Severská kombinace

SP - běh 10 km klasicky, Val di Fiemme

Vítěz: J. Graabak (NOR)

12.01.2018, 13:30 • Val di Fiemme (Itálie) • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Z tohoto závodu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:03:04)
48. Ondřej Pažout (CZE) +5:00,2
Z českých sdruženářů se prosadil jen Tomáš Portyk, který obsadil konečné 20. místo.
V dramatickém dojezdu o druhé místo byl nejúspěšnější Johannes Rydzek, třetí skončil Lukas Klapfer.
Páteční závod v severské kombinaci vyhrál Nor Jörgen Graabak, který napřed urval společně s Espenem Andersenem Jarla Riibera a posléze utrhnul i Andersena, díky čemuž si suverénně dojel pro velmi cenné vítězství.

Závod skončil.
Do cíle až mezi posledními dojeli také Ondřej Pažout a Miroslav Dvořák.

Cíl

Tomáš Portyk v hromadném dojezdu vybojoval dvacátou příčku.

Cíl

Eric Frenzel je až devátý, Jarl Magnus Riiber desátý.

Cíl

Pátý je Akito Watabe, šestý nakonec Espen Andersen.

Cíl

Těsný sprinterský dojezd vyhrál Johannes Rydzek, který je druhý před Klapferem a Schmidem!

Cíl

Mezitím už do cíle dojel v čase 25:56,4 Jörgen Graabak!

Klapfer začíná stupňovat tempo, za ním vyráží Rydzek a v ostrém stoupání se dostávají před Schmida.

8,8km

Andersen už byl pohlcen, tempo stíhací skupiny nyní táhne Jan Schmid, vedoucí muž Světového poháru. O druhé místo budou bojovat také Rydzek a Klapfer, za nimi už je mezera.

8,8km

Graabak na čele má obrovský náskok.
Graabak si vlastním tempem míří pro skvělý výsledek. Velké problémy má ale Andersen, kterého už dohání silní Němci za ním.

7,5km

Tomáš Portyk je zatím na skvělém čtrnáctém místě.

7,5km

Andersen má naopak půl minuty náskok na skupinu Schmida, Klapfera, Rieesleho, Rydzka, Hirvonena, Riibera, Frenzela a Watabeho.

7,5km

Při projetí do posledního okruhu má Graabak na čele náskok už 19 vteřin na druhého Andersena.

Graabak se v dlouhém stoupání trhá od Andersena, který nestačí nasazenému tempu!

6,3km

Tomáš Portyk jede ve velkém balíku od 11. do 23. místa.

6,3km

Graabak s Andersenem mají na čele náskok 41 vteřin před Riesslem, který do své skupiny už pohltil Nora Riibera.
Eric Frenzel a Akito Watabe ve třetím okruhu ve stoupání začínají trochu ztrácet a propadají se.

5km

Brzy ale bude pohlcen Riiber, který běžecky nestačí.

5km

Po polovině závodu se taktizuje ve stíhací skupině, do níž se dotáhli Frenzel, riessle a Klapfer. Ti ale ztrácí už čtyřicet vteřin na vedoucí duo Graabak, Andersen.
Na čele už jsou osamoceni Graabak s Andersenem. Riiber odpadl.

3,8km

Hirvonen, Rydzek, Schmid a Watabe ztrácí stále 28 vteřin. a nimi už je ale jen o šest vteřin pozadu Frenzel, Riessle a Klapfer.

3,8km

Riiber vlaje na chvostu vedoucího tria a mírně začíná ztrácet.
Spolu s Riesslem a Frenzelem se drží ještě Klapfer, ostatní z této skupinky odpadli.
Na čele však zatím stále neohroženě běží norští stateční. To spíš za skupinou Hirvonena se začínají dít pořádně věci, když Riessle s Rydzkem mohutně stahují svou ztrátu.
Stíhací skupinu táhne Hirvonen, který vystřídal Rydzka.

2,5km

Portyk se mírně posunul na 23. příčku.

2,5km

Jejich náskok na stíhací čtveřici činí 28 vteřin.

2,5km

Při projetí do druhého okruhu se Graabak už dotáhl ke svým krajanům na čele.
Zatímco Rydzek se Schmidem se do dlouhého stoupání vyváží za Hirvonenem, Watabe si vystoupil do vedlejší stopy a zdolává kopec na vlastní pěst.

1,3km

Tomáš Portyk se propadl oproti startu na 25. místo, ale je v dlouhé skupině od 18. místa.

1,3km

Za nimi se vytvořila silná skupinka Hirvonena, Watabeho, Rydzka a Schmida.

1,3km

Za Andersenem a Riiberem jedoucí Graabak stáhl ztrátu na necelých devět vteřin. Brzy by mohlo dojít ke spojení norské trojice na čele.
Za nimi se ale začíná spolupracovat. Hirvonen s Watabem jsou pomalu stahováni Rydzkem a to by měla být velmi silná trojice.
Na čele prozatím jedou stále osamoceni Riiber s Andersenem.

start

Z páté desítky pořadí se ztrátou přes dvě a půl minuty vyráží také Ondřej Pažout s Miroslavem Dvořákem.

start

Na trať vyrazil se ztrátou minuty a půl také Tomáš Portyk.

start

Do závodu vyráží další sdruženáři. Rydzek ztrácí na startu 42 vteřin, Frenzel o dalších 14 víc.

start

Jörgen Graabak vyráží se ztrátou 12 vteřin.

Jarl Magnus Riiber vyrazil do závodu společně s Espenem Andersenem.
43. Miroslav Dvořák (CZE) +2:52
Do běžecké části severské kombinace se bude vbíhat s přepočtenými časy na základě skokanské části.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:30.