BRN: Leonardo Genoni – 32 zákr., 2 OG, 94,12%

VAX: Viktor Fasth – 26 zákr., 3 OG, 89,66%

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Zblokované střely: 7 – 19
Vhazování: 32 – 25
Přesilová hra: 1/6 – 0/2
Trestné minuty: 8 – 37
Pro dnešek je dobojováno! Bern vítězí v prvním čtvrtfinálovém utkání nad Växjö 3:2. Domácí vedli po čtyřiceti minutách o dvě branky, do závěrečné periody ale nastoupili Lakers velmi dobře a během necelých tří minut srovnali na 2:2! V 56. minutě ovšem poslal Bern zpět do vedení obránce Ramon Untersander. Konec utkání si již domácí pohlídali.

59:58

Domácí to již zvládnou.

59:37

Moserovo nahození, Fasth vyráží bez větších problémů.

59:17

Bern vyhazuje chytře tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

58:53

Puku se ujímají hosté.

58:50

Dokáže Växjö srovnat na 3:3? Vhazování po levici Leonarda Genoniho.

57:51

Arcobello to zkoušel chytře z pravé strany, na Fastha si ale nepřišel.

3:2

Branky a nahrávky: 3. Haas (Blum), 28. Bodenmann (Raymond, Haas), 56. Untersander (Arcobello, Rüfenacht) – 44. Fröberg, 47. Rosén (Calof, Kiiskinen)

SC Bern: Genoni (Caminada) – Blum, Untersander, Gerber, Noreau, Krueger, Anderson, Kamerzin, Randegger – Moser, Arcobello, Rüfenacht – Morin, Ebbett, Bodenmann – Scherwey, Haas, Raymond – Meyer, Heim, Berger

Växjö Lakers: Fasth (Andren) – Lundberg, Högberg, Bohm, Persson, Welch, Nilsson – Pettersson, Rosén, Calof – Kiiskinen, Shinnimin, Brodecki – Reddox, Fröberg, Røndbjerg – Carnbäck, Josefsson, Netterberg – Madsen

Rozhodčí: Kristian Vikman (FIN), Anssi Salonen (FIN) – David Obwegeser (SWI), Balazs Kovacs (HUN)

Diváci: 13 629

Odveta: Växjö - Bern 4:2

01:26 VAX 2 Carnbäck, držení protihráče
02:01 BRN 1:0 Haas (Blum)
06:21 BRN 2 Randegger, podražení
15:54 VAX 2 Nilsson, podražení
26:54 VAX 2+2 Shinnimin, zásah do hlavy nebo krku+zásah do hlavy nebo krku, odpyká Carnbäck
27:26 BRN 2:0 Bodenmann (Raymond, Haas)
33:26 BRN 2 Morin, hrubost