NHL

Minnesota Wild – Colorado Avalanche

1:5

konec (0:1, 1:1, 0:3)

14.03.2018, 01:40 • Xcel Energy Center, St. Paul • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 1.87 4.03 3.64 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že dnešní utkání v Xcel Energy Center v St. Paul sledovalo 19 171 diváků se s vámi loučím. U dalších online přenosů na shledanou. (04:23:31)
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Semjon Varlamov (COL) 33 zák., 1 gól, 97.1 %
2. J. T. Compher (COL) 2+0
3. Mikko Koivu (MNS) 1+0
Dnešní utkání je u konce a vítězství slaví Colorado. Hosté sice nebyli střelecky aktivnější, ale v 17. minutě se zásluhou Comphera dostali do vedení, o které přišli jen na 59 vteřin. Okamžitě po srovnání z hokejky Koiva se totiž v druhé třetině prosadil Zadorov, jenž zařídil opětovnou výhodu Lavin. Domácí určitě hodlali zatlačit v úvodu třetí třetiny, nicméně místo toho po 11 vteřinách inkasovali z hokejky Nathana MacKinnona. V přesilových hrách pak navíc v poslední desetiminutovce přišly další dva zářezy, když se podruhé trefil Compher a pečeť na vítězství přidal Tyson Jost. V roce 2018 tak Colorado nad Minnesotou po třech vzájemných utkáních vede 3:0 a to se skóre 19:4!

Střely na bránu

Minnesota – 34
Colorado – 22

59:48

Hosté už nikam nespěchají a drží kotouč u svého gólmana.

59:30

Niederreiter se ještě pokusil o korekci skóre. Svižné nahození z levého kruhu si ale pohlídal Varlamov.

58:39

58:39 Tyson JOST - 1:5

58:39

Colorado právě vstřelilo branku!
Přeci jenom je tady další přesilovková trefa hostujícího celku. Tvrdou Barrieho střelu od modré čáry Dubnyk zastavil, nicméně kotouč zůstal u brankoviště a dobře postavený TYSON JOST jej zametl do prázdné brány. Tohle už je pro domácí debakl. Asistence: Tyson Barrie, Mikko Rantanen.

58:06

Colorado se usadilo v útočném pásmu, ale z kombinace nevytěžilo vůbec nic. Puk je nyní až za Varlamovem.

57:26

Poněkud frustrovaný Jason Zucker (MNS) se při návratu ohnal po soupeři a odpyká si dvouminutový trest za sekání.

57:18

Zucker zkusil střílenou přihrávku před bránu. Nikdo z domácích však na kotouč nedosáhl.

56:56

Dvakrát se Coloradu bez problémů podařilo zastavit útok vedený Granlundem. Wild se ne a ne dostat do tlaku.

56:09

Domácí už se ani příliš neobtěžují nějakým napadáním. Kotouč se teď dostal k obráncům Colorada a Minnesota v klidu zůstala v neutrální zóně mezi modrými čarami.

55:30

Ve středním pásmu se kotouče dotkl někdo ze střídaček. Hra je přerušena.

55:01

Po zmatcích v obranném pásmu Minnesoty následovalo nahození a Dubnyk následně musel dávat pozor na dorážku Andrighetta. Ten v pádu zakončoval jen vedle brány.

54:31

Kotouč nyní v klidu doklouzal až k Varlamovovi, který jej pro klid na duši schoval pod lapačkou. Je tady čas na komerční přestávku.

53:26

53:26 J. T. Compher - 1:4

53:26

Přichází trest za Folignův zbytečný faul a zřejmě je rozhodnuto o vítězi. Girardova střela od modré čáry se od Dubnyka, načež se kotouč zjevil u J. T. COMPHERA. Střelec první branky byl na kolenou, ale přesto puk s trochou štěstí dostal přes dva bránící hráče až do brány. Domácí ještě zkusili Coach's Challenge, avšak k nedovolenému bránění brankáři podle všeho nedošlo. Asistence: Samuel Girard, Sven Andrighetto.

53:08

Domácí vyvážejí kotouč až k Varlamovovi. Ohrožení ruského gólmana se ale nekonalo.

1:5

Branky a nahrávky: 34. M. Koivu (Coyle) – 17. Compher (Warsofsky), 35. Zadorov (Comeau), 41. MacKinnon (Nemeth), 54. Compher (Girard, Andrighetto), 59. Jost (Barrie, Rantanen)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Seeler, Prosser – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise (A), M. Koivu (C), Coyle – Niederreiter, J. Eriksson Ek, Ennis – Winnik, Cullen, M. Foligno.

Colorado Avalanche: Varlamov (S. Martin) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Siemens, Warsofsky – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Andrighetto, Jost, Compher – Nieto, Söderberg, Comeau (A) – Kerfoot, Toninato, G. Bourque.

Rozhodčí: Hanson, O'Halloran – Miller, Smith

Diváci: 19 171

08:09 COL 2 Comeau, podražení
16:22 COL 0:1 Compher (Warsofsky)
17:10 MNS 2 J. Eriksson Ek, hrubost