia sa opakovala a tak Viki stráca prvé podanie v tomto zápase! Alison Van Uytvanck tak má za stavu 5:3 servis na ukončenie prvého setu v jej prospech.

4:3

Po úspešnom bekhende ho aj využíva a tak ide v prvom sete do vedenia 4:3!

3:3

Hneď ten prvý aj využíva a tak je stav v prvom sete vyrovnaný 3:3! Zatiaľ teda čakáme na prvý brejkbalovú možnosť na jednej či druhej strane.

3:2

Forhend slovenskej tenistky putoval do autu a tak Van Uytvancková ide v prvom sete do vedenia 3:2!

2:2

Po chybe súperky Viktória gembal využíva a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 2:2!

2:1

Van Uytvancková sa prezentovala úspešným drop shotom a tak ide v prvom sete do vedenia 2:1!

1:1

Viktória Kužmová si takisto udržala svoje úvodné podanie a stav v prvom sete je vyrovnaný 1:1!

1:0

Tento bekhend našej tenistky putoval do autu, takže Van Uytvancková si udržala svoje prvé podanie a dostáva sa do vedenia 1:0!