Play-off NHL

Columbus Blue Jackets – Washington Capitals

2:3

po prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1) Stav série: 2:1

18.04.2018, 01:40 • Nationwide Arena, Columbus • Čtvrtfinále V. konference • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

To je z mé strany již vše, dobrou noc (či dobré ráno) a příště na počtenou. (05:36:10)

Jakub Vrána (WSH): 0+0, +0, 2 střely, čas na ledě 22:00
I třetí utkání této série muselo rozhodnout prodloužení a i potřetí se radoval hostující celek, což byl dnes Washington. Svěřenci Barryho Trotze sice v průběhu základní hrací doby dvakrát přišli o své vedení, na konci 89. minuty ale se štěstím překonal skvěle chytajícího Sergeje Bobrovského Lars Eller, a Capitals tak snižují stav série na 1:2 na zápasy.

88:59

88:59 Lars ELLER - 2:3

88:59

Washington právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, v Nationwide Areně zavládlo hrobové ticho! Postaral se o to LARS ELLER, který z předbrankového prostoru se štěstím dorazil Connollyho nahození do sítě, Bobrovskij se nestihl včas přemístit. Asistence: Brett Connolly a Devante Smith-Pelly.

88:25

Po povedené Panarinově akci Matt Niskanen pro jistotu vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak obratem vrátí před Holtbyho.

87:28

Oshiemu vracející se Atkinson nedovolil vystřelit, washingtonští hokejisté zakládají další akci až z vlastního pásma.

86:40

John Tortorella poslal po dlouhé době na led čtvrtou formaci ve složení Milano, Letestu, Bjorkstrand. Trio sporadicky využívaných útočníků hýřilo aktivitou, žádné nebezpečí pro Holtbyho z toho ale nepramenilo.

85:32

Calvert nabil do skvělé pozice Andersonovi, ten ale tváří v tvář Holtbymu neuspěl, na poslední chvíli mu totiž zakončení znemožnil Ovečkin!

85:09

Těsný ofsajd a v něm Jevgenij Kuzněcov, po delší době byla hra přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

84:38

Cam Atkinson nahodil kotouč do prostoru před Holtbym, tam ale nebyl nikdo v columbuském dresu a Oshie už vyváží puk do bezpečí.

83:55

Chandler Stephenson ujel po pravém křídle a poté si počkal na z druhé vlny si najíždějícího Djoose, ten ale dostal od Stephensona přihrávku do bekhendu a nepodařilo se mu zakončit.

82:37

Sergej Bobrovskij po další střele z ostrého úhlu pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po pravici domácího gólmana.

81:38

Ian Cole dokázal zpomalit střelu Ellera, načež se puk snesl přímo do nastavené Bobrovského lapačky.

80:49

Ovečkin se na útočné modré dostal k odraženému kotouči a bez váhání vypálil, jeho pokus ale postrádal přesnost.

80:01

Začalo druhé prodloužení.
Ani po osmdesáti minutách hry neznáme vítěze. První prodloužení nabídlo vyrovnaný průběh s pár šancemi na obou stranách, Bobrovskij a Holtby ale stále drží své týmy ve hře. Druhé prodloužení začne v 5:15.

80:00

Prodloužení skončilo.

78:30

Josh Anderson jen nahodil puk do útočného pásma a odjel vystřídat, první prodloužení už se začíná chýlit ke svému konci.

77:34

Svěřenci Barryho Trotze vyhazují kotouč až k Bobrovskému, Carlsonův trest už se pomalu chýli ke svému konci.

76:29

Atkinson z vrcholu kruhů napálil kotouč do tyče! Tlak Columbusu ale stále pokračuje.

75:42

Columbus si zahraje přesilovku, John Carlson (WSH) půjde pykat za podražení Werenskiho.

75:07

Devante Smith-Pelly v dobré palebné pozici promáchl, následný pokus Connollyho pak Bobrovskij snadno vyrazil.

74:03

Jevgenij Kuzněcov nabral rychlost na levém křídle, jeho následný projektil ale postrádal přesnost a Caps se poté sami vyhnali z pásma.

73:18

Bobrovskému se nakonec podařilo přerušit hru, souvislý tlak Washingtonu tak je alespoň prozatím u konce.

72:49

Savardův pas trefil rozjetého Matta Calverta jen do brusle, načež se Caps vrátili do útočné třetiny.

71:53

Ta ale neměla dlouhého trvání, nepřesná rozehrávka na Ovečkina doletěla až na zakázané uvolnění.

71:30

Rozjetý Atkinson si na pravém křídle nedokázal zpracovat prudký pas, Capitals už pomalu zakládají další útočnou akci.

70:27

V prodloužení se hraje s minimem přerušení a hra se přelévá ze strany na stranu, nyní ale bylo Blue Jackets odpískáno zakázané uvolnění.

69:40

Teď to na tribunách jen zahučelo, Dubois pálil z mezikruží těsně vedle!

69:06

Lars Eller ve vlastním pásmu připravil o kotouč Foligna a sám poté založil protiútok, dánský forvard se ale nakonec do zakončení nedostal.

67:38

Coleův projektil byl zblokován a Wilson s Ellerem poté dostali puk alespoň do středního pásma. Blue Jackets jsou v prodloužení zatím aktivnějším týmem.

66:46

Foligno zavezl puk do útočné třetiny a poté nabil na pravý kruh Werenskimu, mladý zadák Columbusu ale neměl seřízená mířidla a z dobré pozice minul.

66:04

Dnes skvěle hrající Panarin opět pálil, jeho bekhendový projektil z levého kruhu však Braden Holtby jistě polapil.

65:40

Brett Connolly to myslel dobře, Devante Smith-Pelly se ale po jeho nahození do předbrankového prostoru k puku nedostal.

64:51

Markus Nutivaara nedostal puk skrz změť těl před Bradenem Holtbym a Lars Eller už zakládá washingtonskou protiakci.

64:21

Svěřenci Johna Tortorelly se usadili v útočném pásmu, nakonec z toho ale pramenila jen zblokovaná střela Murrayho. Následovat bude buly po Holtbyho pravici.

63:27

Z velmi ostrého úhlu to zkusil Brandon Dubinsky, zkušený centr ale přestřelil.

62:33

Atkinson zkusil štěstí z pravého kruhu, ale Braden Holtby jeho střelu vykopl betonem a na opačnou stranu už vyráží Ovečkinův útok.

61:49

Niskanen teď hraničním způsobem zastavil pronikajícího Boonea Jennera, hra ale plyne dál bez přerušení.

60:57

Ovečkinův pokus z jeho výsostné pozice na levém kruhu si Sergej Bobrovskij bez potíží pohlídal.

60:01

Prodloužení začne ve 4:30, tak si to rozhodně nenechte ujít!
Skutečně tomu tak je, třetí zápas série mezi Washingtonem a Columbusem nabídne třetí prodloužení! Na začátku třetí třetiny se Panarinovi podařilo vyrovnat na stávajících 2:2, ani jeden tým následně nevyužil ani jednu z mnoha obrovských příležitostí. Právě Panarin mohl minutu před koncem rozhodnout, jeho ránu ale zastavila tyč, která dnes Holtbyho zachránila už minimálně třikrát.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:42

Brandon Dubinsky ještě jednou zaváží puk do útočného pásma, zdá se ale, že i třetí utkání této série bude muset rozhodnout prodloužení.

58:47

Artěmij Panarin mohl přiblížit Columbus ke třetí výhře, jeho dělovka od modré ale zazvonila o tyč!

58:19

Braden Holtby okamžitě vyklepal puk ze své lapačky po nahození ze středního pásma, na opačnou stranu už vyráží Smith-Pelly.

57:25

Z podobné pozice jako před chvilkou Orlov to zkusil Michal Kempný, jeho přízemní střelu ale Bobrovskij snadno polapil a nepustil clonícího Ovečkina k dorážce.

56:37

Ránu Dmitrije Orlova z levého kruhu si Bobrovskij pohlídal, následovat bude buly po pravici columbuského brankáře.

55:53

Brooks Orpik byl u vyhozeného kotouče dříve než Josh Anderson, domácím tak bylo odpískáno další zakázané uvolnění.

55:22

Bobrovského svatyně byla posunuta ze své pozice, po poslední komerční přestávce se do Columbusu společně vrátíme na závěr strhující třetí třetiny.

54:34

Panarinovo nahození se od Kempného brusle nebezpečně odrazilo do předbrankového prostoru, kde se ale Cam Atkinson k dorážce nakonec nedostal.

53:42

Sergej Bobrovskij bez sebemenších potíží polapil Chiassonovu dělovku z pravého kruhu, načež hlasatel v Nationwide Areně ohlásil další komerční přestávku.

53:13

Vanekovu nabídku na teč nikdo v modrém dresu tečovat nedokázal, Jay Beagle s Alexem Chiassonem už se vydávají na opačnou stranu kluziště.

52:15

Panarin nabral úchvatnou rychlost, prodral se přes Djoose až před Holtbyho, svůj blafák ale nedotáhl do úspěšného konce a ani Duboisova dorážka neskončila v síti!

51:26

Teď už ale ano, Calvertova rána z pravého kruhu nicnetušícího hostujícího gólmana trefila do masky!

51:08

Brooks Orpik už je zpět na ledě, při této početní nevýhodě Holtby vůbec nemusel zasahovat.

50:31

Oslabení jsou v tomto utkání silnou stránkou Caps, hosté se nyní už poněkolikáté dokázali osvobodit.

49:47

Seth Jones si na útočné modré nestihl zpracovat přihrávku od Panarina, domácí se tak sami vyhnali z útočné třetiny.

49:05

Brooks Orpik (WSH) na vlastní modré čáře nešťastně zabránil ve hře Folignovi a velezkušený obránce už míří za katr.

48:41

Kempného ránu z levého kruhu Bobrovskij s problémy vyrazil, poté už se ale nikdo v bílém dresu nedostal k dorážce.

48:20

Právě Alexandr Ovečkin nyní schytal do helmy střelu Pierrea-Luca Duboise, ruský snajpr se ale zdá být v pořádku a schopen pokračovat.

47:56

Bobrovskij pro jistotu přerušil hru po Wilsonově nahození ze středního pásma, dotírající Ovečkin byl totiž nebezpečně blízko a nakonec svému krajanovi uštědřil ledovou sprchu.

47:39

Ofsajd a v něm Josh Anderson, hra je opět přerušena a následovat bude komerční přestávka.

47:09

Washingtonští hokejisté řeší drtivý tlak soupeře vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.

46:20

Ian Cole projel jako nůž máslem do útočné třetiny, připravil si puk ke střele a z levého kruhu vypálil. Holtby teď měl více štěstí než rozumu...

45:21

Obrovské zmatky před Holtbym! Domácí jsou na koni a vytvářejí si jednu šanci za druhou, naposledy z bezprostřední blízkosti selhal Jenner!

44:12

44:12 Artěmij PANARIN - 2:2

44:12

Columbus právě vstřelil branku!
Na začátku třetí třetiny se Blue Jackets podařilo opět vyrovnat. Orlov si na útočné modré nedokázal zpracovat Ovečkinovu nepříliš povedenou přihrávku a do bleskového protiútoku se poté vydali ARTĚMIJ PANARIN a Cam Atkinson. Zakončení si nakonec vzal na starost první jmenovaný, Holtby byl bez šance. Asistence: Cam Atkinson.

43:28

Krátce po buly se Jevgenij Kuzněcov dostal k teči nahození od modré, Bobrovskij ale zareagoval včas a ukryl kotouč ve své náruči.

43:09

Rozehrávka Markuse Nutivaary nakonec propadla až na zakázané uvolnění, po delší době se bude vhazovat v útočném pásmu Capitals.

42:13

Devante Smith-Pelly se zmocnil puku po nepovedené rozehrávce Blue Jackets, následná střela už mu ale rovněž nevyšla a domácí už zakládají protiútok.

41:27

Johnu Carlsonovi prošel hit na Matta Calverta, načež svěřenci kouče Trotze vyhodili puk alespoň do středního pásma.

40:49

Na začátku třetí periody oběma týmům vázne rozehrávka, Jackets a po nich i Capitals o puk záhy přišli.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 3:34.
V prostřední dvacetiminutovce oba týmy pokračovaly v nastaveném trendu, navrch ale přišly i góly. Capitals poslal do vedení Matt Niskanen, načež překonal Bobrovského také Brett Connolly, jeho gól ale nebyl uznán kvůli ofsajdu. Pierre-Luc Dubois o pár minut později rozradostnil tribuny vyrovnávací brankou, posléze však hostům vrátil vedení ve dvojnásobné přesilovce Carlson.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:31

Nahození Jaye Beaglea z ostrého úhlu bylo přizvednuto do ochranné sítě, ještě jednou se tak bude vhazovat před Sergejem Bobrovským.

38:29

V závěru druhé třetiny se na ledě nic moc převratného neděje, kotouč se bez žádného efektu stěhuje z jednoho konce kluziště do druhého a zase zpátky.

37:34

Domácí střídačka reklamuje zakázané uvolnění, sudí ale nechali ve hře pokračovat, a tak Blue Jackets musejí zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.

36:59

Krátce po sobě si Bobrovskij připsal další dva obtížné zákroky, hra je ale nyní přerušena a následovat bude komerční přestávka.

36:27

Nick Foligno k velké radosti publika dohrál u mantinelu jednoho z hráčů Capitals, to už Columbus hraje v plném počtu.

35:45

Kuzněcovovo nahození z levého kruhu Bobrovskij s problémy vyrazil, hosté ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.

34:43

34:43 John CARLSON - 1:2

34:43

Capitals přísné vyloučení Murrayho přetavují ve vedoucí gól, nerozhodný stav dlouho nevydržel! Bobrovskij nejspíš čekal ránu Ovečkina, Nicklas Bäckström ale místo toho nabil JOHNU CARLSONOVI a ten z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Nicklas Bäckström a Alexandr Ovečkin.

34:15

Komplikace pro Columbus, Ryan Murray (CBJ) půjde stejně jako Dubinsky pykat za sekání a Washington čeká 54 sekund trvající dvojnásobná přesilovka.

34:10

Jevgenij Kuzněcov se pokusil trefit mezírku mezi betony domácího brankáře, to se mu ale nepodařilo a jeho krajan Bobrovskij přerušil hru.

33:45

Ve vlastním oslabení to zkusil Cam Atkinson, jeho střela od levého hrazení ale přeci jen postrádala potřebnou přesnost.

33:08

Capitals si zahrají svou třetí přesilovku v utkání, Dubinsky (CBJ) vyfasoval dvouminutový trest za sekání.

32:30

Calvertovo nahození do předbrankového prostoru nikoho v modrém dresu nenašlo, David Savard ale poté ještě udržel puk ve středním pásmu.

31:36

Blue Jackets jsou v extázi, Jenner teď ale tváří v tvář Holtbymu nemířil přesně.

31:18

31:18 Pierre-Luc DUBOIS - 1:1

31:18

O chvilku později už se domácí dočkali a je vyrovnáno. Skvěle to vyřešil Artěmij Panarin, který nečekaným křižným pasem nabil na pravý kruh nikým nehlídanému PIERRU-LUCOVI DUBOISOVI, který bez váhání vypálil a přesnou ranou pod břevno překonal Holtbyho. Asistence: Artěmij Panarin a Seth Jones.

30:40

Matt Calvert ujížděl sám na Holtbyho, tváří v tvář washingtonskému brankáři ale neuspěl!

30:18

Okamžitě po vyhraném buly se dostal ke střele T. J. Oshie, po jehož nahození Sergej Bobrovskij pro jistotu přerušil hru.

29:49

Ovečkin do Bobrovského brankoviště vjel tak nevybíravě, až posunul domácí klec, hra je přerušena a následovat bude komerční přestávka.

28:56

Panarinovi v dobré palebné pozici puk sjel z čepele, domácí ale ještě pokračují v kombinaci. Neuznaná trefa Capitals Tortorellovu partu očividně nabudila.

28:09

28:09 Tento Connollyho gól nakonec neplatí.

28:09

Washingtonští už se radovali z druhého vstřeleného gólu, o který se po závaru před Bobrovským postaral Brett Connolly, ten samý hráč byl ale o pár sekund dříve v ofsajdu, a tak branka nakonec neplatí!

27:29

Svěřenci Barryho Trotze kombinují v útočném pásmu, domácí je ale nepouštějí do zakončení.

26:38

Málem bylo rychle srovnáno, Nutivaara ale z vrcholu pravého kruhu napálil puk do tyče!

25:52

25:52 Matt NISKANEN - 0:1

25:52

Vstup do druhé třetiny vyšel o něco lépe domácím, do vedení se ale dostává Washington. Postaral se o to MATT NISKANEN, který od modré nahodil puk na Bobrovského, který i díky dobré cloně od Wilsona nestihl zakročit. Asistence: Alexandr Ovečkin a Tom Wilson.

24:50

Duboisovi byla odpískána vysoká hůl, následovat bude vhazování ve středním pásmu.

24:18

Svěřenci Johna Tortorelly už hrají v plném počtu, toto oslabení domácí ubránili zcela bez potíží.

23:20

Caps nabídli bídnou rozehrávkou šanci Jennerovi, ten ale ze skvělé palebné pozice Holtbyho ani nadvakrát nepřekonal!

22:52

Carlson s Ovečkinem si prohodili místa, střela prvního jmenovaného z levého kruhu ale nebyla pro Bobrovského nebezpečná.

22:15

Blue Jackets chvilku hráli v šesti, trest půjde odpykat Artěmij Panarin (CBJ).

21:55

Jenner obětavě zblokoval ránu Christiana Djoose od modré, Oshie ale okamžitě poté zavezl puk zpět do útočné třetiny.

21:22

Braden Holtby už byl překonán, Andersonova rána z mezikruží ale orazítkovala tyč!

21:05

Na opačné straně kluziště zkusil štěstí právě Jakub Vrána, jeho pokus z pravého kruhu si ale Bobrovskij pohlídal.

20:43

Vrána už se vrátil na led, domácí ale ještě pokračovali v kombinaci v útočném pásmu, nakonec z toho ovšem pramenila jen nepovedená střela Cama Atkinsona.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a ačkoliv se jde do kabin za bezbrankového stavu, rozhodně jsme se nenudili. Washingtonští měli mírnou střeleckou převahu, i domácí ale působili mnohem aktivnějším dojmem než v prvních dvou zápasech. Hrdiny zápasu jsou zatím brankáři Bobrovskij a Holtby, bude to platit i po druhé třetině? To začneme zjišťovat ve 2:35.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:46

Seth Jones si nestihl zpracovat skákavý pas od Atkinsona na útočné modré, domácí tak musejí vyklidit pásmo soupeře.

18:58

Pierre-Luc Dubois z mezikruží pálil nepřesně, následný Vanekův pokus z otočky si Holtby pohlídal a hosté se poté osvobodili.

18:27

Jakub Vrána (WSH) v útočném pásmu naprosto zbytečně fauloval obránce Murrayho vysokou holí, v závěru první třetiny tak čeká Blue Jackets druhá přesilovka.

18:11

Murray při pokusu o střelu zlomil hůl, čehož hosté využili k založení rychlého protiútoku, do zakončení se ale nakonec nedostali.

17:34

Artěmij Panarin našel náramným pasem v mezikruží nikým nehlídaného Atkinsona, jenž si ale vylámal zuby na Holtbym!

16:53

Bjorkstrandovu štiplavou střelu z pravého kruhu Holtby s problémy vyrazit, Cole se Savardem nyní ve středním pásmu zakládají další akci Columbusu.

16:14

Devante Smith-Pelly číhal v předbrankovém prostoru, Connollyho nahození ovšem tečoval jen do výstroje domácího brankáře.

15:36

Jakub Vrána měl na hokejce úvodní gól utkání, jedovatou střelu českého mladíka z levého kruhu ale Bobrovskij bravurně polapil!

14:59

Nepovedená rozehrávka Wilsona skončila u Duboise, který okamžitě poté posunul puk do mezikruží Camu Atkinsonovi, k němu ale okamžitě přistoupil Matt Niskanen a znemožnil mu zakončení.

14:15

Josh Anderson z prakticky nulového úhlu nahodil kotouč na Bradena Holtbyho, který pro jistotu přerušil hru. Před námi je nyní další komerční brejk.

13:30

Tlak Capitals užuž gradoval, než se Jonesovi podařilo vyhodit puk do bezpečí. Oba týmy střídají.

12:58

John Carlson dostal nabito na modrou, jeho dělovku ale Sergej Bobrovskij dokázal vykopnout do rohu.

12:19

Tortorellova skvadra posílá puk až k Holtbymu, nacvičený signál se zadovkou na rozjetého Kuzněcova hostům nevyšel.

11:55

Po komerční přestávce si přesilovku vyzkouší i hosté, Anderson (CBJ) půjde pykat za nedovolené bránění Kempného.

11:46

Wilson už je zpět na ledě a Blue Jackets musejí zakládat další akci z hloubi vlastního pásma.

11:01

Svěřenci Johna Tortorelly se až nyní usadili v útočné třetině, zatím si ale přihrávají jen poblíž mantinelů.

10:04

Svěřenci Barryho Trotze se podruhé v krátkém časovém sledu osvobozují, první polovina přesilovky Columbusu příliš nevychází.

09:26

Tom Wilson (WSH) omylem trefil Duboise vysokou holí do obličeje, za což mu sudí vyměřili dvouminutový trest.

09:13

Kuzněcovův projektil z levého kruhu dokázal Sergej Bobrovskij vytěsnit.

08:52

To už neplatí, Lars Eller vyvezl kotouč do bezpečí a poté se navíc dostal ke střele Matt Niskanen, proti jeho pokusu si však Bobrovskij připsal rutinní zákrok.

08:27

Murrayho pokus od modré zaduněl jen o zadní hrazení, columbuští hokejisté ale i nadále drží puk v útočném pásmu.

07:49

Michal Kempný vyčkává za vlastní svatyní na dostřídávající spoluhráče, Washington se zatím spíše brání.

07:07

Matt Niskanen přizvedl Duboisův pokus z vrcholu kruhů do ochranné sítě, hra se tak vrátí zpět před Bradena Holtbyho.

06:42

Seth Jones snadno vybojoval další vhazování v útočném pásmu, oproti dvěma úvodním utkáním na washingtonském ledě hrají Blue Jackets mnohem aktivněji.

06:24

Werenski nabil na levý kruh Zachu Werenskimu, jehož následná střela však byla přizvednuta do ochranné sítě a následovat bude komerční přestávka.

05:07

Nutivaara sice na poslední chvíli vypíchl puk ujíždějícímu Connolymu, kotouč se ale poté dostal k úplně volnému Smith-Pellymu, ten ale tváří v tvář Bobrovskému neuspěl!

04:09

Pokus autora vítězného gólu z druhého utkání Matta Calverta z pravého kruhu byl zblokován, těsně po něm nepochodil ani Josh Anderson.

03:14

Ovečkinovo nahození do předbrankového prostoru Jevgenij Kuzněcov nedokázal tečovat, domácí se nakonec dokázali osvobodit.

02:35

Jay Beagle zastavil akci Milana ještě ve středním pásmu, svěřencům Johna Tortorelly se ale nakonec podařilo dostat puk do útočné třetiny.

01:47

Nepovedená rozehrávka Christiana Djoose byla pro Smithe-Pellyho příliš prudká a černá pryž nakonec doklouzala až na zakázané uvolnění.

01:20

Braden Holtby před dotírajícím Andersonem pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po pravici washingtonského gólmana.

01:01

Kempného střela od modré byla zblokována a Blue Jackets okamžitě založili protiútok, ani domácí se ale daleko nedostali.

00:28

Od modré to zkusil Seth Jones, jehož nahození ještě tečoval Cam Atkinson, tento pokus ale nakonec Holtbyho neohrozil.

00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Cole, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Panarin, Dubois, Atkinson – Jenner, N. Foligno, Vanek – Calvert, Dubinsky, J. Anderson – Milano, Letestu, Bjorkstrand.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik, Djoos – Ovečkin, Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström, Oshie – Connolly, Eller, Smith-Pelly – Chiasson, Beagle, Stephenson.

Rozhodčí: Kozari, Pochmara – Racicot, Sericolo.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

WASHINGTON CAPITALS

Do druhého utkání kouč Barry Trotz už nasadil uzdraveného centra Jaye Beagla a pracovitý forvard se ihned uvedl skvělou 69% úspěšností na buly a vstřeleným gólem navrch. Ani jeho výkon ale Capitals nestačil k výhře, a Washington tak je nečekaně nad propastí. Trotzovi příliš nevyšla sázka na gólmana Philippa Grubauera, který v průběhu druhého utkání po čtyřech inkasovaných gólech přepustil washingtonské brankoviště tradiční jedničce Bradenovi Holtbymu. Caps navíc bude pravděpodobně chybět křídelník Andre Burakovsky, v případě jeho absence se do základní sestavy posune český útočník Jakub Vrána.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Columbuští se do vyřazovacích bojů prokousali díky povedenému závěru základní části, od uzávěrky výměn jsou svěřenci Johna Tortorelly nejlépe střílejícím týmem ligy. Tuto fazónu si přenesli i do vyřazovacích bojů, v nichž favorizovanému Washingtonu dosud nasázeli devět branek a první dva duely ovládli shodně v prodloužení. Start play-off vyšel i brankáři Sergeji Bobrovskému, který se dosud ve vyřazovacích bojích spíše trápil, letos ale září. Kouč Tortorella se i dnes bude muset obejít bez druhého centra Alexandera Wennberga, jenž utrpěl zranění v horní části těla po nevybíravém hitu washingtonského Toma Wilsona.
Co nejsrdečněji vítám všechny příznivce toho nejlepšího hokeje u sledování textového přenosu z duelu play-off kanadskoamerické NHL, v němž Columbus Blue Jackets přivítají Washington Capitals. Série se stěhuje na columbuský led za překvapivého stavu 2:0 pro Blue Jackets, Ovečkin a spol. tak už musí bezpodmínečně zabrat. Tak si to od 1:30 nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

2:3

Branky a nahrávky: 32. Dubois (Panarin, S. Jones), 45. Panarin (Atkinson) – 26. Niskanen (Ovečkin, T. Wilson), 35. Carlson (Bäckström, Ovečkin), 89. Eller (Connolly, Smith-Pelly)

Rozhodčí: O'Halloran, Rehman – MacPherson, Gibbs

09:26 WSH 2 T. Wilson, vysoká hůl
11:55 CBJ 2 J. Anderson, nedovolené bránění
18:27 WSH 2 J. Vrána, vysoká hůl
22:15 CBJ 2 příliš mnoho hráčů, odpyká Panarin
25:52 WSH 0:1 Niskanen (Ovečkin, T. Wilson)
31:18 CBJ 1:1 Dubois (Panarin, S. Jones)
33:08 CBJ 2 Dubinsky, sekání