Mistrovství světa

Finsko – Švýcarsko

2:3

konec (1:0, 0:3, 1:0)

17.05.2018, 20:15 • Jyske Bank Boxen, Herning, Dánsko (kapacita: 10 800 míst) • Čtvrtfinále • Daniel Kinc

Tipsport: 1.53 5.4 5.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

47:22

Třetí švýcarské vyloučení v zápase. Fora zasáhl soupeře holí do obličeje a jde si sednout na 2+2 minuty na trestnou lavici.

38:38

Druhé vyloučení na švýcarské straně a šance pro Finy ke snížení. Dvě minuty za podražení soupeře v obranném pásmu si odsedí Kevin Fiala.

25:28

A místo šance přichází první vyloučení, Timo Meier si jde odpočinout na dvě minuty za hákování.

2:3

Branky a nahrávky: 8. Nutivaara (Koivisto, Rantanen), 49. Rantanen (Savinainen, Rantanen) – 30. Corvi (Fiala, Niederreiter), 33. Vermin, 34. Hofmann (S. Moser)

Finsko: Säteri (Husso) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Mikael Granlund (C), Tolvanen, Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Kapanen, Jormakka, Manninen – Anttila, Mäenalanen, Pesonen – Palola.

Švýcarsko: Genoni (Berra) – Diaz (C), Josi (A), Kukan, Untersander, Müller, Fora, Frick – Fiala, Niederreiter (A), Corvi – Meier, Vermin, Andrighetto – Hofmann, S. Moser, Haas – Baltisberger, Schäppi, Rod – Scherwey.

Rozhodčí: Antonín Jeřábek (CZE), Stephen Reneua (USA) – Gleb Lazarev (RUS), Miroslav Lhotský (CZE)