10:0

konec (3:0, 7:0, 0:0)

12.03.2018, 04:00 • Kwandong Hockey Centre • Martin Augustin (@ogy_16)

Střely na branku – 31:13 (11:5, 18:7, 2:1) (05:52:00)
Ve třetí třetině už gól nepadl. Američané měli nahráno a tak se bavili kombinační hrou a téměř nestříleli. O jejich vysoké výhře 10:0 rozhodla zejména druhá část, v níž do sítě brankáře Kudely poslali hned sedm puků. Je tedy jisté, že si český tým o medaile nezahraje. Zítra je čeká poslední utkání ve skupině proti Japonsku.

44:21

Tak přeci jen ještě zajímavá česká příležitost. Nájezd dvou na jednoho zakončoval Zdeněk Krupička, ale Cashova lapačka byla přesná a jistá.

44:01

Začala poslední minuta zápasu, Američané stále s pukem ve svém útočném pásmu.

43:02

Puk se nyní odrazil před české brankoviště, kde ho přikryl Kudela. Dvě minuty do konce zápasu.

42:27

Američané dlouho motali soupeře v jeho obranném pásmu. Nakonec to zkusil Tyler Carron a hru přerušil Kudela.

41:11

Zápas se už opravdu hlavně dohrává. Alespoň čestný úspěch pro český výběr je hodně vzdálený, Američané jsou totiž většinu času na puku.

39:48

Od modré čáry vystřelil Carron a Kudela puk nadvakrát zkrotil.

39:43

Nahozený puk si stáhl pod sebe brankář Martin Kudela. Teprve dvacetiletý gólman dnes zažívá těžký křest ohněm.

39:29

Čeští hráči se prokombinovali do středního pásma. Nakonec ale jen nahodili puk za branku.

38:58

Page trefil na mantinel veterána Miroslava Hrbka. Rozhodčí přerušili hru, ale naštěstí se českému hokejistovi nic nestalo.

38:04

Američané se skvěle pohybují, vyhrávají souboje, ale za góly se už neženou.

36:57

S nahozením Martina Nováka ze středního pásma neměl Cash problémy. Alespoň si ale sáhl na puk.

36:20

Celek USA je v plném počtu.

35:58

Landeros si na modré čáře počíhal na Krupičku. Byla z toho tvrdá srážka, ale vylučovat se nebude.

35:02

Američané se prozatím spokojili s vyhozením puku za českou branku.

34:19

Za faul loktem je vyloučen Luke McDermott. Přesilová hra pro český tým.

33:59

Čeští sledge hokejisté teď alespoň dostali puk ze své obranné třetiny.

33:27

Američtí hráči krouží kolem české branky, ale nestřílejí.

32:59

Čeští trenéři pustili do hry i dosud nehrající náhradníky. Na ledě se objevili Novák, Wágner a Klíma.

32:15

Američané si zápas užívají a zkoušejí až exhibiční akce.

30:18

Již byla rozehrána třetí třetina. Doufejme, že český tým zpomalí příděl amerických branek.

30:01

Střely na branku – 29:12 (11:5, 18:7)
Čeští hokejisté za sebou mají třetinu hrůzy, ve které inkasovali hned sedm gólů a prohrávají s Američany 0:10. Už čtyřikrát se dnes prosadil Declan Farmer, hattrick pak zaznamenal Brody Roybal. Hra Česka se sesypala zejména před přestávkou, v posledních dvou minutách prostřední části inkasoval brankář Kudela čtyřikrát.

30:00

29:58

A ještě tyčka, kterou trefil v závěrečných sekundách druhé části americký hráč!

29:42

29:42 Travis DODSON - 10:0

29:42

Spojené státy právě vstřelily branku!
Američané čepují desítku ještě před druhou přestávkou. TRAVIS DODSON se dostal do samostatného úniku a podstřelil brankáře Kudelu – 10:0. Asistence: Nikko Landeros a Rico Roman.

28:47

28:47 Brody ROYBAL - 9:0

28:47

Český tým je v rozkladu a jen vyhlíží konec třetiny. Misiewicz nahrál před úplně prázdnou branku BRODYMU ROYBALOVI, který kompletuje hattrick. Asistence: Joshua Misiewicz.

28:22

28:22 Declan FARMER - 8:0

28:22

Tohle už je pořádný debakl a americká exhibice. Nikko Landeros našel DECLANA FARMERA, který nedal nebohému Kudelovi zblízka šanci. Čtvrtý gól Farmera v zápase. Asistence: Nikko Landeros a Tyler Carron.

28:09

Češi nestíhají. Za držení je vyloučen Jiří Raul.

27:21

27:21 Travis DODSON - 7:0

27:21

A už je to 7:0! Volný puk si našel v útočném pásmu TRAVIS DODSON, objel bránícího hráče a překonal Kudelu. Asistence: Billy Hanning JR.

27:03

Čeští hokejisté navíc působí unaveně. Jezdit s rychlými Američany je fyzicky náročné.

25:52

Hraje se už v podstatě jen v českém obranném pásmu. Američané potvrzují, proč jsou obhájci zlatých medailí a favority tohoto turnaje.

24:46

24:46 Brody ROYBAL - 6:0

24:46

BRODY ROYBAL se trefuje podruhé v utkání a zvyšuje na 6:0. Americký útočník objel branku a propasíroval puk za Kudelu, jenž se nestačil dostatečně natlačit ke své tyčce. Asistence: Joshua Misiewicz a Kevin McKee.

24:27

Američané dominují. Misiewicz předjel českou obranu, naštěstí pro Kudelu minul.

23:32

Landerosovu střelu vyrazil Kudela špičkou lapačky. Český gólman pak vychytal také McKeeho.

22:54

Zakázané uvolnění českých hráčů. Vhazuje se před Kudelou.

21:45

21:45 Jack WALLACE - 5:0

21:45

Čeští hráči nezachytili rychlý kontr soupeře a je z toho další gól! JACK WALLACE vypálil naprosto dokonale, trefil se pod víko Kudelovy branky. Tohle se chytat nedalo. Asistence: Declan Farmer a Adam Page.

21:17

Po buly pálil Kubeš, Cash si připisuje úspěšný zákrok.

21:10

Odpískáno zakázané uvolnění USA.

20:56

Američané jsou opravdu velmi rychlí. S tím mají čeští hráči velké problémy.

20:30

Declan Farmer je při chuti. Mezi českými obránci se protáhl až před Kudelu, ale ten se tentokrát nenechal překonat!

20:06

Cash likvidoval další dalekonosný pokus českého týmu.

19:15

Tohle je velká škoda! Střela Zdeňka Šafránka vypadla Cashovi z výstroje a puk proklouzal jen těsně vedle tyčka americké branky! Zdeněk Krupička následně zareagoval příliš pozdě a Cash ve spolupráci s obránci kotouč zpacifikoval.

18:39

18:39 Declan FARMER - 4:0

18:39

DECLAN FARMER kompletuje hattrick! Kudela sice dokázal vyrazit střelu Adama Page, ovšem volný puk si našel Framer, jenž ho zvedl nad českého gólmana. Asistence: Adam Page a Jack Wallace.

18:01

Právě Jiří Raul je vyloučen za nedovolené bránění. Třetí přesilovka pro USA.

17:44

Český tým kontroval střelou Raula, ta se neujala.

17:06

Američané v náporu! Declan Farmer měl na holi hattrick, ale trefil před brankou číhajícího spoluhráče Misiewicze. Jinak by se asi jednalo o gólovou střelu.

16:01

Jenže podobně jako v první třetině ujel české obraně Brody Roybal. Kudela se však proti jeho kličce dokázal natáhnout!

15:36

Velmi dobré první střídání českých hráčů. Šance měli Motyčka a Geier a Cash měl tentokrát štěstí!

15:07

Hned po buly střílel Pavel Kubeš, Cash vyráží.

15:01

Střely na branku – 11:5.
Po první třetině to s nadějemi českého týmu na postup do semifinále nevypadá vůbec dobře. Američané totiž vedou 3:0 a kontrolují zápas. Skóre utkání otevřel už na začátku 2. minuty Brody Roybal a další dva zásahy obstaral Declan Farmer.

15:00

14:51

Američané drží puk ve středním pásmu a v klidu dohrávají první třetinu.

14:02

Běží už poslední minuta první třetiny.

13:52

Jeden z českých hráčů otestoval brankáře Cashe střelou ze středního pásma. Americký gólman pozorný.

13:18

Náznak přečíslení českého týmu skončil nepřesnou přihrávkou Zdeňka Hábla. Ten nenašel Motyčku.

12:05

12:05 Declan FARMER - 3:0

12:05

Využitá přesilovka a Američané vedou 3:0! Kevin Mckee našel přihrávkou zpoza branky DECLANA FARMERA a ten zvedl puk nad bezmocného Kudelu. Asistence: Kevin McKee a Josh Pauls.

11:53

Zdeněk Šafránek je vyloučen za vysokou hůl. Po reklamní přestávce si zahrají Američané přesilovku.

11:53

Roybal připravil velkou šanci svému spoluhráči, který zakončoval do odkryté branky. Kudela se však stačil natáhnout a vyrazil puk holí! Skvělý zákrok.

10:56

Nepovedená rozehrávka českého týmu. Pískáno zakázané uvolnění.

10:43

Čeští hráči přesilovku nevyužili. Američané jsou kompletní.

09:53

Zakázané uvolnění českého týmu.

08:51

Dobrou střelou z levého kruhu se prezentoval Zdeněk Krupička. Brankář Cash byl na místě.

08:42

Za faul loktem je vyloučen Jack Wallace. Je tu příležitost pro český tým.

08:17

08:17 Declan FARMER - 2:0

08:17

Přichází druhý gól Američanů! Nahození Wallace si před brankou našel DECLAN FARMER, který si puk technickým manévrem prostrčil kolem Kudely a zasunul ho za záda českého gólmana. Asistence: Jack Wallace a Adam Page.

07:47

Američané teď mají velký tlak, především Brody Roybal motá českou obranu. Teď byla ale jednomu z hokejistů USA odpískána hra vysokou holí.

07:22

Střelu Paulse vyrazil pozorný Kudela.

06:54

Stejný hráč měl další příležitost, ani teď neuspěl.

06:29

Další šance Američanů. Roybal našel Kevina McKeeho, který sám před Kudelou těsně minul!

06:11

Šafránek ve středním pásmu zachytil americkou rozehrávku. Jen škoda, že puk špatně zpracoval a vystavil své spoluhráče do postavení mimo hru.

05:51

Zdeněk Krupička to zkusil ze středního pásma a donutil Cashe k zákroku.

05:22

Celek USA pokračuje v tlaku i po skončení početní výhody.

04:25

Český tým je v plném počtu. Martin Kudela v tomto oslabení podržel své spoluhráče.

03:58

Američané mají velký tlak, ale česká čtveřice v čele s brankářem Kudelou přežila několik nepříjemných závarů!

02:24

Za držení je vyloučen Zdeněk Šafránek. Přesilovka pro USA.

02:00

Wallace prověřil Kudelu střelou z levého kruhu. Ten si připsal výborný zákrok.

01:39

Druhá česká formace dobře operovala v útočném pásmu. Puk za záda brankáře Cashe ale nedostala.

01:04

01:04 Brody ROYBAL - 1:0

01:04

Američané rychle otevírají skóre! BRODY ROYBAL se ve velké rychlosti přehnal přes českou obranu a zasunul puk za Kudelu, který se nestačil s jeho nájezdem přesunout. Asistence: Nikko Landeros.

00:01

USA: Cash (Lee) – Carron, Landeros, Dequebec, Pauls, Hanning JR – Roybal, Misiewicz, McKee, Wallace, Farmer, Grove, McDermott, Page, Roman, Dodson

Česko: Kudela (Vápenka) – Kubeš, Doležal, Motyčka, Geier, Z. Hábl, Hrbek, Raul, Šafránek, Palát, Krupička, Wágner, Novák, Klíma

Rozhodčí: Luthcke (NOR) – Forgenbaum (CAN), Nothegger (AUT).
Česko
Česká reprezentace v úvodním boji na turnaji prohrála po prodloužení s Jižní Koreou, kdy branka třináct vteřin po začátku nastaveného času rozhodla o tom, že se český tým bude muset pokusit v dalších bojích o takový menší zázrak. Obzvlášť nejtěžší to bude právě dnes a my všichni doufáme, že se výběru Jiřího Břízy podaří urvat cenné a potřebné minimálně dva body.
USA
Zámořský výběr deklasoval v prvním utkání na hrách v Koreji Japonsko 10-0, a potvrdil tak předpovědi veřejnosti, která staví tým USA mezi favority na medaili. V tomto duelu si připsal hattrick například Brody Roybal, který bude jistě chtít zavařit i dnes české obraně.
Nominace

Brankáři: Michal Vápenka (Sparta), Martin Kudela (Studénka)

Obránci: Pavel Doležal (Pardubice), Miroslav Hrbek (K. Vary), Pavel Kubeš (Pardubice), Jiří Raul (Sparta) a Karel Wágner (K. Vary).

Útočníci: Michal Geier (K. Vary), Zdeněk Hábl (Zlín), Zdeněk Klíma (Č. Budějovice), Zdeněk Krupička (Sparta), David Motyčka (Pardubice), Martin Novák (Olomouc), David Palát (Zlín), Zdeněk Šafránek (Zlín).

Trenér: Jiří Bříza.
Vítám vás u přenosu z druhého utkání našeho národního mužstva na hrách v Jižní Koreji, ve kterém narazí na velmi silný výběr USA. Zda v tomto souboji obstojí budeme moct sledovat ve 4:00, kdy zápas začíná.

USA – Česko

10:0

Branky a nahrávky: 2. Roybal (Landeros), 9. Farmer (Wallace, Page), 13. Farmer (McKee, Pauls), 19. Farmer (Page, Wallace), 22. Wallace (Farmer, Page), 25. Roybal (Misiewicz, McKee), 28. Dodson (Hanning JR), 29. Farmer (Landeros, Carron), 29. Roybal (Misiewicz), 30. Dodson (Landeros, Roman)

Rozhodčí: Luthcke (NOR) – Forgenbaum (CAN), Nothegger (AUT)

01:04 USA 1:0 Roybal (Landeros)
02:24 CZE 2 Šafránek, držení
08:17 USA 2:0 Farmer (Wallace, Page)
08:42 USA 2 Wallace, faul loktem
11:53 CZE 2 Šafránek, vysoká hůl
12:05 USA 3:0 Farmer (McKee, Pauls)
18:01 CZE 2 Raul, nedovolené bránění