3:0

konec (1:0, 1:0, 1:0)

15.05.2018, 16:15 • Jyske Bank Boxen (Dánsko) • Skupina B • Vít Muzikář

Tipsport: 1.1 14.2 17.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kanada naprosto bez problémů porazila na závěr skupiny Německo 3:0. Němci měli jedinou větší šanci, kterou si vypracoval v první třetině Kahun. Jinak nic nepředvedli. S Herningem a celým šampionátem se loučí. Kanaďané naopak postupují do čtvrtfinále. Ve skupině skončí třetí, tudíž půjdou na druhý celek opačné skupiny. Jisté je tedy, že to bude poražený z večerního duelu Rusko – Švédsko. Již po čtvrtfinále tak pojede jeden z adeptů na zlato domů. Němci končí na šestém místě ve skupině B a nenavázali tak na úspěch z letošních olympijských her, kde dosáhli na stříbro. (18:17:37)

59:44

Eberle měl na levé straně před sebou prakticky prázdnou branku, ale Treutle ještě natáhl skvěle svou hokejku.

59:23

Němečtí fanoušci vytváří v závěru parádní atmosféru.

58:56

Turris nenašel zleva před brankou nikoho a ještě budou útočit Němci Holzerem po pravé straně.

58:36

Po dlouhé době byl Kuemper zapojen do hry, když byl součástí kanadské rozehrávky.

58:14

Utkání se již jen dohrává a Kanada si užívá závěr zápasu.

57:37

Po obranném zákroku Nurse zprava ztratili Kanaďané kotouč ve středním pásmu.

57:25

Beuavillier vystřelil zprava a Treutle bez potíží zasáhl.

57:03

Treutle vykopl kotouč pravým betonem, ale Němci jsou nadále pod tlakem svého soupeře.

56:43

Spolupráce Murrayho a Duboise neskončila nahrávkou zprava na druhou tyč.

56:06

Murray nahazoval kotouč po levé straně a následně si poradil Treutle se střelou z opačné strany.

55:27

Schenn spolupracoval se Schwartzem, k tomu se přidal i Turris. Až Eberle tečoval kotouč na středu do brankáře.

55:01

Barzala ubránil na pravém křídle Jonas Müller a Němci po levé straně vyhazují.

54:37

Chyba McDavida při nahrávce zleva a na modré čáře se po kotouči marně natahoval Parayko.

54:22

Další zákrok německého brankáře a uvidíme tak buly po jeho levici.

54:01

McDavid napálil z jedničky kotouč zleva zřejmě do Hagera, posléze jsou Kanaďané před německou brankou.

53:43

Navíc dvě minuty pro Moritze Müllera za nedovolené bránění v souboji s O´Reillym.

53:22

Kanada hýří aktivitou v posledních minutách a o tohle vítězství snad ani nemůže přijít.

52:54

Barzal zapsal ztrátu na pravé straně, ale posléze nepustil k zakončení protihráče Edmundson.

52:25

Uvirův pokus z pravé strany srazil bránící hokejista vedle zadní tyče a následuje tak útok podporovaný Horvatem.

52:01

Horvata zprava vychytal Treutle, stejně tak dorážku Barzala z osy hřiště.

51:36

Schenn, Vlasic McDavid kombinovali až trefil přijíždějící Pulock zleva bránícího hráče.

50:53

McDavid byl výborný na pravé straně a společně se spoluhráčem dostal puk k Nugentu-Hopkinsovi, jenž bekhendem nevyzrál na německého brankáře.

50:40

Komerční pauza.

49:48

49:48 Tyson JOST - 3:0

49:48

Kanada právě vstřelila branku!
Edmundson zleva za brankovou čárou přihrával pod sebe na hranici na pravé kruhu. TYSON JUST zakončoval se štěstím o zadní tyč a levou nohu brankáře do sítě. Asistence: Joel Edmundson.

49:35

Snadný zákrok Kuempera proti zakončení zleva, komerční pauza.

49:26

Barzal se na levém kruhu zbavil bránícího hráče, ale Nurse byl od modré čáry zablokovaný.

49:01

Draisaitl ze středu poslal kotouč na levý kruh, kde jeho spoluhráč zakončil vedle delší tyče na lapačku Kuempera.

48:34

Kanaďané bez problémů drží dvoubrankové vedení a zatím to vypadá, že ve svém posledním duelu ve skupině zvítězí.

47:42

McDavid a Jost hráli po levé straně, následně pokračoval Edmundson s Pulockem na modré čáře. Až střela Pulocka zprava byla sražena.

47:18

Německá přesilovka skončila. Němci vůbec nevystřelili na kanadskou branku.

46:39

Tahle přesilovka Němců je hodně nepovedená. Zcela bez střely na Kuempera.

46:17

Další osvobození Kanady a kotouč má Treutle.

45:53

Němci se ještě nedostali do útočného pásma a k vidění byl další kanadský výhoz po pravé straně.

45:29

O´Reilly a další dva Kanaďané drželi kotouč až vyhodili po levé straně.

45:18

Murray (CAN) dostane dvě minuty za vysokou hůl proti Plachtovi před brankou Kanady.

44:41

Schenn si obhodil na pravé straně bránícího hokejistu, ale pobyt Kanady v útočném pásmu měl jepičí život.

44:03

Turis nahrával pod sebe, ale Schwartz se neprosadil střelou mezi betony brankáře.

43:40

Barzal si vyměnil kotouč s Horvatem na levé straně, ale Treutle jen sledoval dění na hrací ploše.

43:15

Barzal se vrátil do obranného pásma a poté to zkoušel po levé straně Horvat.

42:44

Treutle zastavil kotouč hokejkou za vlastní brankou pro spoluhráče, ale na pravé straně nevymyslel vůbec nic Uvira.

42:14

Útok Německa, ale Moritz Müller mířil zleva přes beka mimo branku.

41:58

Zakázané uvolnění Německa na levé straně.

41:35

Němci neuspěli na pravé straně a kontruje Schenn s Paraykem ve středním pásmu.

40:59

Turris si nerozuměl s kotoučem na útočné modré čáře, jinak by jel prakticky sám na německou branku.

40:49

Icing Kanady na pravé straně.

40:27

Turris napadal zleva Ehlize, posléze si Němci krátce přihrávali na pravé straně útočného pásma.

40:14

Treutle přerušuje hru po zakončení O´Reiilyho zprava.

40:02

Turris je vítězem prvního buly ve třetí třetině.

40:01

Druhá třetina byla méně pohledná než ta první. Kanaďané vstřelili jednu branku, když Nugent-Hopkins se prosadil mezi betony brankáře. Kanada kontroluje hru, Němci zatím nekladou větší odpor. Favorit zápasu má celkem výraznou střeleckou převahu a míří za třetím místem ve skupině. Opět táhne Kanadu pochopitelně první lajna s McDavidem, který je (asi) nejlepším hráčem MS.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58

McDavid projel po levé straně do útočného pásma a poté ještě zakončil mezi kruhy Vlasic.

39:40

Vlasic střílel zleva od modré čáry na druhou tyč do lapačky brankáře, který nepustil k dorážce Pageaua.

39:13

Série nepřesností a chyb na obou stranách. Nyní se hraje před německou brankou.

38:50

Po zákroku Kuempera betonem rozehrával zprava Ekblad.

38:20

Němci nerozehráli špatně na levé straně, ale přišli o kotouč na hranici útočné modré čáry.

38:02

McDavid forčekoval, následně byl na levé straně Tiffels v postavení mimo hru.

37:30

Dobrá práce Moritze Müllera v obranné třetině, ale posléze chyba Němců na levé straně.

37:10

Zakázané uvolnění Kanady na levé straně.

36:27

Ve druhé minutě přesilové hry neopustili Kanaďané útočné pásmo, ale ani tak nedokázali překonat brankáře Německa.

36:00

Kanada vystřídala a na ledě už není McDavid.

35:42

Kanaďané dostali Němce pod velký tlak, ale Barzal marně hledal z pravého kruhu prostor mezi betony brankáře.

35:11

Parayko oslovil na levém kruhu z osy hřiště McDavida, ten tlačil kotouč k zadní tyči.

34:37

Němci v úvodu oslabení šetřili čas, kotouče se dotkl i Treutle až přišlo vyhození po levé straně.

34:23

Kanada si zahraje přesilovku. Dvě minuty pro Uviru (GER) za nedovolené bránění brankáři.

33:30

Noebels měl na levé straně dobrou rychlost a nakonec zasahoval Kuemper na přední tyči proti jinému německému hráči.

32:48

Jonas Müller útočil po pravé straně, ale na hraně pravého kruhu mu kotouč čistě vypíchl Murray.

32:20

Barzal tečoval zakončení od modré čáry z pozice pravého beka, ale Treutle byl pozorný.

31:51

Nugent-Hopkins byl na pravé straně zablokovaný, ale Němci poté nezakončili z levého křídla.

31:22

Po dobré práci Draisaitla byl na pravé straně odstaven od kotouče Moritz Müller a tím akce Němců skončila.

30:57

Pulock nahrál zprava na střed, ale jeho spoluhráč minul levou ruku brankáře.

30:19

Kanada v posledních minutách kontrolují hru a před Kuemperem nehrozí větší nebezpečí.

29:53

Další střelu zprava na druhou tyč usměrnil Kuemper vykopnutou pravou nohou do bezpečí.

29:44

Vlasic udělal chybu v rozehrávce, ale střelu Kruppa zprava chytá Kuemper na přední tyči do lapačky.

29:04

Pulock na pravé straně pouze odevzdal kotouč Němcům, ale ti nezvládli přechod do útočného pásma.

28:30

Kuemper rozehrál hokejkou, následně si dali Němci pozor na levé křídlo Barzala.

28:14

28:14 Ryan NUGENT-HOPKINS - 2:0

28:14

McDavid přijel po pravé straně do útočného pásma a na pravém kruhu přenechal puk RYANU NUGENTU-HOPKINSOVI. Ten střelou mezi betony brankáře přidává druhou trefu Kanady. Asistence. Connor McDavid, Aaron Ekblad.

27:49

Yannic Seidenberg vyhrál za brankou Německa souboj s Turissem a posléze pokračoval po pravé straně ve středním pásmu Kahun.

27:25

Druhá třetina je vyrovnaná, Kanada už nemá takovou převahu jako v úvodním dějství.

27:16

Uvira a další Němci vytvořili velký tlak v kanadském brankovišti, ale Kuemper vše ustál.

26:51

Pulock nezpracoval kotouč na pravé straně na útočné modré čáře, ale posléze se Kanaďané vrátili před německou branku.

26:10

Noebels nenašel společnou řeč se spoluhráčem na pravé straně, Parayko s rozehrávkou za vlastní brankou nikam nepospíchá.

25:38

Druhá třetina není zatím moc pohledná. Je vidět hodně nepřesností na ledě.

25:22

Ofsajd Němců na levé straně.

25:10

Kuemper neviděl proti zakončení Plachty zleva vůbec nic, ale skóre se nepohnulo.

24:27

Schawrtz si na pravé straně dobře kryl kotouč, ale při přihrávce pod sebe byl O´Reilly bráněný Hagerem na hranici pravého kruhu.

23:49

Na pravé straně to měl poté složité Jonas Müller proti několika protihráčům, Kuemper nezasahoval.

23:30

Pulock rozehrával křížem na levou stranu, kde se Němci ubránili proti Barzalovi.

23:16

Jost pokazil nahrávku zleva, z kontru poté z osy hřiště zakončoval Krämmer do levé ruky Kuempera.

22:43

Ve druhé třetině zatím bez větší šance, jak před Kuemperem tak Treutlem.

22:17

Němci vystřídali a rozehrávku soupeře napadá bez úspěchu Eberle.

21:42

Tiffelsovi nebylo povoleno zakončit zleva a Kanada reaguje Murraym a Nursem.

21:28

Pulock a McDavid se postarali o puk na pravou stranu k Vlasicovi, ale ten z první na přední tyči našel lapačku gólmana.

20:49

Yannic Seidenberg nastřelil neúspěšně kotouč zprava před branku a Němci musí začít opět ze své obranné třetiny.

20:23

Parayko je na ledě a již brání se spoluhráči kombinaci Německa.

20:05

Němci ještě budou hrát chvíli přesilovku při vyloučení Parayka.

20:01

1:0 po první třetině. Kanadské vedení je zasloužené. Kanaďané daleko lépe vstoupili do zápasu a prosadili se Schennem na přední tyč již v úvodní minutě. Němci si vytvořili jednu větší šanci, ale Kahun zakončil z druhé vlny do betonu Kuempera, resp. do pravé nohy brankáře. Viděli jsme dvě přesilovky, ale žádná sláva to z obou stran nebyla. Nicméně, Němci nehrají zle, pokud si uvědomíme, že dnes už jim jde pouze o čest.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50

Kahun u pravé tyče přehrál akci a tím šance Němců na trefu v první třetině vzaly za své.

-61:15

Rychlá německá kombinace v útočné třetině, Draisaitl přihrál pod sebe, ale Yannic Seidenberg trefil z jedničky od modré čáry protihráče.

18:42

Hager byl součástí německé rozehrávky a Německo se poté vydalo do útoku po levé straně, kde měl kotouč Draisaitl.

18:22

Parayko (CAN) vyhodil z pravé strany obranného pásma kotouč do hlediště a následovat bude první německá přesilovka.

18:12

Vynikající Vlasic v obraně, následně zakončení jednoho z Němců zleva šel do betonu Kuempera.

17:32

Treutle je celkem překvapený, že se nepískal kanadský icing a hra pokračuje útokem Němců.

17:02

McDavid nepostrčil kotouč zprava bekhendem na střed, kde byl Ekblad. Jinak by před německou brankou hořelo.

16:34

Treutle zasahuje proti zakončení zleva od modré čáry.

16:18

Kuemper pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, následně chtěl hrát po pravé straně Schenn.

15:41

Spolupráce Draisaitla s Kahunem skončila střelou druhého zmiňovaného středu vedle levé tyče.

15:26

Kuemper se dotkl kotouče lapačkou a vhazovat se bude po jeho levici.

15:10

Kuemper si zahrál za svojí brankou hokejkou, ale jinak není až na jeden případ vytížený v této třetině.

14:31

O´Reilly posunul kotouč do středního pásma na pravou stranu, Kanaďané byli poté v rozehrávce se Schwartzem a Nursem trpěliví.

13:53

Beavuillier padl na led na levé straně útočného pásma, ale o faul se nejednalo, na kotouči i tak Kanada.

13:17

Beauvillier nedosáhl na levé straně na přihrávku Barzala z osy hřiště a útočit budou Němci.

12:53

Eberle vystřelil zprava v souboji jeden na jednoho do bránícího hráče a kotouč poté padal vedle dlouhé tyče.

12:16

Vlasic vyslal na pravou stranu nepřesnou křižnou nahrávku, ale kotouč posléze stejně získal v útočném pásmu Jost.

12:04

Kotouč je mimo hrací plochu a bude se vhazovat ve středním pásmu.

11:40

Po nahrávce Nugenta-Hopkinse otřel McDavid své zakončení zápěstím z levého kruhu na bližší tyč o pravou nohu brankáře.

11:15

Kanada lehce polevila po výborném nástupu do utkání, ale i nadále je lepší.

11:05

Treutle svým zákrokem přerušuje hru a čeká nás komerční pauza.

10:40

Hager měl na pravé straně proti sobě Ekblada a poté mu nevyšla souhra s Holzerem, který byl postavený na modré čáře.

10:04

Zakončení Kahuna bylo vůbec první střelou na kanadskou branku v tomto duelu, Kanaďané poté stříleli celkem sedmkrát.

09:26

Yannic Seidenberg nahrával na levou stranu, kde se rozjel z druhé vlny Kahun, ale Kuemper při zatím největší německé šanci vykopl na přední tyči pravý beton.

09:04

Při útoku Německa tři na tři nakonec nikdo neprověřil Kuempera.

08:24

Němci už byli v pěti, Turris a Eberle se neprosadili tlakem na hranici brankoviště a snahou o dorážku.

07:49

Schenn zavezl po levém křídle kotouč do útočného pásma, ale poté chyboval Turris na levém kruhu a Němci se osvobodili.

07:10

Moritz Müller připravil o kotouč Barzala, ale dobrou obrannou práci odvedl na útočné německé modré čáře Parayko.

06:36

Ztráta Kanady na útočné modré čáře a Parayko se musel vrátit až před svojí branku.

06:23

Zřejmě Parayko poslal kotouč od modré čáry doprostřed branky, kde byl připravený Treutle.

06:17

Plachta (GER) jde na trestnou lavici za nedovolené bránění v pravé části útočného pásma proti Murraymu.

06:05

Nurse byl od modré čáry zablokovaný a ze své obranné třetiny rozehrává Hager.

05:39

Barzal rozjel akci po pravé straně, ale Treutle si dobře hlídal bližší tyč.

05:02

Ehliz neměl špatnou pozici, ale po zakončení z pravého kruhu na přední tyč neinkasoval Kuemper.

04:35

Střela hráče Německa byla sražena vedle levé tyče, posléze se hraje i díky Draisaitlovi před kanadskou brankou.

04:04

Němci střídali a jeden z mužů v černém čekal až tak jeho spoluhráči učiní.

03:39

Tiffels přišel o kotouč na levém kruhu a Kuemper je nadále bez práce.

03:12

Kolotoč před německou brankou trval dál, Schwartz neuspěl zprava na zadní tyč.

02:48

Zakončení Schwartze mezi kruhy po přihrávce spoluhráče kryl Treutle a podržel Německo.

02:24

Nugent-Hopkins nasměroval střelu zprava vedle druhé tyče, ale pokračuje McDavid.

02:09

Němci se snad ještě nedostali s pukem před kanadskou branku.

01:47

Murrayho střela zápěstím ze středu modré čáry mířila vedle levé tyče, následně zůstává Kanada v útočném pásmu.

01:33

Icing Němců na levé straně.

01:20

Jost je poprvé na ledě a drží kotouč na levé straně útočné třetiny.

00:21

00:21 Brayden SCHENN - 1:0

00:21

McDavid vybojoval v pravé části útočného pásma kotouč pro Nugenta-Hopkinse, který přihrával na levou stranu a BRAYDEN SCHENN zakončil do bližšího dolního rohu branky na vyrážečku brankáře. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Connor McDavid.

00:02

McDavid vyhrál první buly zápasu nad Tiffelsem.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Kanada: Kuemper (McElhinney) – Vlasic, Parayko, Edmundson, Ekblad, R. Murray, Pulock, Nurse – Schwartz, Dubois, R. O'Reilly (A) – Nugent-Hopkins, McDavid (C), B. Schenn (A) – Jost, Horvat, Eberle – Turris, Beauvillier, Barzal – Pageau.

Německo: Treutle (Niederberger) – Y. Seidenberg (A), M. Müller, Holzer, D. Seidenberg (C), Krupp, J. Müller, Krämmer, Mebus – Draisaitl, Kahun, Ehliz – Eisenschmid, Hager, Plachta (A) – Noebels, Tiffels, Michaelis – Hofflin, Pietta, Uvira.

Rozhodčí: Gofman, Reneau – Fluri, Lazarev.
Německo dosáhlo na letošních olympijských hrách na senzační stříbro, když až ve finále podlehlo v prodloužení Rusku, největšímu favoritovi olympijského turnaje v Koreji. Jenže v Dánsku to zas až tak slavné není. Němci sice překvapivě zdolali v neděli Finy, jenže v Herningu podlehli již Norsku a Lotyšsku.

Tím pádem už je pro české sousedy čtvrtfinále v Dánsku pasé. O poslední volné místo mezi osm nejlepších týmů turnaje se dnes utkají Lotyši a Dánové. Pro Němce by již ani případná výhra nad Kanadou neznamenala vůbec nic.

Právě Kanadu porazili Němci letos v semifinále zimní olympiády, avšak Kanaďané hráli ve zcela jiné sestavě a tenhle zápas nemá váhu před dnešním střetnutí.
Kanada porazila včera Lotyšsko až po prodloužení poměrem 2:1, když rozhodl Connor McDavid, zřejmě největší hvězda mistrovství světa. Jedná se o borce, který již byl několikrát srovnávaný s Waynem Gretzkym a Kanaďany má v Dánsku dovést ke zlatu.

Co se týče dalších výsledků, tak Kanada nestačila na severu Evropy na Finsko 1:5. Aaron Ekblad si postěžoval, že protihráči filmovali. Pravda je ta, že Kanada neunesla vývoj zápasu. Zároveň prohrála i díky brankářům, kteří jsou zatím velkou slabinou obhájců stříbra z minulého šampionátu. Ten se konal v Německu a Francii. Tehdy vychytal Švédům zlato Henrik Lundqvist a překazil Javorovým listům sen o zlatém hattricku.

Matematika pro Kanadu je dnes jasná – pokud porazí Němce a zároveň Finsko prohraje s USA, tak půjdou na druhé místo ve své skupině a rozdají si to s českým týmem ve čtvrtfinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

3:0

Branky a nahrávky: 1. B. Schenn (Nugent-Hopkins, McDavid), 29. Nugent-Hopkins (McDavid, Ekblad), 50. Jost (Edmundson)

Rozhodčí: Gofman, Reneau – Fluri, Lazarev

00:21 CAN 1:0 B. Schenn (Nugent-Hopkins, McDavid)
06:17 GER 2 Plachta, nedovolené bránění
18:22 CAN 2 Parayko, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
28:14 CAN 2:0 Nugent-Hopkins (McDavid, Ekblad)
34:23 GER 2 Uvira, nedovolené bránění brankáři
45:18 CAN 2 R. Murray, vysoká hůl
49:48 CAN 3:0 Jost (Edmundson)