3:4

po s.n. (0:1) (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0)

13.10.2017, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • 11. kolo • Števo Lasab sk

Tipsport: 2.25 4.5 2.38 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nitra mala zápas rozohraný na trojbodové víťazstvo, ale domáci zabrali a v závere dokázali duel vyrovnať. V nájazdoch bol úspešný iba jediný strelec Matej Paulovič a tak bod ostáva vo Zvolene a dva putujú do Nitry. (20:34:02)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Nitra.
Autorom víťazného gólu je PAULOVIČ.

3. série 0:1

Strela medzi betóny, ktorú Laco chytá. Nitra víťazí.

2. série 0:1

Pokus o blafák neúspešný.

Pokus o blafák a Laco ho vypichol.

1. série 0:1

Strela popod lapačku a gól Nitry.

1. série 0:0

Pekný blafák, ale Laco chytá do lapačky.

Samostatné nájazdy začínajú.
65 minút na rozhodnutie tohoto zápasu nestačilo a tak ho budú musieť rozhodnúť samostatné nájazdy. Začne ich domáci tím.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:50

Strela Blackwatera Climie vyráža a hneď z protiútoku Coffmanova strela do Lacovho ramena.

64:15

Hostia krúžili tak dlho v útočnom pásme až dokázali celú trojicu prestriedať, ale napriek tomu to ku žiadnej šanci Corgoňov neviedlo.

63:20

Prečíslenie hostí troch na jedného, ale veľmi nepresná prihrávka Milama.

62:38

Obdržálek prekorčuľoval celé pásmo, vylepšil si strelecký uhol a zakončoval.

62:15

Prvá strela, ale iba ľahký pokus z hokejky Lukáša Juríka. Veľmi opatrné predĺženie.

61:37

Zatiaľ stále obrovsky opatrná hra z oboch strán a stále bez strely.

60:34

Zatiaľ bez akejkoľvek šance či streleckého pokusu.

60:03

Nitrania vyhrali úvodné buly.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Zvolenčania ku koncu tretiny dvoma zlepenými dokázali vstať v podstate z mŕtvych a prehraný zápas tak bude pokračovať predĺžením.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:52

Ku koncu tretiny sa nám hra už len kúsku, Tomáš Mikúš na modrej a ďalší ofsajd na útočnej modrej čiare Nitry.

59:32

Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Matta Climieho.

59:21

Aktívny a rýchly Michal Krištof vošiel do pásma, ale ešte pred tým urobil kľučku a tým vystavil spoluhráča do postavenia mimo hry.

58:59

Nitra v útoku, ale miesto puku v bráne skončil Matt Cope, hra vykázaná do stredného pásma.

57:18

Zvolen dal gól!
Neskutočné. HKM sa podarilo vyrovnať. Tim Coffman prihráva na stred útočného pásma ADAMOVI DRGOŇOVI a jeho pokus švihom končí v sieti – za 19 sekúnd je vyrovnané 3:3.

Asistoval: Tim Coffman.

56:59

PETR OBDRŽÁLEK sa pekne predral popri ľavom mantineli, natlačil sa pred bránu a prízemnou strelou znižuje.

Asistovali: Lukáš Jurík a Peter Hraško.

56:30

Zvolenčania sa predsalen snažia ešte niečo so zápasom urobiť, ale kľúčové sú dnes súboje pri manetineloch a tie Nitrania dnes vyhrávajú.

55:27

Hostia v nápore, Jakub Ručkay sa pekne predral pred bránu Zvolena, dokázal aj bekhendom zakončil, no Climie vyráža.

54:41

Andrej Kmeč si pochopiteľne a veľmi správne berie oddychový čas.

54:41

Nitra prežila klinickú smrť, udržal oslabovku o dvoch hráčov, no domáci ostávajú v útočnom pásme, tlačia a hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

53:31

Všetky domáce pokusy mieria mimo brány, veľmi zle zrealizovaná presilovka HKM. Hraškova bomba ale opäť zadunel iba mantinel za Lacovou bránou.

52:40

Coffman v najväčšej šanci mieri pár centimetrov mimo brány, ale domácej presilovke chýba moment prekvapenia.

51:40

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Rzavský – 2 min., podrazenie).
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Kutálek – 2 min., hákovanie).

51:38

Ďalší faul hostí a rysuje sa tu 120 sekundová presilovka o dvoch hráčov !

51:33

Tvrdé súboje na modrej čiare, Lukáš Jurík padá a bol faulovaný.

50:25

Po ľavom krídle pekne ušiel Paulovič, ale jeho blafák si cestu do siete nenašiel. Climie si postrážil svoju pravú tyčku.

49:15

Nitrania nedávajú domácim vo vlastnom pásme veľa priestoru, teraz Šišovský mal puk na hokejke, ale bol tvrdo atakovaný na hrane faulu. Nakoniec z toho domáci šancu ani nemali.

48:13

Judd Blackwater teraz stratil v súboji hokejku a Coffman si ho povodil popri mantineli, prihral Rossovi, ale jeho strelu Laco videl a chytá.

47:48

Zverenci Andreja Kmeča vyhadzujú puk cez všetky čiary len na zakázané uvoľnenie. Hostia nemôžu striedať. Zlé vyhodenie Nitranov.

46:47

Daniel Štumpf pri pokuse vystreliť atakovaný a láme svoju hokejku ale Nitra ostáva naďalej v pásme.

45:51

Ľahká strela Henricha Ručkaya na bránu domácich, Climie má puk pod lapačkou, no rozhodca dlho váhal a nepískal, až teraz hru prerušil.

44:49

HKM pridáva, krásna individuálna akcia Petra Šišovského, ale Laco jeho strelu vyráža do rohu.

44:12

Vyhrané domáce buly, strela Hraška, teč Šišovského, no puk mieri opäť už po niekoľký krát mimo brány.

44:05

Rozohrávka hráčov Nitra končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Marekom Lacom.

43:12

Matúš Matis našiel tesne pred Lacom presne hokejku Coffmana, ale Američan strieľa tesne popri ľavej tyčke.

42:46

Jurík s Hraškom do seba narazili v strednom pásme a druhý menovaný sa len veľmi ťažko zdvíha z ľadu.

41:47

Ďalší zákrok Matta Climieho po akcii tretieho nitrianskeho útoku. Strieľal Jakub Ručkay a gól,mna HKM v rozkľaku chytá.

41:02

Tibor Kutálek z dobrej pozície strieľa tesne mimo brány. Zvolen mohol doraziť, no míňa.

40:40

Rossove nahodenie na bránu bola dva krát ztečované a puk mieri mimo brány.

40:12

Domáci začali tretinu náporom. Okamžite prvá strela na bránu Laca.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Strely po druhej tretine: 18-22
Buly: 31-14
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:43.
Druhá tretina už bola hokejovejšia a odvážnejšia z oboch strán. Hostia sa ujali vedenia a i keď Marek Laco dostal kuriózny gól takmer cez celé klzisko hostia sa otriasli a dokázali pridať do konca tretiny ešte dva presné zásahy. Po dvoch tretinách teda hostia vedú zaslúžene 1:3.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:38

Nitra dala gól!
Tibor Kutálek vyhral osobný súboj pri mantineli, prihral rýchlo TOMÁŠOVI MIKÚŠOVI, jeho strela bez prípravy mierila presne do ľavého horného rohu brány a prekvapila Climieho. Krásna strela.

Asistovali: Tibor Kutálek a Anthony Luciani.

39:18

Hostia v plnom počte.

38:46

Hra sa kúskuje, ofsajd hostí, ale tí hrajú v oslabení tak im to určite vyhovuje.

37:56

Prvá vážna akcia Zvolena. Ross puk iba ľahko nahodil pred bránu, Lacovi opäť spadol a Drgoň ho dokázal vydolovať a dorážal, no chýbalo niekoľko centimetrov.

37:16

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Kutálek – 2 min., držanie).

35:16

Daniel Rzavský v tutovke triafa iba ľavú tyčku a hostia mohli viesť už o dva góly.

34:53

Hostia z úplne nevinnej akcie idú opäť do vedenia. K voľnému puku sa pri ľavom mantineli zmocnil MATT COPE, namieril a švihom prestrelil Climieho.

Asistoval: Matej Paulovič.

34:23

Domáci v plnom počte.

34:10

Nitra pokračuje v presilovke, bomba Mezeia tečovaná ale puk smeruje vedľa brány.

33:06

Skutočne kuriózny gól hodný titulu "frajer na záver". Domáci v oslabení vyhrali buly na vlastnej modrej, PETER HRAŠKO vystrelil cez celé ihrisko na bránu a puk na počudovanie všetkých prešiel Lacovi medzi betóny.

32:51

HK Nitra zatiaľ iba dobíja útočné pásmo, nakoľko úvodný pokus im veľmi neprišiel a veľmi rýchlo o pásmo prišli.

32:23

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ross – 2 min., nedovolené bránenie).

31:55

31:41

Oscar Steén síce zaviezol s Coffmanom puk do pásma ale nasledovala zlá prihrávka a je po presilovke Zvolena.

31:19

Drgoň teraz prihral veľmi nepresne a domáci i keď hrajú presilovku vyrobili zakázané uvoľnenie.

30:43

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Šišovský – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Ordzovenský – 2 min., hrubosť).

30:43

Strela Hraška od modrej, Laco opäť iba vyráža pred seba, Šišovský dorážal a už je tam mela. Obaja "kohúti" odchádzajú na trestnú lavicu.

30:04

Strela Hraška zblokovaná, dorážka Šišovského rovnako zblokovaná a až Obdržálkova Laca ohrozila.

29:55

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Luciani – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

29:41

Pekné sólo Tima Coffmana, dokázal obkrúžiť celé útočné pásmo, aj vystrelil. Lacovi puk spadol pred seba, no Matis bol pri puku neskôr ako hostia.

28:55

28:45

Matt Cope mieri z medzikružia mimo a Šišovský puk vyhadzuje cez všetky čiary.

27:54

Mezei stráca puk na modrej čiare a domáci si môžu na chvíľu vydýchnuť.

27:32

Hostia kombinujú, ale Matis predsa vystihol rozohrávku Jozefa Kováčika a puk končí na striedačke Nitry.

26:56

Začína druhá presilovka hostí v stretnutí.

26:55

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ross – 2 min., držanie).

26:46

Domácim očividne viazne spolupráca a rozohrávka. Zakázané uvoľnenie.

26:07

Hostia začali útočné akcie riešiť jednoduchšie než doteraz. Matt Cope pri mantineli nič nevymýšľal a okamžite nahadzoval puk pred bránu. Climie chytá puk do lapačky.

25:48

V krátkom slede druhé buly pred Lacom, ale domáci oba prehrali.

24:59

Domáci pri troche šťastia mohli vyrovnať, Coffmanova prihrávka pred bránu ale nenašla presne Marisovu hokejku. I keď sa po nej naťahoval.

23:57

Krásna kombinačná akcia prvého útoku Nitry. Matt Cope vyhral súboj pri mantineli, prihral medzi kruhy Paulovičovi ten naznačil strelu, ale prihral ešte lepšie postavenému MICHALOVI KRIŠTOFOVI a ten otvára skóre.

23:03

Nitra výborne forčekuje, Ordzovenský teraz získal puk na modrej čiare, potiahol si ho pár metrov a jeho delovka trafila Climieho niekde do ramena.

22:24

Hra sa teraz veľmi kúskuje, Zvolenský ofsajd. hra stratila na tempe.

21:53

Buly pred Climiem vyhrali domáci, ale v strednom pásme o puk rýchlo prišli.

21:32

Blackwater opäť končí svoju útočnú akciu na modrej čiare, kde Zvolen postavil tvrdý obranný val a konkrétne Drgoň nitrianskeho útočníka o puk obral.

20:37

Protiútok Nitry, Krištof si pekne na ľad položil Hraška, ale následná strela smerovala mimo brány a puk ukoristil HKM.

20:03

Úvodné buly opäť vyhral Zvolen.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:50.
Máme za sebou prvú tretinu a zatiaľ to bolo viacmenej len také uťukávanie sa. Šance prišli až počas presilovky hostí. Najprv Climie zneškodnil dve dobré strelecké pozície Krištofa a Pauloviča, no hneď z protiútoku mohol Zvolen poslať do vedenia Obdržálek. Neuspel však ani on a tak na úvodný gól stále čakáme.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:34

Vylúčenie v tíme HK Nitra (Cope – 2 min., sekanie).

19:15

Posledné dve minúty patria hosťom, tlačia a Mezei práve nebezpečne nahadzoval od modrej. Sám nikým neatakovaný, ale triafa iba telá pred sebou.

18:11

Krištof pekne vošiel do pásma, Andersons ho ale vytlačil zo streleckého uhla a center hostí musel prihrávať, no prihral nepresne.

17:27

Buly pred Lacom vyhrali domáci, no veľmi rýchlo o puk prišli, Nitra v útoku.

17:14

17:09

Najväčšia šanca zápasu, prečíslenie HKM dvoch na jedného. Obdržálek to vzal na seba, no jeho strela mieri nad Lacovu bránu.

16:45

Domáci boli dlho pod tlakom a až po 90 sekundách sa im puk podarilo vyhodiť.

15:44

Michal Krištof si nakorčuľoval s pukom od ľavej strany a triafa Climieho, po ňom podobne aj Paulovič.

15:13

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Immonen – 2 min., hákovanie).

14:40

Ani jedno mužstvo sa zatiaľ nejako nehrnie do útoku.Coffman teraz mohol zaútočiť, no volil zatiahnutie puku za vlastnú bránu a domáci prestriedali.

13:46

Puk stále čoraz viac na hokejkách HKM, Nitra ak ho aj vo vlastnom pásme vybojuje, veľmi rýchlo oň prichádza.

12:40

Buly pred Climiem vyhral Kutálek a Miroslav Pupák okamžite pálil na bránu Zvolena. Puk ale končí v lapačke domáceho gólmana.

12:09

Domáci rýchlik Martin Ďaloga prekorčuľoval obranu Nitry a šiel takmer sám na Laca, no miesto puku skončil v bránke on sám aj s gólmanom Nitry. Píska sa postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

11:40

Marek Laco má za sebou teraz dva veľmi dobré ale ťažké zákroky, domáci akoby pridávali na svojej iniciatíve a sú momentálne lepší.

11:26

Steén sa uvoľnil pri ľavom mantinely, ale jeho nahodenie bolo veľmi slabé.

10:59

Po nepresnej rozohrávke Nitranov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Mareka Laca.

10:40

Jakub Ručkay teraz pocítil tvrdosť Petra Hraška a po tvrdom hite od neho odtelel a padá na ľad.

09:41

Ďaloga vyhral korčuliarsky súboj, dokázal z rohu ešte aj presne Immonenovi, ale ten už bol rovnako z uhla a nedokázal dobre zakončiť.

09:00

Domáci Andersons pod tlakom, tiež nič nevymýšľal a vyhodil puk cez všetky čiary n a zakázané.

08:21

Zatiaľ sledujeme celkom rýchly hokej, s množstvom korčuliarskych súbojov. Zatiaľ je hra úplne vyrovnaná a veľa streleckých pokusov sme nevideli.

07:26

Hostia trochu pod tlakom, nelenili a vyhodili puk opäť cez všetky čiary.

07:12

Hostia z Nitry si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie.

06:08

Tomáš Torok pekne obišiel bránu hostí na zakončoval na Laca, skrumáž pred bránou Nitry, no obrancovia hostí puk nakoniec vydolovali a vyviezli.

05:01

Tim Coffman pekne vyzvŕtal obranu Nitry, nabil na modrú Drgoňovi a po jeho bombe sa Marek Laco už pozeral za chrbát. Puk ale končí po jeho betónmi.

04:10

Ďalšie vyhrané buly Nitry, strela a ďalší zákrok zvolenského gólmana.

03:58

Prvá priama strela na bránu, vyslal ju Matej Paulovič a Climie ju v rozkľaku likviduje.

02:50

Domáci prvý krát na dlhšie v útočnom pásme, Ďaloga sa načahoval za vyrazeným pukom ale z jedine šance Zvolena nebolo napokon nič.

01:24

Chyba HKM pri vyhadzovaní puku, zachytil ho Versteeg a bol s pukom úplne sám, mohol si ho potiahnuť no on volil iba ľahké nastrelenie puku na bránu.

00:54

Zatiaľ bez strely na bránu, Luciani teraz zbehol Blackwatrerovi skôr do pásma, ofsajd.

00:03

Úvodné buly vyhral domáci Jurík a domáci spoza brány okamžite zakladajú prvú útočnú akciu.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Nasleduje hymna SR a po nej sa nám stretnutie odštartuje. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...
Najmä strata Michala Chovana, ktorý v stredu podstúpil operáciu zlomenej sánky bude pre domácich veľmi citeľná. Len dodávam, že Zvolenský útočník utrpel zlomeninu len 9 sekúnd pred koncom tretej tretiny v Piešťanoch v stretnutí proti SR20. Chovan ešte nastúpil do predĺženia a práve on gólom rozhodol o zvolenskom víťazstve. Už na druhý deň však skončil v martinskej nemocnici, kde mu operovali sánku a čaká ho nútený niekoľkotýždňový pokoj od hokeja.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Domácim chýba dnes viacero hráčov základnej zostavy, veď spolu kľudne rátajme. Zranení sú Kytnár, Kelemen, Síkela a v zostave dnes nefiguruje ani najproduktívnejší hráč HKM Mišo Chovan. V obrane Zvolenčania postrádajú mladého Michal Ivana, ku ktorému pribudol Michal Novák. Domáci tréneri teda museli lepiť zostavu a na krídle nastúpi teda aj junior Tomáš Ondris. Do brány nastúpi Matt Climie a prvá formácia nastúpi v zložení Šišovský, Jurík, Obdržálek.
Pekne po poriadku. Do brány hostí nastúpi Marek Laco, chrbát mu bude kryť Foltán. Kanaďan Nathan Lawson na dnešnej súpiske nie je. Jakub Ručkay nastúpi v tretej formácii s Henrichom a Kutálkom. Prvý útok bude hrať v zložení Cope – Krištof – Paulovič. Nitranom teda chýbajú Matúš Rais a Juraj Šiška.
Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Climie (Šimko) – Hraško, Andersons, Drgoň, Ross, Ťavoda, Wharton, Bokroš, Dubeň – Šišovský, L.Jurík, Obdržálek – Coffman, Steén, Matis – Török, Immonen, Ďaloga – Jakubík, V.Fekiač, T.Ondris (tréner Peter Mikula)

HK Nitra: M.Laco (Foltán) – Mezei, Kováčik, Ordzovenský, Milam, Versteeg, Mir.Pupák, Korím, Mich.Pupák – Cope, Krištof, Paulovič – Mikúš, Blackwater, Luciani – J.Ručkay, Kutálek, H.Ručkay – Rzavský, Šille, Štumpf (tréner Andrej Kmeč)

Rozhodca: Kalina, Snášel – Gajan, Smrek (video – Ország).
Obe mužstvá nám krúžia na ľadovej ploche a to je najlepší dôvod predstaviť si jednotlivé súpisky oboch mužstiev.
Príjemný večer zo Zvolena...
Vážení športoví priatelia, srdečne Vás vítame pri sledovaní 11. kola Tipsport ligy. V našej najvyššej hokejovej súťaži dnes proti sebe nastúpia okrem iných aj Zvolen s Nitrou. My Vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému Vám určite neunikne nič podstatné.

V aktuálnej tabuľke sú dnešní súperi tabuľkoví susedia. Zvolen je na piatej priečke a Nitra je šiesta.

Nitra ťahá sériu troch prehier. Z týchto troch zápasov získali Corgoni len jediný bod a tak sa dali očakávať zmeny v klube. Tie už sú aj skutočnosťou. V klube skončili americký gólman Eric Hartzell a rovnako aj David Friedmann. Naopak na mesačnú skúšku prišiel Jakub Ručkay. V utorok Nitra doma privítala v rámci Vyšehradského pohára MAC Budapešť. Nitra viedla už 3:1, no nakoniec koniec nezvládla a prehrala 3:4 a keďže prvý zápas skončil rovnako 3:4, muselo sa predlžovať. Gólom z predĺženia Nitra nakoniec postúpila, ale všetci čakali jednoznačnejší postup. Najnovšie Nitra podpísala spoluprácu s brankármi Nathanom Lawsonom a Marekom Lacom.

Zvolenčania aktuálne ťahajú sériu troch víťazstiev v rade. Postupne zdolali doma Košice, Nové Zámky a v utorok v Piešťanoch po predĺžení aj Slovenskú dvadsiatku. Bryndziari tak v aktuálnej tabuľke práve Nitru preskočili o dva body a patrí im piata priečka. Nitra klesla na šieste miesto.

Inak z dlhodobého hľadiska sa Zvolenčanom proti Nitre nedarí. Z posledných ôsmych stretnutí totiž Nitra až sedem vyhrala. Tiež si dobre pamätáme semifinálovú sériu Play off zo sezóny 2015/2016, ktorú Nitra vyhrala 4:3 na zápasy.