Lucembursko – Španělsko

1:10

konec (0:0, 1:3, 0:7)

15.04.2018, 20:00 • 2. kolo • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (22:30:18)
Dnešní utkání sledovalo 234 diváků.
Nejlepším hráčem Lucemburska byl vyhlášen střelec jediné jeho branky Marcus Eriksson. Na straně Španělska se ocenění dočkal Pablo Puyuelo, který utkání zakončil s bilancí 2+2.
Španělé v utkání přestříleli své soupeře 51-14.
Lucembursko dokázalo v prvních 28 minutách držet pro ně výborný výsledek 0:0, ale ve druhé polovině zápasu prokázalo Španělsko své kvality a slabšího soupeře zasypalo góly. V poslední dvacetiminutovce se domácí prosadili hned sedmkrát a uštědřilo svému soupeři další debakl na turnaji.

59:01

Do konce utkání zbývá poslední minuta. Na puku se drží domácí a nepouští soupeře do útoku. Sami vyslali už padesátou střelu na Lepageho.

57:54

Další rodící se španělský útok zastavil ofsajd.

57:20

Lepage se blýskl zákrokem lapačkou.

57:14

Domácí se dvakrát v krátkém sledu dopustili postavení mimo hru. Chtějí přidat další góly, ale klid v přechodu do útoku jim trochu chybí.

56:33

Domácím se nevyvedla přihrávka skrz střední pásmo. Icing.

56:01

56:01 Ander ARRARAS - 1:10

56:01

Španělsko právě vstřelilo branku!
Pouhých 21 vteřin uběhlo od deváté branky a Španělé slaví podruhé na domácím šampionátu pokořenou desítku. Poprvé se dnes trefil v signalizované výhodě ANDER ARRARAS. Asistence: Alfonso Garcia, Carlos Rivero.

55:40

55:40 Juan MUÑOZ - 1:9

55:40

A je za to potrestáno dalším gólem! Úspěšným střelcem je JUAN MUNOZ. Asistence: Pablo Puyuelo, Luis Jose Hernandez.

55:01

Lucembursko by rádo vstřelilo ještě jednu branku, slr ztovhu nebezpečně otevírá hru.

53:50

Dlouho se však z možnosti útočit neradovali a Španělé se opět tlačí před Lepageho.

53:21

Hosté vybojovali vhazování v útočném pásmu.

53:05

Lucembursko si bere oddechový čas.

53:05

53:05 Pablo PUYUELO - 1:8

53:05

Nakolik se Lucembursko drželo v první a druhé třetiny, natolik schytává debakl v poslední dvacetiminutovce. Domácí PABLO PUYUELO poosmé prostřelil brankáře Lepageho. Asistence: Luis Jose Hernandez.

52:27

52:27 Juan MUÑOZ - 1:7

52:27

Druhá využitá přesilovka domácích! Úspěšným střelcem je po návratu do útočného pásma JUAN MUNOZ. Asistence: Patricio Fuentes.

52:05

Španělé na vhazování neuspěli a musí pro kotouč do vlastního pásma.

51:54

Dvě minuty za hákování vyfasoval Colm Cannon.

51:39

Španělé drží soupeře uzavřené v obranném pásmu. Ti se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

50:43

Lucembursko se dopouští zakázaného uvolnění.

50:24

50:24 Luis José Hernández - 1:6

50:24

Tak nebude! Výhodu totiž dokázal využít LUIS JOSE HERNANDEZ. Asistence: Pablo Munoz.

50:09

Jeden ze Španělů byl podražen a bude se po přerušení hry vylučovat.

49:32

Velká šance domácích, kterou ale nezužitkoval Gonzalez. Lepage vytěsnil ramenem puk na zadní mantinel.

48:23

Za brankou Španělska se o puk přetahoval hned šest hráčů. Lépe z toho vyšli domácí.

47:20

Alcaine si připisuje další zákrok proti spíše propagační střele soupeře.

46:34

Lepage zachytil ploužící se puk, který se odrazil od jednoho ze spoluhráčů po střele od modré.

45:50

Domácí musí po dvou neúspěšných pokusech o obsazení útočného pásma opět zakládat útok za vlastní brankou.

44:34

44:34 Adrian UBIETO - 1:5

44:34

Domácí chytili střeleckou slinu. Už na 5:1 zvyšuje ADRIAN UBIETO, kterého našel přihrávkou Boronat. Asistence: Oriol Boronat.

44:12

Vhazovat se bude před španělským brankářem.

43:50

Bleskurychlý útok Bennyho Weltera dokázal Alcaine vyřešit a puk se mu podařilo vykopnutím betonu vyrazit.

42:29

42:29 Gastón GONZÁLEZ - 1:4

42:29

GASTON GONZALEZ využívá přesilovou hru a dostává domácí do tříbrankového náskoku. Asistence: Ignacio Solorzano.

42:20

Domácí přichází o pásmo.

41:57

Zbytečného faulu se na zadním mantinelu ve svém pásmu dopustil Kevin Gronlund, který jde na trestnou lavici za vražení na hrazení.

40:57

Lucembursku se sice podařilo dostat kotouč ze svého pásma, ale Španělé se ho rychle opět zmocnili.

40:21

Menší závar před Lepagem museli vyřešit rozhodčí. Vylučovat se nebude.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:38.
Zatímco první třetina branku nepřinesla, v té druhé jsme se dočkali celkem čtyř. Tři z nich vstřelili domácí Španělé, kteří otevřeli skóre v 29. minutě a dařilo se jim potvrzovat role favoritů. Minutu před koncem sice snížil na 1:2 Eriksson, ale v samém závěru třetiny Gonzalez opět vybojoval dvougólový náskok.

40:00

39:58

39:58 Gastón GONZÁLEZ - 1:3

39:58

Tomu se říká gól do šatny! Dvě vteřiny před koncem se dočkal GASTON GONZALEZ přihrávky mezi kruhy a nedal Lepagemu šanci. Asistence: Pablo Puyuelo, Juan Brabo.

39:37

Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.

39:04

39:04 Marcus ERIKSSON - 1:2

39:04

Lucembursko právě vstřelilo branku!
Místo třetí branky Španělska je tu překvapivý zásah jejich soupeře! Lucembursko se vymanilo ze sevření a vyrazilo do útoku. MARCUS ERIKSSON dokázal prostřelit Alicaineho. Bez asistence.

38:50

Kotouč už byl dle rozhodčích ve středním pásmu. Postavení mimo hru.

38:43

Lepageho branka je dál v obležení, domácí se snaží přidat třetí gól.

38:02

Zakázané uvolnění Lucemburska.

37:25

Španělé vyslali na lucemburskou branku ve druhé třetině už devatenáctou střelu.

37:00

37:00 Pablo PUYUELO - 0:2

37:00

Ta ale dalšímu náporu domácích neodolala! Na 2:0 zvyšuje PABLO PUYUELO! Asistence: Adrian Ubieto, Jorge Vea.

36:30

Rubio operuje u útočné modré čáry a snaží se najít volného spoluhráče. Lucembursko ale vystavělo výbornou obrannou hráz.

34:57

P. Munoz předvedl velmi dobré střídání, ale ani jeho bojovnost u mantinelu a následný pokus z ostrého úhlu k brance nevedlo.

34:19

Hned po vhazováním před Lepagem pálil Pablo Munoz, ale trefil jen beton soupeřova brankáře.

33:41

Lucemburčané se trochu osmělují a zkouší s výsledkem něco udělat. Ke střelám se ale dostávají jen hodně těžce.

33:01

Alcaine rybičkou vytěsnil puk na zadní mantinel! Výbornou střelu vyslal na španělského brankáře Mossong, ale Alcaine odmítl inkasovat.

32:50

Až po téměř minutě dostává soupeř kotouč ze svého pásma.

32:28

Domácí jsou i přes konec přesilovky dál natlačeni do útočného pásma.

31:53

Lucembursko oslabení zvládlo a hraje v plném počtu.

31:01

Kotouč opět letí až za Alicaineho branku.

30:40

Lucembursko se osvobozuje.

30:22

Španělé trpělivě hledají dobrou pozici ke střelbě.

29:53

Španělsko si navíc zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Thill.

29:10

Domácí uzavřeli soupeře v obranném pásmu, puky létají všemi směry, Lepage ale odolává.

28:32

Španělsko se po vhazování okamžitě vrhá znovu do útoku. Carbonell z mezikruží minul.

28:08

28:08 Oriol RUBIO - 0:1

28:08

Domácí museli zakládat nový útok za vlastní brankou, ale jejich rychlá akce končí tolik potřebným gólem, který vsítil ORIOL RUBIO! Asistence: Adrian Ubieto.

26:32

Oba celky se střídají pravidelně v držení puku. Španělé se sice dostávají do útočného pásma, ale nejsou schopni z toho nic vytěžit.

25:33

Alcaine musel zakročit proti střele Cannona, svůj tým ale podržel.

24:59

Hernandez se mohl střelecky prosadit, ale napálil jen Lepageho, který s menšími obtížemi schoval kotouč pod lapačku.

23:40

Oba týmy se v prvních minutách druhé třetiny dopouští velkého množství nepřesností.

23:02

Lepage drží kotouč ve své moci a přerušuje hru.

22:00

Oba týmy si vyměnily útočné výpady. Alicaine zapisuje celkově sedmý zákrok.

20:55

Španělsko se tlačí do útočného pásma, zatím si ale posílá puk podél mantinelu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:51.
První třetina přinesla až nečekaně houževnaté výkon Lucemburska, které se sice v průběhu dvacetiminutovky dostalo pod očekávaný tlak, ale výbornou obranou drží skóre 0:0.

20:00

19:57

Španělé si vymohli ještě jedno vhazování před Lepagem.

18:56

Lucembursko hraje v plném počtu.

18:46

Vylučuje se nakonec na obou stranách. Brabo dostává dvě minuty za sekání, Scheier na druhé straně za hrubost.

18:46

Ani teď to není gól! Zpoza branky se dostal přihrávky Munoz, ale jeho střelu zlikvidoval Lepage.

18:15

Lucembursko opět vyhazuje puk a doslova senzačně se brání.

17:48

Postavení mimo hru zastavilo útok domácích.

17:33

Domácí přichází o útočné pásmo.

17:14

Schons je na ledě, pokračuje klasická přesilovka Španělů.

16:56

Domácí dostanou šanci hrát 18 vteřin proti třem. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Gronlund.

16:38

Lucembursko opět vyhazuje kotouč.

16:11

Domácí kombinují v útočném pásmu, na Lepageho ale zatím střela nepřilétla.

15:23

Lucembursku se daří po vhazování vyhodit kotouč.

15:14

Jenže ne na dlouho! Dvě minuty za podražení vyfasoval Francois Schons.

15:08

Hosté hrají v plném počtu.

14:45

Po vhazování se Lucembursko osvobozuje.

14:39

Boronat si sjel do pravého kruhu a prudkou střelou přinutil Lepageho k dalšímu zákroku. Brankář Lucemburska je zatím stoprocentní.

14:08

Lucembursko mohlo jít do přečíslení dvou proti jednomu, ale Beran nezpracoval přihrávku.

13:54

Rychlou střelou od modré se nedokázal prosadit Brabo, Lepage má kotouč ve své moci.

13:45

Lucemburčanům se podařilo vytěsnit puk do středního pásma.

13:32

Španělsko hraje v plném počtu a začíná zkrácená přesilovka domácích.

13:08

Vyloučení v týmu Lucembursko (Sebastien Grein – 2 min., držení).

12:48

Bude se vylučovat na straně Lucemburska. Domácí mají zatím výhodu.

12:02

Alcaine zariskoval a chtěl od zadního mantinelu sám odpálit puk. To se mu ale nepovedlo a musel se rychle vrátit do brankoviště, aby zabránil střele Mosra od modré.

11:45

A kotouč se opět rychle vrací za Lepageho branku.

11:29

Eriksson zkouší založit další útok.

11:09

Lucembursko se ani přes početní převahu nemůže dostat přes střední pásmo a je drženo ve vlastní třetině.

10:30

Kotouč opět letí přes všechny čáry.

09:50

Španělsko se rychle osvobozuje.

09:32

Mosr nahodil puk do útočného pásma a dokázal si vymodlit faul Španělů. Na trestnou lavici odchází Adrian Ubieto, který dokonce dostal dvojnásobný trest za hru vysokou holí a krvavou stopu v obličeji soupeře.

09:08

Po delší době také práce pro Alcaineho. Z levého kruhu ho prověřil Eriksson.

08:34

Ve vyložené šanci se ocitl Solorzano, ale osamocen mezi kruhy jen minul branku!

08:20

Zakázané uvolnění Lucemburčanů.

07:52

Taktovku zápasu jasně přebrali domácí. Lucembursko se jen brání a snaží se alespoň dostávat kotouč ze svého pásma.

07:35

Španělé se dopouští opět postavení mimo hru.

06:54

Rubio dostal přihrávku za obranu, ale nebyl dostatečně rychlý. Místo střely tak zakroužil do strany a zpětnou přihrávkou našel z druhé vlny najíždějícího Granella. Jeho dělovka z mezikruží ale těsně minula Lepageovu klec.

06:33

Ofsajd zastavil rodící se akci domácích.

06:06

Munoz se nedokázal včas zorientovat před brankovištěm a byl obrán o puk ve vyložené pozici. Lucembursko záhy vyhazuje na zakázané uvolnění.

05:22

Lepage vůbec neviděl, odkud na něho přilétl puk a měl štěstí, že stál v pravou chvíli na pravém místě.

05:01

Rivero v souboji na zadním mantinelu v útočném pásmu přišel o puk a Španělé budou muset zakládat novou akci.

04:31

Zakázané uvolnění Španělska.

04:15

Lucembursku se daří nutit soupeře k nahazování puku a následně na zadním mantinelu sbírat kotouč.

03:26

Na pravém křídle si rychle najížděl do střelecké pozice Granell, ale přihrávku skrz střed nedostal.

02:57

První minuty zápasu přináší poměrně rychlý hokej ze strany na stranu. Rozhodně zatím nedochází k očekávanému náporu favorizovaných Španělů, kteří jsou možná trochu zaskočení bojovností soupeře.

01:54

Hra se zatím hodně kouskuje. Icing je odpískán Španělsku po neprotečování nahozeného puku.

01:31

Do útočného pásma doslova vletěl Aijala, jehož střelu z ostrého úhlu Alcaine vyrazil.

01:17

Betran zkoušel od modré čáry nahodit na brankáře Lepageho, ale neuspěl. Lucembursko se následně dopouští zakázaného uvolnění.

01:00

Španělský útok zastavilo postavení mimo hru.

00:40

Bez bázně a hany vlétli Lucemburčané do zápasu. Další střela mířila na Alcaineho.

00:18

Utkání, ve kterém jsou obrovskými favority domácí Španělé, bylo odstartováno. První střelu si však připsalo Lucembursko, konkrétně Claude Mossong.

00:01

Lucembursko: Lepage (Mangen) – Schons, Scheier (C), K. Linster, Grein, Gronlund, Bechtold, Kramer, Farinon, Thill – C. Cannon (A), Eriksson, T. Beran – Mossong, Welter (A), Mosr – Aijala, N. Mossong, M. Cannon – B. Linster.

Španělsko: Alcaine (Barbo) – Brabo, G. Betrán (A), Vea, Ubieto, Baldris, A. García, Vicente – Carbonell, Rivero, Muñoz (A) – G. González, Solorzano, Fuentes – Granell, Rubio, Boronat – Arraras, Puyuelo (C), Muñoz – Hernández.

Rozhodčí: Griskevics (LTU) – Höfer (GER), Svoboda (CZE).
Lucembursko naopak bojuje především o udržení se v II. B divizi. Teprve podruhé v historii se tomuto celku podařilo postoupit z nejnižší divize mistrovství světa, ale obdobně jako v roce 2004, tak i letos patří k nejžhavějším adeptům na sestup. Po porážce 1:8 s Izraelem čeká na Lucembursko další superfavorit, proti kterému bude cílem malého evropského státu především neutrpět až příliš vysoký debakl. Klíčové zápasy Lucemburska přijdou až v druhé polovině šampionátu.
Španělé naopak deklasovali Severní Koreu jednoznačně 15:1 a potvrdili, že domácí šampionát chtějí využít k okamžitému návratu do II. A divize, ze které v minulém ročníku sestoupili. Stejně jako duel s KLDR, tak i střetnutí s Lucemburskem však pro domácí tým nabízí jen rozehrání před klíčovými zápasy proti Novému Zélandu a Izraelu, se kterými by se Španělé měli utkat o zlaté medaile a postup do vyšší výkonnostní skupiny.
Ve španělské Granadě bude v neděli pokračovat mistrovství II. B divize v ledním hokeji. Ve večerním utkání se představí opět domácí Španělsko, na které čeká outsider z Lucemburska, jemuž se příliš nepovedl úvodní zápas proti favorizovanému Izraelu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

1:10

Branky a nahrávky: 40. Eriksson – 29. Rubio (Ubieto), 37. Puyuelo (Ubieto, Vea), 40. G. González (Puyuelo, Brabo), 43. G. González (Solorzano), 45. Ubieto (Boronat), 51. Hernández (Muñoz), 53. Muñoz (Fuentes), 54. Puyuelo (Hernández), 56. Muñoz (Puyuelo, Hernández), 57. Arraras (A. García, Rivero)

Rozhodčí: Griskevics (LTU) – Höfer (GER), Svoboda (CZE)