NHL

Minnesota Wild – Colorado Avalanche

1:5

konec (0:1, 1:1, 0:3)

14.03.2018, 01:40 • Xcel Energy Center, St. Paul • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 1.87 4.03 3.64 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že dnešní utkání v Xcel Energy Center v St. Paul sledovalo 19 171 diváků se s vámi loučím. U dalších online přenosů na shledanou. (04:23:31)
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Semjon Varlamov (COL) 33 zák., 1 gól, 97.1 %
2. J. T. Compher (COL) 2+0
3. Mikko Koivu (MNS) 1+0
Dnešní utkání je u konce a vítězství slaví Colorado. Hosté sice nebyli střelecky aktivnější, ale v 17. minutě se zásluhou Comphera dostali do vedení, o které přišli jen na 59 vteřin. Okamžitě po srovnání z hokejky Koiva se totiž v druhé třetině prosadil Zadorov, jenž zařídil opětovnou výhodu Lavin. Domácí určitě hodlali zatlačit v úvodu třetí třetiny, nicméně místo toho po 11 vteřinách inkasovali z hokejky Nathana MacKinnona. V přesilových hrách pak navíc v poslední desetiminutovce přišly další dva zářezy, když se podruhé trefil Compher a pečeť na vítězství přidal Tyson Jost. V roce 2018 tak Colorado nad Minnesotou po třech vzájemných utkáních vede 3:0 a to se skóre 19:4!

Střely na bránu

Minnesota – 34
Colorado – 22

59:48

Hosté už nikam nespěchají a drží kotouč u svého gólmana.

59:30

Niederreiter se ještě pokusil o korekci skóre. Svižné nahození z levého kruhu si ale pohlídal Varlamov.

58:39

58:39 Tyson JOST - 1:5

58:39

Colorado právě vstřelilo branku!
Přeci jenom je tady další přesilovková trefa hostujícího celku. Tvrdou Barrieho střelu od modré čáry Dubnyk zastavil, nicméně kotouč zůstal u brankoviště a dobře postavený TYSON JOST jej zametl do prázdné brány. Tohle už je pro domácí debakl. Asistence: Tyson Barrie, Mikko Rantanen.

58:06

Colorado se usadilo v útočném pásmu, ale z kombinace nevytěžilo vůbec nic. Puk je nyní až za Varlamovem.

57:26

Poněkud frustrovaný Jason Zucker (MNS) se při návratu ohnal po soupeři a odpyká si dvouminutový trest za sekání.

57:18

Zucker zkusil střílenou přihrávku před bránu. Nikdo z domácích však na kotouč nedosáhl.

56:56

Dvakrát se Coloradu bez problémů podařilo zastavit útok vedený Granlundem. Wild se ne a ne dostat do tlaku.

56:09

Domácí už se ani příliš neobtěžují nějakým napadáním. Kotouč se teď dostal k obráncům Colorada a Minnesota v klidu zůstala v neutrální zóně mezi modrými čarami.

55:30

Ve středním pásmu se kotouče dotkl někdo ze střídaček. Hra je přerušena.

55:01

Po zmatcích v obranném pásmu Minnesoty následovalo nahození a Dubnyk následně musel dávat pozor na dorážku Andrighetta. Ten v pádu zakončoval jen vedle brány.

54:31

Kotouč nyní v klidu doklouzal až k Varlamovovi, který jej pro klid na duši schoval pod lapačkou. Je tady čas na komerční přestávku.

53:26

53:26 J. T. Compher - 1:4

53:26

Přichází trest za Folignův zbytečný faul a zřejmě je rozhodnuto o vítězi. Girardova střela od modré čáry se od Dubnyka, načež se kotouč zjevil u J. T. COMPHERA. Střelec první branky byl na kolenou, ale přesto puk s trochou štěstí dostal přes dva bránící hráče až do brány. Domácí ještě zkusili Coach's Challenge, avšak k nedovolenému bránění brankáři podle všeho nedošlo. Asistence: Samuel Girard, Sven Andrighetto.

53:08

Domácí vyvážejí kotouč až k Varlamovovi. Ohrožení ruského gólmana se ale nekonalo.

52:47

Mikko Rantanen se jako první v přesilové hře Colorada odhodlal ke střele. Z kruhu však Dubnykovu bránu přestřelil.

52:02

Přemotivovaný Marcus Foligno (MNS) si u mantinelu vyšlápl na Nieta. Dvě trestné minuty za napadení.

51:32

Nino Niederreiter si to namířil za bránu, avšak poté nedokázal oslovit žádného ze spoluhráčů.

51:05

50:33

Obrovská šance v oslabení! Coyle se skvěle vložil do kombinace soupeře a napravo rozjel přečíslení. Šikovnou žabkou posléze našel Pariseho, nicméně jeho zakončení zastavilo břevno.

49:53

Minnesota začátek oslabení zvládá. Kotouč je vyhozen až k zadnímu mantinelu u Varlamovovy brány.

49:22

49:05

Přesilová hra domácích je předčasně u konce. Jonas Brodin (MNS) si pomohl držením.

48:51

Dvě střely ze střední vzdálenosti si Varlamov pohlídal. Další akci již Minnesota zahájí až v obranném pásmu.

48:26

Až teď se domácí pořádně usazují v útočném pásmu a rozjíždí přesilovkovou kombinaci.

47:44

Již podruhé v tomto oslabení se Coloradu podařilo vyhodit kotouč až za bránu Devana Dubnyka.

47:22

A je tady další vyloučení. Dvě trestné minuty za nedovolené bránění si tentokrát odpyká Blake Comeau (COL).

47:15

46:28

Niederreiter se na brankovišti dostal k usměrnění nabídky z kruhu, avšak Varlamov dokázal zasáhnout pravým betonem.

45:57

Colorado puk dostalo až k Dubnykovi. Následuje rychlé střídání.

45:18

Teď měl Varlamov štěstí. Hned po buly šel kotouč na levou stranu útočného pásma a Dumba tvrdou střelou trefil tyč!

45:15

Hned po zakončení se strhla další šarvátka. Výsledkem je vyloučení Nikity Zadorova (COL), který si odpyká trest za hrubost.

45:15

Zucker měl dobrou rychlost na pravé straně, ale střelou z kruhu trefil jen hruď dobře postaveného Varlamova.

44:57

Nakonec šel kotouč až k Varlamovovi, ale aktivní Colorado use znovu vrací do útočného pásma.

44:22

Carl Söderberg se dokázal protlačit až za bránu Devana Dubnyka. Nyní ale vůbec nemá prostor pro přihrávku do nebezpečnější pozice.

43:43

Koivu sice předvedl velký sprint, avšak bruslařský souboj se Zadorovem podle všeho prohrál. Pískán icing.

43:33

Za doprovodu dvou členů realizačního týmu Minnesoty je Spurgeon odveden do kabiny. Troufnu si říct, že si domácí obránce pár zápasu nezahraje.

43:33

Nepříjemnost pro domácí. Jared Spurgeon podklouzl v rohu obranného pásma a nárazem do mantinelu si přivodil zranění. To nevypadá moc dobře.

42:46

Nieto si teď nedělal těžkou hlavu a po zisku kotouče jej v klidu vyhodil do středního pásma.

42:39

Po buly v útočném pásmu se cosi kloudného pokusili vymyslet domácí. Kotouč však zamířil pouze do Varlamovovy lapačky.

41:58

Jason Zucker si to zleva důrazně namířil k bráně Semjona Varlamova. Jenže přes obránce se nedostal k ohrožení ruského gólmana.

41:46

Navíc je pískáno zakázané uvolnění Minnesoty.

40:49

Domácí se jistě chtěli pokoušet o brzké vyrovnání, nicméně teď jsou dokonale zaskočeni. Zatím se hraje ve středním pásmu.

40:11

40:11 Nathan MACKINNON - 1:3

40:11

Fantastický vstup do třetí třetiny v podání hostujícího celku! Dlouhou přihrávku z obranného pásma obdržel NATHAN MACKINNON, který si napravo našlápl vpřed, tělem si kotouč pokryl před Koivem a poté našel mezeru mezi betony Devana Dubnyka. Asistence: Patrik Nemeth.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:31.
Také druhá třetina už je za námi a nadále mají o branku navrch hosté. Střelecky aktivnější byla znovu Minnesota, která se dokonce dostala k vyrovnání, když Mikko Koivu ve 34. minutě zužitkoval přečíslení dvou na jednoho. Jenže radost domácích trvala jen krátce. O 59 vteřin později se totiž do střely opřel Nikita Zadorov a proti jeho dělovce se Dubnyk natahoval marně. Wild tak musí znovu dotahovat.

Minnesota – 27
Colorado – 15

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59

Nakonec se sice domácí dostali do blízkosti Semjona Varlamova, ale výsledkem je jen další strkanice. Emoce jsou v dnešním utkání patrné.

39:34

Minnesota podnikla rychlou akci. Jenže postup byl nakonec zastaven ofsajdem.

39:18

Pohodový zákrok si proti střele z levé strany připsal Devan Dubnyk. Přichází tedy ještě jedna komerční přestávka.

38:46

Až Ennis si nyní rychle najel do útočného pásma a svižnou střelou z levé strany trefil oblouk Varlamovovy brány.

37:46

Jenže obrana Colorada už si znovu dává velký pozor. Vůbec teď Minnesota nedostává prostor pro výraznější ohrožení Varlamova.

37:03

Po strhující pasáži se hra trochu uklidnila. Minnesota se znovu snaží o dobytí útočného pásma, kde by mohla pracovat na opětovném vyrovnání.

35:31

Oba týmy hrají v plném počtu.

34:55

34:55 Nikita ZADOROV - 1:2

34:55

Teď už však Laviny znovu vedou. Comeau využil velkého prostoru v útočném pásmu a dobře našel osamoceného NIKITU ZADOROVA. Hostující obránce se zjevil mezi kruhy, načež tvrdou střelou o tyč překonal marně se natahujícího Dubnyka. Asistence: Blake Comeau.

34:11

Okamžitě mohlo Colorado opět vést. Nabídka z levé strany byla na brankovišti usměrněna některým z hráčů a kotouč se zastavil na tyči!

33:56

33:56 Mikko KOIVU - 1:1

33:56

Minnesota právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Charlie Coyle rozjel rychlou akci, která vyústila v přečíslení dvou na jednoho. Zprava poté v útočném pásmu oslovil MIKKU KOIVA, který nezaváhal a přesnou střelou z levého kruhu překonal přesunujícího se Varlamova. Asistence: Charlie Coyle.

33:31

Nate Prosser (MNS) i Gabriel Landeskog (COL) si odsedí dvouminutový trest za hrubost. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.

33:31

Prosser se dostal do konfliktu s Landeskogem, kterého doslova strčil na bránu Devana Dubnyka. Po následné strkanici se bude vylučovat.

33:07

Zakázané uvolnění Minnesoty.

32:42

Toninato si našel prostor u levého kruhu, nicméně střelu otřel jen o chrániče bránícího hráče a kotouč šel mimo bránu.

31:57

Colorado v pohodě drží hru daleko od svého gólmana. Domácí se horko těžko dostávají do zajímavějších pozic.

31:33

Z akce hostujícího celku nebylo nic zajímavého, avšak ani domácí posléze příliš nezahrozili.

30:58

Domácí dostali kotouč jen do středního pásma. Tam jej přebírá defenzivní duo Colorada a rozjíždí další akci.

30:38

Nahození z levé strany bylo jedním z domácích obránců přizvednuto do ochranné sítě. Pp komerční přestávce se bude vhazovat u Dubnyka.

30:23

Minnesota je nadále aktivnější, avšak ne a ne si teď vypracovat nějaký výrazný tlak. Hosté stále výborně brání, přičemž se mohou opřít o bezchybného Varlamova.

29:29

Nahození Cullena nyní prošlo až do brankoviště Semjona Varlamova. Ruský gólman si připisuje poměrně jednoduchý zákrok.

28:56

Kombinaci Minnesoty teď dvakrát narušila nepřesná přihrávka. Přesto domácí zůstávají u kotouče a pokračují v ofenzivním tažení.

28:14

Po ubránění oslabení se Coloradu podařilo dostat kotouč až do blízkosti Devana Dubnyka. Nabídku z pravé strany však nikdo pořádně neusměrnil a domácí gólman kotouč raději přikryl.

27:39

27:11

Colorado se skvěle brání. Znovu je kotouč až u brány Devana Dubnyka.

26:39

Teď si to navíc dopředu namířil Söderberg, jehož střela zaměstnala Dubnyka. Ten kotouč bleskově rozehrává.

26:14

Domácí jsou od začátku přesilové hry nastěhování v útočném pásmu. Jenže kombinace postrádá nějaký překvapivější moment.

25:39

Dvěma trestnými minutami za sekání je odměněn Patrik Nemeth (COL).

25:37

Po jedovaté střele z pravého kruhu se Staal tlačil i k dorážce. V rozhodujícím momentu byl ale faulován.

25:19

Bleskovou akci podnikla Minnesota. Coyle si našel prostor na pravém kruhu, nicméně střelou trefil dobře postaveného Varlamova.

24:37

Dvakrát pro změnu zasahoval Devan Dubnyk. V ani jednom případě však s nevýraznými střelami neměl potíže.

24:14

Znovu přišlo jen nahození od modré čáry v podání domácích. Tentokrát puk ani neprošel k brankáři Colorada.

23:44

Domácí se snaží odpovědět na předchozí možnost Colorada. Jenže přes dobře bránícího soupeře se jen ztěžka dostávají do větších šancí.

22:50

Sven Andrighetto využil nepřesnou rozehrávku Minnesoty, mezi kruhy se ujal kotouče a švihem trefil tyč Dubnykovy brány!

22:43

Nyní už Varlamov zasahoval proti razantní střele Matta Dumby. Střelu od modré čáry však bez potíží vytěsnil.

21:49

Po dobrém napadání se Minnesota dostává do kombinace v útočném pásmu. Zatím je to bez dalšího zakončení.

21:21

I přes předchozí zajímavé akce na obou stranách je začátek druhé periody opatrnější než v případě první třetiny.

20:38

Hned v úvodu třetiny měli práci oba gólmani. Po Varlamovově zákroku proti střele Coylea přišel rychlý výpad Colorada a Dubnyk musel vytěsnit jedovaté zakončení z mezikruží.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:37.
První třetina zápasu je minulostí a spokojenější jsou zatím hosté. Colorado sice rozhodně nemělo více ze hry, nicméně po přečkání velkého tlaku Minnesoty z úvodu zápasu se také dostalo k několika zakončením. Vyloženou šanci si sice Laviny nevypracovaly, avšak v 17. minutě se ujala výborný střela J. T. Comphera, který tak otevřel skóre zápasu. Domácí tak byli zaskočeni a ve zbývající části třetiny už si nedokázali vypracovat další tlak.

Minnesota – 12
Colorado – 5

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:47

Colorado se ještě v rohu útočného pásma pokouší propracovat k zakončení. Zatím bez úspěchu.

19:06

Matt Cullen si to namířil k levému kruhu a v rychlém přečíslení hodlal oslovit spoluhráče. přihrávku ale překazil Zadorov.

18:23

Colorado sice dostalo kotouč do útočného pásma, ale u Dubnyka jej přebírají domácí obránci.

17:45

Začátek hry ve čtyřech byl stráven ve středním pásmu. Ani jeden z celků v této pasáži nemá převahu.

17:10

Po krátké šarvátce u střídačky Minnesoty se vylučuje. Za hrubost je penalizován Joel Eriksson Ek (MNS) a Tyson Jost (COL). Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

16:22

16:22 J. T. Compher - 0:1

16:22

Hostující celek jde zničehonic do vedení! Do útočného pásma si to namířil J. T. COMPHER, který byl mezi třemi hráči a nedostal prostor pro operování v blízkosti Dubnyka. Odhodlal se tedy ke střele z pravého kruhu a tento svižný pokus skončil přesně nad ramenem domácího gólmana. Asistence: David Warsofsky.

15:52

Nepřesnost v kombinaci Colorada. Po icingu se hra přestěhuje k Varlamovovi.

15:10

Další ofenzívu Colorada zastavuje postavení mimo hru. Přichází další komerční přestávka.

14:39

Samuel Girard nejprve šikovně kombinoval se spoluhráči a poté se sám zjevil ve střelecké pozici. Od modré čáry ale trefil pouze blokujícího soupeře.

13:59

Hra se přesouvá do středního pásma. Minnesota však znovu začíná mít více ze hry.

13:29

Staal si to neohroženě namířil až do útočného pásma. Nakonec v tísni přihrál dojíždějícímu Coyleovi, avšak jeho střelu si pohlídal Varlamov.

12:58

Navíc se teď právě hostům daří kombinovat u brány soupeře. Kotouč je v rohu kluziště.

12:32

Minnesota dostala kotouč do útočného pásma, avšak v posledních desítkách vteřin se Colorado prezentuje velmi pozornou defenzívou.

11:28

Nyní už měl domácí gólman aspoň trochu práce. Nahození Comphera však naprosto v pohodě zkrotil.

11:17

Po dlouhé době se hra mohla přesunout před Dubnyka. Jenže výpad MacKinnona byl zastaven ofsajdem.

10:30

Parise nahodil kotouč na Varlamova, nicméně už se k dorážce nedostal ani dobře postavený Coyle.

10:15

Již po přesilové hře přišlo ještě jedno zakončení. Tvrdá střela od modré čáry letěla pouze do hrudi Semjona Varlamova.

10:09

09:45

Semjon Varlamov skvěle zareagoval na šikovnou teč Koiva. Následně si poradil i s dalším nahozením!

09:24

Ještě dvakrát Granlund dostal kotouč do nebezpečného prostoru. Varlamov v obou případech pozorný.

09:08

Minnesota pokračuje v ofenzívě. Colorado kotouč dostalo jen k červené čáře.

08:42

Granlund vymyslel parádní přihrávku z levého kruhu, když oslovil osamoceného Sutera. Ten střelou z prvního doteku minul.

08:09

Blake Comeau (COL) je potrestán za podražení. První přesilová hra ve prospěch Minnesoty.

08:09

Zucker se zleva parádně natlačil až před Varlamova, avšak bekhendovou kličku nedotáhl do vítězného konce. Poté byl před hostujícím gólmanem obrovský závar, nicméně Granlund, Brodin ani Zucker kotouč nedostal do brány.

07:34

Ofsajd je odpískán domácímu mužstvu. Po delší době je hra přerušena, což znamená komerční přestávku.

07:18

Minnesota rychle přichází s dalším útokem. Zatím je to však bez dalšího zakončení.

06:42

Parise šikovně zastavil nabídku od modré čáry a bekhendem kotouč usměrnil na Varlamova. Ten byl ale připraven, načež hosté dostali kotouč dále od svého gólmana.

06:14

Zajímavou akci čtyř proti třem rozjelo Colorado. Jenže výsledný střela letěla několik decimetrů vedle brány.

05:41

Napadající Foligno se prezentoval tvrdým hitem na hostujícího obránce, který se za Varlamovem těžce sbírá z ledu. Přesto kotouč získalo Colorado.

05:28

Pokračuje se bez dalšího přerušení. Hra se rychle přesouvá ze strany na stranu.

04:57

Hosté kotouč přesunuli do útočného pásma. Zatím se však nemohou vymanit od zadního mantinelu.

04:06

Ještě jedno nahození z hole Mikaela Granlunda. Tentokrát už se puk dostal před Varlamovovou bránu, avšak hostující gólman si ve spolupráci s defenzívou poradil.

03:55

Granlund bekhendem nahazoval do brankoviště, nicméně kotouč se odrazil pouze za bránu Semjona Varlamova.

03:19

Z velkého úhlu to zkusil jeden z hostů, který se ujal kotouče hned po buly v útočném pásmu. Dubnyk byl připraven.

02:58

Na levé straně útočného pásma se dobře uvolňoval MacKinnon. Hostující útočník ale přišel o kotouč a poté byl Dumbou natlačen do domácího gólmana.

02:13

Gabriel Bourque se prudce vydal do útočného pásma. Jenže před Dubnykem mu bylo znemožněno zakončení.

01:58

Colorado hru uklidňuje vyčkáváním ve vlastním pásmu.

00:51

Domácí jsou v úvodu velmi aktivní. Staal si sjížděl k bráně, kam mířila přihrávka Jasona Zuckera. Nakonec však vůbec netrefil kotouč.

00:08

Varlaomv byl prověřen brzy po přechodu do útočného pásma Minnesoty. Pariseho nahození ze strany mu však nezpůsobilo potíže.

00:01

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Seeler, Prosser – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise (A), M. Koivu (C), Coyle – Niederreiter, J. Eriksson Ek, Ennis – Winnik, Cullen, M. Foligno.

Colorado Avalanche: Varlamov (S. Martin) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Siemens, Warsofsky – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Andrighetto, Jost, Compher – Nieto, Söderberg, Comeau (A) – Kerfoot, Toninato, G. Bourque.

Rozhodčí: Hanson, O'Halloran – Miller, Smith.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Na soupiskách týmů není ani jeden český či slovenský hokejista.

COLORADO AVALANCHE

Hosté zažívají po dlouhé době jednu z lepších sezón a aktuálně jsou v boji o play-off. Po 68 odehraných utkáních je Colorado na osmé příčce Západní konference, přičemž od dnešního soupeře jej dělí jen pět bodů. Na druhou stranu ani dozadu to Colorado nemá jisté, neboť Calgary je jen dva body zpět. V neprospěch Lavin dnes navíc hraje fakt, že ve venkovních zápasech jsou hosté třetím nejhorším týmem konference.

Posledních pět utkání

10.3.2018 Colorado – Arizona 5:2
9.3.2018 Columbus – Colorado 5:4 pp.
7.3.2018 Chicago – Colorado 2:1 pp.
4.3.2018 Colorado – Nashville 3:4 pp.
MINNESOTA WILD

Domácí hokejisté dnes budou favority utkání. Po nevýrazném začátku sezóny se totiž Minnesota dokázala zvednout a aktuálně je na parádní čtvrté příčce Západní konference. Největší síla týmu je v ofenzívě, která dosud nastřílela 216 branek, čímž je na západě čtvrtou nejlepší. Především na domácím ledě je pak Minnesota téměř k neporažení. Ve 35 domácích utkáních totiž nebodovala jen v pěti případech.

11.3.2018 Edmonton – Minnesota 4:1
10.3.2018 Vancouver – Minnesota 2:5
7.3.2018 Minnesota – Carolina 6:2
5.3.2018 Minnesota – Detroit 4:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

1:5

Branky a nahrávky: 34. M. Koivu (Coyle) – 17. Compher (Warsofsky), 35. Zadorov (Comeau), 41. MacKinnon (Nemeth), 54. Compher (Girard, Andrighetto), 59. Jost (Barrie, Rantanen)

Rozhodčí: Hanson, O'Halloran – Miller, Smith

Diváci: 19 171

08:09 COL 2 Comeau, podražení
16:22 COL 0:1 Compher (Warsofsky)
17:10 MNS 2 J. Eriksson Ek, hrubost