16.02.2018, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.93 3.99 3.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dominik Simon (PIT) 0+0, 0 střel, TOI 9:00 (03:46:08)
Hvězdy utkání

1. Matthew Murray (PIT) 34 zák., 1 gól, 97,1%
2. Jonathan Quick (LAK) 36 zák., 2 góly, 94,7%
3. Zach Aston-Reese (PIT) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 39-35; Zablokované střely: 12-19; Vhazování: 52%-48%; Hity: 17-46; Přesilové hry: 1/4-1/3; Trestné minuty: 6-8.
Pittsburgh se po bezbrankové úvodní třetině ujal po přestávce vedení, když se prosadil Ryan Reaves. Kings dokázali ovšem po 1 minutě a 16 sekundách vyrovnat, když po pouhých deseti sekundách využil přesilovou hru Dion Phaneuf, který přišel do LA společně s Natem Thompsonem z Ottawy výměnou za Nicka Shorea a Mariána Gáboríka. Ve třetí třetině ovšem znovu skórovali Penguins, v jejichž dresu se prosadil po jemné teči Zach Aston-Reese, a vítězství poté pečetil střelou do prázdné brány Jevgenij Malkin. Konečný výsledek střetnutí v PPG Paints Areně. Pittsburgh Penguins 3 Los Angeles Kings 1.

59:35

59:35 Jevgenij MALKIN - 3:1

59:35

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Sidney Crosby se v blízkosti levé tyče neukvapil se zakončením a přihrál doprava, kde JEVGENIJ MALKIN kotouč zpracoval a poté přes ležícího Drewa Doughtyho poslal po ledě do brány! Je hotovo! Asistence: Sidney Crosby a Bryan Rust.

59:00

Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:59

Jonathan Quick právě naskočil na střídačku a Kings zkouší vyrovnat skóre při hře bez brankáře!

58:32

Phil Kessel se snažil v mezikruží zbavit Diona Phaneufa, stahovačka mu ale nevyšla. Kings se ubránili.

57:59

Sidney Crosby v levém kruhu napřáhl k prudké střele s příklepem, která skončila na ochranném skle.

57:19

Penguins už hrají hodně jednoduše, když nyní podél střídaček zavezli puk do pásma a snažili se ho podržet u hrazení. Jejich snaha ale neměla dlouhého trvání.

56:34

Čas se krátí a Los Angeles Kings prohrává v PPG Paints Areně proti úřadujícím šampiónům stále 2:1.

56:01

Dnešní utkání sleduje 18604 diváků.

55:35

Vzápětí zkoušel na pravém křídle vyrovnat Andy Andreoff a Matt Murray puk snadno podržel vkleče v náručí.

55:12

Tanner Pearson vypálil z vrcholu pravého kruhu, jenže jeho pokus minul bližší pravý horní roh brány Penguins.

54:45

Kris Letang na pravém křídle od hrazení nahodil puk před bránu, kde ho zmrazil pod lapačkou klečící Jonathan Quick. Do konce zbývá odehrát něco málo přes pět minut a v PPG Paints Areně domácí vedou 2:1. Komerční brejk.

3:1

Branky a nahrávky: 27. Reaves, 46. Aston-Reese (Letang, Määttä), 60. Malkin (Crosby, Rust) – 28. Phaneuf (Kempe, Martinez)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Cole, Oleksiak – Aston-Reese, Crosby (C), Sheary – Hagelin, Malkin (A), Rust – Guentzel, Sheahan, Kessel – Simon, Rowney, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Muzzin, Doughty (A), Martinez, Forbort, Folin, Phaneuf – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown (A) – Pearson, Kempe, Toffoli – Brodzinski, T. Mitchell, Clifford – Andreoff, N. Thompson, Amadio. Hlavní trenér: John Stevens.

Rozhodčí: Chris Lee, TJ Luxmore. Čároví: Greg Devorski, Bevan Mills

Diváci: 18604

11:03 PIT 2 Reaves, držení
18:49 LAK 2 Kopitar, vysoká hůl
21:24 LAK 2 Martinez, držení
26:06 PIT 1:0 Reaves