Tenis

Australian Open - ženy (tvrdý povrch)

Maria Sakkariová – Kateřina Siniaková

1:2 2:6, 7:6 (5), 4:6

15.01.2018, 03:55 • Melbourne Park - Court 19, Melbourne (AUS) • 1. kolo • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.9 1.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kateřina Siniaková svedla v prvním kole Australian Open třísetovou bitvu s řeckou tenistkou Marií Sakkariovou, která v prvním setu získala jako první brejk, jenže česká hráčka si vzala ztracení podání rychle zpět a poté předvedla další dva brejky, po kterých vyhrála první set snadno 6:2. Ve druhém setu poté už vedla 3:0, jenže jednapadesátá hráčka žebříčku WTA uhrála tři gemy v řadě a o jeho osudu musela rozhodnout zkrácená hra, kterou zvládla lépe Maria Sakkariová. O postupující tenistce nakonec rozhodla třetí sada, ve které byla úspěšnější Kateřina Siniaková, když uprostřed rozhodujícího třetího setu předvedla brejk a poté vyrovnaný zápas dopodávala. (06:07:42)

Konec zápasu

4:6

Kateřina Siniaková zahrála v závěru zápasu nádherný vítězný forhend do vzdálenějšího levého rohu a vítězí!

40-A

Kateřina Siniaková musela opět dlouho bojovat, nakonec to ale byla ona, která zahrála vítězný forhend! Další mečbol!

40-40

Maria Sakkariová tak dlouho bojovala, až zahrála krásný vítězný míč k postranní čáře! Shoda.

30-40

Další dobré podání! Kateřina Siniaková má mečbol!

30-30

Kateřina Siniaková dobře podala a vyrovnala stav na 30:30.

30-15

Maria Sakkariová dobře returnovala a Kateřina Siniaková místo pravého rohu kurtu vymetla aut.

15-15

Maria Sakkariová dlouho bojovala a bránila se. Kateřina Siniaková byla ve výměně lepší hráčkou, její poslední úder byl ale příliš dlouhý a zamířil za základní čáru.

0-15

Kateřina Siniaková skvěle podala na tělo své soupeřky, jejíž bekhendový return skončil za základní čárou.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Kateřina Siniaková se pouze ohlédla za úderem řecké tenistky, který byl vítězný! Maria Sakkariová sice udržela podání, je to ale česká hráčka, která může utkání dopodávat!

40-30

1:1; 3:5; 40-30 - Kateřina Siniaková

40-30

Kateřina Siniaková zahrála dva diagonální bekhendy do pravého rohu, čímž si otevřela cestu pro vítězný forhendový volej, zahraný do vzdálenějšího levého rohu kurtu!

40-15

Kateřina Siniaková se úspěšně bránila do té doby, než forhend opět poslala daleko za základní čáru.

30-15

Maria Sakkariová z pravé strany poslala ven z kurtu a forhendový return české tenistky zamířil do autu.

15-15

Maria Sakkariová musela opět podávat na druhý pokus, Kateřina Siniaková ale z bekhendu returnovala za základní čáru.

0-15

Kateřina Siniaková po druhém podání zahrála bekhend k pravé postranní čáře, odkud její soupeřka trefila síť.