2:1

konec (0:0, 1:0, 1:1)

12.01.2018, 17:30 • Dmitrov • Semifinále • Martin Augustin (@ogy_16)

Střely na branku – 21:24 (6:8, 8:7, 7:9) (19:50:58)
Ve třetí třetině se Ruskám konečně podařilo prolomit jejich střelecké trápení, když se ve 49. minutě prosadila v přesilové hře Ilona Markovová. Švédky však vzápětí také využily početní výhodu a po brance, která byla nakonec připsána Jenny Antonssonové (byť se zdálo, že puk dostala za záda brankářky Ljungblomová), si vzaly těsné vedení zpět. Sborná poté promrhala dlouhou přesilovku 5 na 3 a závěr utkání si už hráčky se třemi korunkami na dresech pohlídaly. Poprvé v historii na osmnáctkách uvidíme jiné finále než USA – Kanada. O zlato se utkají Američanky se Švédskem a Rusky vyzvou Kanaďanky v souboji o bronz.
Šťastné Švédky si nyní vyslechnou svou národní hymnu.
Nejlepší hráčky: Jelena Provorovová (RUS) – Maja Nylenová-Petersenová (SWE)

Obrovská radost švédských hokejistek! Ty se v kategorii do 18 let probojovaly do finále MS vůbec poprvé v historii. O zlato si zahrají proti vítězkám posledních tří šampionátů z USA.

59:58

Dvě sekundy před koncem se bude vhazovat ve středním pásmu. S největší pravděpodobností je rozhodnuto.

59:43

Švédky vyhodily!

59:23

Ruská branka je prázdná! Je z toho tedy situace 6 na 4.

59:22

Ještě je tu vyloučení na švédská straně! Lina Ljungblomová zasáhla tělem Lučnikovovou, která se těžce zvedala z ledu.

59:01

Začala poslední minuta třetí části zápasu!

58:38

Puk je za ruskou brankou, to Švédsku vyhovuje.

57:58

Farchutdinovová zachytila puk po střele ze středního pásma, okamžitě ho posouvá na své spoluhráčky. Ruskám zbývají dvě minuty.

56:49

Švédky teď navíc vyvezly kotouč do útočného pásma.

56:26

Rusky už musejí dát vše do útoku, jejich soupeřky však hrají dobře takticky.

55:04

Švédky jsou po dlouhé době kompletní! Do konce zbývá pět minut.

54:23

Lina Ljungblomová mohla svůj tým už hodně přiblížit k postupu do finále. Byla sama před ruskou gólmankou, ale Farchutdinovová Rusky udržela ve hře!

53:58

Teď už je Švédsko ve čtyřech!

53:49

Švédky stále statečně odolávají, jejich trojice nechává na ledě všechny síly.

53:03

Jedna z hlavních rozhodčích ještě vysvětlovala švédské trenérce poslední vyloučení.

53:03

Další vyloučení na švédské straně! Dvě minuty za nedovolené bránění pro Selinu Ahovou. Ruská střídačka si vyžádala time-out.

52:49

Švédská brankářka nyní pokryla střelu Vity Ponjatovské z pravého kruhu.

52:36

Rusky už hrají přesilovku 5 na 3! Po akci Poliny Lučnikovové ještě dorážela Ilona Markovová, ale pravý beton Anny Amholtové nepovolil!

51:57

Další trest pro Švédsko! Nathalie Lindmanová je vyloučena za vražení!

51:09

Síly na ledě se vyrovnávají. Lina Ljungblomová je vyloučena také za krosček.

50:25

Ruská lavička reklamovala, že Švédky hrály v šesti, ale rozhodčí provinění proti pravidlům neviděly. Naopak, za krosček, který následoval po gólu Tre kronor, je potrestána Vita Ponjatovská.

50:25

50:25 Jenny ANTONSSONOVÁ - 2:1

50:25

Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédské hokejistky si berou vedení zpět! Kapitánka Maja Nylenová-Petersenová zavezla puk do útočného pásma a mezi kruhy ho předala LINĚ LJUNGBLOMOVÉ. Ta napoprvé ještě neprostřelila Farchutdinovovou, ale sama se dostala k dorážce a tu už ruská brankářka zastavit nedokázala. Asistence: Maja Nylenová-Petersenová.

49:31

Švédky budou hrát přesilovku. Oxana Bratiševová obdržela dvě minuty za držení.

48:54

48:54 Ilona MARKOVOVÁ - 1:1

48:54

Rusko právě vstřelilo branku!
Tuhle přesilovku už Rusky využívají! ILONA MARKOVOVÁ dostala u pravého mantinelu puk od Poliny Lučnikovové, obkroužila s ním útočné pásmo a vystřelila z levého kruhu. Kotouč propadl kolem nohou hráček před brankou a Amholtová už nestačila zareagovat – 1:1. Asistence: Polina Lučnikovová.

47:54

Bude se ale vylučovat. Jenny Antonssonová je potrestána za nedovolenou hru tělem.

47:54

Hezky to Rusky sehrály! Rychlou akci zakončovala zblízka Maria Loburová, která trefila hruď rychle se přesunuvší Amholtové!

47:36

Po delší době si osahala puk ruská brankářka Farchutdinovová. Ta si sáhla lapačkou pro pokus Fanny Brolinové.

46:28

A teď už dokonce v plném počtu. Ruské dívky nevyužily obrovskou šanci na vyrovnání!

45:52

Švédky jsou ve čtyřech!

45:47

Jelena Provorovová si sjela s pukem na levý kruh, ale její střela na bližší tyčku se neujala.

45:13

Postavení útočící hráčky v brankovišti, Rusky jsou vykázány z útočné třetiny.

45:00

Orlovová trefila z mezikruží jen švédskou hráčku.

44:27

Maja Nylenová-Petersenová je vyloučena za stejný prohřešek. Rusky mají k dispozici dvojnásobnou početní výhodu!

43:51

Po svém dravém průniku skončila místo puku v brance Anastasia Jakubivová. K tomu ji však pomohla nedovoleným zákrokem Jenny Antonssonová, která odchází na trestnou lavici za držení.

43:03

Švédky teď trochu utlumily nápor soupeřek, hraje se ve středním pásmu.

41:57

Rusky se snaží zatlačit své soupeřky, švédská obrana však ukazuje svou kvalitu. Navíc má za sebou asi nejlepší brankářku turnaje.

40:43

Po objetí branky se snažila prosadit Oxana Bratiševová, která z bekhendu nedostala puk za Amholtovou. U brankoviště číhající Alexandrovová se už ke kotouči nedostala.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:02.
Střely na branku – 14:15 (6:8, 8:7)
Ve druhé třetině jsme už branku viděli. V polovině utkání se z ní radovaly Švédky, které poslala v přesilové hře do vedení Josefin Bouvengová. Domácí hokejistky se poté nadechly k náporu a na několik minut soupeřky zatlačily do jejich obranné třetiny, ale na vyrovnání nedosáhly.

40:00

39:19

A Rusko je již v plném počtu hráček.

39:01

Začala poslední minuta druhé třetiny. Švédky toho v přesilovce zatím moc nepředvedly.

37:50

V oslabení zahrozily Rusky, které se ve čtyřech dokonce na chvíli usadily v útočné třetině.

37:18

Rusky jdou do čtyř. Vita Ponjatovská si v rohu přidržela soupeřku a odchází na trestnou lavici.

36:40

Po pravém křídle se řítila dopředu Daria Běloglazovová. Její střela však byla sražena do ochranné sítě.

36:15

Obrovský nápor Sborné probudil i diváky, kteří ženou ruské dívky do útoku.

35:28

Teď si vybruslila do střelecké pozice Oxana Bratiševová, ale vše opět vyřešila žlutomodrá zeď se jmenovkou Amholtová.

35:11

Švédky se nemohou vymanit ze svého obranného pásma. Ani pod tlakem ale jejich obrana nepovoluje.

33:50

Hokejistky Ruska teď hrají velmi aktivně a usilují o vyrovnání.

33:04

Tlak Ruska pokračoval! Alexandra Budanovová střílela z levého kruhu, ale našla jen lapačku Anny Amholtové, která ukazuje, že je pro svůj tým velkou oporou.

32:31

Dobré střídání Rusek. Pěknou kombinaci předvedla jejich první formace, ale Běloglazovová nedosáhla před Amholtovou na kotouč. Ránu Aliny Orlovové zase zablokovala bránící hráčka.

31:47

Útočí ale Švédsko. Po střele od modré přerušila hru Farchutdinovová.

31:19

Švédky se tedy ujaly vedení a jsou to ruské hokejistky, které musejí najít odpověď.

30:23

30:23 Josefin BOUVENGOVÁ - 1:0

30:23

Švédky se ujímají vedení! U pravého mantinelu se ujala kotouče JOSEFIN BOUVENGOVÁ, která s ním vybruslila až na osu hřiště a střelou švihem na lapačku překvapila brankářku Farchutdinovovou. Asistence: Lina Ljungblomová a Mina Waxinová.

30:01

Dobrou práci předvedla v oslabení Oxana Bratiševová. Ta se natlačila až do zakončení a donutila Amholtovou přerušit hru.

29:45

Trest za nedovolené bránění obdržela Vita Ponjatovská. Přesilovka pro Švédsko.

29:41

Stále čekáme na první gól zápasu. Ten může být velmi důležitý.

28:38

Alexandra Budanovová od mantinelu lehce nahodila puk na švédskou branku. Anna Amholtová ho přikryla.

28:31

Ruská přesilovka právě skončila.

28:19

Švédkám se opět podařilo vyhodit.

27:44

Z úhlu střílela Daria Běloglazovová. Amholtová puk vyrazila za svou klec.

27:02

Švédky vyhodily až za ruskou branku.

26:50

Ruskám bylo odpískáno postavení útočící hráčky v brankovišti. Jsou tak vykázány do středního pásma.

26:30

Množí se nám vyloučení. Fanny Brolinová podrazila jednu z ruských hráček.

26:18

Švédsko v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

25:34

Rusko je již kompletní.

25:26

Diana Farchutdinovová zachránila Rusko! Jenny Antonssonová dorážela po jejím zákroku kotouč už do odkryté klece, ale ruská brankářka ještě stačila puk ve skluzu na poslední chvíli vyrazit!

24:51

Švédky přišly o puk a hokejistky Sborné tak mohly vyvézt puk dopředu.

24:15

Švédky v plném počtu, nyní hrají přesilovku ony.

23:33

Síly na ledě se vyrovnají. Polina Lučnikovová dostala dvě minuty za držení.

23:02

Od modré čáry střílela Jelena Provorovová. Amholtová předvedla jistý zákrok a udržela puk na svém těle.

22:14

Agnes Wilhemssonová dohrála u mantinelu soupeřku, což se v ženském hokeji nesmí. Dvě minuty pro švédskou hráčku.

21:46

Zajímavou kombinaci předvedly Rusky, ale švédská obránkyně přihrávku mířící před branku zastavila.

20:58

Hned po buly nastřelovala puk před branku Josefin Bouvengová a moc nescházelo, aby její nabídku dokázala tečovat Thea Johanssonová.

20:18

První střelu ve druhé třetině vyslaly na branku Švédky. Ránu od modré Farchutdinovová dobře viděla a vyrazila puk.

20:01

Střely na branku – 6:8.
Další třetina začne přibližně v 18:15.
První třetina tohoto semifinálového duelu gól nepřinesla. Hrálo se poměrně opatrně a šancí tak k vidění moc nebylo. Tu největší měla asi švédská útočnice Antonssonová, která neuspěla prakticky tváří v tvář gólmance Farchutdinovové. Na druhé straně měla v posledních sekundách první části zajímavou možnost Pestovová, ale také švédská brankářka Amholtová byla na místě.

20:00

19:54

V úplném závěru třetiny ještě Rusky zahrozily. Střelu Markovové srazila bránící švédská hráčka jen k Anastasii Pestovové, která zakončovala z levého kruhu, ale Anna Amholtová se proti ní stačila přesunout a střelu po ledě za svá záda nepropustila.

19:01

Začala poslední minuta první třetiny.

18:10

Po buly střílela z první Jelena Provorovová. Amholtová její pokus vyrazila.

17:39

Střely na branku – 6:5.

16:03

Podobně dopadla na druhé straně také Sofie Lundinová. Oba týmy brání velmi pozorně.

14:54

Jelena Mezencevová najížděla do připravené švédské obrany a v útočném pásmu přišla o kotouč.

14:14

V útočném pásmu chvíli operovaly Tři korunky, větší příležitost z toho ale nebyla.

13:21

Ruskám bylo odpískáno postavení mimo hru.

12:44

Ilona Markovová se snažila natlačit před Amholtovou, ale byla vytlačena za branku. Následně vytáhla kotouč zpět do střelecké pozice podél mantinelu a vyzkoušela pozornost Amholtové. Ta chytá v Dmitrově ve skvělé formě a tak s tímto pokusem neměla problémy.

11:44

Také Švédky první oslabení přestály.

11:17

Anastasia Golovkinová se dostala ke střele z levého kruhu. Zamířila vedle bližší tyčky.

10:31

Švédky dokázaly vyhodit.

10:20

Střelu ruské hráčky schovala ve výstroji Anna Amholtová.

09:43

Přesilovku si zahraje i Sborná. Dvě minuty za držení dostává Estelle Forsbergová.

09:25

Rusky jsou v plném počtu.

09:15

Švédky opět zahrozily po střele od modré čáry. Zkoušela to Berggrenová, ale Farchutdinovová si puk i přes clonící soupeřky našla a dokázala přerušit hru.

08:46

Teď už musela zasahovat Diana Farchutdinovová. Puk se po střele od modré snesl do jejího klína.

08:22

Rusky se zatím dobře brání a zatím Švédky nepustily ke střele.

07:24

Polina Lučnikovová sekla právě kapitánku Švédska a odchází na trestnou lavici. První přesilovku zápasu si zahrají hráčky Tre kronor.

07:19

Švédská kapitánka Maja Nylenová-Petersenová podpořila z pozice obránkyně akci svého týmu. Její střela z mezikruží však byla sražena.

06:42

A hokejistky ve žlutomodrém dokáží i zahrozit. Na pozoru se opět musela mít Farchutdinovová.

06:11

Každý ruský útok doprovází bouřlivá reakce publika, švédská obrana však zatím funguje velmi dobře.

05:37

Další úspěšný zákrok Diany Farchutdinovové, která zachytila nastřelený puk do lapačky. Nakonec se ani nemusela namáhat, protože byl pískán ofsajd.

05:03

První gólovku měly Švédky! Jenny Antonssonová dobruslila v útočném pásmu volný kotouč a z pravé strany najížděla na Farchutdinovovou. Mířila mezi betony, ovšem ruská gólmanka svůj tým podržela.

04:12

Švédky teď dobře zablokovaly hned dva střelecké pokusy soupeřek. Atmosféra v hale je velmi bouřlivá.

03:43

Stále čekáme na první větší šanci zápasu, začalo se opatrně.

02:28

Rusky v postavení mimo hru. Jedna z rozhodčích ještě uklidňovala Oxanu Bratiševovou, která se zle dívala po jedné ze švédských hráček.

01:45

Zatím vidíme spoustu nepřesností, zřejmě pracují nervy a hokejistkám na obou stranách utíkají kotouče z hokejek.

00:57

Švédky zastavilo postavení mimo hru.

00:09

Rusky se hned dostaly do útočného pásma. Maria Alexandrovová posílala kotouč do ohně zpoza branky a hrací předmět raději přikryla Amholtová.

00:01

Vítězky utkání si zahrají o zlaté medaile proti hokejistkám USA, které v prvním semifinále vyřadily až na nájezdy Kanadu.
Hlediště haly v Dmitrově je zaplněné do posledního místa. Rusky se mohou spolehnout na podporu fanoušků.
Probíhá představení zahajovacích sestav obou týmů. Diváci nyní vítají ruské hokejistky.

Švédsko: Amholtová (Dahlgrenová) – Nylenová-Petersenová (C), Berggrenová, Lidmanová, Waxinová, Ahová, Olssonová, Beverinová – L. Johanssonová, Lundinová (A), Forsbergová – Bouvengová, Ljungblomová, T. Johanssonová – Antonssonová (A), Brolinová, A. Wilhemssonová – Mogrenová, Blomová, E. Wilhemssonová – Carlssonová.

Rusko: Farchutdinovová (Treťjaková) – Orlovová (C), Provorovová, Ponjatovská, Medveděvová (A), Savoninová, Golovkinová, Cacynová, Kulaginová – Alexandrovová, Bratiševová (A), Běloglazovová – Lučnikovová, Markovová, Pestovová – Budanovová, Mezencevová, Loburová – Škalevová, Jakubivová, Serovová.

Rozhodčí: Gugliettaová (GBR), Rapinová (USA) – Kainbergerová (AUT), Priceová (USA(.
Ve skupinové fázi přehrály Švédky domácí výběr 2:0. Hokejistky Tre kronor vstřelily oba své góly už v první třetině, v níž se prosadily Lina Ljumblömová a Agnes Wilhelmssonová. Velkou oporou Švédska byla brankářka Amholtová, která pochytala všech 26 ran soupeřek.
Švédsko:
Švédky jsou po USA a Kanadě historicky nejúspěšnějším týmem na MS do 18 let. Na kontě mají hned pět bronzových medailí, ale na posledním MS v Česku se v boji o třetí místo musely sklonit před Ruskem. Letošní šampionát hokejistky ze země tří korunek začaly porážkou 1:2 až po prodloužení s USA. Poté podlehly hladce 0:4 Kanadě, ale na závěr skupinové fáze přehrály 2:0 domácí Rusky a ze druhého místa tabulky skupiny tak prošly rovnou do semifinále. Velkou oporou Švédska je brankářka Anna Amholtová, která nejprve předvedla vynikající výkon proti USA, kdy dovolila obhájkyním zlata skórovat jen jednou z 59 ran. Proti Kanadě nechytala, ovšem proti domácí Sborné si připsala dokonce čisté konto.

Nejproduktivnější hráčky:
Lina Ljumblömová – 2b (2+0)
Josefin Bouengová a Jenny Antonssonová – 2b (0+2)

Brankářky:
Anna Amholtová – 2 zápasy, průměr 0,98, úspěšnost 97,65 %
Miranda Dahlgrenová- 1 zápas, průměr 3,00 úspěšnost 91,89 %
Rusko:
Rusky obhajují bronz z posledního šampionátu v Česku, ale na domácím turnaji chtějí toto umístění ještě vylepšit. V silnější základní skupině A obsadily domácí hokejistky třetí příčku se třemi body, když nejprve překvapivě přehrály 3:2 Kanadu, ale poté podlehly 3:5 obhájkyním zlata z Kanady a 0:2 Švédkám. Ve čtvrtfinále si však poradily výsledkem 2:0 s Finkami.

Oxana Bratševová – 4b (1+3)
Maria Alexandrovová a Daria Beloglazová – 3b (2+1)

Brankářka:
Diana Farchutdinovová – 4 zápasy, průměr 1,34, úspěšnost 95,0 %
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Světový šampionát žen do 18 let v ruském Dmitrově vrcholí a v pátek jsou na programu už semifinálové zápasy. Druhé semifinále obstarají Švédky a domácí Rusky. Jisté je, že postupující tým dosáhne v této věkové kategorii historického úspěchu, protože ještě nikdy se nestalo, že by se do finále dostal někdo jiný než USA a Kanada.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:1

Branky a nahrávky: 31. Bouvengová (Ljungblomová, Waxinová), 51. Antonssonová (Nylenová-Petersenová, Ljungblomová) – 49. Markovová (Lučnikovová)