13.02.2018, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.42 3.79 2.59 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

44:39

44:39 James van Riemsdyk - 4:3

44:39

Toronto právě vstřelilo branku!
Třetí třetina zatím nabízí úžasný hokej! Leafs si berou vedení zpět! Střelu Tylera Bozaka z pravého kruhu vyrazil Vasilevskij betonem k JAMESOVI VAN RIEMSDYKOVI. Už se zdálo, že se proti dorážce domácího hráče ruský gólman Tampy stačil přesunout, ale puk mu nakonec kolem pravého betonu projel těsně za brankovou čáru. Asistence: Tyler Bozak.

41:18

41:18 Yanni GOURDE - 3:3

41:18

Tampa právě vstřelila branku!
O 20 sekund později Blesky dokonce vyrovnávají! Od modré čáry vypálil Braydon Coburn a tečující YANNI GOURDE puk sklepl mezi betony Frederika Andersena. Hosté se tak vracejí do utkání, v němž prohrávali už o tři góly. Asistence: Braydon Coburn a Steven Stamkos.

40:58

40:58 Nikita KUČEROV - 3:2

40:58

Hosté svou první příležitost ve třetí části proměnili a snižují tak na rozdíl jediného gólu! Alex Killorn si na útočné modré zpracoval pas spoluhráče a posunul puk dopředu. Tam se k němu dostal NIKITA KUČEROV, který ho pohotově napálil ke vzdálenější tyčce. Asistence: Alex Killorn.

35:59

35:59 Alex KILLORN - 3:1

35:59

Hosté byli za svou snahu z posledních minut konečně odměněni! Brayden Point rozpoutal před domácí brankou závar, po němž nakonec dorazil puk za záda Andersena ALEX KILLORN – 3:1. Asistence: Brayden Point a Nikita Kučerov.

31:36

31:36 Jake GARDINER - 3:0

31:36

Domácí vedou již 3:0! Hráči Toronta získali puk za vlastní brankou a rychle otočili hru na druhou stranu. Na konci této akce přenechal Nylander v útočné třetině puk JAKEOVI GARDINEROVI, který z poměrně velké dálky překvapil Vasilevského. Ten měl zřejmě zakrytý výhled bránícím spoluhráčem a tak nestačil zareagovat. Asistence: William Nylander a Auston Matthews.

23:08

23:08 William NYLANDER - 2:0

23:08

Tampa usilovala o vyrovnání, ale z brejku se prosadili domácí! A opět má na tom zásluhu stejné duo, které zařídilo i vedoucí trefu Leafs. Auston Matthews vysunul kolmou přihrávkou rozjetého WILLIAMA NYLANDERA, který přebruslil obránce a svůj únik zakončil nekompromisní střelou – 2:0. Asistence: Auston Matthews a Mitchell Marner.

11:55

11:55 William NYLANDER - 1:0

11:55

Domácí parádně sehráli situaci po vyhraném buly! K puku se mezi kruhy dostal Auston Matthews, který ho posunul na levou stranu, kde byl připravený WILLIAM NYLANDER, který se z voleje trefil přesně k bližší tyčce. Vasilevskij se už nemohl stihnout přemístit. Asistence: Auston Matthews a Jake Gardiner.

4:3

Branky a nahrávky: 12. W. Nylander (Matthews, Gardiner), 24. W. Nylander (Matthews, Marner), 32. Gardiner (W. Nylander, Matthews), 45. J. van Riemsdyk (Bozak) – 36. Killorn (B. Point, Kučerov), 41. Kučerov (Killorn), 42. Gourde (Coburn, Stamkos)

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, R. Polák, Dermott – W. Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Kadri, Marleau – Co. Brown, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Kapanen, D. Moore, Komarov (A).

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Strålman, Hedman, Girardi, Sergačjov, Šustr, Coburn (A) – T. Johnson, Stamkos (C), Gourde – Kučerov, B. Point, Killorn – Erne, Naměstnikov, Conacher – Callahan (A), Paquette, Kunitz.

Rozhodčí: Jackson, St. Laurent – Miller, Gibbs

Diváci: 19112

11:55 TOR 1:0 W. Nylander (Matthews, Gardiner)
13:20 TBL 2 Kučerov, hákování
16:02 TOR 2 N. Zajcev, podražení
23:08 TOR 2:0 W. Nylander (Matthews, Marner)
31:36 TOR 3:0 Gardiner (W. Nylander, Matthews)