13.03.2018, 03:00 • Honda Center, Anaheim • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.08 3.8 3.18 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 0 střel, TOI 15:05
Vladimír Sobotka (STL) 1+0, 3 střely, TOI 14:52
Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 2 střely, TOI 15:44 (06:57:18)
Hvězdy utkání

1. Alex Pietrangelo (STL) 0+2
2. Ivan Barbašev (STL) 1+1
3. Brandon Montour (ANA) 0+1
Statistiky: Střely na bránu: 22-23; Zablokované střely: 11-20; Vhazování: 49%-51%; Hity: 24-22; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Anaheim se mohl v případě vítězství nad St. Louis posunout na druhé místo Pacifické divize, jenže svému soupeři podlehl. Blues třikrát vedli o dvě branky a potřetí už se Ducks do zápasu vrátit nedokázali. Vítězný gól zaznamenal český útočník Vladimír Sobotka, který vstřelil letos svůj 10. gól. Konečný výsledek utkání. Anaheim Ducks 2 St. Louis Blues 4.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:31

John Gibson se vydal na střídačku a Anaheim se snaží zdramatizovat závěr zápasu při hře bez brankáře!

56:30

Puk byl v útočném pásmu Ducks sražen mimo ledovou plochu a prostor dostává krátká komerční přestávka.

54:52

Colton Parayko napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele, která mířila mezi betony Johna Gibsona, jenže je včas dokázal sevřít a puk po skvělém zákroku vyrazil!

54:26

Ducks se snaží vrátit potřetí v zápase zpět do zápasu, jenže jen těžko se dostávají do šance.

52:17

Rickard Rakell se ocitl před bránou po nahození zpoza brány ve velké šanci, jenže Jakea Allena nepropálil!

52:06

John Gibson si snadno poradil s nahozením Blues z levého kruhu a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

51:28

51:28 Patrik BERGLUND - 2:4

51:28

St. Louis právě vstřelilo branku!
PATRIK BERGLUND si najel do mezikruží na přihrávku Kyla Brodziaka z pravého křídla a krásnou střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Johna Gibsona do pravého horního rohu brány! Blues vedou 2:4! Asistence: Kyle Brodziak.

49:30

Blues se vrhli do útoku na pravém křídle, jenže jejich snahu zastavilo postavení mimo hru. Hra přerušena.

48:34

Francois Beauchemin práskl na pravém křídle do puku, jeho rána ale zamířila vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány a Jake Allen v bráně Blues zasahovat nemusel.

47:27

Nick Ritchie rychle objel bránu, u pravé tyče ale puk po rychlé otočce do brány zasunout nedokázal!

2:4

Branky a nahrávky: 25. Perry (Getzlaf, Montour), 47. D. Grant (Kelly, H. Lindholm) – 18. Bortuzzo (Pietrangelo, B. Schenn), 23. Barbašev (Sošnikov, Pietrangelo), 37. Sobotka (Schmaltz, Barbašev), 52. Berglund (Brodziak)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Montour, H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Bieksa – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Chimera, D. Grant, Kelly. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

St. Louis Blues: Allen (Husso) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Dunn, Parayko, Schmaltz, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko (A) – Steen (A), Brodziak, Berglund – Jaškin, Sobotka, T. Thompson – Sošnikov, Barbašev, Thorburn. Hlavní trenér: Mike Yeo.

Rozhodčí: Dave Jackson, Gord Dwyer. Čároví: Brandon Gawryletz, Mark Wheler

Diváci: 16312

17:30 STL 0:1 Bortuzzo (Pietrangelo, B. Schenn)
23:00 STL 0:2 Barbašev (Sošnikov, Pietrangelo)
24:17 ANA 1:2 Perry (Getzlaf, Montour)
24:53 STL 2 Jaškin, hákování