2:3

po prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

12.01.2018, 18:00 • Tipsport Aréna, Žilina • 36. kolo • Dávid Švec sk

Tipsport: 1.65 4.85 3.64 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konštatovaním, že Žilina na domácom ľade podľahla Liptovskému Mikulášu 2:3 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok piatkového večera. Dočítania priatelia. (20:42:06)

63:48

Liptovský Mikuláš dal gól!
Azda jediná poriadna útočná akcia hostí v predĺžení a končí v sieti Tomáša Tomeka! Langhammer obišiel bránku Žiliny, našiel prihrávkou Suchého, ktorý delovkou doslova prestrelil Tomáša Tomeka. Puk ešte poskakoval pred bránkovou čiarou, no pohotový RICHARD RAPÁČ ho následne upratal do siete. Asistencie: Radoslav Suchý, Jakub Langhammer.

63:05

Marek Tvrdoň si šikovne urobil priestor pred bránkou hostí, blafákom však na Košarišťana nevyzrel.

62:30

Máme za sebou polovicu predĺženia, vážnejšiu šancu sme však zatiaľ nevideli.

62:20

Michal Švihálek sa predral do útočného pásma, následne však až príliš s pukom vymýšľal a Košarišťan tak nemusel zasahovať.

61:27

Prvý brankársky zákrok v predĺžení je pripísaný na konto Andreja Košarišťana.

60:55

Hráme stále 4 na 4, keďže hosťom skončil trest a hra ešte nebola prerušená.

60:24

Hostia v plnom počte.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Žilina v závere tretej tretiny nevyužila ponúknutú presilovú hru, čo vlastne dnes nie je žiadne prekvapenie. Po krátkej prestávke pôjdeme do predĺženia.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:39

Obrovský tlak Žiliny v samom závere!

59:01

Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:50

Neskutočná šanca domácich, Tomáš Klimenta pri pravej tyči čakal na puk, pred ním doslova zívala prázdna bránka hostí, lenže puk bol pomalší než čakal českú utočník a tak sa k nemu nedostal.

58:45

Žilina v pásme pred Andrejom Košarišťanom.

58:24

Oddychový čas domácich.

58:24

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (2 min.).

58:15

Domáci stále kombinujú v útočnom pásme, lenže robia chybu a prichádzajú o puk.

58:01

Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:35

Domáci sú síce v útočnom pásme, ale o puk sa vedú tvrdé boje pri pravom mantineli.

56:53

Strela Patrika Števuliaka od modrej čiary končí v lapačke Tomáša Tomeka. Útočník hostí bol navyše v postavení mimo hru.

56:39

Hra je v týchto momentoch pomerne dosť rozkúskovaná.

56:05

Tlak Liptákov stále trvá, Žilinčanom sa nedarí vyhodiť puk z vlastného pásma.

55:39

Hostia znovu v útočnom pásme, Tomek však zatiaľ nemusel zasahovať.

55:01

Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

54:29

Jakub Langhammer tvrdo pálil od modrej čiary, Tomek reflexívne vyrazil jeho nepríjemnú strelu!

53:57

Domáci v plnom počte.

53:15

Hostia stiahli puk za svoju bránku, preskupili útočné formácie a ženú sa dopredu.

52:45

Puk je v útočnom pásme Žiliny, domáci získavajú cenné sekundy v oslabení.

52:15

Hostia hrajú presilovku, Lukáš Kozák navyše v súboji prišiel o prilbu a musí striedať.

51:57

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Handlovský – 2 min., krosček).

51:05

Hostia sú po dlhšom čase v útočnom pásme, no nič zaujímavé nevymysleli.

50:36

V týchto momentoch majú hostia problém s prechodom cez stredné pásma, všetko však vynahrádzajú zvýšenou bojovnosťou a agresivitou. Akurát to sem tam trošku preháňajú.

50:01

Máme za sebou polovicu tretej tretiny, stav je vyrovnaný 2:2.

49:28

Po peknej strele Kozáka od modrej čiary chytá puk do svojej lapačky Košarišťan. Vzápätí vzniká pred bránkou hostí šarvátka, vylučovať sa však nebude.

48:49

Uhrík sa predieral po ľavej strane, Michal Roman ho však dokázal ubrániť.

48:26

48:07

Patrik Rogoň získal vo vlastnom pásme puk a doviezol ho do obrannej tretiny hostí, získava tak cenné sekundy pre svoj tím.

47:36

Žilina so štyrmi hráčmi.

47:15

Puk za mohutného piskotu divákov smeruje von z pásma Žiliny.

46:52

Po delovke Martina Krišku zvoní tyč Tomekovej bránky!

46:26

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jurík – 2 min., nedovolené bránenie).

46:25

Domáci získali vo vlastnom pásme puk a okamžite ho posielajú až ku Košarišťanovi.

45:49

V hre budeme pokračovať presilovkou hostí o 1 hráča.

45:36

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Stupka.

45:32

Domáci vysoko napádajú rozohrávku hostí a tým to robí pomerne veľké problémy. Lenže vzápätí sú domáci šiesti na ľade a prichádza zaslúžený trest.

45:01

Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, stav v Žiline je zatiaľ 2:2.

44:25

Znovu chyba hostí pri vlastnej bránke a znovu bol pri tom Tomáš Klimenta. Tentoraz sa však český útočník v službách Žiliny k puku nedostal.

43:50

Dnešné stretnutie sleduje 882 divákov.

43:20

Konečne sa trošku prebrali aj fanúšikovia Žiliny, no ich pokrik "Žilina, Žilina" je dosť nesmelý.

42:51

Žilina dala gól!
Tak tentoraz to domácim vyšlo na parádu. Ideálnu prihrávku do pravého rohu dostal skúsený VÁCLAV STUPKA, ktorý sa pozrel na Košarišťana, chvíľku počkal a pomedzi jeho betóny poslal puk do siete! Asistencie: Tomáš Pospíšil, Rastislav Konečný.

42:05

Neprehľadná spleť tiel pred bránkou Žiliny, puk napokon končí v moci Tomáša Tomeka.

41:59

Vidíme viacero tvrdých súbojov na oboch stranách.

41:22

Nuž a gólman hostí znovu podržal svoj tím. Azda si zaspomínal na svoje mládežnícke časy, keď v drese Žiliny privádzal do zúfalstva súperov.

40:42

Žilina začína túto časť hry aktívne, veľkú možnosť na vyrovnanie Vlkom znovu zmaril famózny Košarišťan.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Oba tímy máme na ľade, čochvíľa sa začne tretia tretina.
Informácia najmä pre fanúšikov Žiliny – Kanaďana Chase Witalu už v drese MsHK Žilina nehľadajte, pod Dubňom sa nedohodol na podmienkach zmluvy.
Po druhej tretine máme v Žiline stav 1:2. Domáci išli najskôr do vedenia v 24.minúte zásluhou Marcela Holoviča. Následne nevyužili viaceré presilové hry a zaplatili krutú daň. V 28.minúte vyrovnal na 1:1 Langhammer, aby rovnaký hráč v 35.minúte strhol vedenie na stranu hostí. Tretia tretina sa začne približne o 19:51.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:35

V závere druhej tretiny tlak Žiliny, lenže Košarišťan má dnes skrátka svoj deň.

39:01

Začala posledná minúta druhej tretiny.

38:55

Pekná akcia domáceho Tomáša Pospíšila, ktorý si urobil priestor pred bránkou hostí, no strelou švihom namieril len do ramena Andreja Košarišťana.

38:43

Oba tímy v plnom počte.

38:26

Nahodený puk do útočného pásma v podaní hostí. Čierne čudo končí v lapačke brankára Vlkov.

37:52

Vidíme viacero súbojov o puk, hra v týchto momentoch nemá spád.

37:05

Jakub Nemec tvrdo vypálil od modrej čiary, puk zastavil pravým betónom Tomáš Tomek.

36:43

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Tvrdoň – 2 min., sekanie).
Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Pacalaj – 2 min., sekanie).

35:39

Nuž a inkasovaný gól Žilinčanov šokoval. Tempo hry nám rapídne upadlo.

35:01

Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút a Žilina už prehráva s Liptovským Mikulášom 1:2. Zrejme zaslúžene, pretože hokej sa hrá na góly a domáci nedokázali využiť viacero presiloviek.

34:42

Lenže ďalšia akcia hostí už končí v Tomekovej sieti. Rudolf Huna našiel aktívneho JAKUBA LANGHAMMERA, ktorý poľahky pridáva svoj druhý gól v dnešnom zápase. Asistencia: Rudolf Huna.

34:40

Obrovská šanca hostí, v prečíslení 2 na 1 neuspeli, následne blafákom neprekonal Tomeka ani Jakub Langhammer.

34:22

34:05

Hostia v strednom pásme získali puk a okamžite zbierajú cenné sekundy.

33:35

Vlci sú v tlaku, snažia sa, ale Košarišťan im dnes spôsobuje početné vrásky na spotených čelách.

33:00

Žilina znovu pred Košarišťanom, tentoraz domáci pália ako pri Verdune, ale gólman hostí odoláva.

32:22

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Števuliak – 2 min., hrubosť).

32:22

Tvrdý súboj v útočnom pásme Žiliny, domáci budú znovu hrať v početnej výhode.

31:46

Rýchla akcia domácich, po strele z ľavého krídla však znovu osvedčil svoj postreh Andrej Košarišťan.

31:29

Hostia v plnom počte. Žilina nevyužila dlhú hru v početnom prečíslení a to môže byť zlomový moment dnešného zápasu.

31:01

Hostia so štyrmi hráčmi.

30:56

Kombinácia Žiliny v útočnom pásme. Puk napokon poskakoval po bránkovej čiare, domáci sa už tešili z gólu, lenže príliš skoro.

30:35

Žilina v tlaku, ale chýba streľba a pohyb. Nuž a keď aká taká strela konečne príde, tak všetko rieši spoľahlivý Andrej Košarišťan v bránke hostí.

30:01

Máme za sebou polovicu zápasu, stav je 1:1 a puk je pri Tomášovi Tomekovi.

29:45

Puk je v strednom pásme, obrana hostí si môže na chvíľku vydýchnuť.

29:23

Žilina v tlaku, ale všetko rieši pozorný Košarišťan, ktorý sa rybičkou vrhol po puku a skryl ho do svojej lapačky.

29:01

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 2 min.).

28:45

Lukáš Kozák pálil od modrej čiary, v dorážke tesne minul puk jeden z domácich hráčov! Žilina navyše bude hrať presilovú hru o 2 hráčov!

28:32

Domáci kombinujú, ale je to príliš statické a bez streľby.

28:08

Žilina v tlaku pred Košarišťanom.

27:45

Hostia v úvode dlhej hry v oslabení vyhadzujú puk až ku bránke Tomáša Tomeka.

27:29

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Sukeľ Jakub – 2 min., vrazenie na mantinel).

27:29

Tvrdý súboj pri mantineli, jeden z domácich hokejistov ostáva ležať na ľade a okamžite zahoreli vášne na oboch stranách striedačiek.

27:02

A je vyrovnané! Martin Gründling pálil od modrej čiary, puk ešte pred Tomekom tečoval JAKUB LANGHAMMER a ten napokon končí v sieti Žiliny! Asistencie: Martin Gründling, Rudolf Huna.

26:39

Hostia sa nadýchli k tlaku a držia puk v útočnom pásme.

26:10

Andrej Laco sa skúšal natlačiť z pravej strany pred Tomeka, čo sa mu však nepodarilo. Mladý útočník hostí však skúsil strelu švihom a len tesne minul vinkel žilinskej bránky.

25:39

Konečný sa šikovne predieral po pravej strane, no v súboji s obrancom následne prišiel o puk.

25:01

Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Žilina zásluhou Marcela Holoviča vedie 1:0.

24:25

Zápas už má teda úvodný gól za sebou, uvidíme ktorý tím tento stav nakopne k lepšiemu výkonu.

23:51

Pekná akcia domácich značí prvý gól dnešného zápasu. Tomáš Pospíšil po pravej strane dotiahol puk do pásma. Prvú strelu domácich ešte Košarišťan vyrazil, ale na dorážku MARCELA HOLOVIČA už nemal nárok. Asistencie: Lukáš Handlovský, Tomáš Pospíšil.

23:15

Po súboji pri zadnom mantineli ostáva ležať na ľade obranca Kozák, ktorý však bude v poriadku a bude pokračovať v hre.

23:08

Druhá tretina dostáva celkom slušné tempo, zdá sa, že by sme mohli vidieť celkom dobrý hokej.

22:23

Žilinčania sa držia v útočnom pásme, Košarišťan je však do týchto chvíľ oporou svojho tímu.

21:58

Pri mantineli súboj Romana s Kriškom. Skúsený útočník hostí končí na ľade a veľmi ťažko znáša súboj s mladým obrancom Žiliny.

21:24

Veľká šanca domácich, Juraj Jurík sa dostal do šance z ľavej strany, kedy príklepom vyprášil výstroj Andreja Košarišťana.

20:35

Hostia začali túto časť hry aktívnejšie, Holovičovi sa však podarilo vyhodiť puk do stredného pásma a prerušiť mierny nápor MHK 32.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov hostí.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretiny máme v Žiline stav 0:0. Viac z hry mali domáci hokejisti, najmä šanca Tvrdoňa či Klimentu volala po góle. Druhá tretina sa začne približne o 18:55.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:23

Znovu šanca Žiliny. Po strele od modrej čiary Košarišťan vyrazil puk pred seba, no domáci neuspeli ani v následnej dorážke.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:33

Nuž, oba tímy usilovne korčuľujú hore – dole, ale nedá sa povedať, že by to malo dáky významný efekt.

17:37

Znovu sa hrá pomerne dlho bez prerušenia.

17:00

16:58

Obrovská šanca domácich v oslabení! Košarišťan si nerozumel s obrancom, čo využil Tomáš Klimenta, no z veľkého uhla trafil len tyč bránky hostí!

16:05

Hostia stiahli puk za svoju bránku, oba tímy tak striedajú počas hry.

15:34

Marek Uram vymyslel od pravého mantinelu doslova gólovku pre Matúša Sukeľa k pravej tyči Tomekovej bránky. Mladý útočník hostí však z prvej našiel len betón pripraveného Tomáša Tomeka!

15:19

Strela hostí od ľavého mantinelu končí v lapačke Tomáša Tomeka.

15:01

Do konca prvej časti hry ostáva necelých 5 minút, stav máme stále bezgólový.

15:00

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Kozák – 2 min., krosček).

14:12

Šikovná akcia Maroša Piatku po pravej strane, ktorý sa natlačil pred Tomáša Tomeka a snažil sa dostať puk do siete. Brankár Žiliny sa však nedal prekabátiť a následne vzniká pred bránkou drobná šarvátka.

13:51

Radim Hruška po ľavej strane vletel do útočného pásma, strelou však Košarišťana neprekvapil.

13:21

Prvý útok Žiliny v tlaku pred bránkou Liptovského Mikuláša. Handlovský nahodil puk pred bránku, kde ho šikovne tečoval Marcel Holovič, no Košarišťan bol znovu pozorný a podržal svoj tím.

12:40

Radoslav Suchý sa oprel do strely od modrej čiary, jeho delovka však minula bránku Tomáša Tomeka.

12:06

Domácich šanca nakopla, v týchto chvíľach sú nasťahovaní pred bránkou hostí, no Košarišťan zatiaľ zasahovať nemusel.

11:30

Hrá sa v pomerne slušnom tempe, dlhšie bez prerušenia a tak oba tímy striedajú počas hry.

10:49

Krásna kombinácia domácich v prečíslení, Radim Hruška nabil do ideálnej pozície k pravej tyči Marekovi Tvrdoňovi, ktorý však pukom trafil len betón skvele reagujúceho Andreja Košarišťana! Krásna akcia Žiliny a bravúrny zákrok gólmana hostí!

10:01

Máme za sebou polovicu prvej tretiny, v Žiline sme gól zatiaľ nevideli.

09:36

Domáci hokejisti sa snažia, ale kombinačne sa im zatiaľ v útočnom pásme nedarí. Hostia sú zatiaľ veľmi nevýrazní.

09:00

Rýchle prečíslenie Žiliny 3 na 2. Všetko skončilo strelou Petra Chaloupku, ktorá znovu končí v lapačke brankára hostí.

08:32

Marek Tvrdoň skúsil strelu švihom od modrej čiary, pre Košarišťana bol však tento puk doslova lahôdkou.

07:41

Útočná snaha hostí končí postavením mimo hru.

07:05

Zápas v Žiline zatiaľ príliš nenadchol. Hokejovejší sú domáci hráči, ale nič vážne pred Košarišťanom doposiaľ nevymysleli.

06:17

Tretí útok Žiliny sa dostal do šance, strela Michala Švihálka z medzikružia bola ale včas zastavená obranou hostí.

05:44

Juraj Jurík od modrej čiary nahodil puk na bránku hostí, Košarišťan ho následne chytil do lapačky a tak budeme znovu vidieť buly pred bránkou hostí.

05:29

Po zakázanom uvoľnení sa hrá znovu sťahuje pred bránku Liptákov.

05:01

Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav v Žiline je stále 0:0.

04:48

Prvá formácia hostí vedená Jakubom Langhammerom sa dokázala udržať v útočnom pásme, no strelecky Tomáša Tomeka neohrozila.

04:13

Dva rýchle zákroky za sebou musel vytiahnúť Andrej Košarišťan, ktorý puk napokon skrotil vo svojej lapačke.

03:39

Michal Roman z vlastného pásma vyviezol puk až za útočnú modrú čiaru, následnú strelu žilinského obrancu zblokovala obrana hostí.

03:05

Puk je za bránkou hostí, oba tímy rýchlo striedajú.

02:30

Handlovský v útočnom pásme získal puk a okamžite hľadal pred bránkou Pospíšila, ktorý bol však dobre bránený. Puk končí v moci Košarišťana, vhadzovať sa bude po jeho pravej ruke.

01:55

Rastislav Konečný sa odvážne prebíjal cez dvojicu obrancov hostí, puk však napokon končí v lapačke brankára hostí z Liptovského Mikuláša.

01:28

Košarišťan musel byť znovu pozorný, úvod prvej tretiny zatiaľ patrí domácim hokejistom.

00:59

Tvrdoň v útoku pekne zakombinoval s Jurajom Juríkom, no následnou strelou z pravého kruhu nenamieril presne.

00:11

Po žilinskom nahodení puku do útočného pásma si zapisuje prvý úspešný zákrok brankár hostí Andrej Košarišťan.

00:01

Úvodné buly dnešného zápasu v prospech hokejistov Žiliny.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Na ľade máme oba tímy, o chvíľu začne samotný zápas.

Novým hráčom v drese Žiliny je lotyšský obranca Janis Andersons, ktorý pod Dubeň prišiel z HKM Zvolen.
Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Mazanec, Kozák, Andersons, Juraško, Chaloupka, Roman, Hatala, Mendrej – Pospíšil, Holovič, Handlovský – Jurík, Hruška, Tvrdoň – Klimenta, Húževka, Švihálek – Rogoň, Konečný, Stupka

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Gründling, Nemec, Suchý, Kuráli, Mezovský, Nádašdi, Moravčík, Pacalaj – Števuliak, Langhammer, Huna – Rapáč R., Paukovček, Sukeľ J. – Uram, Sukeľ M., Kriška – Uhrík, Piatka, Laco

Rozhodca: Štefik, Konc – Kollár, Rojík.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní online prenosu zo zápasu 36. kola hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov MHK 32 Liptovský Mikuláš. Zápas sa pod Dubňom začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné siedme miesto so ziskom 46 bodov. V poslednom doterajšom zápase však Vlci prehrali v Detve s nováčikom súťaže 4:1. Neuspokojivé výsledky MsHK vyústili i do odchodu trojice hráčov. V Žiline skončili obrancovia Félix-Antoine Poulin, Jakub Meliško a útočník Emil Švec. Vedenie klubu udelilo hráčom i ultimátum zisku 10 bodov do konca januára 2018 (v prípade nesplnenia budú nasledovať finančné postihy). Trénerom tímu je Čech Petr Rosol, najproduktívnejším hráčom Lukáš Handlovský, ktorý získal 25 kanadských bodov (14+11).

Hokejistom Liptovského Mikuláša patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné deviate miesto so ziskom 33 bodov. V poslednom doterajšom zápase však Liptáci na domácom ľade po obetavom výkone porazili majstrovskú Banskú Bystricu pomerom 4:3 po sam. nájazdoch. Trénerom tímu je Pavol Paukovček, najproduktívnejším hráčom tímu je skúsený Marek Uram, ktorý získal 29 kanadských bodov (8+21).

Zápas v Žiline sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

2:3

Branky a nahrávky: 24. Holovič (Handlovský, Pospíšil), 43. Stupka (Pospíšil, Konečný) – 28. Langhammer (Gründling, Huna), 35. Langhammer (Huna), 64. Rapáč (Suchý, Langhammer)

Rozhodčí: Štefik, Konc – Kollár, Rojík