06.12.2017, 01:30 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.03 3.87 3.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ondřej Pavelec (NYR) 41 zák., 3 góly, 93,2% (05:13:33)
Hvězdy utkání

1. Mats Zuccarello (NYR) 1+1
2. Patric Hörnqvist (PIT) 1+1
3. Pavel Bučněvič (NYR) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 44-29; Zablokované střely: 17-17; Vhazování: 56%-44%; Hity: 20-16; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
Phil Kessel vrátil v polovině utkání Penguins ztracené vedení poté, co na branku Conora Shearyho ze závěru úvodní části odpověděl po necelých dvou minutách svým prvním gólem v NHL Cristoval Nieves. Jesper Fast ovšem dokázal vyrovnat a krátce před druhou přestávkou navíc otočil skóre Mats Zuccarello. Třetí třetina nabídla další dva góly, když nejprve vyrovnal v přesilové hře Patric Hönrqvist a po šťastném odrazu puku necelých osm minut před koncem rozhodl o výhře Rangers útočník Pavel Bučněvič. Konečný výsledek zápasu v PPG Paints Areně. Pittsburgh Penguins 3 New York Rangers 4.

59:50

Sidney Crosby vyhrál v pravém kruhu vhazování a na vzdálenější levé tyči se Penguins ocitli v obrovské šanci, jenže Ondřej Pavelec puk hrudí dokázal vyrazit!

59:45

Patric Hörnqvist se snažil v mezikruží zpracovat nahozený puk, jenže byl příliš prudký a Ondřej Pavelec puk zmrazil pod lapačkou. Příliš času už domácím nezbývá.

59:11

Tristan Jarry naskočil na střídačku a Rangers vyhodili puk vzápětí na zakázané uvolnění.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:56

Útok Penguins zastavilo postavení mimo hru a lavička Pittsburghu si vyžádala oddechový čas.

58:26

Tristan Jarry naskočil na střídačku a Penguins to zkouší při hře bez brankáře.

57:43

Olli Määttä vypálil od modré čáry a po zákroku Ondřeje Pavelce se dostal k dorážce Jevgenij Malkin, jeho pokus z mezikruží ale orazítkoval levou tyč! Neuvěřitelné!

56:27

Conor Sheary se ocitl v levém kruhu v šanci, jenže jeho střela zápěstím minula vzdálenější pravý horní roh brány.

55:45

Penguins vypálili z levého kruhu, jejich střela z úhlu ale byla na přední tyči zablokována.

54:51

Jake Guentzel se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže nahození z pravého křídla nedokázal po ztrátě stability usměrnit do z poloviny prázdné brány!

54:34

Rangers se ocitli pod velkým tlakem, a tak raději puk vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

53:50

Patric Hörnqvist po přihrávce Sidneyho Crosbyho zpoza brány vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Ondřej Pavelec puk ukryl ve své lapačce.

3:4

Branky a nahrávky: 16. Sheary (Hörnqvist, Letang), 28. Kessel (Guentzel, Määttä), 44. Hörnqvist (Malkin, Cole) – 17. Nieves (Zuccarello, Shattenkirk), 33. Fast (Skjei, Carey), 38. Zuccarello (J. T. Miller, Br. Smith), 52. Bučněvič (Desharnais, Kreider)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Hunwick, Cole, J. Schultz – Sheary, Crosby (C), Hörnqvist – Guentzel, Malkin (A), Kessel – Hagelin, Sheahan, Rust – Kühnhackl, Rowney, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

New York Rangers: Pavelec (Georgijev) – McDonagh (C), Holden, Skjei, Shattenkirk (A), M. Staal, Br. Smith – Kreider, Desharnais, Bučněvič – Vesey, K. Hayes (A), Rick Nash – Grabner, J. T. Miller, Zuccarello – Carey, Nieves, Fast. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Rozhodčí: Steve Kozari, Jon McIsaac. Čároví: Scott Driscoll, Tim Nowak

Diváci: 18414

15:13 PIT 1:0 Sheary (Hörnqvist, Letang)
16:49 NYR 1:1 Nieves (Zuccarello, Shattenkirk)
17:43 PIT 2 Cole, podražení
27:11 PIT 2:1 Kessel (Guentzel, Määttä)