Další

Paralympijské hry

Přehled událostí na PH Pchjongčchang 2018 - 7. den

15.03.2018, 01:30 • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Hokejisté Spojených států porazili Itálii 10:1 a postoupili do finále, ve kterém se utkají s Kanadou. Souboj o bronz obstarají vedle Italů ještě domácí Korejci.

Slovensko skórovalo v osmém endu dvojkou a poráží Spojené státy 7:6! Na turnaji curlingu vozíčkářů tak končí na devátém místě s bilancí 4 výher a 7 porážek.

V dalších zápasech Švédsko porazilo Švýcarsko 5:3, Německo přehrálo Finsko 8:4 a Čína deklasovala Velkou Británii 9:3.

Slovensko v utkání s Američany v curlingu otáčí vývoj zápasu! Ve čtvrtém endu zaskórovali trojkou a vedou 4:3!

Minutu hrůzy prožili italští hokejisté v souboji s Američany. Mezi čtvrtou a pátou minutou v rozmezí 46 sekund inkasovali hned tři góly a prohrávají 0:3. Střelecky se prosadili Noah Grove, Joshua Misiewicz a Brody Roybal.

Slovensko ve čtvrtém endu zaskórovalo trojkou a ujalo se vedení 5:2!

Korea další tlak Kanady neustála a v závěrečné patnáctiminutovce dvakrát inkasovala z hokejky Tylera McGregora. Kanada tak vítězí 7:0 a je prvním finalistou paralympijského turnaje! Soupeřem Kanady bude vítěz zápasu mezi Spojenými státy a Itálií, který začíná ve 12:00.