Tenis

WTA Cincinnati (tvrdý povrch)

Petra Kvitová (14) – Anett Kontaveitová

2:1 1:6, 7:6 (2), 6:3

14.08.2017, 17:09 • Lindner Family Tennis Center, Center • 1. kolo • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.62 2.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:3

A ten je využitý! Sice si Petra Kvitová musela dávat při poslední výměně velký pozor, ale dokázala se dostat do tlaku a byť soupeřka dělala co mohla, na poslední útok nezvládla odpovědět. Petra Kvitová vítězí ve třetím setu 6:3.

5:3

Tohle bylo docela rychlé. Kontaveitová vyhodila return z kurtu a česká tenistka vede 5:3!

4:3

Anett Kontaveitová dělá při brejkbolu dvojchybu a to znamená, že Petra Kvitová se ujímá vedení 4:3!

3:3

Tenhle gembol už Kvitová využila, její soupeřka totiž zahrála až za základní čáru. Srovnáno na 3:3.

2:3

Hra je u konce. Kontaveitová nyní byla v roli tlačící hráčky a útok dotáhla do zdárného konce. Kvitová při pokusu vrátit míček na druhou stranu uklouzla, upadla, ale je v pořádku. Kontaveitová vede 3:2.

2:2

Petra se nyní mohla opřít o podání a velice rychle srovnala na 2:2.

1:2

Třetí gem ukončila Kontaveitová dobrým podáním a vede 2:1.

1:1

Dvojchyba v nejhorší možný okamžik znamená, že je srovnáno na 1:1.

1:0

Hned ten první je využitý, Kontaveitová udělala další z nevynucených chyb a Kvitovou pouští do vedení 1:0.

7:6

Druhý set je minulostí. Kvitová v poslední výměně trpělivě tlačila, rozběhala soupeřku a pak jen sledovala, jak poslední obranný úder Kontaveitové končí v autu. Tie-break tak Petra Kvitová vyhrála v poměru 7:2.

6:6

Kontaveitová končí tento gem esem, je tu tie-break.

6:5

Ten druhý už ale uhrála. Po servisu ven z kurtu v klidu výměnu ukončila winnerem do zcela odkrytého dvorce. Kvitová vede 6:5.

5:5

Ta také drží své podání a po dalším autu Kvitové z returnu je srovnáno na 5:5.

5:4

Kvitová se po svém servisu stačila vrátit do dobrého postavení a vítězným forhendem se dostává do vedení 5:4!

4:4

Tohle bylo ze strany Kvitové na jedničku. Od returnu tlačila, chystala si pozici a když dostala soupeřku z kurtu, zakončila volejem do volného prostoru. Srovnáno na 4:4.

3:4

Tahle hra Kvitové sedla, dobrým útokem ji získala a snížila na 3:4.

2:4

Podání si nakonec udržela a po další chybě české tenistky drží vedení 4:2.

2:3

Kvitové doslova ulétl druhý servis, je z toho dvojchyba a Kontaveitová jde po brejku do vedení 3:2!

2:2

Tohle šlo hodně rychle, Kvitová vyhodila i další úder, stav ve druhém setu je nyní 2:2.

2:1

Třetí autu Kontaveitové v řadě, Kvitová tak jde do vedení 2:1!

1:1

Bodem přímo z podání končí Kontaveitová svůj servis a srovnává na 1:1.

1:0

První gem druhého setu zakončila Kvitová esem a vede 1:0.

1:6

Druhý setbol už ale Kontaveitová využila a po chybě Kvitové od základní čáry vyhrává první set hravě 6:1!

1:5

Bylo to sice dobře rozehrané, ale náběh k síti nepřinesl úspěch, ale další dlouhý aut. Kontaveitová vede 5:1!

1:4

Pátá hra je u konce. Kvitová se vydala k síti, kde chtěla zahrát kraťas, trochu ji to ale ulétlo a skončilo v autu. Kontaveitová už vede 4:1.

1:3

Druhý už ovšem nesmazala, její forhend od základní čáry skončil v síti. Kontaveitová vede 3:1.

1:2

Hra je u konce, nyní se Anett Kontaveitová dostala do tlaku, soupeřku uklidilia do jednoho rohu a toho pak využila pro vítězný úder do odkryté části kurtu. Vede tak 2:1.

1:1

Skvělý servis ven z kurtu, Kontaveitová se sice po míčku natahovala, ale zahrála jej mimo dvorec. Srovnáno na 1:1.

0:1

Kontaveitové teď sedlo podání a poměrně rychle dotáhla gem do zdárného konce. Vede 1:0.