konec (0:0, 0:2, 1:0)

06.12.2017, 18:00 • ZS Eden • 29. kolo • David Soumar

Tipsport: 1.72 4.4 3.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z Edenu vše. Přeji hezký zbytek dne a u onlajnů znovu na shledanou. (20:21:46)
Hotovo, konec. Sešívaní bojovali do posledních sekund, vyrovnání se nedočkali. V závěrečné třetině vykřesal naději trestným střílením Ryzák. Prostějov dokázal ustát závěrečný tlak soupeřů a slaví. Z Edenu odváží všechny body.

59:48

Buly v útoku hostů. Frodl se vrací do branky.

59:39

Konečně tlak. Se střelou ale sešívaní v obou případech otáleli. Prostějov vyhazuje do středního pásma.

59:00

Poslední minuta. Sešívaní honí kotouč po rozích pásma.

58:34

Pořád stejná písnička. Prostějov úspěšně kouskuje tlak sešívaných. Vyhození do středního pásma Jestřábům opět přišlo vhod.

58:08

Frodl zůstal na střídačce. Slavia v šesti.

58:08

Přijde nyní? Slavia si bere oddechový čas.

57:38

Slavia hraje víc s pukem než v předchozím průběhu třetiny. Chybí však souvislejší tlak.

57:06

Dvakrát po sobě pálil Račuk. Z modré čáry se ale prosadit nedokázal.

56:16

Zakázané uvolnění Prostějova. Slavia je v tlaku.

55:49

Zakončovali nakonec hosté – jmenovitě Dvořáček. Ten nabral rychlost a po přejetí modré Frodla donutil k nelehkému zákroku.

55:37

Slavia je s pukem v útoku. Z rohu ji ale hosté nechtějí pustit za žádnou cenu.

54:23

Pohl předvedl pěknou individuální akci. Položil si jednoho obránce i brankáře, kotouč do sítě ale nedostal. Prostějov ustál i situaci, kdy se na brankovišti vyskytovalo několik ležících hráčů. Slávisté se k vyrovnávací dorážce nedostali.

53:03

Prostějovská pětice zůstane v obraně. Sudí píská zakázané uvolnění.

52:46

52:39

Frodl sice po střele z modré chtěl rozehrát, dříve se ale ozval hvizd rozhodčího. Prostějov vybojoval cenné buly v útoku.

52:16

Další vyhození. Slavia na to jde moc složitě.

51:38

Polovina přesilovky je pryč. Jestřábi se dobře brání, už dokázali vyhodit.

50:46

A Slavia bude navíc hrát v přesilovce. Jestřábi hráli v šesti, trest odpyká Nouza.

50:46

Eden je na nohou. Slavia pookřála a v útoku se snaží vybojovat vyrovnávací branku.

49:55

Slavia právě vstřelila branku!
MAREK RYZÁK to provedl s chladnou hlavou. Trestné střílení zakončil přesnou střelou do horního rohu branky. Neužil na kotouč nedosáhl.

49:55

Ryzák zakončoval přečíslení dva na jednoho. Byl faulován a rozhodčí nařizuje trestné střílení (Prokeš, hákování).

48:51

Kasík nahazoval z modré. Prostějovský muž v brankovišti raději přerušil hru.

47:56

Neužil se rozhodl pro netradiční zákrok. Ryzák pálil z první a mířil k horní tyči. Puk směřující nad branku se gólman Prostějova rozhodl odrazit fotbalovou hlavičkou. Povedený kousek slavil úspěch.

47:19

Slavia se konečně nadechla k náporu. V dalším rozmachu ji ale zastavil ofsajd.

46:32

Doležal dobře dojel útočnou akci a z první pálil. Od betonu se kotouč odrazil před Jankovského, který se ale v jasné šanci nedokázal zorientovat.

46:14

45:48

Ondráček dokázal zastavit kombinaci soupeře a vyhodil. Slavii střídá.

44:59

Kotouč už klouzal za Frodlem. Ten se ale v rozhodující chvíli dokázal zorientoval a brance dokázal zabránit.

44:14

Šafránek musí na trestnou (nedovolené bránění). Posouzení zákroku se nezdálo jak domácím hokejistům, tak fanouškům.

43:59

Krejčík zkusil vypálit zápěstím. Neužil zasáhl vyrážečkou.

43:06

Prostějov se oproti předchozím třetinám do útočení moc nežene. To dává bíločerveným víc prostoru. Zatím ho ale moc nevyužívají.

42:43

Na Frodla se natlačil útočník. Za slávistou vypadla branka a bude vhazovat ve střední pásmu.

42:28

Račuk dobře obkroužil branku a snažil se nahrát před brankoviště. Ke střele se ale už nikdo ze slávistů nedostal.

41:36

I Prostějov si zahrála na kratší dobu v útoku. Z menšího tlaku ale nevzešla jediná střela.

40:47

Slavia naskočila do třetiny aktivněji. Prostějov musel vyhodit na zakázané uvolnění.

40:33

Račuk nahodil z modré. Pokus nikdo netečoval, a tak dokázal Neužil zasáhnout.

40:01

Tuto třetinu si Pražané za rámeček nedají. Nejenže se Jestřábi dokázali dvakrát prosadit a jdou do poslední třetiny s vedením, domácí navíc měli k dispozici téměř šest minut hry v početní převaze. Nabídnutou šancí ale pohrdli a málem v závěru části ještě nechali skórovat soupeře.

39:36

A mohlo být na hostující střídačce ještě veseleji. Hosté už zvedali ruce nad hlavu. Podle sudího ale kotouč po dorážce za brankovou čáru neprošel. Frodl dokázal zasáhnout.

39:20

Prostějovští se museli bránit šest minut. Dokázali to a už jsou v plném počtu.

38:42

Zkoušel to i Šafránek. Neužil znovu odolal a vyslal kotouč nad branku.

38:18

Nejnadějnější střelu vyslal Kasík. Z pravé strany se do puku pořádně opřel. Neužilova lapačka byla ale na místě.

37:37

Prostějov znovu ve čtyřech a znovu vyhazuje až za Frodla. Slavii se nedaří fauly soupeře potrestat.

37:20

Znovu v pěti proti třem. Havlík podrazil protihráče a Jestřábi se budou znovu muset bránit.

36:48

Eden už asi viděl i povedenější přesilovku 5 proti 3. Jestřábi už v obraně krouží ve čtyřech.

36:09

Prostějov vyhodil a střídá.

35:37

Račuk a po něm i Pohl se odhodlali ke střele. Nezamířili ale vůbec přesně.

34:58

Tři hráči na trestné lavici Prostějova. Račuka při pokusu o dorážku podrazil Kolář a rovněž zamířil na trestnou.

34:36

Necelou minut odehrají slávisté v přesilovce pět na tři. Mikliš se provinil vysokou holí a zavařil svému celku.

34:04

Nedaří se. Slavii se vůbec nedaří usadit se v útočné třetině.

33:25

Faul ihned po buly. Venkrbec si odsedí dvě minuty za podražení. Slavia v přesilovce.

33:01

Růžičkovo nahození způsobilo více rozruchu, než sám slávista asi tušil. Kotouč zvedl do vzduchu jeden z obránců. Vysoký puk sepak k zemi začal snášet u brankoviště, Neužil ho musel důkladně kontrolovat lapačkou.

31:53

Račuk byl blízko šanci. Osamocený v prostoru nad kruhy ale neodkázal zpracovat nahrávku.

31:15

Fiala vyslal slušně prudkou ránu. Frodl vyrazil betonem. Na dorážku nikdo z hostů připraven nebyl, a tak se kotouče ujali sešívaní.

30:27

Šagát se nebál vypálit v jízdě. Z pravé strany se mi mezi tři tyče ale trefit nedokázal.

30:00

Dvořáček zavezl kotouč až za branku. Puk ještě dokázal nasměrovat před brankoviště. Tam se však nenacházel nikdo z Prostějovských.

29:05

Konečně se ozvali i domácí fanoušci. Slavia si vytvořila tlak, chyběla jen střelba.

27:58

Přečíslení dva na jednoho! Voženílek měl pravděpodobně namísto pasu na Prokeše sám vypálit. Obránce pokus o nahrávku překazil.

27:34

Slavia bojuje. Domácí jsou v útoku, z rohu pásma se jim ale dostat nedaří.

26:39

Jestřábi právě vstřelili branku!
Nepříjemná situace pro Pražany. Prostějov navýšil své vedení. Z tlaku dokázal maximum vytěžit DAVID DVOŘÁČEK. Ten ulovil kotouč před brankovištěm a na Frodla vyzrál kličkou do bekhendu. Asistence: Matouš Venkrbec a Aleš Holík.

26:14

Ihned po buly pálil Doležal. Neužil nepříjemně poskakující kotouč ulovil.

26:09

Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankářem Jestřábů. Slavia je v útoku.

25:54

Prostějov je ale znovu v útoku a je jednoznačně nebezpečnější. Fiala nejprve pálil z prostoru mezi kruhy, dvakrát to od modré zkusil i Žovinec. Frodl odolal.

25:12

Slavia se ale brankou nechce nechat srazit do kolen. Už se hraje před Neužilem.

23:58

Pěkně to Prostějovští sehráli. Na Frodla letěla jedna dorážka za druhou. Sešívaná obrana sice dlouho odolávala, na pokus DAVIDA DVOŘÁČKA ale nemohl dosáhnout ani brankář Frodl. Hosté využili přesilovku. Asistence: Jan Rudovský.

23:34

Přesilovka pro hosty. Krejčík si dle sudích pomohl drobným háčkem. Už sedí na trestné.

22:58

Po Krlišově ráně se už část diváků v Edenu radovala. Jeho pokus sice síť rozvlnil, jednalo se však pouze o zásah vnější části branky Prostějova.

22:39

Až Fiala dokázal vyvézt kotouč. Frodl zasáhl.

22:07

Stejné problémy jako Slavia v úvodu zápasu má nyní i soupeř. Jestřábi nejsou schopní dostat se do útoku.

21:35

Slavii zastavil ofsajd.

20:59

Račuk pálil i podruhé. Dělovka přesná nebyla.

20:32

V útoku jako první Slavia. Račuk se dokázal prokličkovat z rohu. Se střelou z mezikruží ale moc otálel.

20:01

Prvních dvacet minut hry pro diváka atraktivních momentů mnoho nenabídlo. Hrálo se sice ve slušném tepu, chyběly ale loženější šance. Do utkání lépe vletěli Prostějovští, následně se chytla i Slavia. Branka ale k vidění nebyla ani na jedné straně.

19:57

Jestřábi stihli ještě zahrát na zakázané uvolnění.

19:37

Kotouč v útoku Prostějova. Tam ho však sešívaní drží u hrazení a hra nepokračuje.

18:37

Doležal napral kotouč vší silou. Puk nakonec doletěl až k hornímu okraji mantinelu, od kterého se odrazil do stropu zimního stadionu ve Vršovicích.

18:10

Krliš byl u puku později než obránce Prostějova. Hra se přesouvá před Frodla.

17:33

Oba týmy se v útoku střídají v pravidelných intervalech. Pro diváky zatím chybí jen vážnější šance.

17:07

Šafránek sebevědomě kličkoval s kotoučem za útočnou modrou. Svou akci však ukončil nepřesnou přihrávkou.

16:34

Dva slávisté před Neužilem, který ulovil nahození z velké vzdálenosti. Brankář Jestřábů musel kotouč ve své výstroji přidržet.

15:31

Fiala se málem natlačil do šance. Už byl před Frodlem sám, naštěstí pro domácí byl v ofsajdu.

14:40

Kadlec se rozhodl, že se za každou cenu před brankoviště musí natlačit. Bekhendem ale branku nevyčaroval.

14:20

Rudovský udělal rozruch před brankou domácích. Frodl ale jeho nepříjemnou teč vystihl.

13:38

Delší pasáž bez přerušení příliš poutavou podívanou nenabízí. Hraje se hodně ve středním pásmu.

12:41

Chyba v rozehrávce Pražanů. Minely chtěl využít Luňák, nedokázal se ale rychle připravit ke střele.

12:05

Perfektní zákrok. Neužil předvedl klasický semafor. Kubica ho pořádně protáhl.

11:26

11:18

Jankovský šikovně tečoval nahození z modré čáry. Brankář hostů dokázal skvěle zareagovat.

10:49

Nedvídek dostal ideální pas na brankoviště. Puk se pokusil nasměrovat mezi Neužilovy betony. Neuspěl.

10:05

Krejčík měl před sebou odkrytou branku. Při dorážce mu ale sjel kotouč z hole. Hosté následně dokázali vyhodit.

09:26

Jankovský před brankou schytal ránu čepelí hole do obličeje. Prostějovský Žovinec už míří na trestnou (menší trest, vysoká hůl).

09:15

Raučuk vyslal zajímavou střelu. K dorážce se následně dostal i Krejčík. Ani jeden však úspěch neslavil.

08:39

To byla rána ihned po buly. Doležal se do puku z první hodně opřel. Brankáře ale nepřekonal.

08:31

Doležal chytře dobruslil nahození na branku Jestřábů. Přítomnost slávisty u brankoviště donutila Neužila k přerušení hry.

07:35

Na tempu přidávají i červenobílí. Kubica měl slušnou šanci, když z otočky mezi kruhy dorážel. Hostující gólman připraven.

07:00

Na pravé straně nabral rychlost Kadlec a v jízdě i vypálil. Neužil dokázal vyrazit ramenem.

06:38

Drtina nahodil z modré čáry. Frodl vytáhl snadný zákrok lapačkou.

06:22

Venkrbec se proháčkoval mezi dvěma obránci. Zakončení ale tak povedené nebylo.

05:38

První zajímavější akci Pražanů nastartoval Krejčík. Zakončení se nakonec ujal Pohl, ale trefil jen obránce. Jestřábi následně vyhodili na zakázané uvolnění a budou se dál bránit.

04:59

Slavia nerozehrála ideálně. Píská se zakázané uvolnění.

04:31

Žovinec šikovně zavezl kotouč do útočné třetiny. Jeho puk ale nikdo ze spoluhráčů nedojel, slávisté se kotouče zmocnili.

04:03

Dvě nebezpečné teče před brankovištěm předvedl Švec. První pokus dokázal Frodl odrazit do rohu, ve druhém případě kotouč od sešívaného brankáře putoval do ochranné sítě.

03:05

Prostějov se na celou minutu natlačil za útočnou modrou. Sešívaní je však do šance nepustili a po vyhození zamířili na střídačku.

02:27

Nahození ze střední třetiny raději slávista v brance přidržel ve své lapačce a přerušil hru. K brance už se sjížděli dotírající útočníci z Prostějova.

01:38

Slávisté jsou už u puku, zatím se ale drží ve své třetině. Jestřábi na domácí vlétli.

00:54

Od modré se do puku opřel Havlík. Jeho rána byla ještě tečovaná a nebezpečně klouzala za sešívanou brankou. Tyčku nakonec minula.

00:35

Frodl ale nakonec musel vytáhnou zákrok. Následuje buly.

00:20

Jako první se do útoku natlačili hosté. Nahození Marka Drtiny ale moc povedené nebylo.

00:01

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Barák, Pohl, Kasík, A. Růžička, Ryzák, Kolařík (C) – Z. Doležal, Račuk, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek, Nedvídek – M. Kadlec, Šagát, Kubica – M. Ondráček, Krliš, Šteiner.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Žovinec, Mikliš – L. Luňák (A), Divíšek (A), Nouza – Dvořáček (C), Venkrbec, Rudovský – Zabloudil, V. Meidl, Švec – Fiala, Voženílek, Prokeš.

Rozhodčí: Grech, Sýkora – Rubáš, Tvrdík.
V Edenu je vše připraveno. Jdeme na to.
LHK Jestřábi Prostějov
Nebezpečný soupeř číhá na Pražany. Jestřábi zatím slaví úspěchy především v ofenzivní části hry – do hlavního města přijede tým s druhým největším počtem vstřelených branek. Prostějov jich na svém kontě má už 91. Na Slavii však zatím ztrácí čtyři body a náleží mu šestá pozice. Prostějovské trápí především nekontinuální forma. Za osmadvacet kol nezvládli vyhrát víc než třikrát za sebou. Ve dvou zápasech po sobě sice nasázeli Třebíči (9:0) a Ústí (1:9) devět branek, pak ale následovaly vysoké prohry s Kladnem (1:6) a Přerovem (1:4). Chuť si svěřenci trenéra Vykoukala spravili alespoň proti Litoměřicím (3:1). S jakou formou doplachtí jestřábí letka do Edenu?

Poslední tři zápasy
Prostějov – Litoměřice 3:1
Přerov – Prostějov 4:1
Kladno – Prostějov 6:1
HC Slavia Praha
Pražané se rozjeli. Dokázali vyhrát v pěti zápasech po sobě a vyhoupli se až mezi elitní čtveřici celků naší druhé nejvyšší soutěže. Poté ale Razýmovi svěřenci narazili na neoblíbeného soupeře. V posledním kolem nedokázala sešívaná skvadra vybojovat na ledě Motoru ani jeden bod (2:4). Série tříbodových výher tak skončila. Nastartují Pražané proti Jestřábům novou? Týmu by měl být připraven pomoci i Jan Pohl, navrátilec do sestavy, který naskočil už do předchozího zápasu.

České Budějovice – Slavia 4:2
Slavia – Havířov 4:3
Benátky – Slavia 1:4
Přeji příjemné odpoledne všem příznivců dobrého hokeje. WSM Liga nabízí další peprný zápas. Sešívaní na svém ledě přivítají Jestřáby z Prostějova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

1:2

Branky a nahrávky: 50. Ryzák (TS) – 24. Dvořáček (Rudovský), 27. Dvořáček (Venkrbec, A. Holík)

Rozhodčí: Grech, Sýkora – Rubáš, Tvrdík