16.02.2018, 01:05 • Libor Štěpán (@libstep73)

Konec soutěží 7. dne. (15:20:51)

Aktuální tabulka skupiny C

15:17

Lední hokej
Norové sice v první třetině několik minut vedli a dvě třetiny drželi krok, ale ve třetí třetině Finové definitivně rozhodli o nakonec docela vysokém vítězství. 2 góly otočil vývoj zápasu Tolvanen, který má po 2 zápasech bilanci 4+2.

Finsko – Norsko 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
17. Tolvanen (Lepistö), 26. Tolvanen (J. Peltola), 43. Savinainen, 48. Lepistö (Kontiola), 57. Manninen (Kontiola) – 7. P. Thoresen (Kristiansen, M. Olimb)

15:15

Lední hokej
Jediný gól Viktora Stålberga ve 2. minutě rozhodl zápas mezi Švédskem a Německem. Němci nevyužili dlouhou přesilovku 5 na 3 a nedali další zajímavé příležitosti, takže brankář Enroth poprvé na turnaji udržel čisté konto.

Švédsko – Německo 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
2. Stålberg (Zackrisson, Fransson)

15:12

Lední hokej
Ještě jeden hřebíček zatloukli Finové do norské rakve. V 57. minutě Sakari Manninen byl před brankou úplně sám a po přihrávce z rohu si věděl rady.
Finsko – Norsko 5:1

14:56

Lední hokej
Finové definitivně rozhodují zápas a Norové, stejně jako proti Švédům, nezvládají poslední třetinu. Ve 48. minutě využil přesilovku po pěkné kombinaci přesnou tečí těsně před brankářem Sami Lepistö.
Finsko – Norsko 4:1

14:49

Lední hokej
Velmi důležitý gól střílí Finové ve 43. minutě. Veli-Matti Savinainen využil chyby brankáře Haugena v rozehrávce.
Finsko – Norsko 3:1

14:47

Curling
Trochu stranou pozornosti zůstalo dění v curlingu v 5. kole základní skupiny mužů.
Na dráze A Švýcaři hned v 1. endu skórovali 3 body, ale postupně nechali Japonce dotáhnout. Podařilo se jim však taktickou hrou v závěru udržet výhodu posledního kamene do 10. endu, ve kterém rozhodli o těsném vítězství.
Na dráze B se Švédové dlouho přetahovali s Brity, ještě po 8 endech byl stav vyrovnaný. V 9. endu Švédové získali velmi důležité 2 body a závěr dokázali ubránit tak, že Britové nedostali šanci znovu aspoň vyrovnat.
Na dráze C kralovali Američané, kteří v úvodních 4 endech hned dvakrát ukradli Dánům 2 body při jejich výhodě, vedli 6:0 a zápas bezpečně dovedli do vítězného předčasného konce.
Na dráze D Kanaďané postupně navyšovali náskok nad Korejci a v závěru jim povolili drobnou kosmetickou úpravu. Stále však měli zápas ve své moci a vyrovnání hrozilo pouze v případě absolutního selhání při posledním hodu, což se nestalo.

Lední hokej
Švédové stále vedou díky gólu ze 2. minuty utkání. Němci ve druhé části nevyužili dlouhou přesilovku 5 na 3.
Švédsko – Německo 1:0 po 2. třetině

14:37

Lední hokej
Finové ve druhé třetině dokončili obrat ve skóre, ale Norové jsou neustále vyrovnaným soupeřem.
Finsko – Norsko 2:1 po 2. třetině