13.09.2017, 18:30 • Ice Palace • Martin Schwarz (@MartinSmuci)

Tipsport: 1.3 6.5 7.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Michal Čajkovský (JEK) (0 + 0, 1 střela na branku) (20:53:39)
Střely na branku v zápase

SKA Petrohrad: 33

Avtomobilist Jekatěrinburg: 35
Máme za sebou utkání, které popravdě nebylo příliš napínavé. Od prvních minut mělo svého vůdce, kterým byl jednoznačně domácí tým SKA Petrohrad. Ten vyhrál první třetinu 4:1, v prostřední periodě přidal další dva zásahy. I když Jekatěrinburg dvěma góly aspoň upravil skóre do příznivější podoby, jasnou prohru neodvrátil. Nutno dodat, že také Avtomobilist měl také několik dobrých pasáží v utkání, jenže puky za brankářem Koskinenem tak často nekončily. Petrohrad tedy nadále zůstává v čele celé KHL. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek středy.

59:36

Už se jen dohrává. Přestože Petrohrad měl možnost jít ještě do šance, Pavel Dacjuk minul svou střelou branku a dorážky už nepřišly.

59:00

Ještě je tu jeden trest před koncem zápasu, Sergej Plotnikov inkasuje deset minut za nesportovní chování a hned také odjíždí do kabiny, protože dnes už si určitě nezahraje.

59:00

Plotnikov našel volného Nikitu Guseva, který si dělal zálusk na hattrick. Jenže volné místečko netrefil, protože zlomil hokejku. Jinak by ale dost možná přidal další zásah svého celku.

58:35

Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu, Koskinen si sice sáhl na kotouč po střele z dálky, ale hned jej bez váhání rozehrál.

57:48

Čudinov a Širokov kombinovali v útočném pásmu, ani jeden z nich si ale netroufl protlačit se do vyložené šance. Je ale jasné, že Petrohrad teď vůbec nikam spěchat nemusí.

57:18

Další dlouhá pasáž bez přerušení, momentu překvapení se pokusil zužitkovat Garejev. Ale neměl ze středního pásma komu přihrávat, takže se raději vrátil zpátky.

56:25

Vypadá to, že hráči SKA by rádi ještě jednu trefu. Posledních pár minut jsou zase o něco aktivnější a zaměstnávají obranu soupeře. Většina střel ale míří mimo tři tyče.

56:02

Střela obránce Zuba zaplula do lapačky hostujícího brankáře, ten přerušuje hru a zařizuje další vhazování.

55:10

Běží posledních pět minut třetí třetiny a pravděpodobně také celého utkání. Hodně se hraje ze strany na stranu, bez velkých možností.

54:37

Hala skanduje a užívá si pohodlné vedení svého týmu. Které mohlo být ještě větší, kdyby šanci sám před brankou proměnil Rykov. Ten ale minul pravou tyčku.

53:40

Jekatěrinburg zatím ve třetí třetině dobře brání, ale musí se ještě snažit tlačit dopředu. To také činil Česalin, ale ztroskotal ještě předtím, než přešel modrou čáru.

53:09

Čudinov si vybrusilil do mezikruží a hezky vypálil, avšak našel pouze připraveno náruč Sochatského. Bude se vhazovat před klecí Avtomobilistu.

52:43

Sledujeme docela dlouhou pasáž bez přerušení, takové tempo samozřejmě vyhovuje hlavně Petrohradu.

52:12

Pavel Dacjuk hledal úplně volného Barabanova před brankou, jenže přihrávka se mu nepovedla. Jinak by Barabanov mohl v tomto zápase útočit na hattrick.

51:28

Čas do konce základní hrací doby plyne a Petrohrad si především pozorně hlídá střední pásmo. Teď se ale vůbec nepovedla rozehrávka obránci Gavrikovovi.

6:2

Branky a nahrávky: 4. Kovalčuk (N. Gusev), 5. Barabanov (Kovalčuk, Čudinov), 10. Barabanov (Dacjuk, Kovalčuk), 14. N. Gusev (Prochorkin, Rundblad), 30. N. Gusev (Rundblad, Zubarev), 31. Kovalčuk (Barabanov, Dacjuk) – 14. Paré (Trjamkin), 51. Ščemerov (Pestunov, Česalin)

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Hersley, Gavrikov, Chafizullin, Čudinov, Rundblad, Zubarev, Zub, Rykov – Dacjuk, Kovalčuk, Barabanov – Tichonov, Kalinin, Širokov – S. Plotnikov, N. Gusev, Prochorkin – Kablukov, Děrgačov, M. Malcev.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Drobyševskij) – Alexej Vasilevskij, Mišarin, Jegoršev, Čajkovský, Trjamkin, Timašov, Megalinskij, Ščemerov – Beck, Paré, King – Simakov, Torčeňuk, A. Garejev – Pestunov, Česalin, Rasseikin – V. Popov, Tičar, Milovzorov.

Rozhodčí: Baljajev, Sidorenko – Dědulja, Goljak

02:09 JEK 2 Mišarin, podražení
03:15 JEK 2 Paré, sekání
03:30 PET 1:0 Kovalčuk (N. Gusev)
04:42 PET 2:0 Barabanov (Kovalčuk, Čudinov)
09:07 PET 3:0 Barabanov (Dacjuk, Kovalčuk)