Menu

Hokej

Mistrovství světa žen do 18 let

USA – Švédsko

9:3

konec (3:1, 6:0, 0:2)

13.01.2018, 17:30 • Dmitrov • Finále • Martin Voltr, Jan Havlovic (@jeanhavlovic)

Američanky teď budou dlouho do noci slavit, zítra se všichni vydáme domů. Rád bych vám poděkoval za pozornost, kterou jste věnovali dění na šampionátu v Dmitrově, a především za podporu věnovanou našemu týmu. Krásný zbytek večera do České republiky! (19:55:33)
Nás samozřejmě nejvíc zajímala cesta české reprezentace, která skončila šestým místem. Náš tým měl rozhodně na víc, částečně ho potkala i velká smůla, když ve čtvrtfinále narazil na Kanadu. Velká škoda zase je, že neuspěl aspoň v závěrečném duelu s Finskem, pak bychom – myslím – mohli být spokojení.
Za zvuků We Are The Champions už se s vámi zvolna rozloučím a dovolím si ještě pár vzkazů. Rusko se svého prvního ženského šampionátu elity ujalo s noblesou, sledovali jsme po pořadatelské stránce jednoznačně povedené mistrovství, na které si našlo cestu spoustu diváků. Na evropském kontinentu nejvíc v historii – celkem 22 653.
A teď samozřejmě ten úplně nejkrásnější moment pro vítězky turnaje – americká hymna.

Americké hokejistky v čele s kapitánkou Taylor Heiseovou zvedají nad hlavu pohár pro mistryně světa. Obrovská gratulace!
Svoje majitelky teď už poznávají i ty nejcennější medaile, tedy zlaté.
Maja Nylén-Perssonová převzala stříbrný pohár a i když její tým aktuálně čelí obrovskému zklamání z finálového debaklu, věřím, že za chvíli tohle zklamání opadne a dostaví se radost z obrovského úspěchu. A zaslouženého!
Hokejistky Švédska nyní dostanou na krk stříbrné medaile. Připomínám, že jde o jejich největší úspěch v juniorské kategorii. V té seniorské získalo Švédsko senzační stříbro na olympijských hrách v Turíně 2006. Tam zářila Kim Martinová, tady Anna Amholtová.
All-star tým turnaje podle novinářů:

Brankářka: Anna Amholtová (Švédsko)
Obránkyně: Alexie Guayová (Kanada), Maja Nylén-Perssonová (Švédsko
Útočnice: Taylor Heiseová, Makenna Websterová (obě USA), Ilona Markovová (Rusko).
Nejužitečnější hráčka (MVP): Taylor Heiseová (USA)
Cenu pro nejužitečnější hráčku turnaje, volenou novináři, získává opět americká kapitánka Taylor Heiseová.
Nejlepšími hráčkami podle direktoriátu turnaje jsou vyhlášeny švédská brankářka Anna Amholtová, americká obránkyně Gracie Ostertagová a její spoluhráčka z útoku Taylor Heiseová.
Nyní je tu tradičně drobné ocenění pro sudí finálového duelu, tedy Britku, Rakušanku a dvě Kanaďanky.
Z řad Američanek trenéři vybrali trio Makenna Websterová, Britta Curlová a Taylor Heiseová.
Tři nejlepší hráčky Švédska na mistrovství světa jsou Maja Nylén-Perssonová, Sofie Lundinová a Anna Amholtová.
Nejlepšími hráčkami finálového zápasu jsou vyhlášeny za Švédsko Lina Ljungblomová a za Spojené státy Dominique Petrieová.
Vladislav Treťjak předával ceny na zápase o bronz, ale zdá se, že na finále už v hale nevydržel.
A jdeme na závěrečný ceremoniál.
Tady nebylo co řešit. Dneska sice Švédky skórovaly jako první i jako poslední, ale jinak to byla jedoznačná záležitost a ve druhé třetině, promiňte mi ten výraz, až vraždění neviňátek.

Hokejistky Spojených států do 18 let se počtvrté v řadě stávají světovými šampionkami!

Konec zápasu.

59:22

Obětavý blok jedné ze švédských hokejistek zase uklidňuje hru. Zdá se, že žádnou změnu skóre už neuvidíme.

58:31

Lehkou střelu Hartmetzové v pohodě uklidila švédská gólmanka betonem, dojíždějící hokejistka nebyla příliš blízko.

58:00

Poslední dvě minuty světového šampionátu v ruském Dmitrově!

57:19

...z toho všeho ale vyjela Thea Johanssonová, vydala se po levé straně, nicméně soupeřky ji stíhaly a Reedová nemusela předvést těžký zákrok.

56:49

Švédky jsou nadále zalezlé, jen se snaží znemožňovat Američankám přihrávky...

56:11

No ale teď si vylepší aspoň sebevědomí. Heiseová v průniku dvou na jednu vyzvala ke skórování Petrieovou, ale ta našla u tyčky jenom nastavenou lapačku Dahlgrenové!

55:38

Miranda Dahlgrenová si připisuje druhý zákrok ve třetí třetině, a to proti ráně Nortonové z dálky. Statistiky si moc nevylepší.

54:59

Musím se přiznat, že jednoznačné výsledky dnešních zápasů mě celkem mrzí. Zrovna když jsme se během druhé třetiny finále bavili s českým koučem Pavlem Zuziakem o tom, jak se týmy vyrovnávají, tak to tam Američanky začaly sypat...

54:15

Čas plyne, teď je přece jenom hra přerušena a na led vjíždí uklízecí četa.

53:33

No vida, a na světě mohl být čtvrtý švédský gól! Na brankovišti dorážela znovu Lina Ljungblomová, ale Reedová se betonem roztáhla po čáře!

52:52

Na střely ve třetí třetině vede Švédsko 3:1. Myslím, že vic psát nemusím...

52:02

Ronja Mogrenová ubojovala švédské osvobození, teď už zase Seveřanky přinejlepším narušují poklidnou americkou kombinaci.

51:25

Dominique Petrieová přejela modrou čáru v rozporu s hokejovými pravidly, hru přerušuje ofsajd.

50:41

Zatím čekáme na další střelecký pokus. Ten v podání Lily Fardenové od modré čáry se nezapočítá, švédskou branku totiž minul.

LJUNGBLOMOVÁ - 9:3

48:48

Švédsko právě vstřelilo branku!
No vida, tak Švédky i další přesilovku opravdu využívají a čeští rodiče, kteří po druhé třetině odešli na ubikaci, mohou litovat! LINA LJUNGBLOMOVÁ dostala moc prostoru, nabruslila si do mezikruží a pak vyslala přesnou střelu na bližší růžek, za níž se Reedová jen smutně ohlédla – 9:3. Bez asistence.

48:45

Casey O'Brienová vypíchla puk na modré čáře, ale na to, aby se protáhla do sóla, už neměla dostatek sil.

48:01

Střelu od modré čáry zblokovala bojující dvojička před brankou, takže Lindsay Reedová nemusela zasahovat.

47:35

Dominique Petrieová (USA) to při forčekinku přehnala a odchází si odpočinout na dvě minuty za podražení. Tak uvidíme, zda Švédky i další přesilovku zužitkují.

47:33

No, celkem spokojí. Hra plyne a oba týmy už si přejí, aby byl konec zápasu.

46:11

Hokejistky Švédska nyní dostaly hru do bezpečí a drží Američanky daleko od Dahlgrenové. Uvidíme, zda se s tím soupeřky spokojí...

44:38

Makenna Websterová se chystala najít spoluhráčku před brankou, ale puk jí sklouzl. Mimochodem, jde o hráčku ročníku 2002, kterou jsem stejně jako naši Kristýnu Kaltounkovou zvolil do all-star týmu. Tak uvidíme, jak budu úspěšný.

43:44

Spojené státy celkem v poklidu kombinují v útočném pásmu a připomíná to přesilovku. Ovšem bez střelby. Samozřejmě je znát skóre.

42:57

Teď už jsou zase na koni Američanky, Miranda Dahlgrenová pokračuje ve své šichtě.

ANTONSSONOVÁ - 9:2

41:28

Švédsko právě vstřelilo branku!
Jak kolemjdoucí kolega říká, vypadá to ještě na drama. Švédky totiž celkem po zásluze proměňují pokračující přesilovku v gól! Od modré čáry střílela Maja Nylén-Perssonová a před brankovištěm prokázala velkou pohotovost JENNY ANTONSSONOVÁ – 9:2. Asistence: Maja Nylén-Perssonová, Josefin Bouvengová.

40:31

Švédky po přestávce vlétly do hry aktivně, kapitánka Maja Nyhlén-Perssonová mohla mířit do odkryté branky, ale měla to hodně těžké.

40:01

Začala třetí třetina.
Bláznivá druhá třetina je u konce! Američanky v ní dokázaly hned během úvodních šesti minut vstřelit hned pět branek a udělaly si v souboji o zlato zjevně definitivní náskok. Devátou branku přidala ještě v přesilové hře Knollová, a tak americké juniorky míří za sedmým titulem mistryní světa v této kategorii!

Třetí třetina začne přibližně v 19:03.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:55

Vyloučení v týmu USA (Bloomerová – 2 min., hákování).

39:27

Švédský protiútok táhla po pravé straně Lundinová, ale její postup zastavil odpískaný ofsajd.

39:06

Na levou stranu dostala přihrávku Bilkaová, ale její spoluhráčky zrovna střídaly, a tak americká útočnice pouze poslala puk zpět k obránkyním.

38:26

Na švédských juniorkách leží po nepovedené druhé třetině velká psychická deka. Američanky naprosto kontrolují hru a svého soupeře prakticky k ničemu nepouštějí.

37:04

Americké juniorky se opět usadily v útočném pásmu a rozjely kombinační kolotoč. Následně vystřelila od modré obránkyně Ostertagová, ale švédská brankářka dokázala zasáhnout.

35:31

35:31 KNOLLOVÁ - 9:1

35:31

Spojené státy právě vstřelily branku!
Další gól ve švédské síti! Přesilovou hru dokázala využít KATELYN KNOLLOVÁ, která zužitkovala přihrávku od Hartmetzové. Asistence: Hadley Hartmetzová, Hannah Bilkaová

35:31

Američanky se však dokázaly udržet v útočném pásmu. Od modré následně vystřelila právě Nicholsonová, ale její střela byla sražená do ochranné sítě.

35:18

Američanky se znovu usadily v útočném pásmu, ale kombinaci narušila nepřesná přihrávka Nicholsonové.

34:40

A je tu další přesilová hra amerického týmu! Na trestnou lavici míří Malou Berggrenová za hákování.

34:26

Po delší době se do náznaku šance dostaly také Švédky. Lundinová zavezla kotouč do útočné třetiny, ale do zakončení se nakonec na levé straně nedostala.

33:37

Do dalšího protiútoku se hnala Britta Curlová, ale k té přistoupila dvojice švédských hráček, která dokázala americkou útočnici obrat o kotouč.

32:53

Na pravé straně se otevřel prostor pro Bloomerovou. Americká útočnice však pouze zavezla kotouč do útočné třetiny a čeká, až její spoluhráčky nabruslí do ideálních pozic.

31:33

Vyloučená Nylenová je zpět na ledě a švédský tým je v plném počtu!

31:13

A další vyhození švédského týmu. Tahle přesilová hra není z pohledu Američanek příliš povedená.

30:44

Americké juniorky se vrátily zpět do útočného pásma, ale Švédkám se opět podařilo dostat ke kotouči a znovu se osvobozují.

30:06

Curlová nyní chybovala při kombinaci a nabídla rychlý protiútok Johanssonové, ale tu bleskově dobruslila Ostertagová.

29:33

Americké juniorky si navíc zahrají další přesilovou hru! Na trestnou lavicí míří Nylenová, která se provinila v rohu kluziště hákováním.

29:11

Američanky se opět v pohodě usazují v útočném pásmu a postupnou kombinací si hledají ideální prostor ke střele.

28:20

Bizalová si narazila na modré kotouč s Fardenovou a poté bleskově vystřelila. Dahlgrenová si však dokázala poradit a přerušuje hru.

27:59

Američanky sice nehrají přesilovou hru, ale na ledě to tak vypadá. Zámořský tým se totiž opět bez větších problémů usazuje v útočném pásmu.

27:32

Rozehrávající Ostertagová hledala na levé straně volnou Websterovou, ale přihrávka nebyla ideální.

26:46

Aktivní první formace amerického týmu směřovala do dalšího protiútoku, ale ten střelou skončil. Američanky se ale dál drží u kotouče.

25:38

Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Amholtová, přichází Dahlgrenová.

25:38

Švédský tým si bere oddechový čas!

25:38

25:38 MURPHYOVÁ - 8:1

25:38

Spojené státy právě vstřelily branku!
Gólová mašina amerických juniorek nezastavuje! Ba naopak, míří nezastavitelným tempem dál! Po dalším rychlém brejku se před švédskou gólmanku dostala ABIGAIL MURPHYOVÁ, která svým bekhendovým blafákem překonala Amholtovou! Asistence: Makenna Websterová, Allyson Simpsonová.

25:26

Teď se mohly dostat k ohrožení branky také Švédky, ale Johanssonové utekl kotouč a dopředu míří Američanky!

24:15

24:15 PETRIEOVÁ - 7:1

24:15

Spojené státy právě vstřelily branku!
A je tady již sedmá branky amerických hokejistek v tomto finálovém duelu! Tady nám to zavání velkým debaklem... Švédskou obranou dokázala projít Taylor Heiseová, která následně z levé strany předložila puk pro DOMINIQUE PETRIEOVOU, a ta dopravila kotouč za záda Amholtové! Asistence: Taylor Heiseová, Britta Curlová.

23:36

23:36 CURLOVÁ - 6:1

23:36

Spojené státy právě vstřelily branku!
Americké juniorky hrají v opravdu velkém laufu a přidávají již šestou trefu v tomto finálovém duelu! Přesilovou hru dokázala využít BRITTA CURLOVÁ! Asistence: Madison Bizalová, Sydney Shearenová.

22:15

Nyní si navíc zahrají přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Wilhelmssonová.

22:06

Američanky i při svém čtyřbrankovém vedení nepolevují ve svém útočném snažení a znovu se usazují v útočném pásmu.

21:27

21:27 MURPHYOVÁ - 5:1

21:27

Spojené státy právě vstřelily branku!
A další branka ve švédské síti! Krásnou individuální akci předvedla ABIGAIL MURPHYOVÁ, který se protáhkla kolem dvojice bránících švédských hráček a blafákem do forhendu překonala i Amholtovou! Asistence: Makenna Websterová

20:33

20:33 PETRIEOVÁ - 4:1

20:33

Spojené státy právě vstřelily branku!
Američanky hned na začátku druhé třetiny navyšují své vedení! Na pravé straně se krásně uvolnila DOMINIQUE PETRIEOVÁ, která si nabruslila mezi kruhy a přesnou střelou k tyči překonala Amholtovou! Asistence: Taylor Heiseová, Britta Curlová.

20:13

Hned na začátku druhé třetiny se americká první lajna dostala do útočného pásma. Od modré nahodila kotouč Wethingtonová, ale Amholtová dokázala zasáhnout.

20:01

Začala druhá třetina.
Střely na branku v 1. třetině:

USA – 17
Švédsko – 3
Švédky se sice ve finále dostaly už po 95 sekundách do vedení, jenže potom se stáhly a po většinu času jenom bránily. S napadáním favorizovaných Američanek mají obrovské problémy, a nejen tyhle problémy vedly ke třem brankám v síti dosud skvělé Anny Amholtové. Spojené státy hrají v úplně jiném tempu a vedou zcela zaslouženě.

Druhá třetina začne přibližně v 18:15.

20:00

První třetina skončila.

19:26

19:26 CURLOVÁ - 3:1

19:26

Spojené státy právě vstřelily branku!
Američanky svou první přesilovku využívají hned po 12 sekundách a kompletují třígólový obrat! Paradoxně jim pomohlo, že Dominique Petrieové sklouzla střela z ostrého úhlu. Před brankovištěm totiž číhala BRITTA CURLOVÁ, která ho bleskově zametla mezi betony Amholtové – 3:1! Asistence: Dominique Petrieová, Taylor Heiseová.

19:14

Linnea Johanssonová (SWE) je vyloučena za hru tělem.

19:03

Nakonec střílela z mezikruží Dominique Petrieová, proti ní ale bleskově vyjela jedna ze Švédek a teď už je hra přerušena.

18:20

Spojené státy hrají v ponechané výhodě, zatím krouží útočnou třetinou...

17:55

Američanky už musely střídat, proto jejich forčekink na chvíli povolil. Švédky jim ale kotouč vrátily samy, proto se dál nemohou vymanit z obrany.

17:12

Hannah Bilkaová nejprve rozjásala svou střídačku pěknou stahovačkou ve středním pásmu, pak se dobře drala dopředu. Když si ale obhazovala poslední soupeřku, kotouč si předhodila příliš daleko.

16:45

Čárová rozhodčí několik sekund signalizovala švédský ofsajd, hráčky ji ale neviděly a neslyšely, proto ho nakonec musela i odpískat.

16:27

Kotouč se zajímavě odrážel švédským pásmem, nicméně dvě Američanky k němu měly daleko, a proto ho nemohly zkusit zamést do odkryté branky.

15:47

Casey O'Brienová si před brankovištěm počkala na střílenou nabídku Murphyové. S touhle variantou ale počítala i Amholtová, nataženými betony tak nepropustila puk za svá záda.

14:57

Švédky vydolovaly puk z vřavy v rohu útočného pásma. Sofie Lundinová ho pak nabízela na druhou stranu spoluhráčce, pas byl ovšem příliš prudký.

14:05

Švédská defenzíva vyrábí pod tlakem velké chyby. Před jejím brankovištěm znovu číhala Dominique Petrieová, jenže k puku to měla přece jenom daleko.

13:23

Taylor Heiseová si udělala ze své protivnice u mantinelu trhací kalendář a pronikla až do mezikruží. Její nebezpečnou střelu ještě dorážela Petrieová, ale Amholtová se roztáhla po brankoviště a nedovolila třetí americkou radost!

12:30

...Lily Fardenová dvakrát nahazovala puk od modré čáry. Ten první obětavě zblokovala soupeřka, druhý došel až před Amholtovou, kde Švédky znovu vyčistily prostor.

11:38

Vzápětí se i švédské hokejistky na chvíli usadily ve třetině, ale teď už se zase musí bránit...

10:46

Kotouč se znovu motal švédským brankovištěm, nekteří diváci už slavili, ale Američanky nedostaly puk za čáru.

10:04

10:04 O'BRIENOVÁ - 2:1

10:04

Spojené státy právě vstřelily branku!
Obrovský kiks ve švédské rozehrávce přihrál Američankám lacinou druhou brankou, kterou otáčejí vývoj utkání! Abigail Murphyová vystihla přihrávku středem hřiště a když mohla sama zakončovat, vybídla před prázdnou brankou CASEY O'BRIENOVOU ke snadné lahůdce – 2:1! Asistence: Abigail Murphyová.

08:17

Anna Amholtová se nenechala překvapit skrytou střelou Gracie Ostertagové od modré čáry, betonem si ji neomylně našla.

07:45

První americký útok využil mírného zmatku po střídání a předvedl krásnou akci. Puk šel po ose Curlová – Heiseová – Petrieová, poslední jmenovaná pálila z první, ale střele chyběla patřičná přesnost a Amholtová se rychle přesunula.

07:06

Spojené státy pokračují v tlaku. Před brankou operovala Sydney Shearenová, která tečovala střelu od modré čáry, ale mimo branku. Předešlou ránu vyrazila Amholtová betonem.

06:14

06:14 KNOLLOVÁ - 1:1

06:14

Spojené státy právě vstřelily branku!
A máme vyrovnáno! Casey O'Brienová dostala puk do jízdy a nabruslila si po pravém hrazení do pásma. Mezitím se jí na středu hřiště uvolnila KATELYN KNOLLOVÁ, zpracovala přihrávku a zblízka našla místo ve výstroji Amholtové – 1:1! Asistence: Casey O'Brienová.

05:01

Švihovka Allyson Simpsonové se nevešla mezi tři švédské tyče.

04:12

Už se Američanky osvobodily, ze střední vzdálenosti střílela kapitánka Taylor Heiseová. Amholtové pomohly blokující spoluhráčky, což je na tomto šampionátu jedna ze švédských domén.

03:35

Jedna ze švédských obránkyň střílela od modré čáry a teď brankářka rozhodně nic neviděla. Měla štěstí, že kotouč skončil vedle její tyčky.

02:46

Švédkám úvodní trefa dodala viditelné sebevědomí na hokejky. Nyní účinně napadají rozehrávku Spojených států, které s tím mají problémy.

01:35

01:35 T. JOHANSSONOVÁ - 0:1

01:35

Švédsko právě vstřelilo branku!
Tak to je bleskový šok pro favorita zápasu! Švédky se dostaly ke své první útočné akci, a hned z ní otevírají skóre. Selina Ahová nahodila puk od modré čáry a před gólmankou ho přesně tečovala THEA JOHANSSONOVÁ, což Reedovou opravdu hodně překvapilo a proklouzl jí pod výstrojí – 0:1! Asistence: Selina Ahová, Lina Ljungblomová.

00:53

Američanky se jako první usadily v útočném pásmu, nicméně zatím to nevedlo k žádnému střeleckému pokusu.

00:01

Utkání právě začalo.
Atmosféra na zápase samozřejmě nebude srovnatelná s bitvou o bronz mezi domácím Ruskem i Kanadou, ale přesto věřím, že budeme sledovat elektrizující zápas. Ať stojí za to!
Úvodní sestavy:

USA: Reedová (Franková) – Ostertagová (A), Wethingtonová (A), Nicholsonová, Hartmetzová, Nortonová, Simpsonová, Bizalová, Fardenová – Petrieová, Curlová, Heiseová (C) – Murphyová, Websterová, O’Brienová – Knollová, Browneová, Bilkaová – Bloomerová, Shearenová, Flahertyová. Trenér: Joel Johnston.

Švédsko: Amholtová (Dahlgrenová) – Nylén-Perssonová (C), Berggrenová, Lidmanová, Waxinová, Ahová, Olssonová, Beverinová – L. Johanssonová, Lundinová (A), Forsbergová – Bouvengová, Ljungblomová, T. Johanssonová – Antonssonová (A), Brolinová, Wilhelmssonová – Mogrenová, Blomová, Wilhelmssonová – Carlssonová. Trenérka: Ylva Martinsenová.

Rozhodčí: Cugliettaová (GBR), Senuková – Manthaová (obě CAN), Kainbergerová (AUT).
Fakta jsou jasná. Spojené státy obhajují zlaté medaile z posledních tří mistrovství, dnes tedy budou útočit na čtvrté prvenství v řadě. Něco takového se ještě nikomu nepovedlo. Naopak Švédky si k celkovým pěti bronzovým medailím přidají buď historicky první zlato, anebo "jen" historicky první stříbro. Doplním, že turnaj hokejistek do 18 let se hraje od roku 2008.
Američanky jsou zatím na turnaji suverénní, vyhrály všechny dosavadní čtyři zápasy. Ale pozor – když se se Švédskem utkaly poprvé na samém startu šampionátu, zdolaly ho 2:1 až v prodloužení. To byla ovšem jejich jediná ztráta, s osmi body postoupily přímo do semifinále, kde po nájezdovém dramatu vyřadily rivaly z Kanady.

Švédky sice v generálce před turnajem podlehly české reprezentaci, ale pak začaly překvapovat. Stěžejní pro ně bylo vítězství 2:0 nad Ruskem v závěru základní skupiny, které je také nakoplo do semifinále – ke druhému místu ve skupině jim stačily pouhé čtyři body, což je málo vídaná věc.

Sborná doufala, že pomstu za úvodní porážku si nechá právě na semifinále, jenže ani tam na severského soka nestačila. Euforii domácího stadionu zpražila v 52. minutě, brzy po ruském vyrovnání, Lina Ljungblomová. Její gól na 2:1 byl vítězný.
Vítejte u finálového zápasu mistrovství světa žen do 18 let, které vstoupí do historie. Proč? Na jedenáctý pokus se v něm vůbec poprvé utkává někdo jiný než oba zámořští rivalové! Prošly do něj pouze Spojené státy, které Kanadu – vlivem jejích špatných výsledků ze základní skupiny – porazily už v semifinále.

Evropským týmem, který prolomil dosavadní prokletí, je Švédsko. Ano – přesně to Švédsko, jež v přípravě dva dny před startem turnaje prohrálo s českým týmem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

USA – Švédsko

9:3

konec (3:1, 6:0, 0:2)

Zpět na online

Branky a nahrávky: 7. Knollová (O'Brienová), 11. O'Brienová (Murphyová), 20. Curlová (Petrieová, Heiseová), 21. Petrieová (Heiseová, Curlová), 22. Murphyová (Websterová), 24. Curlová (Bizalová, Shearenová), 25. Petrieová (Heiseová, Curlová), 26. Murphyová (Websterová, Simpsonová), 36. Knollová (Hartmetzová, Bilkaová) – 2. T. Johanssonová (Ahová, Ljungblomová), 42. Antonssonová (Nylén-Perssonová, Bouvengová), 49. Ljungblomová

USA: Reedová (Franková) – Ostertagová (A), Wethingtonová (A), Nicholsonová, Hartmetzová, Nortonová, Simpsonová, Bizalová, Fardenová – Petrieová, Curlová, Heiseová (C) – Murphyová, Websterová, O’Brienová – Knollová, Browneová, Bilkaová – Bloomerová, Shearenová, Flahertyová. Trenér: Joel Johnston.

Švédsko: Amholtová (26. Dahlgrenová) – Nylén-Perssonová (C), Berggrenová, Lidmanová, Waxinová, Ahová, Olssonová, Beverinová – L. Johanssonová, Lundinová (A), Forsbergová – Bouvengová, Ljungblomová, T. Johanssonová – Antonssonová (A), Brolinová, Wilhelmssonová – Mogrenová, Blomová, Wilhelmssonová – Carlssonová. Trenérka: Ylva Martinsenová.

Rozhodčí: Cugliettaová (GBR), Senuková – Manthaová (obě CAN), Kainbergerová (AUT).

Průběh zápasu
1. třetina
01:35 SWE 0:1 T. Johanssonová (Ahová, Ljungblomová)
06:14 USA 1:1 Knollová (O'Brienová)
10:04 USA 2:1 O'Brienová (Murphyová)
19:14 SWE 2 L. Johanssonová, nedovolený zásah tělem (ženy)
19:26 USA 3:1 Curlová (Petrieová, Heiseová)
Po 1. třetině
2. třetina
20:33 USA 4:1 Petrieová (Heiseová, Curlová)
21:27 USA 5:1 Murphyová (Websterová)
22:15 SWE 2 Wilhelmssonová, nedovolený zásah tělem (ženy)
23:36 USA 6:1 Curlová (Bizalová, Shearenová)
24:15 USA 7:1 Petrieová (Heiseová, Curlová)
25:38 USA 8:1 Murphyová (Websterová, Simpsonová)
25:38
29:33 SWE 2 Nylenová, hákování
34:40 SWE 2 Berggrenová, hákování
35:31 USA 9:1 Knollová (Hartmetzová, Bilkaová)
39:55 USA 2 Bloomerová, hákování
Po 2. třetině
3. třetina
41:28 SWE 9:2 Antonssonová (Nylén-Perssonová, Bouvengová)
47:35 USA 2 Petrieová, podražení
48:48 SWE 9:3 Ljungblomová
Konec