Tenis

Challenger Banja Luka (antuka)

Zdeněk Kolář – Tomislav Brkić

2:0 6:3, 7:5

14.09.2017, 11:17 • Park Mladena Stojanovića, Centre Court • Osmifinále • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.64 2.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (12:44:22)
Utkání je u konce a to s dobrým výsledkem pro českého tenistu. Ten po prvním setu, který vyhrál po jediném využitém brejku musel čelit zlepšené hře svého soupeře, ale nevzdal se a vyplatilo se mu to. Brkić sice ve druhém setu vedl 5:2 a už se zdálo, že se dočkáme třetí sady, jenže zlepšená Kolářova hra znamenala postupné ukrajování náskoku a dokonce i zvládnutý obrat. Pro Brkiće tak turnaj končí, zatímco Zdeněk Kolář se může těšit z postupu mezi nejlepší osmičku. Ve čtvrtfinále mu bude soupeřem Maximilian Marterer z Německa.

Konec zápasu

7:5

Utkání je u konce, Zdeněk Kolář využil hned první mečbol a to esem! Druhý set tak pro sebe získal výsledkem 7:5.

40-15

Jsou tu dva mečboly. Brkić z returnu předvedl pouze vysoký oblouk, který Kolář zatloukl přesným volejem.

30-15

Brkićův return je v síti.

15-15

Brkić ale bojuje. Nyní český hráč nevměstnal míč do dvorce.

15-0

Kolář si pomohl dobrým podáním a Brkićův vysoký oblouček pak u sítě hravě přeměnil ve vítězný úder.

6:5

Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.

6:5

Následuje přestávka a výměna stran.

6:5

Skvělé Kolářovo zkrácení hry, Brkić jej nevybral a stav je tak 6:5 pro českého hráče. Brkić poté vzteky odpálil míček pryč z kurtu a praštil raketou o zem.

40-30

Kolář přerušil výměnu, protože viděl Brkićův aut a umpirový rozhodčí mu dal po kontrole za pravdu.

30-30

Brkić sice zrychlil hru, jenže Kolář odpověděl dokonale umístěným úderem do růžku a tohle už bylo nad síly bosenského tenisty.

15-30

To samé se ale vzápětí stalo i Kolářovi.

15-15

V následující výměně ale udělal nevynucenou chybu a byl mu zahlášen aut.

0-15

Do jedenácté hry vstoupil Brkić dobrým podáním, náběhem k síti a rázným zakončením.

5:5

Po Brkićově autu máme srovnáno na 5:5!

40-15

Dlouhá výměna. Už to vypadalo, že Brkić převezme iniciativu, vlastní chybou se ale připravil o šanci bojovat o tento fiftýn.