Chance liga

AZ Havířov – HC Energie Karlovy Vary

3:2

po prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

14.02.2018, 18:00 • Gascontrol Aréna • 49. kolo • Jozef Valenčík (@JozefValencik)

Tipsport: 2.25 4.1 2.51 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V prodloužení se podařilo Havířovu rozhodnout a získává tak z dnešního zápasu dva body a natahuje šňůru svých vítězství na sedm. Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase příště. (20:15:25)

62:44

Havířov právě vstřelil branku!
Hosté se zamotali u vlastní branky a využil toho Marek Kalus, který naservíroval bonbónek RADKU HAVLOVI a ten propálil Závorku a rozhodl tento zápas.

62:24

Havel to zkusil sám střelou, brankář Energie přerušuje hru.

61:48

Pořízkův individuální průnik sice byl zakončen, ale Závorka si poradil.

61:03

Z ničeho nic přišla střela Sikory, kterou ještě zřejmě tečoval Staněk. Puk se zastavil o horní tyč Závorkovi branky!

60:17

Krejčí ujel havířovské trojici, ale sám na Růžičku nevyzrál.

60:01

Ve třetí třetině jsme branku neviděli a tak se o druhém bodu rozhodne v prodloužení, případně samostatných nájezdech.

60:00

59:45

AZet vyhrál buly, ale dostal se s pukem mimo pásmo.

59:42

Úmyslný ofsajd Karlových Varů vrací hru před Závorku.

59:15

Kurovský dobře nahodil z úhlu na přední tyč, ale Závorka si situaci dokázal pohlídat.

58:54

Hosté rychle přesunuli hru na druhou stranu.

58:46

Hra je přerušena za brankou Energie.

57:12

Nejprve se Rác dral do střely, ale byl zablokován, další pokus od modré čáry poté pokryl Závorka.

56:37

Kurovský se nakonec zmocnil puku, ale bylo to již ve středním pásmu – ofsajd.

55:15

Další ze série střídání, které se odehrálo převážně kolem středové čáry.

53:31

Havel napálil prvního hráče před sebou, puk se od něj odrazil do střední třetiny.

52:36

O puk se bojuje za havířovskou svatyní, ani jeden z týmů se nyní nedostává k větším šancím.

50:49

Hosté sice vyhrály buly, ale přišli současně o pásmo.

50:46

Nejprve Růžičkův zákrok a poté opět vyhozený puk přes všechny čáry.

50:38

Právě Tomi nakonec vyhodil puk, bude to však ale pouze zakázané uvolnění. Unavená pětice Havířova tak zůstává na ledě.

50:14

Vyloučený Tomi je na ledě, tlak hostů ještě ale pokračuje.

49:38

Až nyní je Energie v útočném pásmu.

48:46

Havířov zatím v tomto oslabení hosty k ničemu nepustil.

48:23

Závorka nestačil rozehrát před píšťalkou hlavního rozhodčího.

48:08

Z ničeho nic se Šenkeřík ocitl za havířovskou obranou a tak Vojtěch Tomi zasáhl, inkasuje tím dvě minuty za sekání.

46:51

Nečekaný odraz kotouče nadělal Růžičkovi starosti, nakonec je ale hra bezpečně přerušena.

46:38

Zakázané uvolnění Havířova, i když se to domácím nelíbí.

45:17

Kalusův nepřesný pokus, ještě se po puku natahoval Sikora, ale hosté už vyváží kotouč z pásma.

43:44

Nejprve dobře střílel Šafář, Růžička byl pozorný. Celá akce však pokračovala a nakonec musel havířovský brankář vytáhnout ještě jeden zákrok.

42:02

Nepřesnost na hokejkách Energie znamená zakázané uvolnění.
Dnešní utkání sleduje 1974 diváků.

41:11

Střela Tomiho byla tečována do ochranné sítě.

40:31

Ofsajd hostů na úvod třetí třetiny.

40:01

Ve druhé třetině se podařilo Havířovu skóre dokonale otočit, jenže hosté opět udeřili v poslední půlminutě třetiny a do šatny se tak odchází za nerozhodného stavu 2:2.

Třetí třetina začne přibližně v 19.39.

40:00

39:42

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté opět skórují v samém závěru třetiny. Nyní po rychlé akci přišla přihrávka zpoza branky na najíždějícího ONDŘEJE BERÁNKA, který z mezikruží propálil vše. Asistence: Daniel Vrdlovec

39:18

Dobrý Sikorův pokus vyražen vyrážečkou do rohu.

39:02

Hosté ze situace tři na dva vytěžili alespoň pokračování tlaku v pásmu, nakonec ale Růžička přerušuje hru.

38:39

Po souboji u domácí střídačky se vhazuje v obranném pásmu Energie.

38:28

Krislova dělovka skončila hodně mimo branky.

37:34

Tomiho pokus se snažil tečovat Kurovský, ale puk nezasáhl a tak zaúřadovala lapačka Závorky.

36:44

Hosté zatím dobře brání obrannou modrou.

36:00

Hokejka Tomáše Kvapile se zamotala pod nohy Kaluse a Havířov si tak zahraje v početní výhodě.

34:59

Závar před Závorkou nakonec končí druhou brankou Havířova. Za autora je označen VOJTĚCH TOMI, který tak otáčí průběh dnešního zápasu na stranu domácích. Asistence: Jakub Kotala

34:34

Havířov už v pěti zahrozil, ale finální přihrávka v tomto případě nebyla přesná.

33:44

Růžička nejprve vytáhl dobrý zákrok a poté mu pomohl také Havel, který zastavil dorážku letící do odkryté části branky.

33:21

Růžička bezpečně vyrazil pokus Krejčího do ochranné sítě.

32:37

Začala přesilovka Karlových Varů, zatím ve středním pásmu.

31:37

Pro změnu ujížděl hráč Varů, které poslal k zemi Roman Rác. Hrát se tak bude šestapadesát vteřin ve čtyřech.

31:14

Sikora si nerozuměl s Dujsíkem a domácí tak přišli o pásmo.

30:33

Kalus se dral do rychlého brejku a byl nedovoleně bráněn Petrem Šenkeříkem

30:02

Sledujeme pasáž nepřesností na obou stranách, ani jeden z týmů se nemůže dostat přes střední pásmo.

28:01

Havířov raději vyhodil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

26:40

Kalus to zkusil individuálně, dostal se až ke střele, kterou však Závorka vyrazil.

25:50

Pořízek to udělal výborně, zbavil se svého strážce a rychle vypálil, puk prosvištěl těsně nad.

25:34

Po odpískání se do sebe pustili Hudeček s Kvapilem, oba dostávají dvě minuty za hrubost.

24:31

Těsně před brankářem tečoval Kotala, Závorka stačil betonem na poslední chvíli zareagoval.

24:18

Dudek to zkusil z dálky, Závorka si puk pohodlně našel.

23:30

Nepřesná rozehrávka Energie, vhazovat se bude u Závorky.

22:39

Růžička zasáhl maskou a rozhodčí okamžitě přerušuje hru.

21:44

Dvě dobré šance Šenkeříka, v obou případech však hostující hráč nemířil mezi tři tyče.

21:13

Havířov se štěstím využívá přesilovou hru, když střelu Havla přizvedl ROMAN RÁC přímo pod horní tyčku. Asistence: Radek Havel

21:04

Kotouč se po odrazech dostal do ochranné sítě.

20:47

Růžička musel v oslabení zakročit proti střele Beránka.

20:23

Plutnar podrazil za brankou jednoho z domácích, Havířov dostává výhodu přesilové hry.

20:01

Havířov odehrál dobrou první třetinu s favoritem soutěže. Hosté měli v samém závěru první třetiny výhodu přesilové hry, dokonce následoval i samostatný nájezd, který ale Růžička lapil. Krátce na to však přišlo rychle vyhrané buly, které do branky usměrnil Ondřej Beránek a Energie tak vede po dvaceti minutách 0:1.

Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

20:00

19:59

Branka je uznána a Karlovy Vary se tak radují ze vstřelené branky. Střelcem je právě ONDŘEJ BERÁNEK, který se prosadil rychlou střelou po vyhraném buly. Zatím je branka označena bez asistence. David Gríger

19:59

Po buly přišla rychlá střela, po které se puk dostal za záda Růžičky. Nyní se řeší, zda to ještě hosté stihli včas!

19:58

Samostatný nájezd byl zakončen přímou střelou, ale Růžička dokázal puk zastavit. Ondřej Beránek tak odchází zklamán.

19:58

Hosté se přece jen dostali do velké šance, kterou hasil zákrokem Havel. Karlovy Vary budou mít k dispozici samostatný nájezd.

19:46

Havířov se osvobozuje.

19:27

Růžička nedokázal schovat puk v lapačce, hosté ho tak dostali na hůl. Kurovskému se podařilo soupeře o kotouč obrat, ale pomohl si sekáním.

18:46

Dobrá teč domácích, Závorka stačil zasáhnout betonem. Na dorážku se žádný z havířovských hráčů nestačil natáhnout.

16:33

Kalus těsně před brankářem sahal do přihrávky, ale kotouč nedokázal zasáhnout.

15:58

Šafář to zkoušel od mantinelu, ale tato střela nemohla havířovského brankáře ohrozit.

15:31

Nahozený puk od mantinelu Růžička schoval v lapačce, vhazovat se bude po jeho levici.

14:47

Ofsajd zastavil průnik domácích do pásma.

14:20

Série tvrdších dohraných souborů u mantinelu okořenila tuto část hry.

13:31

Růžička se snažil rozehrát, nebylo to dvakrát přesvědčivé, ale nakonec ve spolupráci s obránci puk zkrotil.

12:58

Růžička si dobře vyjel proti Grigerovi a schoval jeho pokus v náručí.

12:10

Na druhé straně letělo na Závorku asi pět střel, ve všech případech však brankář hostů odolal.

10:54

Krisl trefil první soupeře na modré čáře, stihl se však dobře vrátit a situaci zachránit.

11:02

Pořízek našel Bednáře, ten ještě posouval na spoluhráče, ale trefil místo, kde nebyl ani jeden z najíždějících domácích hráčů.

10:09

Sikora výborně sklepl na Marunu, jeho tvrdá rána proletěla nad. Následně mohl právě Sikora dorazit do prázdné branky, ale nedokázal v rychlosti kotouč usměrnit.

09:50

Po souboji u mantinelu rozhodči hru přerušuje. Ještě po odpískání si něco vyříkávají se soupeři Kurovský a Sikora.

08:59

Vrdlovec dobře rozehrává a hosté nyní zatlačili soupeře před brankou.

08:32

Na druhé straně se dostali k akci hosté, ale Růžička byl pozorný.

07:47

Pořízek se dostal k odraženému puku a rychle jej poslal na Závorku, ten stačil puk zastavit.

07:03

Sikora nakonec stačil o hůl soupeře dostat puk do středního pásma.

06:12

Růžička nadvakrát zasahoval betonem, následně se před brankou strhla menší roztržka, kterou ale rozhodčí rychle rozehnal.

05:41

Zatím jsou obrany obou celků velmi dobře postaveny a ani jeden z týmů se nemůže dostat k výraznější šanci.

04:50

Kohout se dobře protlačil kolem obránce a nebezpečně vystřelil, Růžička kotouč vyrazil maskou.

04:29

Hosté začínají s rozehrávkou za vlastní brankou.

03:31

Sikora rozehrál na modrou, ale Dujsík nedokázal včas vystřelit.

02:36

Tomi to zkusil od modré čáry, Závorka vyrazil betonem.

01:48

Matai se dral do pásma a byl podražen. Havířov si zahraje při vyloučení Ondřeje Beránka první přesilovku.

00:35

Energie se dostala s kotoučem do útočného pásma, následně se puku zmocnil Krisl a dostal jej do středního pásma.

00:01

AZ RESIDOMO Havířov: Martin Růžička (Matoušek) – Staněk, Krisl (C), Dudek, Luža, Dujsík, R. Havel, Drtil – Sikora (A), Maruna (A), M. Kalus – Gřeš, Rác, Kotala – Tomi, Hudeček, Kurovský – L. Bednář, Pořízek, Fronk.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Kašpar) – Plutnar (A), T. Kvapil, Šenkeřík, Šafář, J. Tomeček, Krejčí, Vodička – Stloukal (C), Kverka (A), Kohout – O. Beránek, Vrdlovec, Gríger – Šik, Tuominen, Gorčík – T. Rohan, M. Zadražil, Osmík.

Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Bryška, Novák.
AZ RESIDOMO Havířov

Dokonce už šest vítězství v řadě má na kontě AZ. Havířovští hokejisté překonali vítěznou šňůru z loňského října, a nejen díky výhře po prodloužení ve Vsetíně (3:2p) a zdolání nepříjemného soupeře a tabulkového souseda z Třebíče (3:0), se posunuli na 7. místo v tabulce se ziskem 76 bodů. Do konce sezóny je ještě ve hře 12 bodů, Třebíč na Havířov ztrácí jediný bod a také Vsetín je se svým losem do dalších zápasů se svými 69 body stále ve hře v boji o play-off.
HC Energie Karlovy Vary

Karlovarská Energie není na čele tabulky náhodou. Z posledních jedenácti zápasů poznala jen dvakrát hořkost porážky. Naposledy karlovarští prohráli překvapivě na konci ledna na ledě Benátek nad Jizerou. Od té doby ale následovala výhra s Kladnem (4:0), samostatné nájezdy rozhodly ve prospěch Karlovarských zápas s Přerovem (2:1sn), v dalším utkání porazili poměrem 4:0 Litoměřice a v posledním duelu se utkali s pražskou Slavií a těšili se z výhry 4:3.
Středeční podvečer bude v havířovské Gascontrol Aréně patřit duelu AZetu s prvním týmem tabulky z Karlových Varů. Oba týmy v posledních zápasech sbírají body a těší se z dobré formy. Kdo ovládne čtvrté vzájemné utkání, zjistíme ve středu od 18 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:2

Branky a nahrávky: 22. Rác (R. Havel), 35. Tomi (Kotala), 63. R. Havel (M. Kalus) – 20. O. Beránek (Gríger), 40. O. Beránek (Vrdlovec)

AZ Havířov: Martin Růžička (Matoušek) – Staněk, Krisl (C), Dudek, Luža, Dujsík, R. Havel, Drtil – Sikora (A), Maruna (A), M. Kalus – Gřeš, Rác, Kotala – Tomi, Hudeček, Kurovský – L. Bednář, Pořízek, Fronk.

Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Bryška, Novák