08.03.2018, 12:00 • Omsk Arena • Radomír Fukala

Tipsport: 2.0 4.2 3.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na počtenou. (14:27:25)

Sražené střely: 13:4
Hity: 11:11
Československá stopa v utkání

Dominik Furch (OMS) 58 minut, 28 zák., 4 góly, 87,5%
Je konec! Ufa si po dvou třetinách vypracovala velmi slibný náskok 3:1 a za tohoto stavu oba celky vstupovaly do poslední periody. V ní hosté ještě dokázali svůj náskok navýšit. když se ranou od modré čáry prosadil Grigorij Panin. Omsku se naskytla příležitost na korekci stavu v 58. minutě, kdy hrál přesilovou hru. Tu dokonale využil Semjon Košelev a dal svému celku ještě malou naději. Ze strany Avangardu to však bylo vše. Za kontaktní brankou mu nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a Salavat Julajev po výhře 4:2 srovnává stav série na 2:2.

59:56

Hosté hrají v plném počtu a tuto situaci již zvládnou a vyhrají druhý duel na ledě Avangardu.

59:33

Velkou šanci na kontaktní gól promarnili hráči Avangardu! Těm se u pravé tyče nepodařilo procpat puk za ležícího Scrivense, který vytáhl výborný zákrok. Někteří diváci již vyskočili radostí, avšak jejich nadšení bylo předčasné.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí periody a domácí tlačí svého soupeře.

58:40

Ufa vyhazuje kotouč přes celé kluziště. Ten však do domácí klece nemíří.

58:02

Dominik Furch startuje z brány a Omsk to zkouší se šesti bruslaři v poli.

57:56

Tak a je tady další možnost pro domácí. Enver Lisin inkasuje dvě minuty za sekání.

57:25

57:25 Semjon KOŠELEV - 2:4

57:25

Avangard právě vstřelil branku!
Že bychom se ještě dočkali dramatu jako ve včerejším duelu? Ilja Michejev servíroval touš z rohu kluziště na své kolegy. V souboji na pravém kruhu se ovšem po zásahu hostujícího hráče dostal puk k SEMJONU KOŠELEVOVI, který jej z předbrankového prostoru zametl pod horní tyč. Bez asistence.

56:32

Velmi dobrá příležitost domácích! Střelu z pravé strany Scrivens vyrazil jen před sebe, odkud poté pálil další hráč Omsku. Ovšem i s jeho pokusem si hostující gólman poradil.

55:59

Tak asi poslední šance pro Omsk ještě nějak zdramatizovat duel. Ilja Zubov inkasuje menší trest za vysokou hůl.

55:42

Ufa jen odevzdala touš na útočné modré čáře a její hráči odjíždějí na střídačku.

54:51

Domácí si nemohou vytvořit souvislejší tlak. Navíc nyní od modré čáry nahazovali puk hosté, jejichž pokus minul levou tyč Furchovy brány.

53:28

Při přechodu přes modrou čáru se Omsk prezentoval příliš dlouhou přihrávkou, a tak se touš dostává do moci hostů.

52:25

Domácí z vlastní třetiny zakládají další útočnou akci, ale čas z jejich pohledu velmi rychle ubíhá.

2:4

Branky a nahrávky: 15. Čudinov (Purcell, Lemťugov), 58. Košelev – 3. Burdasov (Omark, Hartikainen), 24. M. Majorov (Larsen, Tkačov), 38. M. Majorov (Loginov, Tkačov), 46. Panin (Kemppainen)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Martynov, Minejev, Čudinov (A), Děrvuk, Berezin, Chochlov – I. Michejev, K. Semjonov (A), Košelev – Lemťugov, Sundström, Purcell – Chochrjakov, Fisenko, Kugryšev – Pěrežogin, Stas, Fajzullin – Manukjan.

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Larsen, Loginov, Gončarov, Arzamascev, M. Osipov, Panin (A), S. Garejev, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Lisin (A), Zubov (C), I. Makarov – Burdasov, M. Majorov, Tkačov – Kuzmin, Busarov, Soloduchin.

Rozhodčí: Bondar, Ščenjov – Viljugin, Maitak

Diváci: 9 320

00:34 OMS 2 K. Semjonov, držení
02:20 UFA 0:1 Burdasov (Omark, Hartikainen)
04:43 UFA 2 Larsen, vysoká hůl
07:38 UFA 2 Gončarov, krosček